Christo هنرمند که پیچیده و festooned در مقیاس حماسی می میرد در 84

Christo بلغاری-متولد مفهومی هنرمند که تبدیل به حماسه-مقیاس های زیست محیطی در اواخر 1960s, رشته های غول پیکر پرده در سراسر یک پاس کوه در کلرادو بسته بندی Pont Neuf در پاریس و پارلمان آلمان در برلین و مارپیچ به هزاران زعفران-curtained گیتس در سراسر پارک مرکزی درگذشت یکشنبه در خانه اش در شهر نیویورک است. او 84.

مرگ او اعلام شد و خود را official Facebook page. بدون علت مشخص شد.

Christo — او با استفاده از تنها نام خود را — یک هنری رنگارنگ پیپر. او در پروژه های بزرگ اغلب دهه در ساخت و همه آنها را به طور موقت مورد نیاز همکاری ده ها و گاهی صدها نفر از مالکان مقامات دولتی قضات گروه های زیست محیطی ساکنان محلی و مهندسین و کارگران بسیاری از آنها به حال کمی علاقه به هنر و عمیق بی میلی به دیدن زندگی خود و محیط اطراف خود را مختل غیر عادی رویایی صحبت کردن تنها در نیمه فهم انگلیسی.

دوباره و دوباره Christo غالب از طریق تداوم جذابیت و کودکانه باور است که در نهایت همه می دیدن چیزهایی که در راه او.

در کنار او, سراسر, شد, همسرش, Jeanne-Claude که مانند او مورد استفاده قرار گیرد تنها برای اولین بار از نام. در اواسط 1990s او شروع های برابر صدور صورت حساب خود را با او در تمام پروژه های خود را رسمی چه زن و شوهر اصرار شده بود عمل خود را در تمام طول. او در سال 2009.

“دروازه” Christo پارک مرکزی پروژه typified رویکرد خود را. مانند تقریبا تمام پروژه های خود را از آن آغاز شد با یک نقشه اجرا شده در سال 1979. پس از آن آمد به ظاهر ابدی دور از لابی مقامات دولتی پر کردن فرم منتظر اثرات زیست محیطی مطالعات صحبت کردن در جلسات محوری پشتیبانی می کند. همه این Christo اصرار بخشی از هنر کار می کنند.

“برای من زیبایی است همه چیز درگیر در فرایند — کارگران, سیاست, مذاکرات, ساخت و ساز, مشکل در ارتباط با صدها نفر از مردم گفت که نیویورک تایمز در سال 1972 است. “کل فرایند تبدیل به یک زیبایی — این چیزی است که من علاقه مند هستم در کشف روند. من خودم را در گفت و گو با افراد دیگر است.”

زمانی که نیویورک پارک کمیسر در زمان Gordon J. Davis رد “گیتس” در سال 1981 تنظیم جلو دلایل خود را در یک کتاب-ظهر سند Christo به سادگی گنجانیده رد به پروژه. “من برای پیدا کردن آن بسیار الهام بخش در راه است که مانند شعر انتزاعی,” او گفت: انجمن هنر در کالج. “او می افزاید: یک بعد به کار بدون توجه به آنچه که او فکر می کند.”

با توجه به رفتن پیش توسط دولت از شهردار Michael R. بلومبرگ ، “گیتس” شد و در نهایت نصب شده در فوریه 2005. برای دو هفته هزاران نفر از کالسکه سرگردان 23 مایل از پارک مسیرهای گذشت زیر 7,503 قابهای فولادی حمایت رایگان-حلق آویز پانل از زعفران برای رنگ پارچه. این یک موفقیت خیره کننده.

“در زمستان نور روشن پارچه به نظر می رسید به گرم, زمینه, مثل نور سوسو مانند یک شعله در برابر بی ثمر درختان” مایکل Kimmelman نوشت: در زمان. “حتی در نگاه اول روشن بود که ‘دروازه’ یک کار خالص شادی گسترده مردمی عینک خوب و ساده فصاحت اول بزرگ رویداد هنری قرن 21 است.”

Christo Vladimirov Javacheff متولد شد و در تاریخ 13 ژوئن سال 1935 به یک خانواده برجسته در گابرووو, بلغارستان. او در زمان طراحی و نقاشی درس به عنوان یک کودک و رفت و به تحصیل در آکادمی هنرهای زیبا در صوفیه پایتخت این کشور کمونیست تحت کنترل است.

یکی از تبلیغات تکالیف بود به توصیه کشاورزان در طول مسیر از Orient Express چگونه خود را به ترتیب haystacks و ماشین آلات در راه است که پیشنهاد شلوغ فعالیت و رفاه. او بعدها گفت که این تجربه تا به حال به او آموخت که چگونه به کار در فضاهای باز و مقابله با افراد خارج از دانشگاه.

او تحصیل و کار در آوانگارد Burian تئاتر در پراگ در سال 1956 زمانی که نیروهای شوروی خرد مجارستان شدند. دیدن آینده در شرق اروپا و او فرار کرد و به وین پنهان در حمل و نقل ماشین های لود شده با تجهیزات پزشکی. پس از تحصیل به مدت یک ترم در وین آکادمی هنرهای زیبای او به ژنو منتقل شد و سپس در سال 1958 به پاریس حمایت خود را از نقاشی پرتره. او ملاقات وجود دارد Jeanne-Claude Denat د Guillebon خود همسر آینده در حالی که نقاشی پرتره از مادر.

در پاریس استودیو Christo شروع به جمع آوری بطری و قوطی رنگ روغن طبل و جعبه های چوبی که برخی از او پیچیده شده در رزین خیس بوم گره خورده با ریسمان و با پوشش سیاه و سفید و یا خاکستری رنگ خودرو در حال کار او به نام “انبار”.

در سال 1961 به عنوان بخشی از اولین نمایش انفرادی او انباشته نفت درام و پیچیده رنو ماشین داخل گالری هارو Lauhus در کلن. نزدیکی در اسکله او مرتب مرموز پیچیده اشیاء است که او به نام “زیر بشکهای بسته است.” برخی از منتقدان را دیدم در اوایل این کار یک نافذ نقد بسته بندی و تبلیغات در دیر-جامعه سرمایه داری.

سال آینده Christo صحنه درخشان coup de تئاتر کار او به نام “پرده آهنین: دیوار بشکه نفت.” به عنوان بخشی از یک نمایش انفرادی در گالری J در پاریس او مسدود کردن باریک غم و اندوه ویسکونتی برای چند ساعت با 204 انباشته بشکه نفت در حالی که همسر خود را نگه داشته و پلیس به دور از طریق یک سری از تاکتیک انحرافی.

پس از دو از خود پیچیده “بسته” از سال 1961 شد از جمله در “نو واقع گرایان” در سیدنی جنیس گالری در منهتن در سال 1962 — یکی از اولین نمایشگاه هنر پاپ و مرتبط فرانسوی جنبش شناخته شده به عنوان نو Réalisme — او و Jeanne-Claude تبدیل توجه خود را به ایالات متحده است.

تشویق وعده داده شده در نمایشگاه لئو کاستلی گالری در منهتن, Christo هر چند او صحبت می کرد و تقریبا هیچ زبان انگلیسی به نیویورک نقل مکان کرد و در سال 1964 با همسر خود و پسر جوان خود را سیریل. که سال کاستلی گالری به نمایش گذاشته و خود را “مقابل فروشگاه” دو نمایش ویندوز طرفین درب مغازه غلبه توسط پیچیده تهویه هوا.

برای چندین سال Christo تا به حال می خواستم برای قرار دادن نه تنها بسته اما کل ساختمان. او خود جلب کرد تا برنامه به غلاف پنج موزه هنر. یکی از آنها موزه هنرهای معاصر در شیکاگو به توافق پیچیده می شود در سال 1969. بعد از آن سال و حتی در مقیاس بزرگتر او پیچیده از یک میلیون فوت مربع خط ساحلی در نزدیکی سیدنی استرالیا در فرسایش-کنترل پارچه.

چندین پروژه در مقیاس بزرگ و به دنبال آن در 1970s. برای “دره پرده” او صحافی نارنجی پارچه نایلون همراه کابل های فولادی بیش از یک باریک عبور در تفنگ کلرادو; بزرگ نیم دایره باز مجاز خودرو در بزرگراه دولت زیر به تصویب از طریق.

بادهای شدید پاره پاره پرده به تکه دو روز بعد یک شکست که Christo شانه ای بالا انداخت. “من به عنوان یک هنرمند انجام داده اند آنچه که من مجموعه ای را به انجام,” او گفت:. “که پرده دیگر وجود ندارد و تنها باعث می شود آن را جالب تر است.”

پس از آن آمد “در حال اجرا حصار” یک سری از سفید نایلون پارچه پانل که snaked راه خود را بیش از ranchland در سونوما و مارین شهرستان در شمال کالیفرنیا و عبور بزرگراه 101 در راه خود را به اقیانوس در Bodega بای.

برای “دره پرده” Christo و وکیل خود ابداع سیستم ساخته شده است که همه خود را پس از آن کار می کند ممکن است. برای هر پروژه یک شرکت ایجاد شد با Jeanne-Claude به عنوان مدیر و Christo به عنوان یک کارمند حقوق و مزایای. تامین مالی در آمد از فروش نقشه ها و مدل های کوچک به جمع ها و موزه ها; Christo هرگز قبول کمک های مالی و یا پول است. هنگامی که آثار هنری در نظر گرفته شد که شرکت منحل خود داشتن به دست آورده صفر سود.

بیشتر از آنچه مسائل در صندوق پستی خود را

شروع صبح خود را با همه چیز شما نیاز به دانستن و هیچ چیز برای شما. برای ثبت نام اول تا ستاره جدید روزانه در خبرنامه ایمیل.

ثبت نام در حال حاضر

او شروع به رسیدن به وضعیت ستاره با چندین پروژه های شهری در سال 1980 و ’90s. در “احاطه سلیمان” او لباس پوشیدن و 11 جزایر کوچک در Biscayne خلیج در جنوب فلوریدا در فلامینگو صورتی, پلی پروپیلن, دامن, ساخته شده است که آنها را شبیه به شناور گل های گرمسیری.

سپس آمد و بسته بندی Pont Neuf در پاریس متوقف شد برای چندین دهه توسط فرانسه بوروکراسی و رقابت سیاسی میان ژاک شیراک پاریس شهردار و فرانسوا میتران رئیس جمهور فرانسه است. آن را محبوب پیروزی که در نهایت به پایان رسید در سال 1985.

عسل-رنگ پارچه — 440,000 فوت مربع بافته شده پلی آمید پوشش پل و آن 44 لامپ مخلوط هماهنگ با پاریس شهری پالت و پل حیله گر draping تلقی شد ارزش یک مدل خانه.

“این که آیا آن را” هنر “آنها نه می دانست و نه مراقبت” جان راسل نوشت: در این زمان از عشق وعاشقی با پیچیده پل. “اگر آن را اساسا بی معنی هیچ کس شکایت کرده است. آن چیزی که در چیزی به پیاده روی و چیزی به فکر می کنم.”

حتی سخت تر سیاسی بود Christo طرح به قرار دادن پارلمان آلمان در برلین. اولین نقشه کشی ساخته شده بود در سال 1971. برای چندین دهه پس از آن او مواجه می شوند چیزی جز مقاومت از غرب مقامات آلمانی. اما با سقوط دیوار برلین در سال 1989 شتاب منتقل راه او در سال 1995 کار تکمیل شد.

در بین Pont Neuf و رایشستاگ پروژه, Christo and Jeanne-Claude به طور همزمان قرار داده شده 1,760 زرد چتر در Tejon پاس درست در شمال لس آنجلس و 1,340 آبی چتر در دامنه کوه و در نزدیکی Ibaraki, ژاپن.

“چتر ژاپن-U. S. A.” آمد و به غم و اندوه زمانی که یکی از 485-پوند چتر در کالیفرنیا آمد unmoored در بالا بادها و کشته شدن یک زن و مجروح شدن چند نفر دیگر. دو هنرمند دستور داد که چتر در هر دو کشور به کار گرفته می شود را بلافاصله. به عنوان یک اپراتور جرثقیل آماده به حذف یکی از چتر خود را از جرثقیل های ساخته شده در تماس با یک خط قدرت, ضرب electrocuting او.

به صورت “شناور بعضا” تکمیل شده در شمال ایتالیا در سال 2016 — و اوج رویای خود او خواهد گفت: “برای راه رفتن روی آب” — او با استفاده از نزدیک به دو مایل از زعفران پارچه برای ایجاد یک عابر پیاده گردشگاه اتصال دو جزایر کوچک در دریاچه Iseo به سرزمین اصلی است. این موضوع مستند “راه رفتن بر روی آب” منتشر شده در سال گذشته است.

در مرگ او Christo تا به حال یکی از پروژه های بزرگ آینده: بسته بندی Arc de Triomphe در پاریس. تصور اول در سال 1962 این پروژه به قرار دادن نقطه عطفی در 25000 متر مربع از آبی نقره ای پارچه پلی پروپیلن و 7000 متر از طناب قرمز. این پروژه را جلو بروید در سپتامبر سال 2021 با توجه به بیانیه ای اعلام Christo مرگ است.

“Christo and Jeanne-Claude باید همیشه روشن ساخته است که آثار خود را در حال پیشرفت بود ادامه داد: پس از مرگ” بیانیه ای گفت:.

دیگر تحقق نیافته پروژه ها شامل “بر روی رودخانه” دنباله ای از نقره پانل های آویزان در فواصل بالای 40-کشش مایل از رودخانه آرکانزاس در کلرادو. دیگر یک mastaba یا تخت در صدر هرم ساخته شده از بیش از 300,000 نفت درام بود که ساخته شده است در ابوظبی به عنوان Christo تنها دائم در مقیاس بزرگ کار می کنند. (او ساخته شده است یک نسخه کوچکتر از آن در هاید پارک لندن در سال 2018 است.)

Christo است جان سالم به در برد توسط پسرش سیریل Christo یک عکاس حیات وحش; برادران خود Anani و استفان که طلسم نام خانوادگی خود را Yavachev; نوه و دو برادرزاده ولادیمیر Yavachev و جاناتان Henery هر دو آنها به او کمک کرد تا با کار خود را.

عمومی loved Christo. منتقدان هنر تحویل و بررسی مخلوط. به برخی از او به نظر می رسید بیشتر نمایش دهنده و یا حتی شارلاتان از هنرمند. “این واقعیت است که کار خود را بسیار در دسترس است یک عامل در تحقیر و خصومت این تداعی در برخی از محله های” کالوین Tomkins نوشت: در نیویورکر در سال 2004. “این باعث می شود برخی از منتقدان و کاملا چند از هنرمندان رد آنها را از پانتئون جدی هنر است.”

هر دو اردوگاه را دیدم او را به عنوان یک unclassifiable شکل است.

هنرمند سائول استاینبرگ یک دوست خوب گفت: از Christo “او نه تنها اختراع خود او اختراع خود را در هنر و حتی بیشتر شگفت انگیز او اختراع خود را عمومی است.”

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>