گروه حقوق: فراری های ارتش میانمار افتضاحات را تایید کردند

بانکوک - یک گروه مدافع حقوق بشر روز سه شنبه گفت دو سربازی که از ارتش میانمار خارج شده اند، در ویدئویی شهادت دا

توسط MINERALNEWS در 18 شهریور 1399

بانکوک - یک گروه مدافع حقوق بشر روز سه شنبه گفت دو سربازی که از ارتش میانمار خارج شده اند، در ویدئویی شهادت داده اند که به آنها دستور داده شده است که «به تمام چیزی که می بینید شلیک کنند و می شنوید» در روستاهایی که روهینگیا اقلیت در آن زندگی می کردند.

به نظر می رسد این نظرات اولین اعتراف عمومی سربازان دست داشتن در قتل عام ها، تجاوز جنسی و دیگر جنایات علیه مسلمانان روهینگیا در کشور با اکثریت بودایی است.

بیش از ۷۰۰ هزار روهینگیا از اوت ۲۰۱۷ از میانمار به بنگلادش همسایه فرار کرده اند تا از آنچه ارتش میانمار آن را کمپین ترخیص کالا در پی حمله یک گروه شورشی روهینگیا در ایالت راخین نامید فرار کنند. دولت ميانمار اتهاماتی را که نيروهای امنيتی مرتکب تجاوز و قتل های دسته جمعی شده اند و هزاران خانه را سوزانده اند، تکذيب کرده است.

گروه فورتیفای حقوق که بر میانمار تمرکز دارد، گفت این دو خصوصی ارتش ماه گذشته از این کشور گریختند و گمان می رود در بازداشت دادگاه کیفری بین المللی در هلند باشند که در حال بررسی خشونت علیه روهینگیا است. يک سخنگوی ICC روز سه شنبه در پاسخ به سوالی در مورد اين دو سرباز گفت ما افراد جديدی در بازداشت نداريم.

این دو مرد "به طور جداگانه ادعا کردند که به دستور فرماندهان ارشد عمل می کنند تا "همه (روهینگیا) را از بین بروند،" به "شلیک به تمام چیزی که می بینید و می شنوید،" و برای "کشتن همه" روهینگیا در مناطق خاص،" Fortify حقوق در بیانیه ای گفت.

آسوشیتدپرس این ویدئوها را ندیده و نتوانسته است به طور مستقل حساب شهادت این دو سرباز را که توسط فورتیفای حقوق منتشر شده است تأیید کند.

سازمان های سازمان ملل متحد و سازمان های مدافع حقوق بشر به طور گسترده ای فجایع انجام شده علیه روهینگیا توسط نیروهای امنیتی میانمار را مستند کرده اند. دیوان بین المللی دادگستری سال گذشته موافقت کرد پرونده ای را در نظر بگیرد که با اشاره به اینکه میانمار علیه این گروه مرتکب نسل کشی شده است. احتمال می رود رسیدگی دادگاه تا سال ها ادامه یابد.

میانمار از دیرباز مسلمانان روهینگیا را مهاجرت غیرقانونی از بنگلادش می داند، اگرچه خانواده های آن ها نسل ها در میانمار زندگی کرده اند. تقریباً همه از سال ۱۹۸۲ از شهروندی محروم شده اند و عملاً آن ها را بی دولت می کنند. آنها همچنین از آزادی حرکت و دیگر حقوق اساسی محروم هستند.

فورتیفای حقوق می گوید این ویدئوها در ماه ژوئیه توسط ارتش آراکان، یک گروه چریکی قومی در راخین که درگیر درگیری مسلحانه با دولت بود، فیلمبرداری شد. گفته می شود اين مردان در اواسط ماه اوت به مرز ميانمار با بنگلادش رسيدند و از مقامات بنگلادش درخواست حفاظت کردند. به گزارش فورتیفای حقوق، مقامات بنگلادش سپس حضور خود را به دادگاه کیفری بین المللی اطلاع دادند، و گفتند دیگر در بنگلادش نیستند.

گفته می شود خصوصی ها میو وین تون ۳۳ ساله و زاو ناینگ تون ۳۰ ساله که در گردان های پیاده نظام سبک جداگانه خدمت می کردند، «نام ها و صفوف ۱۹ عامل مستقیم ارتش میانمار از جمله خود و همچنین شش فرمانده ارشد در ارتش میانمار را دادند که ادعا می کنند دستور داده اند یا به جنایات افتضاح علیه روهینگیا از جمله یک سرهنگ، سرهنگ کمک کرده اند. و سه تا کاپيتان

گفته میو وین تون به دست داشتن در کشتن زنان، مردان و کودکان روهینگیا و همچنین تجاوز جنسی اعتراف کرد. گفته می شود زاو ناینگ تون به قتل ها، دفن اجساد در گورهای دسته جمعی و دیگر جنایات اعتراف کرد.

متیو اسمیت، رئیس حقوق فورتیفای در این بیانیه گفت: «این اعترافات آنچه را که مدت هاست می شناختیم نشان می دهد، که این است که ارتش میانمار یک ارتش ملی با عملکرد خوب است که با ساختار فرماندهی خاص و متمرکز فعالیت می کند.» «فرماندهان در تمام کاری که می کنند زیردستان خود را کنترل، مستقیم و دستور می دهند. در این مورد فرماندهان به سربازان پیاده دستور می دهند که دست به اعمال نسل کشی زده و روهینگیا را از بین برند و این دقیقاً همان کاری است که انجام داده اند.»

...

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن