با ضد آسیایی, احساسات, افزایش, اسیایی مردم تصور زندگی چه چیزی را می خواهم نگاه پست همه گیر

زمانی که COVID-19 ضربه, زندگی, تغییر یک شبه. اما برای بسیاری از آسیایی, کانادایی, این تغییرات به مراتب عمیق تر

توسط MINERALNEWS در 24 اردیبهشت 1399

زمانی که COVID-19 ضربه, زندگی, تغییر یک شبه. اما برای بسیاری از آسیایی, کانادایی, این تغییرات به مراتب عمیق تر از فقط از دست دادن شغل در ادامه به فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک.

Coronavirus راست می رود به قلب چگونه آنها احساس آنها در حال بازدید بقیه کانادا و اغلب به عنوان اگر آنها بخشی از این کشور با وجود داشتن ریشه در اینجا برای چندین نسل در برخی موارد.

در ونکوور یک جوان مرد سفید پانچ یک زن آسیایی در این صورت در یک اتوبوس بی. چینی مرکز فرهنگی وجود دارد تخریب شد با نفرت نقاشی های دیواری که شامل اظهارات نژادپرستانه مانند "رانندگی آنها را از خارج از کانادا است."

در اتاوا دو عبور و مرور در این شهر پایان غرب بود و نژادی تهمت و فحاشی در آنها پرتاب با عبور رانندگان. در تورنتو یک TTC راننده اتوبوس شد و مورد آزار و اذیت توسط یک قفقازی زن را برای "نه به دنبال به کانادا" در حالی که یک مرد سفید پوست توهین دیگر آسیایی زن مسافر برای پوشیدن یک ماسک بر روی حمل و نقل عمومی.

این هفته کانادا, آیکون موسیقی, Bryan Adams ارسال شده رسانه های اجتماعی نظرات که برخی به عنوان بیگانه. در آنها او را سرزنش می کردند این بیماری همه گیر در "بت خوردن, مرطوب, بازار فروش حیوانات, ویروس, ساخت حریص حرومزاده." این خواننده بعد از انتشار یک بیانیه عذرخواهی خود را برای بیهوده گویی.

"وجود دارد یک تن از ترس و بدبینی و در زمان خستگی با جمعی, آسیایی, مهاجر در زمان COVID. من فکر می کنم همه ما تجربه درجات مختلف از افزایش خشونت در این دوران از microaggression به خشونت فیزیکی گفت:" لیندا ژانگ, دستیار استاد در دانشگاه رایرسون از طراحی داخلی.

"همانطور که ما حرکت به سمت جدید طبیعی" پس از COVID-19 ما می خواستیم به برجسته که یکی از بدترین چیزهایی است که می تواند اتفاق می افتد این است که برای همه چیز را به بازگشت به حالت عادی.' به دلیل آنچه که عادی بود چه عادی بوده است, آنچه طبیعی است این است که به دور از قابل قبول از آنچه در حالت عادی باید باشد."

ژانگ است که سازمان از تصور محله چینی ها در سال 2050 پروژه یکی از 12 برنامه از Myseum تورنتو این بهار برای کاوش در داستان های ناگفته در مورد تقاطع های شهر از طریق مشارکتی نمایشگاه, همایش ها و حوادث.

نه تنها همه گیر ناگهان حرکت ژانگ پروژه به یک سری از سفته بازی داستان سرایی کارگاه های آموزشی برگزار می شود عملا از طریق زوم برنامه آن نیز منتقل رویداد تمرکز و روایت از تورنتو محله چینی ها در سال 2050 به آینده آسیایی و کانادایی پس از COVID-19.

یکی از بسیاری از سوالات مطرح شده توسط شرکت کنندگان در اولین زوم کارگاه در پایان ماه آوریل بود که اگر این نوع از ضد آسیایی احساسات را تبدیل به یک جدید عادی جامعه نیاز به یادگیری به مقابله با.

"COVID-19 قرار داده است یک ذره بین موجود و بی عدالتی و اختلاف ما سیستم های قدرت که فراتر از جامعه آسیایی" گفت: ژانگ که هر دو هنرمند و معمار.

"در سراسر جهان آن را اجازه داده است به صورت نه چندان خفته و نفرت و تعصب به اندکی. در حالی که بزرگنمایی این پرسش نیز جدید نیست."

در یکی از های اخیر زوم جلسات سه ده عمدتا پان آسیایی, جوان شرکت کنندگان مورد بحث و بررسی اشیاء موجود در محله چینی ها مانند tokenistic عناصر معماری مانند بتکده rooflines فیزیکی مصنوعات مانند گربه خوش شانس مجسمه و موارد بحث های زیادی در طول COVID-19 همه گیر مانند ماسک صورت.

ریس جوان یک رایرسون, دانش آموز, پیش بینی محله چینی ها در سال 2050 به عنوان "اجتماعی فاصله" از بقیه شهرستان ها تحت اللفظی دیوارهای بنا در خارج از محله چینی ها دروازه. داستان او به دنبال یک چینی ساکن که جان سالم به در گیر و تلاش می کند برای احیای اقتصاد محلی از طریق فروش صنایع چینی, گربه خوش شانس مجسمه به خارجی ها.

"داستان آمده از این ایده های اجتماعی فاصله و چگونه این بیماری همه گیر آوردن ما بیشتر و بیشتر از هم جدا منجر به جهل و سردرگمی گفت:" 20 ساله که خانواده به تورنتو نقل مکان کرد از فیلیپین در سال 2004 زمانی که او پنج ساله بود.

"خارجی ها نمی خواهم به درک فرهنگ های آسیایی برای آنچه در آن است اما تنها آنچه را قبول آنها قبول است که گربه خوش شانس (قیافه)."

Eveline لام که به کانادا به عنوان یک کودک نو پا با خانواده او از هنگ کنگ مجموعه داستان او در الکساندرا پارک مجتمع مسکونی که در آن که در آن پیری چینی هزاره جمعیت زندگی در میان ننگ از اولین COVID-19 شیوع. این بیماری همه گیر است منصرف بقیه شهر از ورود به محله.

دریافت آخرین در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره از جمله به روز coronavirus پوشش با ما خبرنامه به ایمیل

ثبت نام

داستان او ویژگی های یک جوان خارجی که دچار سردرگمی گسترده زمینه پیازچه و نعنا و سیر و پیاز و گیاهان دیگر در یک پیچ و خم از ساختمان ها و مرده به پایان می رسد. در نهایت او در می یابد یک جامعه پر رونق از فرهنگ و میراث.

"آنچه که در حال حاضر متفاوت با COVID است که وجود دارد بیشتر از آگاهی از ادراک آسیایی به عنوان دیگر. آن را نمی آورد تا مسائل جدید. آن را تنها به ارمغان می آورد به نور موجود گفت:" لام 28, یک دانشگاه واترلو فارغ التحصیل و یک معمار در آموزش.

"ادراک چینی خارجی و عجیب و غریب هرگز از بین می رود. آن نهفته برای برخی از زمان و resurfaces."

لام گفت: کارگاه های مسهل و ارائه یک خروجی برای شرکت کنندگان برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود و پاسخ به COVID-19 در حالی که در انزوا.

"این به ما اجازه می دهد به بیان این ترس و احساسات منفی که ما نمی باید از این فرصت برای بیان در زندگی روز به روز ما," او گفت:. "ما در حال بررسی آنها به جای سرکوب آنها. آن را مضر اما مفید برای ما به انجام این کار است."

آملیا گن ون Jiun که پیوست کارگاه های آموزشی از واشنگتن که در آن او زندگی می کند می گوید: "ایده از محله چینی ها در سال 2050 خواهد بود "ابر جامعه" وجود دارد که در فضای مجازی که در آن آسیایی مهاجر می تواند به اشتراک گذاری خود را تجربه مشترک و با شناسایی هر یک از دیگر.

"نژادپرستی همیشه وجود دارد خواهد بود گفت:" 25 ساله که متولد و بزرگ شده در مالزی. "COVID پرسش از پاسخ. آن است که آینده ای نامعلوم."

ژانگ گفت: وجود حس درماندگی را احساس جامعه در حال حاضر, اما او امیدوار نظری قصه گویی می تواند متفاوت ممکن است در آینده برای شرکت کنندگان است.

"ما می خواستیم برای تسهیل اجتماعی خواب برای مقابله قاطع و ناتوانی و غم و اندوه و خشم شده است که در گردش گفت:" ژانگ.

"به عنوان یک مجموعه ای از صداهای مختلف و تناقضات همزمان آتی ما می توانید شروع به رنگ یک تصویر کامل از مسائل در حال حاضر به سوی یک آینده روشن تر و سخاوتمندانه جدید طبیعی است."

Nicholas Keung
نیکلاس Keung یک تورنتو-بر اساس گزارش خبرنگار پوشش مهاجرت برای ستاره. او در توییتر دنبال: @nkeung


tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن