رهبر فيليپين تفنگداران دريائی آمريکا را در قتل تراجنسی ها عفو کرد

مانیل، فیلیپین - رئیس جمهور فیلیپین روز دوشنبه در اقدامی غافلگیرانه که او را از حبس در کشتار یک زن تراجنسیتی ف

توسط MINERALNEWS در 17 شهریور 1399

مانیل، فیلیپین - رئیس جمهور فیلیپین روز دوشنبه در اقدامی غافلگیرانه که او را از حبس در کشتار یک زن تراجنسیتی فیلیپینی در سال ۲۰۱۴ که خشم مستعمره سابق آمریکا را برانگیخت، آزاد خواهد کرد، عفو کرد.

باشگاه فوتبال گفت که او تصمیم به عفو لنس Cpl. جوزف اسکات پمبرتون به دلیل تفنگداران دریایی عادلانه پس از مخالفان مسدود آزادی زود هنگام خود را برای رفتار خوب در بازداشت درمان نمی شود.

یک گروه چپ گرای حقوق بشر به نام کاراپاتان بلافاصله این عفو را به عنوان «تمسخر حقیر و بی شرمانه عدالت و خدمت به منافع امپریالیستی آمریکا» محکوم کرد.

پمبرتون به جرم قتل محکوم شد و به جرم قتل جنیفر لاود در متلی در شهر اولونگاپو در شمال غربی مانیل شش تا ده سال در زندان به سر می برد. وکیل او روئنا گارسیا-فلورس به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که پمبرتون از قبل از تصمیم باشگاه فوتبال چین هنگامی که به او زنگ زد آگاه است.

گارسیا-فلورس به نقل از پمبرتون ۲۵ ساله نوشت: «من این خبر را شنیدم. "من خيلي خوشحالم"

ملاقات با پمبرتون در بازداشت چند روز پیش، او گفت که تمایل خود را برای عذرخواهی از خانواده لاود حتی به ملاحظه اعلام کرده است. گارسیا-فلورس افزود پمبرتون به احتمال زیاد به دلیل محکومیت و برنامه ریزی برای کار در آمریکا از تفنگداران دریایی حذف خواهد شد.

هری روکه سخنگوی رياست جمهوری که زمانی به عنوان وکيل خانواده لاود خدمت می کرد، گفت عفو رياست جمهوری به معنای آزادی فوری پمبرتون از بازداشت خواهد بود.

وی افزود: رئیس جمهور مجازاتی را که باید به پمبرتون تحمیل شود پاک کرده است. چیزی که رئیس جمهور پاک نکرد محکومیت پمبرتون بود. او هنوز قاتل است.» روک به خبرنگاران گفت.

ویرجینیا سوارز، وکیل خانواده می گوید خانواده لاود این اقدام شینشین را به عنوان یک بی عدالتی بزرگ، از جمله به جامعه دگرباشان جنسی تقبیح کردند.

سی ان سی یکی از پر آوازه ترین منتقدان جنوب شرقی آسیا از سیاست های امنیتی آمریکا است. اما روز دوشنبه گفت: اگر زمانی هست که از شما خواسته می شود عادلانه باشید، عادلانه باشید.

هفته گذشته دادگاه محاکمه منطقه ای در شهر اولونگاپو که به پرونده پمبرتون رسیدگی می کرد، به مقامات دستور داد او را به دلیل رفتار خوب زود هنگام از بازداشت آزاد کنند، اما خانواده لاود درخواست تجدید نظر کردند و آزادی زودهنگام تفنگداران دریایی را مسدود کردند. روک گفت وزارت دادگستری در حال برنامه ریزی برای درخواست تجدید نظر جداگانه است.

حکم دادگاه این تصورات را دوباره روشن کرد که پرسنل نظامی آمریکایی که قوانین فیلیپین را اداره می کنند، می توانند تحت توافق نیروهای بازدید کننده متحدان، که چارچوب قانونی دیدارهای موقت نیروهای آمریکایی از این کشور را برای تمرینات رزمی گسترده فراهم می کند، درمان ویژه ای دریافت کنند.

پمبرتون، اپراتور موشک ضد تانک از نیو بدفورد، ماساچوست، یکی از هزاران پرسنل نظامی آمریکایی و فیلیپینی بود که در سال ۲۰۱۴ در تمرینات مشترک در این کشور شرکت کرد.

او و گروهی دیگر از تفنگداران دریایی پس از تمرینات در مرخصی بودند و با لاود و دوستانش در بار در اولونگاپو، شهری که به شب زنده داری در خارج از خلیج سوبیک، پایگاه سابق نیروی دریایی آمریکا معروف است، ملاقات کردند.

لاود بعدها مرده پیدا شد، سرش در یک کاسه توالت در یک اتاق متل سقوط کرد، جایی که شاهدان گفتند او و پمبرتون چک کرده اند. یک شاهد به کارآگاهان گفت که پمبرتون گفته است که لاود را پس از کشف تراجنسیتی خفه کرده است.

در دسامبر ۲۰۱۵، یک قاضی پمبرتون را به قتل محکوم کرد، نه اتهام جدی تر قتلی که دادستان ها به دنبال آن بودند. قاضی دادگاه اولونگاپو در آن زمان گفت که این اتهام را کاهش داده است زیرا عواملی مانند بی رحمی و خیانت ثابت نشده است.

پمبرتون دوران محکومیت خود را در مجتمعی که به طور مشترک توسط پرسنل امنیتی فیلیپین و آمریکا در اردوگاه اصلی نظامی در متروپولیتن مانیل محافظت می شود، گذرانده است. محل بازداشت بر اساس شرایط توافق نیروهای بازدید کننده مورد توافق قرار گرفت، اگرچه خانواده لاود خواستار نگهداری او در یک زندان عادی شده بودند.

...

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب