بیش از 10 ، 000 شهروندان مجروح و یا کشته شده در افغانستان در سال گذشته U. N. می گوید

بزرگنمایی این تصویر

عبدالله 13, از دست داد, پای چپ خود را زمانی که او پا بر روی یک دستگاه منفجره دست ساز. او طول می کشد یک استراحت از راه رفتن تمرین در کمیته بین المللی صلیب سرخ فیزیکی مرکز توانبخشی در کابل در دسامبر. 1, 2019. الطاف قادری/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

الطاف قادری/AP

بیش از 10 ، 000 غیرنظامی بودند کشته و یا زخمی در درگیری های مسلحانه در افغانستان در سال 2019 ادامه شش سال خط و قرار دادن مجموع تلفات در دهه گذشته بیش از 100,000 یک گزارش سازمان ملل متحد روز شنبه گفت.

این گزارش می آید که ایالات متحده و طالبان هفت روز “کاهش خشونت” رفت و به اثر اولیه روز شنبه در افغانستان است. ایالات متحده به طور کلی Austin “اسکات” میلر گفت: ایالات متحده متوقف شده است عملیات تهاجمی علیه طالبان چندین رسانه گزارش.

در میان بیش از 3,400 غیرنظامی کشته و حدود 7000 مجروح در سال گذشته طالبان بود و تنها گروه مسئول بیشترین سهم تلفات در 47 درصد و بیش از 1300 مرگ و میر. به دنبال آن امنیت ملی افغانستان منابع در 16 ٪ و 680 مرگ و میر بر اساس این گزارش تولید شده توسط سازمان ملل متحد در افغانستان یا USAMA.

نیروهای بین المللی از جمله ایالات متحده شد مسئول 8 درصد از تلفات ملکی با 559, مرگ و میر, این گزارش می گوید.

تعداد تلفات نسبت به شاخه ای از دولت اسلامی شدت کاهش یافته است و از سال گذشته از 2,181 تلفات در سال 2018 به 1,223 در سال 2019.

سی درصد از تلفات کودکان بودند, این گزارش می گوید و طالبان, امنیت ملی افغانستان و نیروهای طرفدار دولت و گروه های مسلح همچنان به استخدام و استفاده از کودکان است. آن اشاره کرد که طالبان در زمان “گام مثبت” بررسی ادعاهای استخدام کودکان توسط فرماندهان خود در سال گذشته است.

یوناما همچنین می گوید که همچنان به دریافت گزارش از یک فرم از بهره برداری جنسی از پسران به نام bacha bazi با وجود آن ممنوع و جرم است و عمدتا متعهد به همکاری نیروهای اردوی ملی و امنیت ملی. آمریکا را نادیده گرفته است سوء استفاده برای سال.

دستگاه های منفجره دست ساز بودند که روش مورد استفاده در 42 درصد از تلفات. U. N. گفت: ضد نیروهای دولتی از جمله طالبان و دولت اسلامی ادامه داد: به استفاده از بمب در “شدید سطح” قتل 885 نفر و زخمی شدن تقریبا 3,500 در سال 2019.

در سال گذشته نیز شاهد رکورد سطوح بالایی از تلفات غیرنظامیان از حملات هوایی کشته و مجروح شدن بیش از 1000 نفر که بیشتر آن نسبت داده شده به نیروهای بین المللی.

یوناما می گوید آن را در مورد پتانسیل بالا برای خطا در حمله ، در یک مورد یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا با هدف شبه نظامیان کشته 32 کاج مهره برداشت در ماه سپتامبر در ولایت ننگرهار به رادیو فردا گزارش داد.

سازمان ملل همچنین می گوید آن را در مورد نیروهای آمریکایی با هدف قرار دادن مردم به طور مستقیم درگیر در مبارزه با مانند افرادی که ممکن است از نظر مالی کمک به طالبان و دولت اسلامی. یوناما اشاره می کند که این افراد در حال محافظت از حمله تحت قوانین بینالمللی هر چند حملات مجاز تحت نظامی ایالات متحده راهنمای.

به تلفات تعداد آنها 5 درصد کمتر از سال 2018 و کمترین تعداد از سال 2013.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>