اسکاتلند آماده برای تبدیل شدن به 1 کشور به دوره محصولات رایگان

بزرگنمایی این تصویر پارلمان اسکاتلند عضو مونیکا لنون (سمت راست) می پیوندد حامیان این دوره محصولات لا

توسط MINERALNEWS در 8 اسفند 1398
بزرگنمایی این تصویر

پارلمان اسکاتلند عضو مونیکا لنون (سمت راست) می پیوندد حامیان این دوره محصولات لایحه او حمایت, در یک تجمع در خارج از پارلمان در ادینبورگ در روز سه شنبه. این قانون را در اسکاتلند اولین کشور در جهان به محصولات مانند لنت و تامپون آزادانه در دسترس است. اندرو میلیگان/PA تصاویر از طریق گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
اندرو میلیگان/PA تصاویر از طریق گتی ایماژ

اسکاتلند در حال حاضر یک گام نزدیک تر به تبدیل شدن به اولین کشور در جهان به تامپون و پد رایگان به هر کسی که به آنها نیاز دارد.

دوره محصولات (ارائه رایگان) (اسکاتلند) لایحه تصویب از طریق اول از سه مرحله در پارلمان اسکاتلند روز سه شنبه با رای 112-0 با یک ممتنع.

آن قهرمان است مونیکا لنون یک عضو پارلمان اسکاتلند که رهبری یک سال کمپین برای ساخت پشتیبانی برای اندازه گیری. او برای اولین بار پیشنهاد این لایحه در سال 2017.

"این یک پیروزی برای همه کسانی که به مبارزات انتخاباتی به صورت رایگان دسترسی جهانی به دوره و محصولات است که متقاعد دولت اسکاتلند به این زمین شکستن لایحه" لنون گفت: رکورد روزانه پس از رای دادن.

"اسکاتلند در حال حاضر گرفته شده گام های مهمی در جهت بهبود دسترسی به دوره و محصولات و مقابله با انگ اما قانون را به تضمین حقوق اطمینان حاصل شود که طرح های فعلی ادامه یابد در آینده در جهانی اساس و به ما کمک خواهد کرد رسیدن به دوره کرامت برای همه," او اضافه شده است.

این قانون را ایجاد الزام قانونی برای دولت اسکاتلند برای اطمینان از دوره محصولات در دسترس هستند به صورت رایگان برای کسانی که به آنها نیاز دارید. دولت اسکاتلند برآورد هزینه برای اجرای این قانون در £24 میلیون در سال (حدود 31 میلیون دلار).

این لایحه در حال حاضر به مرحله دوم است که در آن اعضای مجلس می تواند پیشنهاد اصلاحات. در حالی که اندازه گیری با گذشت نزدیک به اتفاق برخی از اعضای هشدار داد که هنوز کار زیادی برای انجام این کار قبل از آن نهایی شده است.

این لایحه با هدف کاهش "دوره فقر" است که در آن دختران و زنان مشکل دسترسی و یا تهیه قاعدگی محصولات. یک عضو مجلس ذکر یک 2019 گزارش در مورد این مسئله نشان می دهد که در حالی که بسیاری از زنان می توانید استطاعت به خرید محصولات بهداشتی "کسانی که بیشترین نیاز به این محصولات هستند که تقریبا تضمین شده نیست و به درخواست آنها."

پس از 2018, دولت اسکاتلند ساخته شده است که دوره محصولات آزادانه در دسترس در مدارس و دانشگاه ها — یکی دیگر جهانی اول است. این برنامه به دنبال یک نظرسنجی از 2000 نفر از دانش آموزان در اسکاتلند است که در بر داشت 1 در 4 پاسخ دهندگان تلاش برای دسترسی به محصولات بهداشتی است. ماه گذشته انگلستان راه اندازی یک برنامه مشابه ساخت تامپون و پد رایگان در مدارس دولتی و کالج ها. در آمریکا چند ایالت به یاغی مالیات بر قاعدگی محصولات.

در یک جهان که در آن زنان دوره هنوز هم به ندرت مورد بحث در دو ساعت بحث بر سر این لایحه در پارلمان اسکاتلند قابل توجه بود.

موضوعات در محدوده چرا کاغذ توالت و سطل برای قاعدگی محصولات مورد نیاز در دستشویی اما نمی قاعدگی محصولات خود را به چگونه به اطمینان حاصل شود که زنانی که تجربه اندومتریوز و خونریزی سنگین دسترسی به محصولات آنها نیاز به طیف گسترده ای از حمایت از این لایحه را به دست آورد — از جمله در میان مردان است.

عضو اسکاتلندی پارلمان مورد بحث این لایحه برای بیش از دو ساعت در روز سه شنبه.

پارلمان اسکاتلند YouTube

عضو مجلس نیل فیندلای اشاره کرد که این لایحه شکسته است "مانع از ناتوانی ما به بحث در مورد چنین مسائل جدی در مورد سلامت و رفاه در رسانه ها و یا در ملاء عام و بدون خجالت سکوت و ناراحتی است."

"این افراد مجاز به بحث در مورد مسائل بدون خجالت یا ننگ است که یک چیز بسیار خوب," او گفت:. "این کاملا فوق العاده برای دیدن نر کارگران صنعتی از متحد — اتحادیه از اعضای خود من اتحادیه; من دیدن برخی از آنها را در گالری وجود دارد مبارزه در دوره فقر است. طولانی ممکن است که ادامه دارد."

عضو آلیسون جانستون پرسید: "چرا از آن است که در سال 2020 که کاغذ توالت است دیده می شود به عنوان یک ضرورت اما دوره محصولات نمی?"

"این است که اغلب به عنوان یک مسئله است. آن است که یک عدالت اجتماعی مسئله عدالت موضوع و مسئله حقوق" او گفت:. "تخمین زده می شود که یک زن را بیش از طول عمر خود صرف حدود 5000 پوند در دوره محصولات. بودن از نظر مالی جریمه برای عملکرد طبیعی بدن است و نه عادلانه یا فقط. قادر به پرداخت هزینه و یا دسترسی به دوره و محصولات را انکار می کند دسترسی زنان به آموزش و پرورش و کار و ورزش و خیلی بیشتر."

این موضوع تبدیل به یکی از محبوب در اسکاتلند و لنون است که به دور از تنها یک کار بر روی آن است.

در سال 2018 سه زن طرفداران سلتیک تیم فوتبال — ارین Slaven Mikaela McKinley و Orlaith دافی — آغاز تلاش برای به دست آوردن این تیم در ورزشگاه گلاسکو به ارائه رایگان محصولات بهداشتی است. آنها تعمید مبارزات انتخاباتی خود را بر روی توپ.

"یکی از اهداف ما در شروع به حذف ننگ و مردم به صحبت در مورد آن" Slaven گفت: سال گذشته است. "این یکی از عادی ترین چیزها در جهان بود اما رادیکال برای ما به ارمغان می آورد تا دوره در زمینه فوتبال. که می شده اند و بی سابقه در گذشته است."

آن کار می کرد. در هفته سلتیک پارک شروع به ارائه رایگان محصولات بهداشتی و باشگاه های فوتبال در انگلستان به زودی به دنبال.

"بدون توجه به زمینه های مالی, گاهی اوقات آن را فقط که هیچ محصولات به دست" Slaven گفت. "شما لازم نیست که به نوبه خود تا به فوتبال خود را با صابون و یا رول توالت, پس چرا باید دختران را مجبور به پرداخت هزینه برای چیزی است که از یک دستگاه و یا از پدر و مادر خود را برای پول؟"

بین تلاش های مثل لنون و بیل را در توپ, کمپین اسکاتلند تبدیل شده دوره از ننگ موضوع به یک نقطه فروش در فقط چند سال کوتاه.

روز سه شنبه این کشور بازاریابی جهانی بازوی ارسال شده در یک ویدئو به توییتر شعار اسکاتلند رهبری جهانی در دوره ساخت محصولات در دسترس است.

"راه من آن را ببینید, اگر شما می خواهید چیزی را تغییر دهید شما نمی توانید فقط امیدوارم که کسی دیگری را برای مبارزه با آن" یک زن جوان می گوید: در این ویدئو. "ما باید به ایستادن برای آنچه که ما در باور با هم."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب