چگونه شما را توصیف فمینیسم? زنان در سراسر کانادا به ما بگویید که چگونه آنها را شناسایی و با کلمه

فمینیسم بزرگتر از یک کلمه کم و با این نسخهها کار به عنوان یک موجدار نیروی متحد زنان در سراسر جهان است. مفهوم تکامل یافته بیش از چند دهه با یک موج راه دادن به بعد و هر نسل تغییر شکل تعریف است.

اما اغلب آن را بسیار شخصی مدت است. این یک ism که پر از احساسات است. فمینیسم واقعا نمی تواند گرفته شده توسط یک دیکشنری ورود به آن یک پرده نقش دار از زنان تجربیات و تحت تاثیر قرار.

اولین روز جهانی زن جشن گرفته شد توسط Suffragette جنبش در سال 1911 — بیش از 100 سال پیش. آن را به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل متحد در سال 1975 و 1977 سازمان ملل متحد ساخته شده 8 مارس رسمی روز حقوق زنان و صلح جهانی است.

برای روز جهانی زن, ستاره خواسته زنان در سراسر کشور چگونه آنها را تعریف کلمه فمینیسم.

کیمبرلی ونگ: Chinatown سازمان جامعه. Unceded Musqueam, Squamish, Tsleil-Waututh سرزمین, B. C.

Kimberly Wong is a Chinatown community organizer from the unceded Musqueam, Squamish, Tsleil-Waututh Territories, B.C.

فمینیسم نیست یک مدت من با. نه racialization. من مطرح شد matriarchs با تیز انگشتان دست بر روی باسن و تیز زبان دور شکم و یکپارچهسازی با سیستمعامل ، از مردان که به نرمی آمد از طریق در تازه برنج سرخ شده با آنها ارائه شده شما در روز شنبه صبح. در کانتونی فرهنگ ارج نهادن به اجداد ما مرکزی است. اما ارج نهادن به اجداد و راضی بودن در خشونت های عمیق تعبیه شده مردسالاری در درون ما نهادهای فرهنگی نیست ، مرور racialized فضاهای فرهنگی به عنوان یک فمینیست و مرور فمینیستی فضاهای به عنوان یک racialized فرد پیچیده است. تعریف من از فمینیسم تعریف شده است با سازماندهی در این جوامع متفاوت.

Cheri DiNovo: منظور از کانادا دریافت کننده سابق حزب دموکراتیک ملی MPP ایالات کلیسا وزیر و LGBTQ فعال. تورنتو, Ont.

Cheri DiNovo is an Order of Canada recipient, a former NDP MPP, a United Church minister and an LGBTQ activist in Toronto, Ont.

به عنوان اولین زن در خانواده من متولد یک “شخص” و نه اموال پدر یا شوهر (مادر من متولد شد و قبل از کانادا افراد مورد) آن را به سادگی به معنی “برابری”. (برای زنان بومی این دهه در زمان دیگر اگر آن مسلما تا کنون اتفاق افتاده است.) ما هنوز هم نمی برابری و نمی خواهد تا زمانی که ما رایگان جهانی مراقبت از کودک و مساوی پرداخت. کسانی که خواسته هسته فمینیسم من و دیگران مبارزه شده است برای چندین دهه برای رسیدن به.

Morgane Oger: Trans فعال و سابق B. C. NDP نامزد شده است. Vancouver, B. C.

Morgane Oger is a former B.C. NDP candidate and trans activist in Vancouver, B.C.

فمینیسم است که ضرب و شتم از قلب من. قدرت به دست گرفتن کنترل بدن ما و زندگی ما. حق تعیین چه چیزی را حس می کند برای خود ما بدن. این کار در حال انجام است به هر کس از قراردادهای اجباری نقش های جنسیتی که ترانس زندگی نشان می دهد می توان فرار کرد. این طرد از مردسالاری سرسپردگان. فمینیسم است که هر دو از یک منبع الهام بخش و مشترک جنبش chipping دور در ظلم و ستم. این آسانسور همه ما با کمک به جهان ما تبدیل به عادلانه تر. برگ های آن هیچ یک از پشت. این frees فرزندان ما را به رسیدن به پتانسیل کامل خود به خود بهترین و خودشان هر چه جنسی یا جنسیتی که ممکن است.

Ameera علی: روزنامه نگاری دانشجویی دو minoring در حقوق بشر و مطالعات بومی در دانشگاه کارلتون. اتاوا, Ont.

Ameera Ali is a Journalism student double minoring in human rights and Indigenous studies at Carleton University in Ottawa, Ont.

فمینیسم برای من این است که یک جنبش است. این تعریف که با وجود فرهنگی, مذهبی یا سنتی ‘هنجارهای’ زنان به همان اندازه قادر به دستیابی به همان اهداف و وظایف مردان است. ما باید از این قدرت برای ایجاد جدید ” هنجارهای.’ فمینیسم را تعریف می کند که ما به عنوان انسان نیست بهتر از یک دیگر است اما نه در برابر یکدیگر است. همه ما حمل فردی نقاط قوت و ضعف است. به جای استفاده از آنها در رقابت با یک دیگر فمینیسم است متحد با خواهران ما به فشار گذشته مرزهای knock-down منفی کلاله و رسیدن به پتانسیل کامل ما.

لیزا کلی: لزبین پدر و مادر فمینیست و فعال. تورنتو, Ont.

Lisa Kelly is a lesbian parent and a feminist activist in Toronto, Ont.

من فمینیسم تکامل یافته در طول زندگی من است. آن بوده است و اساسا در مورد برابری جنسیتی است. آن تغییر کرده است در طول سال شامل تلاش برای گسترش درک ما از جنس. به عنوان یک شاهد طیف گسترده ای از نمونه های 2SLGBTQ+ و غیر دودویی جوامع ارائه شده در چگونه یک انسان است. این درخشید نور در مورد نحوه اختصاص نقش های جنسیتی و کلیشه وجود دارد و چگونه برای از بین بردن آنها. این masculinities و femininities که در حال انجام تجسم و تجربه در جامعه منجر به پیچیده تر فمینیسم من تو را امروز. آن است که جریان تکامل!

شانون Sampert: بازنشسته علوم سیاسی و اولین زن op-ed سردبیر Winnipeg Free Press. وینیپگ ،

Shannon Sampert is a retired political scientist and the first female op-ed editor of the Winnipeg Free Press.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی ایمیل خود را.

ثبت نام در حال حاضر

فمینیسم شده و غیر رسمی پروژه از دهه 1970 زمانی که من شروع به کار در رسانه ها. اغلب من خواهد بود, تنها زن مشغول به کار در رادیو newsroom. من با آن مواجه اخبار مدیران که خواهد به من بگویید که من نمی توانستم لنگر اخبار صبح چون صدای من نیست که مقام و یا گفته بود من خیلی زشت برای تلویزیون است. من حفر شده در پاشنه من و همچنان ادامه داشت. بقا فمینیسم است. حتی در حال حاضر در اواخر 50s, با, دکترا, برخی از مردان هنوز هم سعی کنید به صحبت کردن بیش از من چرا از من جدا شده است. من اجازه ندهید که آنها را دور با آن را ندارد.

لانا Payne: وزیر ملی-خزانه دار Unifor تجارت اتحادیه مادر معتقد است که جهانی بهتر ممکن است. تورنتو, Ont.

Lana Payne is the National Secretary-Treasurer at Unifor, a mom, and a believer that a better world is possible in Toronto, Ont.

من فمینیسم ریشه در فعالیت در سازماندهی. به عنوان یک فعال سندیکایی من اختصاص داده شده خیلی از کار من برای پیشرفت اقتصادی زنان عدالت است. من انجام داده اند این را به عنوان بخشی از قدرتمند خواهری از زنان شاغل که مبارزه روزانه برای برابری در محل کار در چانه زنی جمعی جدول و در عرصه سیاسی است. به عنوان طولانی به عنوان زنان وجود دارد که در صورت بهره برداری, خشونت, تبعیض دستمزد تبعیض و آزار و درمان ناعادلانه در کار هیچ یک از ما می توانید بقیه. با هم, ما باید برای مبارزه با, اجتماعی و عدالت اقتصادی که حرکت زنان — و هر کس به جلو است.

Ghezal احیا و انکشاف دهات: YWCA جامعه توسعه هماهنگ کننده بازمانده های اجتماعی فعال و دانش آموز از زندگی است. Vancouver, B. C.

Ghezal Durrani is a YWCA Community Developer Coordinator, survivor, social activist and student of life in Vancouver, B.C.

فمینیسم به معنی پایان دادن به تبعیض های اجتماعی و بی عدالتی و نژاد پرستی و تبعیض و فقر و نابرابری جنسیتی. فمینیسم به معنی به کار با یکدیگر و افتخار یکدیگر تفاوت در جهت رسیدن به برابری جنسیتی در سطح جهان که در آن هر فرد احساس امن و گنجانده شده است. برای من فمینیسم همچنین بدان معنی است که مردم نمی باید به نگرانی در مورد نژاد و جنسیت و مذهب و جنسیت و تمایلات جنسی به دلیل این اجتماعی که برچسب ایجاد موانع برای بسیاری از افراد که مناسب نیست به اجتماعی شوی. فمینیسم برای من به این معنی است که جامعه را آسیب پذیر ترین اعضای نباید احساس تنهایی و یا مردن در سکوت از نابرابری های اجتماعی است. من معتقدم که ما باید آگاهانه انسان برای اولین بار پس فمینیستی.

لیندسی Squires: مدیر بانک و فعال. سنت جان, N. L.

Lindsay Squires is a financial advisor and an activist in St. John's, N.L.

فمینیسم شده است با من تمام زندگی من است. این هرگز یک کلمه تابو در خانواده ما صفحه اصلی. من مادر توصیف مادر بزرگ من به عنوان یک فمینیست. پدر بزرگ من که تا به حال چهار دختر و چهار نوه همیشه صحبت در مورد خود “قوی دختران” با غرور و افتخار. پدر من هرگز اجازه جنسیتی برای تضعیف ما و یا اذعان کرد که جنسیت یک عامل افتراق. من در حال حاضر با افتخار خودم را یک فمنیست و در نظر گرفتن این بخش مهمی از هویت من. فمینیسم نیست در مورد اینکه بهتر از هر کسی آن است که بسیار مورد اعتقاد خود و تشویق کسانی که در اطراف شما.

Shaila کارتر: رهبر جامعه. Shelburne, Ont.

Shaila Carter is a community leader in Shelburne, Ont.

من تعریف فمینیسم به عنوان داشتن نابرابری به عنوان یک زن. من تمرکز بر مکان عبادت و در دین است. اگر چه ما کتاب مقدس در اسلام ادعا می کند که ما با هم برابر هستند به عنوان زنان ما نه لزوما به همان اندازه درمان با هر دو مردان و زنان در جامعه مسلمان. تا زمانی که زنان در حال نگاه بر به عنوان برابر توسط اعضای ایمان من است و تا زمانی که زنان در حال درمان و پرداخت به درستی در اماکن مذهبی و شغل زنان مسلمان نمی تواند به جلو حرکت می کند به همان اندازه به عنوان آنها غیر مسلمان هستند. فمینیسم برای من این است که مبارزه برای حقوق برابر با مردان و زنان است. ما نمی توانیم احساس ما مردم اگر ما مردان درمان بهتر است.

این مصاحبه ها ویرایش شده اند و چگال.

با فایل های از Wanyee Li

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de