دادگاه جنایی بین المللی اجازه می دهد تا به بررسی اقدامات ایالات متحده آمریکا در افغانستان

بزرگنمایی این تصویر

دادگاه جنایی بین المللی در لاهه را پاک کرده است راه را برای بررسی احتمال وقوع جنایات جنگی در افغانستان است. پیتر Dejong/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

پیتر Dejong/AP

دادگاه جنایی بین المللی را پاک کرده است راه را برای آن دادستان به بررسی احتمال وقوع جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در افغانستان از جمله کسانی که گفته می شود مرتکب شده توسط نیروهای آمریکایی و سازمان سیا است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo لعنتی این تصمیم آن را “نفس عمل توسط یک غیر قابل توصیف سیاسی, نهاد, تغییر ظاهر به عنوان یک حقوقی بدن.”

“ما در حال رفتن به گرفتن تمام اقدامات مناسب برای اطمینان حاصل شود که شهروندان آمریکایی نیست بريدن قبل از این سیاسی برای حل و فصل سیاسی, توپ لیس,” Pompeo گفت. ایالات متحده است و نه یک حزب به دادگاه لاهه, هلند, و به مدت طولانی با انتقاد از آن.

یک پانل از قضات از دادگاه تجدید نظر اتاق تصمیم به اتفاق آرا در روز پنج شنبه به اجازه دادستان دادگاه جنایی بین المللی به منظور بررسی امکان جنایات در خاک افغانستان پس از مارس سال 2003 و سایر جرائم مرتبط به وضعیت وجود دارد از جولای 2002. می آید تنها چند روز پس از ایالات متحده و طالبان امضا تاریخی ایران افزایش امید برای صلح در این کشور پس از نزدیک به 20 سال از جنگ.

دانشگاه ایندیانا پروفسور دیوید Bosco که نوشته است یک کتاب در مورد ICC می گوید NPR میشل Kelemen که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را خیلی بیشتر مقابله رویکرد به دادگاه در مقایسه با دولت اوباما.

“این نشان دهنده یک نوع از عبور از خط مرزی برای دادگاه در ارتباط آن با ایالات متحده” او می گوید. “از آنجا که ما در حال حاضر در حال رفتن به یک فعال تحقیقات توسط دادگاه است که می تواند در نهایت منجر به کیفرخواست از ایالات متحده پرسنل حتی به طور بالقوه آمریکا مقامات ارشد.”

این حکم نشان دهنده یک دوره معکوس برای دادگاه. در ماه آوریل گذشته یک ICC پانل از قضات مسدود شده یک کاوشگر به احتمال وقوع جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در افغانستان است. آنها گفتند که حتی اگر این جنایات بودند به اندازه کافی جدی برای این مورد به حرکت رو به جلو “شرایط فعلی از وضعیت در افغانستان می مانند به چشم انداز موفق تحقیقات و پیگرد قانونی بسیار محدود است.”

دادگاه همچنین گفت که در ماه آوریل گذشته است که در آن نیاز به اولویت بندی تحقیقات که تا به حال بهتر است شانس موفقیت و اضافه کرد که طرف های درگیر نبودند مایل به همکاری با پروب.

دادستان دادگاه فاتو آغاز به دادگاه تجدید نظر این تصمیم. او گفت که پیش از محاکمه پانل ارزیابی است که بررسی خواهد بود نه به نفع عدالت تجاوز به تشخیص خود و در روز پنج شنبه به درخواست های مجلسی قضات به توافق رسیدند.

آغاز کرده است گفت که او می خواهد به بررسی جرائم توسط طالبان و دیگر گروه های مسلح نیروهای افغان و نیروهای آمریکا و سازمان سیا است.

با توجه به اسناد دادگاه او قصد دارد به بررسی اتهام طالبان حملات علیه غیرنظامیان از جمله قتل و آدم ربایی.

آغاز نیز می خواهد به نگاه به روش های است که ارتش آمریکا و CIA استفاده می شود به بازجویی از بازداشت شدگان. دادستان گفته است که “وجود دارد که مبنای منطقی به این باور است که از مارس سال 2003 اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده و سازمان سیا را مرتکب جنایات جنگی و شکنجه و بی رحمانه درمان خشونت بر منزلت شخصی و تجاوز به عنف و دیگر اشکال خشونت جنسی به موجب سیاست های تایید شده توسط مقامات ایالات متحده.”

گروه های حقوق بشر در حال کف ICC تصمیم. سازمان عفو بین الملل از عدالت بین المللی جزایر ساکو گفت: دادگاه معکوس “یک اشتباه وحشتناک است.”

“ICC نشان دهنده این امید عدالت برای قربانیان جنگ شده اند کشید نادیده گرفته شده برای سال, از جمله در اخیر توافقنامه صلح که چیزی برای گفتن در مورد جنایات علیه آنها” او در بیانیه ای گفت.

ICC تاسیس شد که اساسنامه رم در زمان اثر در سال 2002. آن prosecutes جنایات نسل کشی و جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت و جنایت تجاوز.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im