رادیو با یک COVID-19 نشان می دهد: “ما خواهران نیروی به روی چیزی حساب کردن با’

بزرگنمایی این تصویر

خواهر Astridah Banda تولید یک برنامه زنده رادیویی به نام “COVID-19 برنامه آگاهی” در زامبیا برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد کوروناویروس در زبان محلی. Banda ارمیا پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Banda ارمیا

یک راهبه در هدفون است که در رادیو و تلویزیون — ارائه باردار مشاوره خانواده برای تحریک رشد جنین.

“بگویید به پت [خود را] شکم,” او می خندد. “و صحبت به [نوزاد]!”

هنگامی که خواهر Astridah Banda یک راهبه کاتولیک و مددکار اجتماعی در زامبیا برای اولین بار رفت روی هوا, او به یاد می آورد که مردم در حال تکان توسط او به شیوه ای. “مردم همیشه شگفت زده برای دیدن خواهر می joke,” او می گوید. “آنها فکر می کنم شما همیشه جدی و دعا – و در چنین موارد من نگاه خودم و می گویند:” خانم من و شما یکی و همان است.”

و در حال حاضر او را انشعاب در موضوع با او آغاز شده و در ماه مارس — “COVID-19 برنامه آگاهی.”

بسیاری از زبان ها از میهن هستند چه الهام گرفته از 36 سال به شروع برنامه.

COVID-19 زده این کشور در ماه مارس و در مورد علامت گذشت 1000 در اواخر ماه مه با 7 ثبت شده مرگ و میر به تاریخ – هر چند برخی از محققان می گویند که این ارقام به احتمال زیاد undercounts.

بسیار حیاتی اطلاعات سلامت اطراف بيماری مشترک بودن زبان انگلیسی می گوید: Banda که زندگی در شهر لوساکا.

در حالی که به زبان انگلیسی است زامبیا زبان رسمی بسیاری از شهروندان صحبت می کنند یک گویش از خانواده بانتو. و وجود دارد بیش از 70 زبان در سراسر کشور.

ساخته شده است که آن را به چالش عمومی برای انتقال پیام های بهداشتی به کشور را 17 میلیون نفر از شهروندان حتی اساسی همه گیر دستورالعمل مانند پوشیدن ماسک و شستن دستها غالبا و پس از اقامت در خانه سفارشات.

بنابراین Banda تخم یک برنامه. او می خواهم میزبان یک برنامه زنده رادیویی به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد رمان coronavirus در زبان محلی.

پس از این برنامه پخش شده در مارس او هماهنگ دو بیشتر از 30 دقیقه را نشان می دهد رادیو در مورد این ویروس انتقال آن و چگونه مردم می توانند اقامت امن – پاسخ دادن به کشت و شنونده سوالات:

چگونه می توانم حفظ بهترین بهترین شیوه در هنگام سفر به بازار برای خرید نان ؟ (ماندن دور پوشیدن یک ماسک و جیره سفر خود را.)

اگر من سرفه باید سفر کنم به بیمارستان و یا صبر کنید برای سلامت جامعه کارگران برای آمدن به من ؟ (صبر کنید برای یک بازدید صفحه اصلی: محدودیت های آن خطر گسترش است.)

چرا فروشگاه های مواد غذایی را نگه دارید, اندازه گیری دمای من قبل از من پیاده روی در ؟ (به صفحه نمایش برای ویروس ها و جلوگیری از انتقال.)

Banda ساخته شده او اولین رادیو در سال 2014. او و جامعه او را از راهبه ها پیشگام یک برنامه برای ارائه پیام های کلیدی در سلامت مادر و اوایل دوران کودکی توسعه است. بر خلاف دیگر اشکال رسانه رادیو است که توانایی برای رسیدن به محروم جمعیت Banda می گوید: به خصوص در مناطق روستایی مکان های که در آن تلویزیون و اینترنت ممکن است در دسترس است.

“[رادیو] دهکدهای مخاطبان است که معمولا در سمت چپ پشت” می گوید: Banda.

با کمک مالی از کمک های بین المللی گروه کاتولیک خدمات امدادی او خریداری اعتبار در رادیو ماریا: Yatsani صدای یک ایستگاه رادیویی مسیحی در لوساکا. هزینه نیست چقدر به او می گوید: — 500 kwacha و یا حدود 28 دلار برای 15 دقیقه زمان حافظه.

جهانی کمک گروه به نام شعله ور است که با این نسخهها کار با شبکه ای از بیش از 700 ، 000 راهبه های کاتولیک در سراسر جهان برای مبارزه با COVID-19 در جوامع خود کمک ارائه باندا با اطلاعات به سهم خود نشان می دهد. که شامل نحوه صحیح شستن دست ها, اهمیت پوشیدن ماسک و ماندن اجتماعی دور در طول شیوع بیماری است.

نشان می دهد همچنین تکل دیگر همه گیر مسائل مربوط به: به عنوان مثال راه coronavirus مؤثر است کودک, تغذیه و بهداشت مادر و به همین دلیل شهروندان باید حفظ سلامت معمول معاینات و واکسیناسیون.

اما نشان می دهد نبود صرفا اطلاعاتی.

“آن احساس نمی مانند شما در رادیو و یا در حال مصاحبه” او می گوید: “این یک تعامل غیر رسمی پاسخ آزادانه به مدیر و خنده. آن را فقط مانند صحبت کردن با یک دوست من همیشه خودم بگویم.”

Banda که سازماندهی و تولید هر یک از نشان می دهد می گوید: این برنامه به نوعی مانند یک “بحث نشان می دهد.”

هر قسمت ویژگی های یک مدیر از ایستگاه های رادیویی کارکنان و اعضا که عمدتا راهبه از یک سازمان او یک بخش از انجمن از خواهران در زامبیا. هدایت توسط مدیر هر روزنامه نگار ارائه اطلاعات در یک جنبه خاصی از ویروس و گفتگو خواهد “جریان” از وجود دارد می گوید: Banda.

“من احساس رایگان,” او می گوید او بی خیال ،

هر روزنامه نگار صحبت می کند یک زبان تعیین شده برای این مدت برنامه تکرار هر گونه اطلاعات ضروری که قبل از سخنرانان که در زبان خود را. پس از نشان دادن چند زبانه گفتگو.

برای مثال: اگر یک روزنامه نگار ارائه واقعیت در Ila بعدی را ترجمه کنید نکته کلیدی به زبان خود — شاید Bemba. Banda می گوید به دلیل این اعضا می تواند به درک هر یک از دیگر دخالت از زبان به زبان در این شیوه دشوار نیست. به عنوان برای مخاطبان او می گوید: مردم به سادگی به دنبال همراه با زبان آنها را درک.

این برنامه ویژه هفت زبان از جمله Nsenga و شیشیوا, در میان دیگران. و شنوندگان به نظر می رسد مانند آن. Banda شد شگفت زده با تورنت تماس-ins.

“مردم خواستار شدند به ما بگویید, ‘خواهر ما خوشحال هستند شما با استفاده از زبان ما می توانیم در نهایت درک” او می گوید. “حتی قبل از خطوط می تواند باز مردم خواستار شدند ، ما تا به حال به می گویند: “لطفا نگه دارید.'”

شنوندگان داستان مشترک از بهترین شیوه های اجرا در جوامع خود و خلاصه نکات اصلی ساخته شده توسط اعضا – شوخی و برگردان های ترسناک با میزبان در طول راه. پرسید: اگر او تا به حال عصبی و یا متوقف کرد یک سوال Banda می گوید: “نه واقعا….”

Banda به یاد می آورد یک نمونه از یک زن است که به نام اشتباه در مورد اینکه چرا صاحبان فروشگاه شد تا مصر در شستن دست ها قبل از ورود حتی اگر او فقط مدت کوتاهی قبل از. هنگامی که تماس گیرنده شنیده چگونه حیاتی آن است که برای شستن دست برای جلوگیری از عفونت او را تبدیل به چیزی از بهداشت عمومی پلیس. هنگامی که او سوار بر حمل و نقل عمومی و در جای دیگر او را تشویق می کند مردم را به شستن دست های خود را.

به تقویت روابط با مخاطبان Banda و تیم اضافه شده ویژگی های سرگرم کننده. پنج تماس گیرنده برنده مایع صابون و ماسک صورت بودجه توسط شعله ور.

گلن نواک مدیر مرکز بهداشت و خطر ارتباطات و استاد تبلیغات در دانشگاه جورجیا می گوید: رادیو با آن گسترده رسیدن در کشورهای کم درآمد حیاتی در سلامت بحران مانند این یکی.

“این فوق العاده رویکرد” او می گوید: از Banda ابتکار. “او در تلاش برای ارائه اطلاعات در مورد نه فقط آنچه را که آنها نیاز به دانستن بلکه آنچه که آنها می خواهند به دانستن است. او قادر به خیاط مسائل او صحبت کردن در مورد خود را به مسائل و نیازهای خود را – که باعث می شود مردم می خواهند به گرفتن مشاوره”

Banda می گوید: ایستگاه های رادیویی تخمین زده شده برای رسیدن به 1.5 میلیون نفر با مخاطبان در شرقی, مرکزی, Luapula و Copperbelt استانهای زامبیا.

او امیدوار است به گسترش برنامه رادیویی به تمام مناطق کشور با متقاعد کردن اضافی ایستگاه در سراسر کشور به درجه آن است.

روشن است که در پشت او امیدوار به صادرات یک مدل مشابه Banda را در آن منطقه تلاش های سراسر آفریقا.

“ما در واقع تا به حال برخی از خواهران در اوگاندا شروع برنامه های رادیویی نیز می گوید:” استفانی Koehne که با این نسخهها کار در Alight این طرح با راهبه ها در آفریقا است. اعتماد مردم راهبه, او می گوید “من از دیدن این رادیو واقعا به عنوان یک مکان کلیدی برای [خواهر] به گسترش پیام خود را برای آنها واقعا قادر به رسیدن به مقادیر عظیم مردم است. هدف نهایی ما این است که کار با خواهر در سراسر آفریقا به شکل از چگونه به فعال کردن رادیو.”

Banda می خواهد به نگه داشتن ضربه زدن به این قدرت. “من می خواهم مردم بدانند که ما خواهران نیروی به روی چیزی حساب کردن با.”

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>