مقامات ایالات متحده می گویند سرگرمی لابی را گیلگامش قرص 'سرقت' باید بازگشت به عراق

بزرگنمایی این تصویر سرگرمی لابی خریداری گیلگامش رویای قرص برای بیش از 1.6 میلیون دلار در سال 2014. "

توسط MINERALNEWS در 31 اردیبهشت 1399
بزرگنمایی این تصویر

سرگرمی لابی خریداری گیلگامش رویای قرص برای بیش از 1.6 میلیون دلار در سال 2014. "این نادر قرص بود غارت از عراق و سال بعد به فروش می رسد در حراج عمده خانه با یک سوال و پشتیبانی منشأ" پیتر C. Fitzhugh نماینده ویژه مسئول برای تحقیقات امنیت داخلی در نیویورک در بیانیه ای گفت. اداره مهاجرت و گمرک پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
اداره مهاجرت و گمرک

دادستان فدرال آمریکا به دنبال بازگشت به عراق از تقریبا 3500 ساله رس قرص خریداری شده توسط سرگرمی لابی هنر و صنایع دستی فروشگاه های زنجیره ای برای نمایش در واشنگتن دی سی مستقر در موزه مقدس است. این لوح خط میخی است که به عنوان "سرقت رفته عراق ملک" در مدنی شکایت دوشنبه.

شکایت جزئیات بخشی از سفر به این قطعه از قدیمی ترین و شناخته شده ایجاد داستان — از یک کاخ کتابخانه در بین النهرین باستان به محل فعلی آن در وزارت امنیت داخلی انبار در کوئینز نیویورک.

آن مدعی است که عمده بین المللی حراج, خانه, unnamed در شکایت, پنهان, خاستگاه را, قرص, و, شناخته شده به عنوان گیلگامش رویا, قرص, و هنگامی که آن را به فروش می رسد این تبلت برای سرگرمی لابی در سال 2014.

عوامل از ایالات متحده مهاجرت و گمرک را تحقیقات امنیت داخلی کشف و ضبط قرص در سال گذشته از موزه از کتاب مقدس که در آن گفت: همکاری با این تحقیقات. سرگرمی لابی را صاحبان بنیانگذاران موزه مقدس است.

دادستان گفت: 5-توسط-6-inch tablet, که سرگرمی لابی خریداری شده برای بیش از 1.6 میلیون دلار در نظر گرفته شده است اموال دولت عراق و باید بازگشت.

"هر زمان که غارت اموال فرهنگی موجود در این کشور دولت ایالات متحده خواهد شد و همه آن را می تواند به حفظ میراث با بازگشت اين آثار که در آن آنها تعلق" ریچارد _tenor ایالات متحده وکیل برای منطقه شرقی نیویورک در بیانیه ای گفت. "در این مورد عمده حراج خانه نتوانست به تعهدات خود را با به حداقل رساندن نگرانی های خود است که خاستگاه مهم عراق مصنوع ساخته شد و نکردن از اطلاعات خریدار که تضعیف منشأ قابلیت اطمینان."

این حماسه گیلگامش است سومری شعر اعتقاد بر این نوشته شده اند که حداقل 4000 سال پیش. بخش از آن آینه جزئیات سیل بزرگ و باغ عدن داستان از عهد عتیق که در آن predates. 12-قرص نسخه از این شعر نوشته شده در اکدی زبان کشف شد در خرابه های این کتابخانه در یک قصر نینوا در حال حاضر روز موصل در عراق ،

این گیلگامش رویای قرص بازگو قهرمان توصیف رویاهای خود را به مادرش که می گوید آنها پیش بینی ورود یک دوست جدید. "شما او را ببینید و قلب شما را به خنده" او به او می گوید.

با توجه به شکایت قرص ظاهر در و یا قبل از سال 2001 زمانی که ناشناس آمریکایی آثار باستانی فروشنده آن را مورد بررسی قرار گذاشته با قطعات دیگر در کف آپارتمان در لندن از اردن آثار باستانی فروشنده شناخته شده برای به دست آوردن به طور مستقیم از خاورمیانه است. دو سال بعد ایالات متحده فروشنده بازگشت و با یک متخصص خط میخی که مشخص است که به رغم نمک encrustations ساخته شده است که آن را دشوار است به خواندن این تبلت به احتمال زیاد یک قطعه از ادبیات کهن — "به طور بالقوه نادر و با ارزش" — به جای یک مطلب مشترک تجاری و سند قانونی.

ایالات متحده فروشنده خرید چند قطعه از جمله گیلگامش, قرص برای $50,350.

آن را مطرح و در سال 2007 زمانی که آن فروخته شد و به دو نفر دیگر از خریداران یکی از آنها گنجانده شده است آن را در فروش فروشگاه ادعا قرص شده بود با یک آمریکایی مالک قبلی برای 25 سال است. درخواست قیمت در فروشگاه بود 450.000 دلار است. آن را با یک غلط نامه از منشأ این ادعا آن را به حال شده است به دست آورد و در سال 1981 سن فرانسیسکو حراج در یک جعبه برنز قطعات با توجه به ایالات متحده شکایت.

در سال 2013 شکایت می گوید: یک مالک جدید از تبلت های تماس دفتر لندن بین المللی حراج خانه که مایل به فروش آن. اما ایالات متحده آمریکا آثار باستانی فروشنده گفت این خانه حراج آثار باستانی سر گروه که جسم منشأ خواهد نه به بررسی و از آن خواهد شد مناسب برای حراج عمومی.

زیر سال, سرگرمی, لابی خرید تبلت در فروش و پس از یک سرگرمی لابی نماینده بازدید قرص در لندن است. خانه حراج حمل تبلت به آن دفتر نیویورک و از آنجا دست به انجام آن را به سرگرمی لابی دفتر مرکزی در شهر اوکلاهما "به طوری که سرگرمی لابی می تواند جلوگیری از تحمیل نیویورک مالیات بر فروش" با توجه به دادستان.

سرگرمی لابی جریمه شد 3 میلیون دلار در سال 2017 برای عدم انجام علت سعی و کوشش پس از مقامات فدرال گفت: آن را خریداری هزاران نفر از آثار که تا به حال قاچاق شده از عراق است. برخی از موارد بر روی صفحه نمایش در موزه مقدس غارت شده بود از ناشناخته های باستان شناسی در سایت.

در بیانیه ای در ماه مارس موزه رئیس هیئت مدیره استیو سبز گفت: این موسسه تا به حال شناسایی شده بیشتر از 5000 پاپیروس قطعات و 6,500 رس اشیاء کافی منشأ خواهد بود که بازگشت به مصر و عراق است.

در سال 2017 حل و فصل با مقامات فدرال سبز متعهد به موزه ورزش بیشتر نظارت. بعد که همان سال موزه مقدس تماس خانه حراج به منظور بررسی اطلاعات در مورد ریشه های گیلگامش قرص. ایالات متحده دادستان ها می گویند این خانه حراج نکردن اطلاعات است.

عراق وزارت آثار باستانی NPR گفت که آن را در تلاش برای تعیین اینکه آیا گیلگامش قرص بود و در میان هزاران نفر از اقلام به سرقت رفته از موزه منطقه ای در سال 1991. پس از صدام حسین در حمله به کویت در سال گذشته رژیم از دست داده کنترل بخشهایی از عراق است. حداقل نه نفر از این کشور به 13 منطقه ای موزه ها را غارت کردند در آشفتگی.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن