اعتراض اسرائیلی ها به پ.م در حالی که عفونت های کروناویروس افزایش می یابد

بیت المقدس - هزاران اسرائیلی روز شنبه با وجود ثبت سطح عفونت های ویروس کرونا در خارج از محل اقامت رسمی نخست وزی

توسط MINERALNEWS در 16 شهریور 1399

بیت المقدس - هزاران اسرائیلی روز شنبه با وجود ثبت سطح عفونت های ویروس کرونا در خارج از محل اقامت رسمی نخست وزیر در اورشلیم تجمع کردند و از بنیامین نتانیاهو خواست به دلیل محاکمه به اتهام فساد استعفا دهد.

معترضان در حالی که به سمت محل اقامت نتانیاهو راهپیمایی می کردند، بنرهایی در حال خواندن «انقلاب» و «شهروندان قانون اساسی می نویسند» در دست داشتند. نشانه ای با هدف نخست وزیر بر روی ساختمانی که به زبان عبری می خواند پیش بینی شده بود: «کافی است با شما».

گام های غلط دولت در رسیدگی به بحران کروناویروس پس از موفقیت نسبی در مراحل اولیه خود بیشتر به تظاهرات آخر هفته تابستانی دامن زده است. شمار کشته شدگان از هزار نفر پيشی گرفته است و کشور در حال بررسی يک قفل جديد برای متوقف کردن سنبله سريع در عفونت های روزانه است. اسرائیل در حال حاضر بیش از ۲۶٬۰۰۰ بیمار فعال COVID-19 دارد.

پلیس در چندین نوبت با معترضان درگیر شده و از کانون های آبی برای پاکسازی آن ها از خیابان ها و میدان های اصلی استفاده کرده است، هر چند در هفته های اخیر تجمعات آرام تر اما بزرگتر بوده است.

روز جمعه يک سخنگوی پليس گفت مردی را که «لباس يک زن را به شیوه ای تحريک آميز پوشیده بود» دستگير کرده است. يک عکاس آسوشيتدپرس پليس را ديد که دست کم پنج نفر را دستگير کرد.

به نظر نمی رسد دستاوردهای نتانیاهو در مورد سیاست خارجی در کنار او در خانه بایستد.

روز جمعه صربستان و کوزوو در حالی به اسرائيل افزايش ديپلماتيک دادند که صربستان اعلام کرد سفارت خود را به بيت المقدس منتقل خواهد کرد و کوزوو گفت با اسرائيل با سفارتی در بيت المقدس روابطی برقرار خواهد کرد. نتانیاهو روز شنبه معامله با میانجیگری آمریکا را ستود و خاطر نشان کرد که صربستان اولین کشور اروپایی است و کوزوو اولین کشور اکثریت مسلمانی است که سفارتخانه هایی در اورشلیم مورد رقابت دارد. فلسطينيان بخش شرقی شهر را برای پايتخت آينده می خواهند.

اين اطلاعيه های صربستان و کوزوو حدود سه هفته پس از آن اعلام شد که آمريکا ميانجيگری معامله ای را برای برقراری و عادی سازی روابط ميان اسرائيل و امارات متحده عربی انجام داد.

نتانیاهو عهد کرده است علی رغم متهم شدن به رشوه خواری، تقلب و نقض اعتماد در سه تحقیق طولانی مدت فساد، در مقام خود باقی بماند. او این ادعاها را تکذیب کرده و آن ها را «شکار جادوگر» خوانده و به قوه قضائیه، اجرای قانون و رسانه ها شلاق زده است.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب