چگونه Coronavirus تیره و تار انگلستان-چین روابط

بزرگنمایی این تصویر رئیس جمهور چین با ملکه الیزابت دوم در طول یک دولت ضیافت در کاخ باکینگهام در طول

توسط MINERALNEWS در 2 خرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

رئیس جمهور چین با ملکه الیزابت دوم در طول یک دولت ضیافت در کاخ باکینگهام در طول دولت یازدهم سفر به بریتانیا در اکتبر 2015. در طول یازدهم دیدار ملکه مورد ستایش قرار داد جدید "دوران طلایی" در روابط بین دو کشور. دومینیک Lipinski/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
دومینیک Lipinski/AP

در 2015, ملکه الیزابت همراه رئیس جمهور چین در طلاکاری اسب کالسکه کشیده به کاخ باکینگهام در طول سفر که قرار بود به نماد "یک عصر طلایی" از نزدیک روابط اقتصادی بین این امپراطوری سابق و صعودی قدرت در شرق.

"رابطه بین چین و انگلستان در حال حاضر واقعا یک مشارکت جهانی," ملکه اعلام کرد در طول یک دولت ضیافت.

پنج سال بعد لحن و نگرش در لندن کاملا متفاوت هستند. تحلیلگران سیاسی می گویند رشد ابراز وجود از دولت چین و اخیر آن coronavirus کمپین دروغ را soured روابط و تشویق نمایندگان مجلس و اعضای دولت بریتانیا به تجدید نظر آن سیاست چین.

"من فکر می کنم چینی ها نشان داده اند توانایی قابل توجهی برای شوت خود را در پا می گوید:" Raffaello Pantucci ارشد کاردانی همکار در موسسه سلطنتی خدمات امارات برای دفاع و مطالعات امنیتی در لندن است.

بریتانیا دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه Dominic Raab می گوید: سخت وجود دارد گفتگوهای آینده بین دو کشور.

بزرگنمایی این تصویر

چین سفیر بریتانیا لیو Xiaoming می رسد در سفارت چین در لندن در ماه فوریه برای یک کنفرانس مطبوعاتی در شیوع کروناویروس در ووهان. Tolga Akmen/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Tolga Akmen/خبرگزاری گتی ایماژ

"بدون شک ما نمی توانیم کسب و کار به طور معمول پس از این بحران" Raab گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه گذشته. "ما باید به پرسیدن سوال سخت در مورد آن چگونه آمد و چگونه آن را می تواند متوقف شده است قبل از آن."

Raab با اشاره به تماس با مقامات در بریتانیا و دیگر لیبرال دموکراسی از جمله سوئد و استرالیا و ایالات متحده برای رسیدگی به ریشه های اولیه و دست زدن به ویروس.

تحلیلگران سیاسی می گویند روابط میان بریتانیا و چین در حال حاضر به کاهش بوده است در سال های اخیر است.

در سال 2017, دانش آموزان در دانشگاه دورهام رفت و هنگامی که یک چینی رسمی سفارت مبلغ آنها را به رها کردن یک فعال حقوق بشر از یک بحث عمومی در چین است. انگلیسی قانونگذار تام Tugendhat می گوید که در همان سال لیو Xiaoming پکن سفیر انگلیس سعی در دیکته کردن نظر مجلس در سفر به چین است.

"او سعی کرد به ما بگویید که ما می تواند و نمی تواند در دیدار" به یاد می آورد Tugendhat که صندلی مجلس کمیته امور خارجی. "قلدری توسط چینی سفیر ایران در لندن در واقع به جای نشان داد ماهیت این رژیم است."

روابط بدتر این سال پس از آن پدید آمده است که مقامات در ووهان تلاش برای سرپوش کشف coronavirus. پکن اولیه و مدیریت بحران "پاشیدند شک و تردید در ذهن مردم در مورد چگونه قابل اعتماد چین به عنوان یک شریک می گوید:" رعنا Mitter مدیر دانشگاه آکسفورد چین مرکز و نویسنده از یک آینده کتاب چین خوب جنگ: چگونه جنگ جهانی دوم در حال شکل گیری جدید ناسیونالیسم.

اتهامات و ضد اتهامات دنبال کرد. در فوریه آرکانزاس جمهوری خواه ایالت روحانی پیشنهاد — بدون مدارک و شواهد — virus آمده بود از یک ووهان آزمایشگاه که چین را تکذیب کرد. ماه آینده یک سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian پیشنهاد — نیز بدون مدارک — که نظامی آمریکا آورده بود ویروس به چین است.

"ما شاهد به طور موثر هماهنگ تلاش برای استفاده از تبلیغات برای تغییر روایت" Tugendhat گفت.

چین اصرار دارد آن شده است شفاف و منتقدان در حال لکه دار آن است.

در اخیر تصویری جلسه با لندن آسیا, خانه سفیر لیو تشبیه انتقاد و حتی پرونده های حقوقی علیه چین به تاکتیک های گذشته امپریالیستها ظاهرا اشاره به قرن 19 در جنگ تریاک زمانی که بریتانیا مجبور چین برای صرفنظر کردن از خاک و باز خود را به تجارت با غرب است. حزب کمونیست چین توصیف آنچه به دنبال آن به عنوان یک "قرن تحقیر."

"برخی از مردم می خواهم به بازی جهان پلیس" لیو گفت. "این است که دوران مبم دیپلماسی... این مردم فکر می کنم آنها زندگی می کنند در روز. آنها فکر می کنم آنها می توانند قلدر چین است."

چین سفارت خود در لندن را پاسخ نمی دهند به NPR درخواست برای نظر.

تحت جهانی فشار پکن می گوید آن را پشتیبانی می کند سازمان بهداشت جهانی تحقیقات به ویروس' ریشه اما تنها پس از همه گیر شده و تحت کنترل در آورد.

برای چند دهه, چینی, دیپلمات ها در سراسر جهان به طور کلی حفظ مشخصات پایین, پس فلسفه از اواخر رهبر دنگ شیائوپنگ که خواست "خود را پنهان قدرت تحمل خود را در زمان." اما تحت یازدهم به اصطلاح "گرگ جنگجو" دیپلمات های پدید آمده به نام وطن پرست فیلم های اکشن در مورد یک عمل نیروهای ویژه که اعزام مزدوران خارجی و اسلحه نمایندگی مجاز و فروش رمبو-سبک.

در میان آن دیده می شود به عنوان Wolf Warriors توسط Gui Congyou چین سفیر سوئد. پس از یک سابق هنگ کنگ کتاب فروش است که در زندانی در چین مفتخر به دریافت جایزه حقوق بشر در سوئد در سال گذشته Gui گفت سوئدی عمومی رادیو: "ما با دوستان ما با شراب خوب اما برای دشمنان ما ما تفنگ ساچمه ای."

اکثر تحلیلگران می گویند تهاجمی تن است که در درجه اول با هدف چینی مخاطبان داخلی به استوک غرور ملی و نشان می دهد که پکن مایل است برای حمله به منتقدان و دفاع از افتخار کشور. چارلی پارتن بازنشسته دیپلمات انگلیسی, تماس, گرگ رزمندگان "گنجینه های ملی" — نه برای چین اما برای بریتانیا و دیگر لیبرال دموکراسی.

"آنها فوق العاده نمایندگی از چه تند و زننده حزب واقعا می تواند محروم از همه این ها 'برنده' و 'در یک سرنوشت مشترک بشریت' شعارهای" گفت: پارتن با اشاره به دو دولت چین مورد علاقه شعار در مورد این کشور در رابطه با بقیه جهان است.

به عنوان دولت چین همچنان به دفاع از خود, برخی از قانونگذاران می گویند انگلستان نیازهای پیچیده تر و متنوع رویکرد است. برای شروع Tugendhat می گوید: بریتانیا باید در نهایت بیرون راندن هواوی چینی مخابراتی غول از انگلستان 5G سیستم.

پارتن که صرف بیش از دو دهه یا در چین یا پوشش کشور موافق با این استدلال که در ادامه به اجازه می دهد یک شرکت چینی دسترسی به زیرساخت های حیاتی بیش از حد خطرناک است و می تواند بریتانیا مدیون به دولت چین.

"می تواند ما را در تصمیم گیری در مناطق دیگر ربطی به 5G و ارتباطات از راه دور است که در آن چین بيشترین?" پارتن گفت. "و ما فکر می کنم" خوب در واقع ما باید مراقب باشید چرا که در نهایت آنها می تواند ما مشکلات واقعی است.'"

پارتن می گوید سیاستمداران بریتانیا نیاز به تن کردن شعارهای به انگلستان هنوز هم نیاز چین برای لوازم پزشکی, در میان چیزهای دیگر. اما او معتقد است بریتانیا تکیه بر اقتصاد چین – چین و انگلستان ششم-بزرگترین بازار صادرات و چهارم بزرگترین منبع واردات در سال 2018 است – پر از شکوفه.

هر حرکت برای تغییر و انگلستان ارتباط با جهان و دومین اقتصاد هر چند باید به وزن برابر آسیب های اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر و بریتانیا نسبت انزوا بیرون آمدن از Brexit.

"ما قطعا یک موقعیت برای رفتن به هر نوع جنگ سرد اما ما باید با اینحال تعامل با [چین] در خود ما لحاظ می گوید:" Mitter. "این واقعا سخت است اما هیچ کس نمی گفت که جغرافیای سیاسی آسان بود."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.rucutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب