در تایلند نگرانی رو به رشد برای فیل ها به عنوان Coronavirus دکتر گردشگری

بزرگنمایی این تصویر فیل و mahouts ها غذا انجام یکی از آخرین نشان می دهد در Maetaeng فیل اردوگاه در چ

توسط MINERALNEWS در 24 فروردین 1399
بزرگنمایی این تصویر

فیل و mahouts ها غذا انجام یکی از آخرین نشان می دهد در Maetaeng فیل اردوگاه در چیانگ مای قبل از آن بسته در ماه گذشته. مایکل سالیوان برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
مایکل سالیوان برای NPR

در آوریل صبح در Maetaeng فیل در تایلند شمالی چیانگ مای, استان فیل ها و کنترل خود را به نام mahouts ها غذا بودند و سرگرم کننده بازدید کنندگان با کلاهبرداری است. فیل رنگ آمیزی تصاویر با تنه خود را و ماهرانه پشت لگد توپ فوتبال به net.

Maetaeng یکی از بزرگترین حیات وحش اردوگاه در شمال با 85 فیل. آنها همچنین در دسترس برای مهمانان به سوار شدن و یا رفتن به کوه پیمایی در تپه های اطراف.

این یک کسب و کار پر سود در زمان عادی. در یک روز خوب می گوید: مدیر ارتباطات Dhanapume Asoke-trakul اردوگاه تساوی حدود 1000 بازدید کنندگان عمدتا از چین یا دیگر کشورهای آسیایی است. اما این نمی شد یک روز خوب.

او در شمارش جمعیت با انگشت خود را.

"یک, دو, سه, چهار, پنج, شش, هفت..." او متوقف شد. "چهارده" او گفت:. "چهارده از 1000 نفر در روز است."

او خندید و ظالمانه.

بزرگنمایی این تصویر

این Maetaeng فیل اردوگاه مدیر کل Borpit Chailert عهد کرده است به حفظ پرداخت mahouts ها غذا در نیمی از حقوق و دستمزد و تغذیه فیل برای تا زمانی که ممکن است در حالی که این اردوگاه بسته شده است. وجود 85 فیل ها در اردوگاه. مایکل سالیوان برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
مایکل سالیوان برای NPR

پس از مدت تایلند اعلام وضعیت اضطراری به دلیل coronavirus و پرسید: مکانهای تفریحی ، Maetaeng بسته در 27 مارس ،

تایلند نزدیک به 3,800 اهلی فیل بیشتر نگه داشته و در اردوگاه های شبیه به این, اما نگرانی در حال رشد بیش از حیوانات رفاهی در آنچه انتظار می رود به یک زمان طولانی مدت و شدید مشکلات اقتصادی.

زمان Maetang بسته ترین اردوگاه های دیگر در استان در حال حاضر بسته فقدان مشتریان می گوید Maetaeng عمومی, مدیر Borpit Chailert. خود را متعلق به خانواده پارک است که در یک موقعیت بهتر از بسیاری با جیب عمیق تر برای سوار کردن آنچه که او امیدوار است که یک وضعیت موقت. اما او می گوید که تیک تاک ساعت است.

"ما می توانید سعی کنید به گسترش ما بیایید می گویند و طول عمر برای زمانی که ما می توانیم" او می گوید. "حدود پنج ماه یا شش ماه است که طولانی ترین ما می توانیم گذشته است."

چرا که نگه داشتن فیل گران است. شما نمی توانید فقط آنها را به پارک مانند اتومبیل یا اتوبوس تور تا این وضعیت را بهبود می بخشد و می گوید Chatchote Thitaram از مرکز فیل و حیات وحش پژوهش در چیانگ مای دانشگاه.

"فیل خوردن بسیار زیادی مانند 200 تا 300 کیلوگرم [440 به 660 پوند] یک روز" او می گوید: "بنابراین این بدان معنی است که شما مجبور به صرف چیزی مانند [حدود 1000$] یک ماه فقط به تغذیه آنها است."

در بالا از آن است که هزینه به استخدام فیلبان که به مراقبت برای هر یک فیل.

بزرگنمایی این تصویر

Mahouts ها غذا خوراک فیل ها در فیل طبیعت پارک در چیانگ مای در ماه مارس است. لیلیان Suwanrumpha/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
لیلیان Suwanrumpha/خبرگزاری گتی ایماژ

Borpit می گوید او خواسته mahouts ها غذا در اردوگاه خود را به 50% کاهش پرداخت -- در حدود 300 $در ماه — برای هم بودن.

"آنها همه توافق," او می گوید. "از آنجا که آنها را در درک آنچه این وضعیت مثل این است که در حال حاضر. و آنها می دانند اگر ما این کار را انجام نمی, هیچ کس نمی خواهد زنده ماندن از طریق این وضعیت اضطراری."

همانطور که برای فیل ها "ما به آنها غذا همان است که ما استفاده می شود چرا که آنها نمی تواند پیدا کردن مواد غذایی خود را."

برای mahouts ها غذا و فیل او ندارد و استخدام او نگران است که سوء تغذیه می تواند فقط چند ماه دور اگر mahouts ها غذا نمی توانیم به آنها غذا.

با بحران کنونی برخی از mahouts ها غذا که از اقلیت های قومی در مناطق شمال تایلند می تواند بازگشت به خانه و اجازه دهید خود را فیل علوفه در جنگل در نزدیکی خانه های خود. اما اکثر mahouts ها غذا که خود فیل و اجاره آنها را به اردوگاه ندارد که گزینه Chatchote می گوید.

و است که طرفداران رفاه حیوانات و دیگران به خصوص نگران است.

"این بار از جان گذشته می گوید:" لوسی زمینه مدیر عامل شرکت تنه سفر در چیانگ مای. کسب و کار — ارائه اخلاقی پایدار تور و اردوگاه بازدید کرده و سوخته او می گوید:.

دو ماه پیش او شاغل 45 کارکنان. در حال حاضر وجود دارد 13 و بسیاری او می گوید: در حال کار بر روی کاهش دستمزد. او نگرانی در مورد چگونه آنها را برای زنده ماندن. اما او نگرانی بیشتر در مورد از کار فیل بودن "warehoused" در شمال, با چند mahouts ها غذا به نگاه پس از آنها را در پناهگاه به سر می برند که در آن اردوگاه ها بسته اند.

فیل او می گوید: در "یک متر به دو متر-طول زنجیر بسته کردگی, شما می دانید, برای ماه ها در پایان. من نه بیش از حد اغراق آمیز این در کوچکترین. ...این است که رفتن به بسیار بدتر از قبل از آن بهتر می شود."

جان رابرتز, مثلث طلایی, آسیایی, فیل بنیاد موافق است. "بله آن را شدید," او می گوید. "ما شاهد یک اردوگاه [در چیانگ مای] که تا به حال بسته بود و اساسا برگزاری همه از فیل خود را پارک شده در یک متر زنجیر 24 ساعت در روز. آن را مانند باتری کشاورزی از جوجه ها. اساسا شما پرتاب مواد غذایی در آنها شما خراش سرگین دور و آن را به وجود خود را برای سه ماه آینده."

او اصرار دارد راه های ساده برای رسیدگی به این مشکل از جمله ارسال فیل ها برای چراندن در دولت متعلق به جنگل ها است که می توان به آنها. اما بزرگتر وجود دارد مسائل در بازی او تاکید می کند.

"گردشگری به عنوان آن شده است تمرین برای چند سال گذشته بوده است و بسیار بسیار بد برای ایده مدیریت کردن اسیر فیل جمعیت," او می گوید. بسیاری از گردشگری کسب و کار — و mahouts ها غذا — اساسا نگاه فیل خود را به عنوان کمی بیش از خود پرداز atm ،

"شما باید به امید زمانی که همه از این عبور را رفته اند در برخی از راه برای تنظیم مجدد که دوباره رابطه" او می گوید: "و آنها شروع به شروع به درک خود را فیل تر برای به ارزش ذاتی خود را از خود مالی به ارزش دوباره که در طول تاریخ از فیل داشتن آن همواره مورد است."

خود را در سازمان آغاز شده بود پس از سال 2003 سارس بیماری همه گیر برای کمک به نجات فیل ها و mahouts ها غذا بودند که گدایی در خیابان های بانکوک.

خیابان گدایی ممنوع است اما در حال حاضر با بسیاری از فیل ناگهان بیکار او می گوید: mahouts ها غذا شروع به التماس با فیل خود را دوباره. رابرتز معتقد است دولت تایلند دارای شش ماه از پنجره به مداخله و کمک به حفظ اسیر فیل جمعیت به طور موقت اهدای جنگل و جنگل به چراندن در و دادن mahouts ها غذا نقدی برای تغذیه خانواده خود را و مطمئن شوید که حیوانات به درستی پس از نگاه.

"اگر هیچ مداخله دولت" او هشدار داد: "بله, ما می توانید ببینید فیل ها در واقعا بد مکان و احتمالا به خطر انداختن سلامت خود را به چنین حدی که آنها می میرند."

ایران Mututanont این دامپزشک در مثلث طلایی, آسیایی, فیل, بنیاد نگران است بیش از حد. او را به شمارش در تایلندی احترام به ملی کشور حیوانی.

"من فکر می کنم با اکثریت مردم در این کشور بودایی, من فکر می کنم آنها در واقع سعی خواهد کرد نه به علت بد, خوب یا بد شایستگی تلاش خود را به واقعا نگه داشتن فیل زنده," او می گوید.

او همچنین شمارش mahouts ها غذا سنتی پیوند با فیل خود را.

"من هنوز هم احساس می کنم مثل من می تواند این باور در مردم که خود فیل که آنها بر این باورند که فیل ها بخشی از خانواده, بنابراین من فکر نمی کنم آنها به شما اجازه فیل گرسنگی," او می گوید. او یک لحظه مکث. "یا شاید آنها را از گرسنگی مردن هم با فیل."tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lytny.im
آخرین مطالب