Coronavirus پرسش و پاسخ: آیا اگر من می تواند منفجر کردن یک شمع در حالی که با پوشیدن یک ماسک?

بزرگنمایی این تصویر تولد spoiler alert: اگر شما می خواهید ماسک خود را به عنوان یک مانع به کروناویروس

توسط MINERALNEWS در 4 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

تولد spoiler alert: اگر شما می خواهید ماسک خود را به عنوان یک مانع به کروناویروس انتقال, شما باید قادر به منفجر کردن شمع در حالی که با پوشیدن آن است. Florin Cristian/EyeEm via Getty Images پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Florin Cristian/EyeEm via Getty Images

هر هفته ما پاسخ "سوالات متداول" در مورد زندگی در طول coronavirus بحران است. اگر شما یک سوال از شما می خواهم ما را به در نظر گرفتن برای پست های آینده به ما ایمیل در goatsandsoda@npr.org با خط موضوع: "هفتگی Coronavirus سوالات."

شما می توانید منفجر کردن یک شمع خود را با ماسک ،

که سوال شد ... چیزی ... این ماه هنگامی که بیل نای (با نام مستعار "علم مرد") ساخته شده Infinite.

در آن او دون انواع ماسک که مردم با استفاده از طول همه گیر به عنوان او آن را "جلوگیری از ذرات از سیستم تنفسی از وارد شدن به هوا و سپس به سیستم تنفسی خود را" — به عبارت دیگر راه محدود کردن انتقال ذرات ویروسی. نای تلاش برای منفجر کردن یک شمع در مورد یک پا دور — یک شبیه سازی به صورت روزمره تنفسی مبادلات و تعاملات مانند سرفه و مکالمات.

بسیاری از ماسک های انجام کار (به جز برای یک شال بافتنی) هر چند در نسخه های دیگر از این آزمایش و در تست های انجام شده توسط NPR ماسک استفاده کنندگان یک دستمال بر دهان معمولا d اجازه پوشنده لباس برای خاموش کردن شعله.

در واقع شما می خواهید شعله برای زنده ماندن می گوید امی قیمت ارشد تحقیقات دانشمند در دانشگاه استنفورد به بیهوشی انفورماتیک و رسانه های آزمایشگاهی. در غیر این صورت می توان آن را نشانه آن است که ماسک ندارد اقدام به عنوان قوی به اندازه کافی مانع است. اگر شما می توانید منفجر کردن شعله به راحتی در حالی که با پوشیدن یک ماسک او می گوید: وجود بیش از حد تبادل هوا بین شما و دنیای خارج.

هنوز هم او اخطار می دهد که در این آزمون نیست ادم. خارج از متغیرها مانند نوع شمع و شخصی خود را از ریه قدرت می تواند نتیجه تاثیر می گذارد. بنابراین نتایج خود را با یک بزرگ دانه نمک, قیمت میگه.

دانشکده پزشکی هاروارد پزشک دکتر Abraar Karan یادداشت: "قادر بودن برای منفجر کردن شمع ممکن است برخی از اندازه گیری که چگونه به خوبی ذرات می تواند خروج خود را, ماسک, [اما] معلوم نیست به من چگونه قابل اعتماد است که به عنوان یک پروکسی برای کوچک ذرات معلق در هوا با خروج طبیعی صحبت یا سرفه."

با اینحال معتقد است قیمت شمع آزمون می تواند یک راه خوب برای suss کردن ماسک که به وضوح به انجام کار خود را — با نام مستعار سادگی مرده موارد است.

"این یک OK قاعده" او می گوید. "این است که نه علمی اما آن را بسیار خوب برآورد, به ویژه هنگامی که شما ترکیب آن با دیگر [تاکتیک] و توصیه ها" در مورد ماسک با کیفیت.

بنابراین آنچه که در یک ماسک موثر?

یک گروه از محققان در دانشگاه استنفورد پزشکی در حال همکاری با سازمان بهداشت جهانی به شکل درست آن را—تیم کمک کرده است تا رول جدید دستورالعمل برای ماسک اثربخشی و ایمنی همراه با چه کسی است. و حتی آنها معتقدند که برای بسیاری از افراد, شناسایی یک, خوب, ماسک های حفاظتی از یک بد می تواند گیج کننده.

"مردم هیچ استاندارد زمانی که آنها برای خرید ماسک می گوید:" قیمت که عضو این تیم است.

و آن را به عنوان اگر شما می توانید ماسک خود را. اجاره ماسک-تجهیزات تست هزینه بیش از $1 ، 000 و آن را به عنوان اگر چنین دستگاه هایی در قفسه در محله تجهیزات پزشکی فروشگاه.

به مطمئن شوید که شما در حال پرواز ماسک-blind, این مهم است که به نگه داشتن پهلو به پهلو از که و مراکز کنترل بیماری ماسک دستورالعمل که به طور منظم به روز شده. در حال حاضر قیمت می گوید: ماسک سه لایه هستند توصیه می شود.

و وجود دارد برخی از ماسک حقایق و هک است که می تواند مفید باشد.

Karan می گوید: یکی از اساسی ترین چیزهایی که برای به دست آوردن حق خود را در مورد ماسک مناسب است.

شما می خواهید ماسک خود را به صورت چسبیده متناسب خود را در دهان و سوراخهای بینی به بینی پل با کمی بیش از حد فرار هوا از طرف هنگامی که شما بازدم. اما شما همچنین می خواهید قادر به تنفس او توضیح می دهد. یک قاعده خوب این است که به عنوان گرم به عنوان شما می توانید بدون پیدا کردن آن سخت به نفس.

مطمئن شوید که شما این حق او کرد. یک مطالعه نشان داد که "شکاف به علت نامناسب مناسب منجر به بیش از 60% کاهش راندمان تصفیه."

پس از آن وجود دارد سوال از ماسک مواد.

قیمت نشان می دهد دو راه برای تست اگر شما ماسک گردد با بافت: شما می توانید انتخاب کنید تا یک Foldscope میکروسکوپ (آنها ساخته شده از کاغذ و هزینه ای در حدود 30 دلار برای کیت DIY) به زوم به بافت ماسک — بافت باید نگاه ضخیم و نسبتا مات.

و یا شما همچنین می توانید فقط با نگه داشتن ماسک خود را به نور منبع و یا استفاده از تلفن خود را چراغ قوه. "کشش آن" توصیه قیمت. "آیا می توانید حق را از طریق آن؟" اگر شما می توانید که یک نشانه بد.

شما همچنین می توانید برچسب برای بهتر پارچه و مواد; مطالعات اخیر نشان داده اند که 100 ٪ پنبه با بالا متوسط تعداد نخ (با نام مستعار یک سنگین تر درشت نخ) انجام بهترین ماسک تست های انجام شده, Karan می گوید. در حالی که این روند برای فهمیدن تعداد نخ می تواند یک کمی روی حیله و تزویر, قاعده کلی این است که ضخیم تر پارچه, بالاتر از تعداد نخ.

"شما می خواهید یک ماسک است که متناسب با شما هست که با پنبه با نخ شمارش و احتمالا با لایه های متعدد که بسیاری از ماسک های امروز را پیشنهاد" Karan می گوید.

هنگامی که شما پیدا کرده ام بزرگ-اتصالات ماسک از مد افتاده با یک تنفس و مواد محافظ, قیمت, می گوید آزمایشگاه شناسایی برخی از ساده DIY گام برای تقویت ماسک خود را.

"شما می توانید ایجاد یک شکاف کوچک (بین لایه های ماسک) و اضافه کردن حوله کاغذی" قیمت ارائه می دهد. "و یا خودتان خرید برخی از OLY سرگرم کننده (صنایع دستی و محصول) و یک لایه ماسک — این می تواند آن را به یک فولاد ماسک سطح protectiveness."

اضافه کردن یک استاتیک اتهام به لایه های خارجی پلی استر ماسک با مالش آن با یک, لاتکس, دستکش برای 30 ثانیه نیز می تواند موثر, قیمت, می افزاید:. دلیل: COVID-19 ذرات دارای شارژ پس از اضافه کردن استاتیک می تواند کمک به ایجاد یک لایه اضافی از دفع حمایت می کند.

با افزایش ماسک تقاضا نیز وجود دارد شرایط جدید بازار را به حرکت.

"اگر شما در حال رفتن به خرید یک ماسک به آن نگاه کنید با دقت قیمت می گوید. "نمی خرید چیزهایی که ادعا می شود 'به خصوص درمان" با مس یا دیگر آهن است که کشتن باکتری ها است." این ویروس نیست باکتریایی و کسانی که درمان شده اند ثابت می شود موثر با رمان coronavirus هنوز او می گوید.

در نهایت اگر شما می خواهید برای ایجاد یک ماسک خانگی قیمت, بر قدرت بداهه و خلاقیت است.

در واقع تحقیقات نشان می دهد که حتی تعجب آور ترین مواد مانند یک جفت جوراب شلواری — می تواند به افزایش قدرت خود را ،

Pranav Baskar است که یک روزنامه نگار مستقل و ملی ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد در بمبئی.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب