بزرگنمایی این تصویر

سطل زباله از رسمی کمپرسی در دور شمال پاکستان است که اغلب سوزانده ارسال تا plumes از بوی بد دود در نزدیکی یک دریاچه یخبندان آباد توسط گردشگران است. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

ساکنان Murtazabad یک روستا در ارتفاعات پاکستان استقبال از غریبه ها. در اخیر روز آنها اتمام حجت عبور بازدید کنندگان وراجی گوشت فرنی آنها تا به حال ساخته شده برای یک مذهبی جشن. آنها indulgently با لبخند به یک گروه ترکان و مغولان از گردشگران تایلندی مسابقه به یکی از باغ ها و مطرح با شمع قرمز و سیب زرد.

اما برخی از روزها صبر و شکیبایی خود را می پوشد نازک است.

و آن روز بیشتر اتفاق می افتد که این بار از راه دور استان می شود wildly محبوب مقصد نه تنها برای گردشگران خارجی نما در باغ های سیب, بلکه برای پاکستانی که از دشت زیر.

بزرگنمایی این تصویر

مردان طبخ وراجی فرنی در یک دیگ بیش از یک آتش چوب را در مسجد در روستای Murtazabad. آنها آماده ظرف برای یک جشنواره مذهبی و دست بخش در خیابان. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

“اکثر گردشگران فوق العاده هستند اما برخی از آنها فقط خیلی کثیف. آنها به اینجا می آیند به دیدن ما زیبا منطقه و آنها را ترک زباله خود را پشت سر می گوید:” بی نظیر جمال 25 سال معلم, که گفت که او ایجاد کرد سازمان کمیته ای برای تمیز کردن پس از گردشگران است. “همه انگشتان دست همان” جمال گفت: با اشاره به پاکستانی بازدید از این منطقه است.

با اشاره به نظرات در مورد پاکستان گردشگران شنیده می شود در سراسر کنون northern territory گلگت-بلتستان یک آخرتی محل برف دربسته در محیط قله یخچال های طبیعی رودخانه ها و باغ ها. این نور افکن اصطکاک بین پاکستان متعدد قومی و گروه های مذهبی و چالش های پیش روی این کشور آن را به عنوان تلاش برای جذب بازدید کننده بیشتر. نشانه ها جا به جا در سراسر مناطق مسکونی ممنوع, عکاسی و ورود به گردشگران است. نشانه های دیگر می خواهیم آنها را در زبان های انگلیسی و اردو را انتخاب کنید تا خود را به سطل زباله.

“مشکل این است که اساسا متاسفانه و من متاسفم به این می گویند به خصوص پاکستان ما گردشگران است. آنها نه راست منش می گوید:” Aqeela بانو که سر Ciqam پروژه شبکه ای از سازمان های اجرا شده توسط زنان از جمله یک کارگاه نجاری و یک کافه و هتل.

بزرگنمایی این تصویر

زنان با کار در یک کارگاه نجاری اجرا شده توسط گروه کمک های Ciqam. گروه آموزش و استخدام 25 زنان در بخشی به دلیل رونق ساخت و ساز در دور شمال پاکستان باعث عجله از گردشگری داخلی. آنها را در فریم های درب پنجره و مبلمان. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

تنش های پدید آمده پس از گردشگران داخلی تقریبا تعدادشان کمتر خاک را 1.5 میلیون محلی طی دو تابستان با توجه به عثمان احمد کمیسر گلگت بخش به یکی از این منطقه بالاترین رتبه مقامات. وجود دارد هیچ آمار رسمی برای این تابستان گذشته بود اما حتی شلوغ, مقامات گفت.

“ما برای آن آماده نیست” احمد می گوید. او اشاره کرد که یک دهه پیش بیش از 50,000 گردشگران داخلی بازدید کرد.

بزرگنمایی این تصویر

گردشگران ژست برای عکس ها در یک قلعه قرون وسطی در نزدیکی شهر Karimabad در ارتفاعات پاکستان است. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

تنها یک شهر در سرزمین های دارای سیستم فاضلاب. بنابراین بازدید کننده بیشتر به معنی بیشتر فضولات انسانی شستشو به شاخه های فرعی که خوراک رود سند پاکستان اصلی منبع آب. این منطقه می کند باید به طور منظم زباله مجموعه فوق العاده زباله های تولید شده توسط گردشگران ریخته شد به رودخانه و یا سوزانده در رسمی کمپرسی در نزدیکی یک دریاچه یخبندان — آباد توسط همان گردشگران است. در اخیر روز کلاغ برداشت از طریق سوختن زباله که منتشر ناپاک دود.

به جای گردشگران وجود رونق ساخت و ساز. Enormous هتل ها در حال حاضر برچسبها بیش از برخی از روستاها. بتن flophouses فلش علائم نئون. احمد نگران است او می گوید: از آنجا که صنعت ساخت و ساز است آزادانه تنظیم شده است.

“ما نمی خواهیم برای تبدیل شدن به یک جنگل بتن,” او می گوید.

گردشگران داخلی شروع به ریختن در حدود شش سال پیش احمد می گوید. افزایش ناگهانی بدهکار است به یک همگرایی عوامل: خشونت های فرقه ای بین سنی ها و شیعیان در شمال پاکستان بود quelled توسط مقامات ساخت جاده ها امن برای بازدید کنندگان. جاده خود را — یک بزرگراه از چرخش پیچ تند — بهبود یافته بود و آن را آسان تر به درایو. و قصه از این منطقه زیبایی گسترش از طریق کلمه از دهان و رسانه های اجتماعی با توجه به هر دو گردشگران و مقامات.

بزرگنمایی این تصویر

قایق سواری در Attabad دریاچه یخبندان است که چندین مایل طولانی است محبوب فعالیت های توریستی در دور شمال پاکستان است. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

گردشگران عبارتند از: محمد افضل و همسرش, Maximillian از جنوب شهر لارکانه که گفت آنها آورده بود خانواده خود از 22 نفر برای اقامت یک هفته ای در منطقه است. “ما شاهد یک ویدئو و مانند ‘برویم!’ “Maximillian می گوید به عنوان آنها در اطراف تصویب داغ لیوان چای در یک انجماد روز.

“ما رفت به چین مرز و بچه ها را دیدم برف. آنها خیلی هیجان زده,,” او می گوید.

بزرگنمایی این تصویر

یک کودک امواج به گردشگران از یک وانت در یک شهر کوچک در شمال پاکستان. برخی از گردشگران رفتار ناخوشایند در این منطقه است. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

Maximillian مانند بسیاری از پاکستان گردشگران مصاحبه می گوید: او وحشت زده به شنیدن این که مردم محلی آنها را به توان نجس است.

“ما پرتاب زباله در بن” او اصرار دارد. اما در آینده جدول گروه دیگری از پاکستان گردشگران خود را به سمت چپ جعبه های پیتزا و پلاستیک فنجان چای روی میز نادیده گرفتن سطل زباله بزرگ می توانید در این نزدیکی هست.

بدون در نظر گرفتن چگونه اکثریت پاکستانی گردشگران رفتار به وضوح مشکلات وجود دارد. برخی از این شهر و بازار در حال جا به جا با آیات شفاعت با گردشگران برای استفاده از قوطی های زباله و به عکس را ندارد. ساکنان گفت که در طول تابستان از دیدن مردان پاکستانی جامعی عکس از محلی زنان بدون اجازه آنها به اشتراک گذاشته و آنها را آنلاین.

بزرگنمایی این تصویر

نشانه های فراوان از طریق شدت-بازدید از مناطق گردشگری در دور شمال پاکستان ترغیب گردشگران به گرفتن عکس برای تمیز کردن زباله خود را و نه وارد مناطق مسکونی. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

“ما قرار داده نشده است [این علائم هشدار دهنده] تا زمانی که آن را فقط گردشگران خارجی می گوید:” Nazir علی که نگهبانان مسجد است. “اما زمانی که گردشگران داخلی و آمد آنها سوء استفاده از تصاویر. بسیاری از زنان نیست ، آنها ترسیده بودند. آنها نمی دانند که چگونه تصویر استفاده خواهد شد.”

علی می گوید: این مسئله واقعا ظهور زمانی که ساکنان یافت تصاویر محلی زنان در رسانه های اجتماعی با تفسیر که پیشنهاد آنها محترم نیست. زنان در دور شمال پاکستان همیشه پوشش موهای خود را, آنها یک سنت کار در عمومی به عنوان کشاورزان مغازه داران و چوپانان و دختران خود را در بازی های ورزشی در — یک تضاد به مراتب بیشتر محافظه کار دشت زیر و حتی به جوامع دیگر در کوه.

حامی یک رستوران کوچک لعل Shehzadi, 38, اذعان فرهنگی تنش با گردشگران داخلی است. او می گوید برخی از آنها پرسید: اگر شوهر او مرده و اگر نه چرا او مشغول به کار بود زیرا غیر معمول در دشت.

او به عنوان خدمت ظرافتهای محلی مانند مرزه زردآلو, سوپ, وراجی کاری شور و چای و گوشت گوسفند پای Shehzadi می گوید او اغلب retorted: “چرا شما خود را پوشش زنان؟”

بزرگنمایی این تصویر

لعل Shehzadi مسطح از خمیر را به یک گوسفند پای در رستوران کوچک در شهر Karimabad. گردشگران از محافظه کارانه تر بخش هایی از پاکستان تعجب می کنم که چرا او با این نسخهها کار. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

ساکنان دیگر با اشاره به حرکت صعودی به گردشگری داخلی. بانو از Ciqam پروژه گفت: هجوم اجازه داده است این شبکه به استخدام 25 زن نجاران به عرضه قاب پنجره و درب چوبی و طرح برای ساختمان های جدید است.

نوازنده ضیا Ul کریم 25 می گوید: گردشگران کمک به احیای علاقه به موسیقی فولکلور توسط آن درخواست می شود در محلی نشان می دهد.

او از “ملودی که تقریبا در حال مرگ” به دلیل “عدم اهمیت داده شده به آنها توسط مردم است.” صحبت کردن پس از یک عملکرد او گفت: گاهی اوقات آن را طول می کشد یک غریبه به یاد مردم چه باید آنها را نگه دارید عزیز.

در قلمرو یک بار تقریبا به طور کامل متکی به کشاورزی Mubaraka, 13 ذکر شده راه گردشگری bettered زندگی ساکنان فقیر خود یکی از جاده ایجاد کرد که در آن کودکان زد در اطراف فلیپ فلاپ سنگین-باد و آب و هوا. گردشگران خریداری مزرعه خود را تولید کند. مغازه ها به فروش بیشتر کالا. وجود دارد کار در این صنعت است.

اما گردشگران داخلی نیز ناراحت او گفت:. او با اشاره به علفزار که در آن بز چراندن مشرف تیز برفی قله. چند هفته پیش او تمیز کردن آن پس از گردشگران است.

مقامات گفت: آنها همچنین در تلاش برای فریب دلار بالا بازدید کنندگان خارجی با برخی از موفقیت مانند گردشگران تایلندی که سقوط به که باغ سیب در Murtazabad. Piayooan Yuentiakul, 55, از, بانکوک گفت: پاکستان بود “بالای لیست سطل” در میان دوستان خود را به دلیل خیره کننده قرمز و زرد رنگ پاییز.

بزرگنمایی این تصویر

گردشگران تایلندی مطرح در انبوهی از برداشت سیب در یک باغ در روستای Murtazabad. برای برخی از بازدید از این منطقه بود که در “فهرست سطل.” Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

برای جذب بازدید کننده بیشتر از دیگر کشورهای آسیایی مقامات تبلیغ این منطقه باستانی بودایی میراث. به فریب ماجراجویی, گردشگران, میزبان آنها فعالیت مانند یک کویر رالی ماشین وراجی پلو و یکی از بالاترین ارتفاع مسابقات دوچرخه و همچنین به عنوان فرصت برای صعود از بلندترین کوه ها.

آمار و ارقام داده شده توسط احمد کمیساریای پیشنهاد آهسته اما مداوم صعود از گردشگران خارجی به Murtazabad رسیدن به بیش از 10 ، 000 در سال گذشته — کوچکی از 1.2 میلیون گردشگر خارجی که وارد در پاکستان و در مجموع با توجه به این کشور در سال 2018 مسافرت و گردشگری اقتصادی تاثیر گزارش.

بزرگنمایی این تصویر

گردشگران با تنبلی حرکت کردن در مورد Khunjrab عبور — یخی و برفی عبور از مرز بین پاکستان و چین است. Diaa حدید/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

Diaa حدید/NPR

گردشگران خارجی می گویند که آنها خوشحال هستند توسط پاکستان مانند آلمان بازدید کننده کارستن Korfmacher. او تا به حال شده است پیاده روی در یخچال های طبیعی و کوه پیمایی از طریق اردوگاه های پایه از برخی از جهان بلندترین کوه. بهترین قسمت این بود “مردم پسند” او می گوید. دو بار او گفت: او تا به حال شده است دعوت به حضور در مراسم عروسی محلی. “من آرزو می کنم مردم خیلی دوستانه در کشور من,” او می گوید.

هیچ چیز هر چند می تواند ضرب و شتم شور و شوق از دانیل پورتر از بریتانیا که به تازگی به پایان رسید و قایق سواری در دریاچه یخبندان. صاف کردن پشت خود را dreadlocks, Porter گفت: مردم نگه داشته و او را دعوت به ماندن با آنها را. “هر کس فقط لبخند,” او می گوید. “هر کس می خواهد به شما کمک کند.”

مردم محلی به توافق برسند. به عنوان طولانی به عنوان شما انتخاب کنید تا خود را در سطل زباله.

ناظم الله Baig کمک به این گزارش.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im