“من نمی دانم که چگونه من می خواهم برای زنده ماندن این’: چگونه coronavirus خاموش ماریاچی در L. A.

پدرو سامرا خود را برداشت نقره ترومپت و شروع به بازی یک آهنگ در داخل خانه جدید خود را — فرودگاه اتوبوس شاتل.

وجود داشته است هیچ کار بیش از یک ماه و 68 ساله mariachi نوازنده نمی تواند پرداخت 650 دلار هزینه اجاره اتاق در بیل هایقتس. با وجود اخراج ممنوعیت سامرا گفت: صاحبخانه خود خواستار پول پس از او قرض گرفته شده 250 دلار از پسر خود و نقل مکان کرد به سیاه و سفید “خودکار پارکینگ فرودگاه” شاتل مستقر در خارج از Mariachi پلازا.

مانند بسیاری از mariachis در سراسر ایالات متحده سامرا شده بود زندگی کردن cadences از زندگی است. Mariachis بازی عشق آهنگ ها در مراسم عروسی, آهنگ در مورد مکزیک در جشنواره ها و سالن رقص; آنها آواز آهنگ تولد در احزاب و صبح serenades در روز مادر. آنها گذران زندگی در شادی اما آنها همچنین تجربه غم و اندوه بر مناسبت آنها به عنوان شاهد آخرین خداحافظی در تشییع جنازه.

پس از آن رمان coronavirus که خفه کردن تقریبا هر منبع درآمد برای نوازندگان که پیمودن تجارت خود از L. A. به تگزاس و فراتر از آن. استرس در امواج آمد. یک وضعیت پزشکی ساخته سامرا خرد کردن دندان های خود برآمده از یک خوراکی صدا مانند که از یک درخت خم در یک روز باد می وزد.

“من فقط یک دلار در جیب من” سامرا گفت. “من نمی دانم که چگونه من می خواهم برای زنده ماندن این است.”

تبلیغات

تبلیغات

بخشی از فرفره

برای نزدیک به یک قرن mariachis به امید استخدام می شود ساخته شده اند پلازا خانه خود را. مبارزات اقتصادی مانند آهنگ های غمگین شد بخشی از گیگ. حتی در بهترین زمان کار بود هرگز تضمین شده است.

در سال های اخیر بالاتر اجاره و شبح gentrification همیشه loomed به عنوان جسمی و وجودی تهدید. برخی از mariachis خود را از دست داده مسکن در نوسازی بویل هتل تاریخی ساختمان آجر است که نشسته است در سراسر پلازا.

BOYLE HEIGHTS MARIACHI CORONAVIRUS

سانتوس Monge, 58, آهنگ, او vihuela (یک گیتار) به عنوان او را در انتظار کار به عنوان یک موسیقیدان در Mariachi پلازا در لس آنجلس.

(مارکوس یام / لس آنجلس تایمز)

رکود بزرگ سال 2008 آمار آنها سخت است. بنابراین ساخت و ساز در مترو, ایستگاه راه آهن نور که در آن میدان نهفته است.

این آسان نیست زندگی اما mariachis استقامت اند چرا که عشق خود را برای موسیقی خود را — و آنچه را که آنها را نمایندگی کند. آنها نمادی از هویت و غرور و بسیاری از سرودهای جشن مبارزات شادی و رشد مردم مکزیک. دیگران صحبت می کنند را دوست دارد برنده و از دست داد.

اما آیا این mariachis در حال آواز خواندن در مورد غم و یا مادری jubilance اغلب شرح زیر در پی خود. اجرای آن شروع جدول سمت می تواند بیش از کل یک رستوران و یا حزب.

تبلیغات

تنوع روزمره حوادث که در آن mariachis استخدام به بازی گسترده است. در چشم انداز از نوازندگان در امریکا شاید تنها برنجی در مکان هایی مانند نیواورلئان دنبال یک مسیر مشابه استخدام برای عروسی و مجالس ترحیم, جشن تولد و, حیاط خلوت, جشن.

اما شیوع کروناویروس تعطیل کرده است بسیاری از این حوادث است. خطر بیش از حد بالا برای مهمانان و برای نوازندگان که اغلب مسن و ممکن است شرایط بهداشتی اساسی که آنها را بیشتر آسیب پذیر است.

در اخیر بعد از ظهر چهارشنبه در کنار میدان در نزدیکی بویل خیابان و خیابان سانتوس Monge, 58 نشسته در ماشین خود را به تماشای یک فیلم بر روی تلفن همراه خود را. یک بطری سبز پر از الکل مالش دراز در صندلی مسافر. گاهی اوقات هنگامی که او از ماشین او پیاده روی در اطراف با آن سمپاشی خود را به عنوان اگر آن بود کلن.

این روزها Monge که رنج می برد از بیماری دیابت و نقش vihuelaیا یک گیتار نمی خواهید به فکر می کنم در مورد آینده است.

ستون یک

یک ویترین برای قانع داستان سرایی از لس آنجلس تایمز.

“من مضطرب است. من شروع به احساس افسردگی,” او گفت:. “من نمی خواهم به فکر می کنم در مورد آنچه ممکن است اتفاق می افتد. من مارپیچی و بیمار روانی فقط به فکر ” چه می شود اگر من بیمار چه می شود اگر فرزندان من مریض یا نوه من.’ و اگر من مریض با coronavirus من در مشکل واقعی.”

Arturo رامیرز جمهور از لس آنجلس, ایالات Mariachis سازمان گفت که قبل از coronavirus شیوع mariachis در پلازا به طور معمول به چهار گیگابایت یک هفته در هر نقطه از $300 به $400. اما از آن شده است چند هفته پس از برخی از نوازندگان گذشته کار کرده است.

زمانی که آنها قادر به پیدا کردن کار رامیرز گفت: mariachis هستند و نیاز به تنظیم اجتماعی فاصله ایستاده چند پا جدا از یک دیگر زمانی که آنها انجام. آخرین بار او استخدام رامیرز گفت: گروه او تا به حال به پایه 15 فوت دور از خانه آنها به عنوان سنگ “لاس Mañanitas,” سنتی آهنگ تولد برای یک زن.

“حتی اگر ما می دانیم بسیار وجود دارد ما باید برای حفظ امیدوار است که کسی را استخدام ما” رامیرز گفت. “یک یا دو ساعت است به اندازه کافی به ما ارائه با برخی از تسکین را برای حداقل یک روز یا بیشتر.”

به عنوان یک گروه او می گوید: نوازندگان بودند نه از نظر مالی آماده برای رکود ناشی از این بیماری همه گیر. در حال حاضر صورتحساب ستون تا مواد غذایی در حال اجرا است و وجود دارد به فکر می کنم در آینده خواهد بود اما هر چیزی ترسناک است. رامیرز گفت که حدود 10 mariachis که سفر از مکزیک به بیل هایقتس برای پیدا کردن کار فصلی از مارس تا ژوئن تصمیم گرفت به خانه بروم.

تبلیغات

“هیچ چیز وجود دارد خارج وجود دارد” رامیرز گفت. “مطلقا هیچ چیز. صفر است.”

همه او می تواند انجام دهد امید است که او و دیگران را انجام خواهد داد بهتر است در مورد قرار دادن پول کنار — اگر آنها زنده ماندن یک اقتصاد اوج به رکود است.

“رک و پوست کنده این یک بحث است که باید به حال.”

بسیاری از mariachis می گویند آنها نمی دانند که اگر آنها واجد شرایط برای بیکاری و یا یک محرک را بررسی کنید. آنها کار ساعت های نامنظم و برخی از آنها را ندارد و وضعیت حقوقی در کشور است. رامیرز گفت: همه چیز باید آنقدر وخیم است که او نوشت: L. A. شهردار اریک Garcetti و برای کمک خواسته. چند روز بعد گاوین Newsom اعلام $125 میلیون امداد تلاش برای مهاجران بدون وضعیت قانونی اما معلوم نیست که سازمان کمک خواهد کرد mariachis درخواست برای کمک های مالی.

“ما در برزخ,” او گفت:. “ما نمی دانیم که چه اتفاق می افتد ممکن است.”

BOYLE HEIGHTS MARIACHI CORONAVIRUS

سانتوس Monge serenades در میان یک فضای خالی با vihuela (یک گیتار) به عنوان او را در انتظار کار به عنوان یک موسیقیدان در Mariachi پلازا در لس آنجلس.

(مارکوس یام / لس آنجلس تایمز)

برخی از نوازندگان می گویند که آنها حتی به دنبال که به مراتب جلوتر است. آنها تعجب می کنم اگر آنها می توانید آن را از طریق آوریل است.

حتی اگر اقامت در خانه دستور داد به زودی آنها تعجب می کنم در مورد چگونه به سرعت اقتصاد را بهبود می یابند. چگونه به زودی مردم می خواهند به استخدام نوازندگان? چگونه به زودی مردم احساس امن و می خواهید به جشن چیزی — هر چیزی ؟

“اینطور نیست که ما در حال رفتن به عقب بر گردیم به حالت عادی حق دور” Monge گفت. “مردم در حال رفتن به بیش از حد می ترسم به جمع آوری و مردم ممکن است پول به استخدام ما است.”

Monge زندگی می کند که با دوست دختر خود را در یک اتاق کوچک که هزینه 700 دلار در ماه نمی تواند پرداخت اجاره خود را در آغاز ماه آوریل است. او گفت: آنها تقریبا از غذا اما او شده است می خواهم قادر به انتخاب کنید تا بسته میان وعده و موارد دیگر در مواد غذایی سادگی. سه کیسه های پلاستیکی پر از کارتن شکلات, شیر, سیب, هویج و نان نشسته پشت صندلی راننده.

تبلیغات

خود را صاحبخانه Monge گفت: به او گفتم که اجاره خواهد شد جمع آوری نمی شود تا زمانی که او می یابد مداوم کار می کنند. از آن استقبال کردند اما آن را متوقف کرده است, بدهی های خود را از بالن. تا پایان ماه آینده گفت: “مدیون دو ماه اجاره به عنوان به خوبی به عنوان خود را ماهانه پرداخت خودرو و بیمه. در همه او را مدیون $2,600.

Mariachi Plaza in Los Angeles

نوازندگان نشستن در سکوت و فاصله مناسب از هم جدا به عنوان آنها صبر کنید برای کار در Mariachi پلازا در لس آنجلس.

(مارکوس یام / لس آنجلس تایمز)

“هر کسی که در داخل خانه. همه چیز تقریبا بسته شده,” او گفت:. “وجود دارد هیچ چیز ما می توانید انجام دهید.”

چند هفته به عقب Monge رانندگی با خودرو از یک نمایندگی دیگر در یک صورت پاره وقت. اما او از دست رفته است که کار وقتی همه گیر رسید.

“من می تواند رفت و برگشت و رانندگی,” او گفت:. “من هر کار در حال حاضر, اما من نمی تواند انجام ساخت و ساز. زمانی که من جوانتر بود من می توانم اما نه در حال حاضر.”

Monge گفت: این روز از انجام هیچ چیز او را از فکر می کنم “Que la suerte mía,” یا “چنین شانس من” یک mariachi آهنگ است که می شود با غم و اندوه است. او شروع به آواز خواندن با او نرم و صدای گوش خراش.

فقط شانس من به رنج می برند و یک بار دیگر پس از داشتن رنج می برد

چه غم انگیز عذاب به سقوط یک بار دیگر پس از سقوط قبل از

فقط شانس من برای از دست دادن یک بار دیگر پس از از دست داشتن قبل از

گرد کارگر

در شاتل که همان بعد از ظهر چهارشنبه سامرا نشسته در صندلی راننده تمرین خود را ترومپت در حالی که نیمی از مرغ نشسته بر روی یک نگهدارنده فنجان. او می خواهم خریداری مرغ روز قبل و تا به حال یک همسایه آن را گرم.

سامرا بود 17 هنگامی که او آمد از مکزیک به ایالات متحده به عنوان یک mariachi.

او سفر به شیکاگو, نیویورک, دیترویت و در نهایت حل و فصل در لس آنجلس در سن 30. او معمولا به اندازه کافی پول به عنوان یک mariachi به پوشش هزینه های ضروری و ارسال خواهد هر چیزی اضافی به همسر و چهار فرزند در مکزیک است.

تبلیغات

“من همه چیز را به بچه های من,” او گفت:. “من نگه داشته و هیچ چیز نیست.”

در سال 2011 همسرش که دچار دیابت بیماری کلیه درگذشت. یکی از دختران خود را جان به زودی پس از. با وجود سختی ها و سامرا گفت که او قادر به نگه داشتن کار. تا به حال است.

برای اولین بار در زندگی خود او نگران است در مورد زنده ماندن. او هنوز مطمئن شوید که او قادر خواهد بود برای نگه داشتن اجاره اتوبوس شاتل از یک همسایه و ترس او ممکن است در نهایت بی خانمان. او نمیفهمد او می تواند شاید دیدار فرزندان خود در لس آنجلس و صرف چند روز با آنها را آپارتمان خود را در حال حاضر به سر می برند.

حدود 7 p. m. به عنوان طوفان ابرها گذشت بیش از شهر, دو, دیگر mariachis پیوست سامرا در شاتل.

Arturo راموس, 51, زمان بیش از صندلی راننده. یک سال پیش او شروع به تلاش و صرفه جویی در پول به طوری که او می تواند بازگشت به خانه اش در, Michoacan, مکزیک به دیدار مادر خود را که بیمار است. اما کارت سبز خود را منقضی خواهد شد در ماه نوامبر و همه گیر ساخته شده است, برنامه ریزی سفر دشوار است. راموس تصمیم گرفت که او هیچ جا نمی رود. او نمی تواند خطر از دست دادن اقامت خود را.

Mariachi Plaza in Los Angeles

پدرو سامرا شیوه های خود را ترومپت در داخل فرودگاه و اتوبوس شاتل که او شروع به زندگی از سه روز قبل پس از او نمی تواند خود را پرداخت $650 اجاره ماهانه در Mariachi پلازا در لس آنجلس.

(مارکوس یام / لس آنجلس تایمز)

تا همین اواخر, راموس, یک ترومپت کار می کرد شغل های فصلی به عنوان یک mariachi و انگور کننده در دره نپا. اما او نبوده است قادر به پیدا کردن کار در سراسر کشور برای هفته ها.

خود را صاحبخانه گفت: او می تواند شروع به پرداخت خود را از $400 اجاره ماهانه زمانی که او می شود ثابت کار دوباره. اما راموس ترس او هرگز بازیابی از حفره تاریک است که در آن او و بسیاری دیگر نشستن.

“من قصد دارم به گیر در چرخه بد.”

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de