بزرگنمایی این تصویر

چند دهه پیش مردم با جذام بودند محدود به یک بیمارستان در Carvilee La. ترس از اینکه به زور جدا شده در این محل به احتمال زیاد منجر به بسیاری از بیماران برای جلوگیری از به دنبال درمان و پنهان کردن بیماری خود را. در 1950s, دختران خیریه زد بیمارستان و جذام آزمایشگاه تحقیقاتی آن قرار دارد. ریچارد Tolbert/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

ریچارد Tolbert/AP

صدها نفر از مردم بازگشت به آمریکا از ووهان چین صورت اجباری دو هفته قرنطينه. و در چین دولت گرد کردن تا کسانی که نشان می دهد نشانه هایی از مرگبار coronavirus به طور محدود در مراکز قرنطینه.

حفاظت از بهداشت عمومی است که یک تعادل ظریف بین حقوق و آزادی افراد و امنیت جامعه است. اما تلاش های گذشته برای منزوی کردن بیماری نشان می دهد که این حرکت — به عنوان حسن نیت به عنوان آنها ممکن است — همیشه نمی رویم به عنوان برنامه ریزی شده. و شاید ارائه احتیاطی درس.

هنگامی که شوهر من پدربزرگ بود و مبتلا به جذام در کانکتیکات در سال 1922 اولین چیزی که او فرار. او بسته بندی شده خود را از چیزهایی که در شب و در سمت چپ خود و خانواده و کسب و کار به حرکت به نیویورک است. این تنها دولت در این زمان است که نیاز نیست کسانی که با این حد-ترس از بیماری های عفونی به آن ارسال شود را به یک کنترل از راه دور بیمارستان در Carville La., و محدود. با پنهان کردن از مقامات او می تواند خود را نگه آزادی و احتمالا با زندگی خود را.

او نه تنها یک پاسخ به این راه است. زمانی که دولت ایالات متحده تصمیم به ایجاد یک ملی leprosarium در سال 1917 آن تعیین می شود که بهترین راه برای جلوگیری از باکتری ها که باعث جذام بود به جداسازی افراد آلوده بوده است. از آنجا که وجود دارد هیچ درمان در آن زمان است که معمولا به معنای حبس برای زندگی است. بيماران پاره از خانواده و دوستان خود. آنها خود را از دست داده و آزادی و همچنین معیشت حقوق مدنی و احترام به همنوعان خود. زنانی که به هنگام تولد در بیمارستان به حال نوزادان خود را دور گرفته شده است.

چنین عواقب وخیم راند بسیاری از کسانی که مشکوک و یا می دانستم که آنها تا به حال جذام به پنهان کردن آن از مقامات. آنها اجتناب شود و به دنبال کمک های پزشکی و موفق به برداشتن گام برای محافظت از مردم آنها را دوست داشت از راه دور امکان که آنها بیش از حد ممکن است قرارداد آنچه که ما در حال حاضر می دانیم این است که به سختی یک بیماری مسری.

زمانی که دولت فدرال به دنبال شناسایی تمام موارد جذام در کشور در 1900s اولیه آن تنها 278. اما عامه محققان گفت: کنگره وجود دارد به احتمال زیاد شد و بسیاری از بیشتر در پنهان شدن از ترس. همان سال که من شوهر و پدر بزرگ فرار به نیویورک دستیار جراح عمومی اعلام کرد که “از 1200 lepers بزرگ” در کشور است. او می خواست کنگره به او اقتدار به دور آنها ،

معلوم می شود که دولت راه حل معکوس. به جای حاوی این بیماری را تنها تداوم آن توسط دلسرد درمان و جستجو برای درمان. در این روند جان هزاران نفر بودند مختل و نابود شده است.

فعلی تلاش برای جلوگیری از coronavirus متفاوت در راه های بسیاری از آنچه اتفاق افتاده است به بیماران مبتلا به جذام در قرن گذشته است. آمریکایی ها که ممکن است در معرض ویروس در چین خواهد بود قرنطینه برای 14 روز محکوم به یک عمر از انزوا. درمان پزشکی بسیار بهبود یافته است و فرصتی برای بازیابی خوب است. هنوز coronavirus بسیار مسری از جذام از آن 95 درصد از انسان ها به طور طبیعی سیستم ایمنی بدن. اقدامات احتیاطی قطعا حس را.

اما این آخرین افزایش شیوع سوالات مشابه به کسانی که مقامات بهداشتی دست و پنجه نرم با چند دهه پیش. در حال قرنطينه و انزوا موثر ترین راه برای جلوگیری از یک بیماری ؟ آیا آنها مردم را بیشتر تمایلی به شناسایی خود را به عنوان قربانیان بالقوه?

“آن نتیجه معکوس زیرا مردم سر تپه” وندی Parmet استاد سلامت قانون سیاست در دانشگاه گفت: NPR راب استین. “مردم همین حالا تماس بگیرید و به دنبال مراقبت های بهداشتی و… و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تبدیل شدن به ترس از درمان بیماران به دلیل آنها نمی خواهند به در قرنطینه.”

وجود دارد سوال دیگر بیش از حد.

خواهد شد که ایالات متحده تصمیم به بستن مرزهای خود را به خارجی ها که اخیرا به چین سفر انجام بیش از آسیب خوب است ؟ سازمان بهداشت جهانی فکر می کند از جمله ممنوعیت سفر ممکن است و هشدار داده است در برابر هر گونه حرکت که القای وحشت و ترس است.

شاید مهم تر چگونه خواهد شد و کسانی که اعتقاد به توان بالقوه حامل ویروس درمان می شود توسط کسانی که در اطراف آنها است ؟ NPR ماریا گودوی گزارش می دهد که برخی از آمریکایی های آسیایی تبار در حال حاضر احساس برخی از مقاومت. یکی از دانشجویان گفت: او گفته شد به نظر کافی شاپ و “را coronavirus با او.”

زمانی که آمریکایی ها می ترسید بالقوه جذام بیماری همه گیر در اواخر 1800s مردم از تبار آسیایی نیز به ناحق انگ. بالا لوئیزیانا رسمی بهداشت هشدار داد — دروغ — که چینی laundrymen پخش می شد را “نفرت انگیز” بیماری با تف کردن بر روی مشتری خود را در لباس های شسته شده قبل از آن را اتو کنید. یک نژادپرست کار رهبر, دنیس, Kearney, رژه یک مرد چینی با جذام را از طریق خیابان های سان فرانسیسکو به پرونده او که “ماه چشم lepers” یک تهدید برای کشور است.

در طول تاریخ کسانی که اعتقاد به جذام در حال حاضر به نام هانسن بیماری در میان بسیاری از ناسزا اعضای جامعه رانده شدگان گاهی اعتقاد بر این بود گناهکاران آورده است که این بیماری بر خود. حتی امروز تهدید جذام استفاده می شود برای اهریمن جلوه دادن مهاجران و زندگی مردم بی خانمان در encampments به عنوان حاملان بالقوه بیماری — اگر چه هیچ مدرکی وجود ندارد که این درست است.

حدود 200 ، 000 نفر در سراسر جهان تشخیص داده می شوند هر سال با هانسن بیماری است. بسیاری از آنها هنوز هم ترجیح می دهند و نه خود را تشخیص عمومی برای ترس از چگونه آنها می تواند در درمان با بقیه جامعه است. بسیاری از تاخیر به دنبال درمان حتی اگر این بیماری می توان به سرعت درمان با آنتی بیوتیک. کسانی که تاخیر می تواند منجر به جدی ناتوانی مادام العمر از جمله از دست دادن اندام. معلوم می شود که ننگ است هنوز هم بسیار خطرناک تر از بیماری.

من شوهر و پدر بزرگ شد و به زودی پیوست و در شهر نیویورک توسط همسر و فرزندان خود را. او در زندگی وجود دارد برای سیزده سال قبل از او آنقدر بیمار است که او را به Carville جذام بیمارستان تنها جایی در کشور است که درمان این بیماری است. او در آنجا فوت کرد و سه سال بعد در سال 1938. اما این دهه قبل از حقیقت بیرون آمد. همسر و فرزندان خود بودند تا ترس از انگ جذام و مردم چگونه واکنش نشان می دهند آنها نگهداری می شود بیماری او یک راز برای بیش از 60 سال است.

پم Fessler است نویسنده کتاب Carville درمان: جذام ننگ و مبارزه برای عدالت منتشر خواهد شد در این تابستان.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de