با شانس برابر آن تایوان نگه می دارد Coronavirus محصور

بزرگنمایی این تصویر

مردم پوشیدن ماسک صورت برای محافظت در برابر گسترش coronavirus آنها به عنوان دعا در Houcuo معبد در تایپه, تایوان, در روز پنج شنبه. تایوان گزارش شده نسبتا کم تعداد موارد این ویروس با وجود نزدیکی آن به چین که در آن ویروس برای اولین بار شناسایی شده است. چینگ یانگ-یانگ/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

چینگ یانگ-یانگ/AP

چالش هایی که COVID-19 به شمار دولت ها در سراسر جهان در حال توانمند است. برای تایوان وجود داشته است موانع بیشتری.

کارشناسان می گویند این جزیره در پاسخ به این رمان coronavirus شده است قابل ملاحظه ای موثر تا کنون با وجود بسیاری از چالش های جدی شروع با نزدیک آن لینک کلیک کنید برای چین و حتی ممکن است نگه دارید درس را برای دیگران به دنبال.

“تایوان مرتب کردن بر اساس یک مثبت انحرافی” گفت: جیسون وانگ متخصص اطفال که ریاست مرکز سیاست, نتایج و پیشگیری در دانشگاه استنفورد دانشکده پزشکی.

“آن را واقعا به خوبی زمانی که آنها انتظار می رود برای انجام این کار هست.”

از جمعه تایوان گزارش شده 50 مورد تأیید از coronavirus و یک مرگ از جمعیت حدود 23 میلیون نفر است.

این جزیره دیده می شود نسبتا پایین گسترش این رمان coronavirus با وجود نزدیکی آن و لینک های متعدد به چین که در آن ویروس برای اولین بار شناسایی شده است و آلوده بیش از 80 ، 000 نفر است. تایوان نیز تا به حال به رقابت با فشار سیاسی و ممکن است اطلاعات غلط از چین است.

در یک مقاله در این ماه در مجله انجمن پزشکی آمریکایا JAMAوانگ و دو همکار ذکر شده 124 اقداماتی که تایوان را به مقامات در زمان شروع در ماه دسامبر زمانی که آنها احساس تهدید بلندی و بقیه جهان به نظر می رسید به دنبال راه های دیگر.

تایوان سرعت راه اندازی و به روز رسانی اورژانس اقدامات به وقوع رشد در چین هوبئی استان و پس از آن گسترش یافته است. تایوان فعال, در پاسخ به مرکز فرماندهی ارسال یک واقعیت است-پیدا کردن تیم به چین تحمیل سویفت ممنوعیت سفر و قرنطينه. و حتی آن را محدود صادرات ماسک صورت.

بزرگنمایی این تصویر

کودکان با پوشیدن ماسک صورت خود را ترک مدرسه ابتدایی در پایان روز در خیندین منطقه جدید شهر تایپه در مارس 3. سام یه/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

سام یه/خبرگزاری گتی ایماژ

تایوان در سیستم مراقبت های بهداشتی در میان بهترین در جهان است. و از آن درس آموخته از تجربه سارس 17 سال پیش زمانی که این سومین بدترین ضربه قلمرو پس از چین و هنگ کنگ است.

“آنها اساسا آمادگی برای بحران زیرا پس از سارس مردم بودند بنابراین فقط شوکه تاثیر هر دو به مردم و اقتصاد” وانگ گفت.

از “واردات خطر” برای coronavirus واقعی بود برای تایوان.

میلیون ها نفر از مردم سفر به عقب و جلو بین چین و جزیره هر سال است. در سال گذشته بیش از وجود دارد از 5700 پرواز در هر ماه به طور متوسط بین تایوان و سرزمین اصلی با توجه به تایوان وزارت حمل و نقل و ارتباطات است. نزدیک به 11 میلیون مسافر سفر ساخته شد در سراسر باریک تنگه تایوان با هواپیما.

زمانی که تعدادی از coronavirus موارد شروع به سنبله در چین در ماه ژانویه یک مطالعه توسط دانشگاه جانز هاپکینز رتبه تایوان به عنوان یکی از مهمترین خطر در محل.

‘حاشیه راندن و حذف’

نزدیکی به چین شد تنها بخشی از این چالش است.

پکن در نظر خود حکومت دموکراتیک جزیره بخشی از چین و قول داده است برای متحد کردن آن در نهایت با سرزمین اصلی با توسل به زور در صورت لزوم.

در مرحله جهانی و دولت چین در تلاش است تا فشار تایوان. این جزیره تنها تعداد انگشت شماری از دیپلماتیک متحدان و آن را نه یک عضو سازمان ملل متحد یا سازمان بهداشت جهانی است.

که در زندگی واقعی مفاهیم در طول شیوع بیماری با توجه به ریچارد بوش, یک عضو ارشد در موسسه بروکینگز.

“عملا سخن به این معنی است که انواع خاصی از اطلاعات است که که اعضای به عنوان یک ماده البته در دسترس هستند به تایوان — حتی اگر آن را ندارد, موارد, حتی اگر آن را تا به چیزی برای کمک می آید به درک و نظارت بر این بیماری,” او گفت:.

این مشکل تشدید شده است چین بی اعتمادی تایوان جمهور Tsai و نشستند ون که حزب دموکراتیک مترقی به طور سنتی تکیه نسبت به استقلال برای جزیره — یک خط قرمز برای پکن است.

