طالبان در تماس با آتش بس در افغانستان برای مسلمان تعطیلات

بزرگنمایی این تصویر مسلمانان شریک شدن در شب نماز در یک مسجد در قندهار افغانستان در ماه آوریل است. طا

توسط MINERALNEWS در 8 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

مسلمانان شریک شدن در شب نماز در یک مسجد در قندهار افغانستان در ماه آوریل است. طالبان اعلام کرده اند آتش بس برای تعطیلات آینده. جاوید تنویر/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
جاوید تنویر/خبرگزاری گتی ایماژ

طالبان اعلام کرده است نادر آتش بس در افغانستان برای یک مسلمان تعطیلات این هفته در یک حرکت است که می تواند تمدید شتاب برای گفتگو با دولت افغانستان.

مذاکرات به معنای پایان دهه جنگ در افغانستان و طالبان نقش حاکم در کشور است.

در یک آنلاین زبان انگلیسی بیانیه ای در روز سه شنبه طالبان را " "توقف عملیات تهاجمی علیه نیروهای دشمن در طول سه شب و روز" عید قربان که از پنج شنبه آغاز می شود.

دولت از رئیس جمهور اشرف غنی گفت: این امر رعایت آتش بس. غنی همچنین گفت که به زودی رایگان صدها نفر از زندانیان طالب از زندان به عنوان بخشی از یک زندانی ارز و مذاکرات مستقیم با طالبان می تواند شروع "در زمان یک هفته."

این سومین آتش بس که طالبان را به نام بیش از دو سال گذشته — قبل از آن آنها بسیار نادر است.

اندرو واتکینز یک افغانستان تحلیلگر در گروه بین المللی بحران می گوید او معتقد جدید افغانستان اعلام کرد که تلاش برای شروع مذاکرات است.

یک سخنگوی طالبان که می رود به نام Zabihullah Mujahid, توییتی, لینک به روز شنبه در اطلاعیه ای که می گوید:

"منظور این است که هموطنان ما ممکن است صرف شب و روز عید فطر-ul-Adha در حتی بیشتر امنیت و شادی همه مجاهدین دستور به توقف عملیات تهاجمی علیه نیروهای دشمن در طول سه شب و روز عید فطر-ul-Adha.

اما اگر مخالفت با انجام یک حمله آنها باید با یک پاسخ قوی.

علاوه بر همه مجاهدین اطلاع داده است که هیچ کس اجازه ورود به مناطق تحت کنترل دشمن و نه مخالفت عناصر اجازه ورود به مناطق ما. صرف عید خود را در مناطق و فراهم کردن صلح و امنیت در محیط برای عموم است."

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور غنی گفت که در توییتر که دولت دستور همه "امنیت و دفاع ملی" را به رعایت آتش بس و نه انجام هر گونه عملیات است.

او افزود که دولت با استقبال از توقف در مبارزه با "اما مردم افغانستان می خواهند ماندگار آتش بس و آغاز مستقیم مذاکرات صلح میان دولت ... و طالبان," او نوشت.

این حرکت به عنوان ایالات متحده فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد باعث می شود یک سفر منطقه ای به مطبوعات برای مذاکرات است. خلیل زاد که قبلا نظارت و توافق میان ایالات متحده و طالبان که خواستار آمریکایی و نیروهای ناتو برای خروج از افغانستان در ازای پایان دادن به جنگ با طالبان. که همچنین به نام برای مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان. دولت نه حزب به مقابله اما وعده داده شده به رعایت آن است.

که معامله به نام برای تبادل 5,000 طالبان زندانیان برای 1000 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغان برگزار شده توسط شورشیان. ارز بود را ظرف مدت 10 روز پس از معامله امضا شد در فوریه. 28 اما این ملاقات قابل توجهی به تاخیر می اندازد.

تحلیلگران می گویند دولت افغانستان تمایلی برای ورود به مذاکرات به دلیل آن خواهد شد که اجازه می دهد تا طالبان نقش مهمی را در این کشور حکومت. که نیز ساخته شده و بسیاری از لیبرال فکر افغانها نگران زیرا طالبان می گویند آنها اعمال دقیق قوانین اسلامی اگر آنها بازگشت به قدرت است.

Khwaga غنی کمک گزارش در کابل.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de