رستوران در LA Koreatown حلقه در میان coronavirus شایعه

لس آنجلس – در یک Koreatown رستوران شناخته شده برای آن استخوان گوشت گاو سوپ سوپ ناهار جمعیت جمعه بود نیمی از اندازه طبیعی آن است. به این دلیل بود یک شایعه تلخ در مورد یک مشتری با کوروناویروس.

هان بت Shul ریه تنگ شد یکی از پنج رستوران از دست داده است که کسب و کار پس از اینکه به نوشته های روی کره برنامه پیام رسانی است که هشدار کره ای هوا پرواز با این ویروس تا به حال dined وجود دارد در طول توقف در لس آنجلس بیش از یک هفته پیش.

“این خبر جعلی” صاحب جان کیم گفت و او تا به حال اثبات است. رستوران خود را بسته بود در آن زمان به دلیل نشت آب یک واقعیت تایید شده توسط وزارت بهداشت.

شایعه در مورد پرواز بر طرف شد جمعه صبح توسط جمهوری کره کنسولگری در لس آنجلس. در بیانیه ای که در کره در Facebook, سرکنسولگری گفت: همراه که برای بازدید لس آنجلس در فوریه. 19-20 رفته بود به دو کسب و کار اما نه در Koreatown. در روز بعد مقامات بهداشت عمومی گفت: پرواز بود مسری نیست در حالی که در این شهر است.

شایعه و تاثیر آن بر رستوران شد و یک مثال از اینکه چگونه ترس از ویروس همراه با سرعت و رسیدن به رسانه های اجتماعی می تواند به سرعت فلج سالم از کسب و کار و تمرکز بر سوء ظن در جوامع قومی.

این ویروس آغاز شد که در چین منتشر شده است در سراسر جهان گرفته است که در آن یک تلفن به تازگی در کره جنوبی. قانونگذاران و طرفداران برای جوامع مهاجر هشدار داده اند در مورد بیگانه ستیزی و تبعیض با هدف آمریکایی های آسیایی تبار.

دولت, مجلس Kansen چو D-سن خوزه گفت: چین کسب و کار خاص را تجربه زیادی ضرر و زیان اقتصادی به عنوان یک نتیجه از نژاد پرستی و ترس است.

یک گروه به نمایندگی از Koreatown رستوران گفت: کسب و کار به طور کلی پایین بود حدود 50 درصد از شایعه گسترش در Kakao Talk برنامه در روز دوشنبه.

یک پیام در گردش در این برنامه ارائه جزئیات این پرواز همراه کار می کرد و ذکر شده در این رستوران که گفت که او ظاهرا بازدید با این پیام: “لطفا به اشتراک گذاری با هر کس برای جلوگیری از این ktown لکه” با استفاده از مخفف Koreatown.

“در کره ای-جامعه آمریکا در آن رفت و مانند آتش سوزی” الکس برنده روز جمعه گفت که او را به خوردن یک کاسه گوشت گاو گوشت سوپ در هان بت Shul ریه تنگ. “این غم انگیز است.”

برنده گفت: او در این پیام از دوستان و اعضای خانواده اما هرگز واقعا به آن معتقد بودند به دلیل نبود گزارش شده در اخبار. او را متوقف و در رستوران در آغاز این هفته و آن را بسته به دلیل نشت آب. او خوشحال به بازگشت برای ناهار دیر جمعه و شد شگفت زده برای پیدا کردن او تنها کسی که شام میخورد.

“من آن را ندیده, این, خالی,” او گفت:. “همیشه وجود دارد مردم در اینجا.”

صاحبان رستوران دیگر به نام در این پست گفت: کسب و کار درگذشت تقریبا بلافاصله.

در عسل خوک, یک کره ای کباب رستوران با 25 جدول تنها شش طرف نشسته بودند در طول یک روز بد از کسب و کار در این هفته صاحب چانه کیم گفت.

مشتریان بوده و خواستار به پرس و جو اگر شایعات درست شد و برخی از خواسته بیشتر عجیب و غریب سوالات کیم گفت. یک زن که تا به حال dined در رستوران به تازگی به نام بپرسید اگر آن را امن برای حضور دخترش آینده عروسی کیم گفت.

صاحبان نا امید شده بودند آنها نمی تواند دریافت اطلاعات بیشتر از مقامات بهداشت عمومی. کره ای, رسانه های خبری گزارش روز شنبه که کره جنوبی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تایید شده یک زن در پرواز که آزمایش مثبت برای این ویروس تا به حال سفر به لس آنجلس.

لس آنجلس وزارت بهداشت گفت: از آن آگاه بود گزارش در مورد پرواز اما تا به حال هیچ تاییدیه از مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری تا اواخر جمعه. که زمانی که آن را گفت او نمی توسعه علائم این بیماری شناخته شده به عنوان COVID-19 تا پس از خروج از لا به طوری که او مطرح شده هیچ خطر در حالی که در این شهر است.

با یک شایعه نمی تواند آنها را تایید یا رد برخی از رستوران ها در زمان هیچ شانس. تصویری منتشر شده در رسانه های اجتماعی یک کارگر در یک hazmat-نوع کت و شلوار پاشش از پایین طبقه در Hangari Kalguksu یک سوپ رشته فرنگی ،

نشانه خارج Hanshin بازی pocha را یک بار ارائه سنتی کره ای, اسنک کرایه می بالد “هرگز بسته شده است از سال 1998 است.” با این وجود ایجاد توقیف سه شنبه به پاکسازی رستوران. بطری های ضد عفونی کننده دست به صف شدند تا در مقابله و کنار آب بطری.

“این بد شایعه, اما مردم مانند بد شایعات گفت:” جی چوی مدیر Hanshin بازی pocha را.

چوی و دیگران صحبت در مورد نیاز به پیدا کردن و مجازات کسی که شروع به شایعه. او گفت که او به دنبال به استخدام یک وکیل به اقدام قانونی.

در خیابان های Koreatown برخی از پیاده عینک فولاد ماسک. اما آنها هنجار است.

ژانگ بن دانشجویی از چین و هم اتاقی خود را فرسوده ماسک برای حفاظت از ویروس را شکست.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی ایمیل خود را.

ثبت نام در حال حاضر

“من فکر می کنم حتی اگر مهماندار هواپیما نمی آمد به رستوران ما هنوز هم نیاز به محافظت از ویروس” او گفت:. “سرعت و گسترش این بیماری بسیار سریع است.”

___

دیوید Yim در لس آنجلس و جائه هنگ در توکیو کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de