Tsai را سلف Ma Ying-jeou شد به طور گسترده ای دیده می شود که بیشتر در چین-دوستانه و مقامات در پکن dangled هویج بیشتر در مقابل تایوان در دولت او. در بهداشت مقابل تایوان اجازه داده شد برای شرکت در گردهمایی سالانه که به عنوان اعضای ناظر از سال 2009 تا سال 2016 زمانی که او رئيس جمهور بود.

“به خصوص از آنجا که چین نمی خواهم رئیس جمهور فعلی تایوان Tsai و نشستند ون آن است که کار بسیار سخت برای به حاشیه راندن و حذف آن از همه بین المللی سازمان های دولتی با وجود این شرایط” بوش گفت.

تایوان نشده است به طور کامل جعبه را در طول شیوع کروناویروس.

چه کسی می گوید آن شده است در ارتباط با تایوان در یک سطح فنی اگر چه سخنگوی کاهش یافته است به ارائه جزئیات پرسید که NPR.

تایوان دولت کاهش یافته است به نظر با چالش ها مقابله COVID-19 به عنوان یک nonmember است.

در اوایل فوریه تایوانی دانشمندان اجازه داده شد برای حضور در — توسط ویدئو کنفرانس — بخشی از یک که فروم در ژنو در coronavirus.

شایعات و “مزخرف”

چالش های اضافی نیز پدید آمده برای تایوان: دروغ.

به عنوان ویروس در چین در اواخر ماه ژانویه یک جریان شایعات و اخبار جعلی در مورد تایوان در پاسخ به شیوع شروع به ظاهر می شود در سایت های رسانه های اجتماعی از جمله Facebook و توییتر به گفته محققان که پیگیری این موضوع است.

یکی از اولین ادعا کرد که شیوع این بیماری از کنترل خارج شده در جنوب تایوان و کامیون بودند که استفاده می شود به حمل و نقل اجسام به crematoriums با توجه به فصل تابستان چن editor-in-chief تایوان FactCheck مرکز یک گروه که موش خرماها و debunks خطرناک گزارش شده است.

“در آن زمان این خبر به من شبیه مزخرف و یا چیزی است که شما می خواهم هرگز باور” گفت: چن.

گزارش های بیشتر دنبال کرد.

گسترش اطلاعات غلط در runup به انتخابات ریاست جمهوری در ژانویه. 11 کمک به بالا بردن آگاهی از این مشکل در میان مردم تایوان که چن می گوید در حال گرفتن بهتر در شناسایی و برخورد با مشکل آنلاین پست.

“من فکر می کنم اکثر مردم تایوان که خواندن آنها فکر می کنم آنها در حال خنده دار یا سرگرم کننده, اما زمانی که اطلاعات در مقادیر زیاد به خصوص با جامعه در حالت آماده باش در حال حاضر من فکر می کنم آن را بسیار مخرب,” او گفت:.

معلوم نیست دقیقا چه کسی در پشت آخرین اطلاعات غلط اما زبانی سرنخ نقطه به نقطه چین چن و دیگر محققان می گویند.

برخی از پست ها با استفاده از شخصیت های چینی ساده شده و یا اصطلاحات که مشترک در سرزمین اصلی اما نه در تایوان است.

نیک موناکو مدیر پژوهش از اطلاعات دیجیتال در لابراتوار موسسه آینده تجزیه و تحلیل بسیاری از پست ها و می گوید آنها به نظر می رسد که از “عادی کاربران آنلاین در چین” به جای دولت است.

اما او می افزاید: دولت چین است که توانایی به آنها را متوقف کند — و آن نیست.

“دروغ مبارزات آنلاین در مورد کوروناویروس هدف تایوان و هدف قرار دادن کشورهای دیگر را دارند که مجاز به … پرش به بیش از “فایروال بزرگ” و نوع تبلیغ آنلاین, و من فکر می کنم که بسیار مخرب” موناکو گفت.

نه چین وزارت امور خارجه و دفتر اطلاعات شورای دولتی و یا کابینه فوری یک نظر که NPR فکس آنها سوالاتی در مورد فعالیت های آنلاین و تایوان خروج از این که.

اثر خالص از تایوان عدم عضویت در سازمان جهانی بهداشت و گسترش ویروس های مربوط به دروغ با هدف قرار دادن جزیره سخت است برای اندازه گیری. اما خطر گسترده تر گسترش ویروس است که بدون شک بالا ،

“هنگامی که شما یک محیط محدود اطلاعات در بالای تمام آن درجه از اطلاعات غلط از آن باعث می شود تصمیم گیری دشوار است — هر دو به عنوان یک فرد و به عنوان یک دولت” گفت: هایدی لارسون که تحقیقات دروغ و واکسن در دانشکده بهداشت لندن و پزشکی گرمسیری است.

اما در مقابل شانس تایوان نگه داشته است COVID-19 در بررسی تا کنون.

استنفورد را وانگ و همکاران خود را ادامه خواهد داد برای پیگیری چگونه تایوان کرایه.

“ما هنوز در وسط آن است. احتمالا آن را شش ماه قبل از ما به طور کامل می دانم” او گفت:.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersbuy instagram followers with credit cardmobil ödeme bozdurmasu tesisatçısıbuy tiktok followersbuy instagram followershtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme