بسیاری از Tornado Alley ساکنان معلول فقدان گزینه های امن در طوفان

بزرگنمایی این تصویر

خانه که جان اجاره بالا با پسر خود در نورمن, Okla., حتی لازم نیست که پنجره اتاق او می تواند عقب نشینی در یک گردباد او می گوید و او نمی تواند استطاعت به ساخت یک صندلی چرخدار در دسترس پناهگاه طوفان. جکی Fortier/StateImpact اوکلاهما پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جکی Fortier/StateImpact اوکلاهما

جان بالا و دیابت است که منجر به پای او در حال قطع زیر زانو دو سال پیش. او شده است با استفاده از یک صندلی چرخدار از آن نیست و عادت داشتن به کار کردن راه حل برای مشکلات روزمره — مانند گرفتن در داخل و خارج از حمام در خانه های اجاره او سهام خود را در نورمن, Okla. اما زمانی که او می شنود یک گردباد آژیر وافغان از آن بالا سخت تن به تن هشدار او احساس می کند یک اسپاسم از ترس و بیم. در این وضعیت او را در خود دارد.

“من فقط دعا می کنم. که همه من می توانید انجام دهید” بالا می گوید. “آنها انتظار دارند مردم به پناهگاه در محل” اما من نمی باید در هر نقطه امن برای رفتن.”

دیگر Oklahomans مجبور به انطباق بیش از حد. چند خانه های زیرزمین بنابراین کسانی که استطاعت انجام این کار ساخت و یا خرید خود را پناهگاه است. اما بالا نمی توانیم نوع او نیاز خواهد بود — یکی که اجازه می دهد او را به سرعت رول خود را موتوری صندلی سمت راست در داخل. و هیچ کس جز او به نظر می رسد برای دیدن این به عنوان یک مشکل.

شایع ترین گردباد پناهگاه باید پله های شیب دار ساخت آنها غیر قابل دسترس به مردم با سرپايي معلولیت. مدل پایه موجود در برخی از حیاط در اوکلاهما است زیرزمینی بتنی جعبه مانند این یکی. جکی Fortier /StateImpact اوکلاهما پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان

جکی Fortier /StateImpact اوکلاهما

“یک نفر به من گفت ‘قرار دادن بر روی کلاه فوتبال و رفتن به آشپزخانه’ ” بالا به یاد می آورد با یک لبخند تلخ. او حرکات به سمت دیوار: “من یک پنجره در هر اتاق از این خانه بنابراین واقعا وجود دارد هیچ جایی برای من برای رفتن.”

او همیشه در این وضعیت. بالا انتخاب این اجاره خانه در سال 2008 به دلیل نزدیکی آن به یک مدرسه دولتی که رسما تعیین شده در مکان پناهگاه. از جلوی خانه خود را بالا می توانید ببینید ابتدایی مدرسه فقط پایین خیابان. آن را فقط چهار دقیقه برای او به رول کردن یک سطح شیب دار, سفر در امتداد پیاده رو و داخل مدرسه ،

اما دسترسی به بسیاری از مکان های که در خدمت به عنوان پناهگاه در گذشته از جمله این که ورزشگاه به پایان رسید و چند سال پیش و پس از آتش مقامات و دیگران استدلال می کنند که پناهگاه نیست تا به استانداردهای فدرال. به طور موثر که تغییر در سیاست چپ Oklahomans مانند بالا به دفع کردن برای خود.

محافظ استاندارد طلا برای افرادی که زندگی می کنند در گردباد مستعد مناطق یک پناهگاه طوفان همچنین شناخته شده به عنوان یک اتاق امن است. شما می توانید آنها را در جعبه بزرگ فروشگاه های سخت افزاری و یا بتن پناهگاه های ساخته شده توسط شرکت های تخصصی اما آنها در محدوده قیمت از چند هزار به ده ها هزار دلار بسته به اندازه و مواد. مدل پایه فقط یک بتن مجموعه ای اتاق به زمین معمولا در حیاط خلوت. اما برای داخل و مردم باید صعود از نردبان و یا شیب دار مجموعه ای از پله ها. وجود دارد که بالاتر از سطح زمین مدل هایی که بر روی صندلی چرخدار در دسترس, اما کسانی که بیشتر هزینه.

بالا متکی فدرال ناتوانی در پرداخت درآمد خود را و می گوید که او به سادگی نمی توانیم به پرداخت هزینه برای خود سرپناه.

“آنچه در لایحه من را پرداخت نمی سعی کنید برای صرفه جویی در $3,800? من زندگی روز به روز. هر ماه واقعا خشن,” او می گوید.

محلی شهرهای شروع به بسته شدن عمومی پناهگاه در اوکلاهما چند سال پیش برای جلوگیری از هزینه های ساخت آنها گردباد-امن. هیچ حکم است که آنها را نگه دارید آنها را باز کنید. بالا در حال حاضر فکر می کند که دولت فدرال یا ایالتی نیاز به گام و کمک به افراد معلول خود را به دست آوردن پناهگاه طوفان.

“ما [در] tornado alley. ما شناخته شده برای آن است. چرا آنها کمک به حفاظت از ما ؟ ” او می گوید. “به جای آن” خوب فقط اردک سر خود را و رفتن در خانه خود را.'”

تغییر آب و هوا است و طوفان بدتر

داده های جمع آوری شده و تجزیه و تحلیل توسط مرکز عمومی صداقت یافت که بین سال های 2009 و 2018 اوکلاهما بيشترين تعداد عمده فاجعه اظهارات در کشور: آنها در محدوده طوفان شدید و سیل و آتش سوزی به یخ طوفان و گردباد. با توجه به 2018 ملی آب و هوا ارزیابی بسیاری از این آب و مربوط به خطرات انتظار می رود برای تبدیل شدن به بدتر و بیشتر به دلیل تغییر آب و هوا.

“اگر شما قادر به نصب یک اتاق امن در خانه خود و یا در اموال خود را, توصیه می کنیم که شما که می گوید:” Keli قابیل سخنگوی اوکلاهما گروه مدیریت اضطراری. “این امن ترین جایی است که شما می توانید در طول یک طوفان است.”

با وجود تجربه برخی از شدید ترین آب و هوا-مرتبط با حوادث در کشور اوکلاهما هیچ دولت قوانین نیاز به پناهگاه طوفان در خانه, آپارتمان یا کسب و کار. به جای پناهگاه طوفان به بازار عرضه شده به عنوان یک مطلوب اضافی ملایمت در برخی از تحولات جدید مسکن.

اگر جامعه می خواهد برای باز کردن یک طوفان محلی سرپناه برای مکان های که تا به مقامات محلی قابیل توضیح می دهد. “جامعه پناهگاه ها بودجه خود را یا از طریق اوراق قرضه یا سایر روش های سرمایه گذاری,” او می گوید.

نیز وجود دارد هیچ پایگاه داده که Oklahomans می توانید مشورت نمایش که در آن مکان و یا روی صندلی چرخدار در دسترس پناهگاه قرار دارد. “ما لازم نیست یک مثال از جامعه پناهگاه” قابیل می گوید. “آنها مجبور به ثبت نام آن از طریق دولت و یا هر چیزی مگر اینکه آن را با بودجه دولتی توسط یک [فدرال] grant program.”

اوکلاهما را ارائه می کند یک پناهگاه طوفان تخفیف برنامه بودجه توسط سازمان مدیریت اضطراری فدرال. قابیل می گوید: سالانه اعطای این است که به اندازه کافی برای کمک به حدود 50 خانوار از یک سال به نصب پناهگاه طوفان با متقاضیان تا 2000 دلار برای کمک به پوشش هزینه. اما کمک های مالی اختصاص داده شده به طور تصادفی از طریق یک سیستم قرعه کشی که نیست نگاهی به وضعیت اجتماعی و اقتصادی به حساب آورد — و آن را محدود به مالکان است. مستاجرها مانند جان بالا حتی نمی تواند درخواست برای کمک های مالی.

قابیل سرزنش FEMA قوانین که برای خروج آن را تصدیق خاص تاثیر در افراد معلول.

“وجود دارد هیچ برنامه خاص برای کمک به افراد معلول یک طوفان پناهگاه” قابیل می گوید. “برخی از مردم ممکن است مجبور به ترک خانه های خود را چند ساعت قبل از طوفان و رفتن به جایی که امن است.”

بسیاری از FEMA برنامه های محدود فاجعه-کمک مالی به مالکان و که موجب دادخواهی.

آمریکایی های معلول نوبت 30

در ژوئیه سال 1990 رئیس جمهور جورج دبلیو بوش امضا آمریکایی های معلول به قانون است. ADA اقدام به شکستن موانع که نیاز به کسب و کار و مدارس و سازمان های دیگر را به گام های اساسی به جای طیف وسیعی از مشکلات سلامتی از جمله اختلالات بینایی و صدا و تحرک است.

“پانزده درصد از جمعیت بیش از سن 65 می گوید:” Marcie راث مدیر عامل موسسه جهانی معلولیت. “در 40 سال آینده این رشد به 1 در 4 نفر در ایالات متحده است. در مواقع اضطراری شما می توانید در این واقعیت است که افراد معلول تحت تاثیر قرار خواهد شد.”

ADA اصلاح شده است در طول سال شامل آمادگی اضطراری اما مشکل به قوت خود باقی است سرشار به آگاهی عمومی بعد از عمده حوادث آب و هوایی مانند Superstorm سندی که ضربه نیویورک و نیوجرسی در سال 2012 و طوفان هاروی که ویران تگزاس و لوئیزیانا سواحل خلیج فارس در سال 2017. پس از آن طوفان راث می گوید: افراد معلول شدند و بدون دسترسی به داروهای حیاتی و مراقبت از او را مقصر می داند فقیر فاجعه برنامه ریزی در هر دو دولت و در سطوح محلی.

به عنوان یک نتیجه از آن طوفان و در نتیجه از واکنش های بسیاری را در ناتوانی جامعه بیش از عدم برنامه ریزی دولت فدرال فرستاده متحده, راهنمایی در مورد نحوه مطابق با ادا در شرایط اضطراری. اما اجرای این بخشنامه بوده و اتفاقی راث می گوید که نشان از خرابی های ناشی از طوفان های مرگبار رده 4 طوفان که زده پورتوریکو, جزایر ویرجین و دومینیکا در سال 2017.

“وقفه در مراقبت های پزشکی و خدمات معلولین شد علت اصلی تقریبا 3000 مرگ و میر زیر طوفان ماریا” راث می گوید. “اضطراری برنامه ریزی باید شامل کل جامعه و برای این کار باید به همان اندازه در دسترس برای همه در جامعه است.”

سارا پرات است که یک مقام سابق در وزارت مسکن و توسعه شهری و متخصص در مسکن و حقوق معلولین و کمک به نوشتن ارشاد فرستاده متحده است. در حال حاضر حقوق مدنی وکیل در واشنگتن دی سی پرات فکر می کند که اوکلاهما ممکن است نقض ادا.

“این ایده که ما نمی باید برای خدمت به افراد معلول است که مستاجرها است که مطابق با قانون فدرال می گوید:” پرات.

فدرال حقوق مدنی قوانین از جمله نمایشگاه مسکن عمل می کنند و ادا نیاز به امکانات رفاهی برای افراد معلول در همه فاجعه برنامه های پرات می گوید: از جمله کاهش.

“این برنامه است که ارائه شده برای کمک به افرادی که پناه در خانه های خود باید در دسترس به مالکان و مستاجرها اگر آنها معلولیت و ناتوانی مرتبط نیاز دارد,” او می گوید. “وجود دارد یک فرصت برای یک فرد با ناتوانی به پناهگاه است.”

بیش از 630,000 مردم در اوکلاهما دارای معلولیت اما دولت نمی داند که چگونه بسیاری از آنها نیاز به پناهگاه طوفان. برخی از دولت های محلی پیگیری چگونه بسیاری از خانواده ها در حال حاضر یک اما وجود دارد هیچ پناهگاه گزارش-مورد نیاز است.

درخواست برای کمک های مالی

جان بالا می گوید او می خواهم برای دیدن این مکان پناهگاه بازگشایی شد.

“برخی از مردم حتی نمی دانند پناهگاه ها رفته و در عین حال” او می گوید. “اگر شما نیاز به چیزی است که شما نمی فکر می کنم در مورد آن تا زمانی که لازم است.”

اگر پناهگاه نمی بازگشایی بالا می گوید او را نگه داشتن در تلاش برای دریافت کمک های مالی برای دریافت در دسترس پناهگاه طوفان در خانه خود را. او قصد دارد برای قرار دادن آن را در گاراژ به طوری که او به راحتی می توانید درایو خود را بر روی صندلی چرخدار در اما تا کنون او مواجه می شوند یک وب سایت از قوانین و مقررات.

“هر بار که می شنوم گردباد آژیر من ترس من ترس برای زندگی من,” او می گوید. “اگر یک گردباد از طریق می آید اینجا من هستم رفتن به مرده است.”

این داستان نخستین بار گزارش به عنوان بخشی از مرکز عمومی یکپارچگی سری در کافی برای حمایت از افراد آسیب پذیر در برابر بلایای طبیعی است. این بخشی از NPR گزارش با همکاری StateImpact اوکلاهما و قیصر سلامت نیوز. شما می توانید به دنبال جکی Fortier در توییتر: @JackieFortier.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>