چین راه اندازی تلاش جاه طلبانه به زمین مریخ نورد در مریخ

پکن - چین راه اندازی بلندپروازانه ترین ماموریت مریخ و در عین حال در روز پنج شنبه در یک جسورانه تلاش برای پیوست

توسط MINERALNEWS در 2 مرداد 1399

پکن - چین راه اندازی بلندپروازانه ترین ماموریت مریخ و در عین حال در روز پنج شنبه در یک جسورانه تلاش برای پیوستن به ایالات متحده در موفقیت فرود یک فضاپیما بر روی این سیاره قرمز.

این Tianwen-1 راه اندازی شد در ماه مارس-5 حامل موشک از راه اندازی سایت در جزیره هاینان.

آن مشخص شده دوم پرواز به مریخ در این هفته پس از امارات متحده عربی مدارگرد لعنتی خاموش بر روی یک موشک از ژاپن در روز دوشنبه. و این آمریکا است که با هدف به راه اندازی پشتکار خود پیچیده ترین مریخ تا کنون از کیپ کاناورال فلوریدا در هفته آینده.

چین را پشت سر هم فضاپیما — با هر دو یک مدارگرد و مریخ نورد را هفت ماه برای رسیدن به مریخ ، اگر همه به خوبی می رود Tianwen-1 یا "تلاش برای آسمانی حقیقت" را به دنبال آب زیرزمینی, اگر آن را در حال حاضر به عنوان به خوبی به عنوان شواهدی از امکان باستان زندگی است.

این است که چین اولین تلاش در مریخ است. در سال 2011 یک مدارگرد چینی همراه با یک ماموریت از دست داده بود و هنگامی که این فضاپیما موفق به خارج شدن از مدار زمین پس از راه اندازی از قزاقستان در نهایت سوختن در جو است.

در این زمان چین است که در آن به تنهایی. آن را نیز سریع-پیگیری راه اندازی یک مدارگرد و مریخ نورد در همان ماموریت به جای نخ کشیدن برگهای توتون وامثال آنها.

چین برنامه فضایی مرموز به سرعت در حال توسعه در دهه های اخیر. Yang Liwei شد اولین فضانورد چینی در سال 2003 و در سال گذشته چانگ خاوری-4 شد اولین فضاپیما از هر کشور به زمین در سمت دور ماه است.

فتح مریخ قرار خواهد چین در یک باشگاه نخبگان.

"وجود دارد تعداد زیادی از کل اعتبار در این زمینه گفت:" دین چنگ یک کارشناس چینی هوافضا در برنامههای بنیاد میراث در واشنگتن است.

فرود بر روی مریخ است دشوار. تنها ایالات متحده آمریکا با موفقیت فرود یک فضاپیما بر روی مریخ خاک انجام آن هشت بار از سال 1976. ناسا بینش و کنجکاوی rovers هنوز کار امروز است. شش فضاپیمای دیگر در حال کاوش در مریخ از مدار: سه آمریکایی و دو اروپایی و یکی از....

بر خلاف دو مریخ ماموریت راه اندازی این ماه چین شدیدا کنترل شده اطلاعات در مورد برنامه — حتی خودداری از هر گونه نام خود را رور. نگرانی های امنیت ملی به رهبری آمریکا برای جلوگیری از همکاری بین ناسا و چین برنامه فضایی.

در مقاله منتشر شده در اوایل این ماه در طبیعت نجوم ماموریت مهندس ارشد Wan weixing شهرک گفت: Tianwen-1 را به مدار اطراف مریخ در ماه فوریه و به دنبال یک محل فرود در مدینه فاضله Planitia — ساده که در آن ناسا شناسایی کرده شواهد ممکن است در زیر زمین یخ. Wan درگذشت ممکن است از سرطان است.

فرود خواهد و سپس تلاش شود در آوریل یا مه با توجه به مقاله. اگر همه به خوبی می رود 240 کیلوگرم (530 پوند) سبد خرید گلف اندازه, انرژی خورشیدی مریخ نورد است که انتظار می رود به کار برای حدود سه ماه و مدارگرد به مدت دو سال.

هر چند کوچک در مقایسه با امریکا درشت خودرو به اندازه 1,025-کیلوگرم (2,260-پوند) پشتکار, آن را تقریبا دو بار به عنوان بزرگ به عنوان دو rovers چین فرستاده است به ماه در سال 2013 و 2019. پشتکار است که انتظار می رود به کار برای مدت حداقل دو سال.

این مریخ-راه اندازی فصل رخ می دهد که هر 26 ماه زمانی که زمین و مریخ در نزدیک ترین است — به خصوص مشغول است.

امارات متحده عربی فضاپیما امل یا امید که مدار مریخ و نه زمین است و جهان عرب برای اولین بار بین سیارهای ماموریت. ناسا پشتکار مریخ نورد بعدی.

"در هیچ زمان دیگری در تاریخ ما دیده اند ما هر چیزی شبیه به آنچه که اتفاق می افتند با این سه ماموریت منحصر به فرد به مریخ است. هر کدام از آنها یک علم و مهندسی مارول," فضای بنیاد اجرایی توماس Zelibor گفت: در یک پنل آنلاین بحث و گفتگو در اوایل این هفته.

چین جاده به مریخ رسید چند ضربه: طولانی مارس-5 موشک با نام مستعار "چربی 5" به دلیل حجیم شکل موفق به راه اندازی در اوایل این سال است. این بیماری همه گیر کوروناویروس دانشمندان مجبور به کار از خانه. در ماه مارس زمانی که ابزار مورد نیاز برای حمل و نقل از پکن به شانگهای سه اعضای تیم راند 12 ساعت به تحویل آنها.

در حالی که چین به پیوستن به روسیه و اروپا در ایجاد یک ماهواره مبتنی بر سیستم ناوبری جهانی کارشناسان می گویند که آن را در تلاش به رسیدن به ایالات متحده منجر شود در اکتشاف فضا.

به جای چنگ از بنیاد میراث گفت: چین در یک "آهسته نژاد" با ژاپن و هند برای ایجاد خود را به عنوان آسیا در فضای قدرت است.

___

بیشتر از آنچه مسائل در صندوق پستی خود را

شروع صبح خود را با همه چیز شما نیاز به دانستن و هیچ چیز برای شما. برای ثبت نام اول تا ستاره جدید روزانه در خبرنامه ایمیل.

ثبت نام در حال حاضر

Ghosal گزارش از دهلی نو است. او را دنبال کنید و McNeil در توییتر: @aniruddhg1 و @stmcneil

___

آسوشیتد پرس بهداشت و وزارت علوم دریافت پشتیبانی از Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
نظرات کاربرن