در تیان آن من, سالگرد, هنگ کنگ جرم تمسخر چین سرود ملی

بزرگنمایی این تصویر مردم با حضور در مراسم برای قربانیان 1989 قتل عام میدان تیان آن من نگه داشتن یک ب

توسط MINERALNEWS در 15 خرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

مردم با حضور در مراسم برای قربانیان 1989 قتل عام میدان تیان آن من نگه داشتن یک بنر خواندن "هنگ کنگ استقلال" در ویکتوریا پارک در Causeway Bay Hong Kong, پنج شنبه. رسمی برنامه های کاربردی برای تجمع محروم بودند. قوم و خویش چونگ/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
قوم و خویش چونگ/AP

هنگ کنگ شورای قانونگذاری را ممنوع کرده است سرگرم کننده از چین سرود ملی – یک حرکت قرار می دهد که محدودیت های جدید در سالگرد حوادث مارک قتل عام میدان تیان آن من. این ممنوعیت باعث می شود آن را یک جرم به تغییر شعر از سرود و یا به آواز خواندن آن را "تحریف شده و یا بی احترامی راه است."

پکن-حمایت سرود لایحه در ابتدا معرفی شده در ژانویه 2019 اما نه تایید تا روز چهارشنبه – 31 سالگرد کشتار تیان آن من در پکن. ساخت تقلید از چینی سرود ملی شده است محبوب حالت اعتراض; آن را در حال حاضر مجازات تا سه سال زندان و جریمه های سنگین.

در شب 4 ژوئن سال 1989 چین نظامی mowed کردن تعداد بی حد و حصر شهروندان و دانش آموزان در پکن که در اعتراض به صورت دموکراتیک و اصلاحات اقتصادی است. صحبت کردن در مورد آن شب ممنوع است در چین اما برای سه دهه هنگ کنگ فعالان برگزار شد تجمع هر سال به مناسبت سرکوب را قربانیان — تا این سال است.

سالگرد به طور معمول به ارمغان می آورد جمعیت عظیم از مردم را به هنگ کنگ ویکتوریا پارک بسیاری از آنها فریاد می زدند: "پشتیبانی کردن ژوئن 4! عدالت پیروز خواهد شد!" اما در این سال این تظاهرات که رسما لغو شد: پلیس را تکذیب کرد سازمان دهندگان این اجازه را به جمع با استناد به کروناویروس پیشگیری از دستورالعمل.

با وجود فاقد مصوبات تجمع سازمان تشویق مردم به جمع آوری در پارک چهار شنبه, خطر جریمه و بازداشت. ویدئوها و تصاویر از صحنه نشان می دهد هزاران نفر از مردم پر ویکتوریا پارک به عنوان شب سقوط کرد در کازوی. حداقل هشت کلیساها در سراسر هنگ کنگ نیز میزبانی یادبود حوادث; سازمان در حال تشویق افرادی که در خانه بمانند به نور یک شمع در یادبود کسانی که درگذشت.

هنگ کنگ پان-دموکرات ها می گویند ممنوعیت عرفی شب زنده داری است که نشانه دیگری از پکن کنترل – نفوذ نمونه توسط امنیت ملی اندازه گیری ممنوعیت مخالفت که پکن می خواهد به پیاده سازی آن در هنگ کنگ است.

"این یک نتیجه مستقیم از چین اشتباه گرفتن مسیر پس از کشتار تیان آن من می گوید:" ژو Fengsuo که یکی از اصلی ترین رهبران دانشجویی در این تحصن در اعتراض به جنبش در میدان تیان آن من.

این کشف از هنگ کنگ استقلال ریشه های آن است که در تابستان سال 1989 ژو می گوید.

"با این کشتار و CCP در قدرت هیچ تضمینی وجود ندارد, هیچ برای حفاظت از هنگ کنگ آزادی" او می گوید.

وانگ Chaohua شد یکی دیگر از دانشجویان با رهبر در سال 1989 تظاهرات. او به یاد می آورد که چگونه هنگ کنگ دانش آموزان بودند که پس از بازدید از پکن متعهد حمایت خود را. برای برنده شدن حقوق دموکراتیک در پکن پس از همه ممکن است معنی دموکراسی می تواند اتفاق می افتد در آن مستعمره بریتانیا از هنگ کنگ به عنوان به خوبی.

در آن زمان وانگ می گوید: "ما فکر می کنیم بهتر است دموکراسی در سرزمین اصلی چین از هنگ کنگ. هنگ کنگ بود نه مقدار و آن را هنوز هم یک مستعمره است."

هنگامی که وانگ فرار چین پس از ژوئن 4, او از طریق هنگ کنگ. او تنها نبود: دلسوز هنگ Kongers به پایان رسید تا قاچاق حدود 400 فعالان به ایالات متحده و جاهای دیگر.

در همان زمان تیان آن من تظاهرات باعث تعلیق از تدوین کنندگان بودند که هش که قانون اساسی هنگ کنگ مینی اساسی است. آن را در حال حاضر قوی ترین قانونی برای حفاظت از این شهر استقلال. دو تدوین کنندگان که در حمایت از اعتراضات لگد از این کمیته دو نفر دیگر استعفا داد.

و پکن در زمان کنترل از تهیه پیش نویس فرایند اضافه کردن زبان به دو مقاله در قانون اساسی به جرم براندازی و اجازه می دهد پکن به اعمال قوانین خود در هنگ کنگ را به دلیل امنیت ملی — مقررات مربوط تر از همیشه امروز است.

"مردم متوجه این سوال از آنچه شما می خواهید برای مبارزه با, برای, یک سوال از چه معامله شما می خواهید را با پکن" وانگ می گوید.

در طول بحث بر سر سرود ملی در لایحه قانونی جلسه در ماه مه گذشته یک عضو شورای ابراز نظر آنان "که در هنگ کنگ مردم نباید مجبور به احترام سرود ملی و کشور از طریق قانون و مجازات" با توجه به دقیقه خلاصه جلسه.

اما در روز چهارشنبه رای شورا را رد کرد و بیش از 20 تلاش برای اصلاح این لایحه و رای به اتخاذ تحریم بیشتر تغییر شکل در هنگ کنگ ارتباط با سرزمین اصلی چین است.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب