دختران به این بیماری همه گیر شده شما فکر می کنم ترک مدرسه ؟ تماس خود را مربی

بزرگنمایی این تصویر الیزا Chikoti 24 مربی به دختران دبیرستانی در مالاوی است. او در حال کمک به دختران

توسط MINERALNEWS در 7 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

الیزا Chikoti 24 مربی به دختران دبیرستانی در مالاوی است. او در حال کمک به دختران را از طریق مشکلات شخصی خود را در میان همه گیر و تشویق آنها را به ماندن در مدرسه است. آنکه Adams پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
آنکه Adams

در اوایل ماه مارس حدود دو ماه پس از مدارس سراسر مالاوی بسته به دلیل COVID-19 الیزا Chikoti دریافت یک تماس تلفنی از یک دانشجوی سابق: روشن 15 ساله دختر که همیشه نمرات خوب.

"او به نام من و او گفت:" خانم من به فکر ازدواج "می گوید:" Chikoti.

Chikoti, 24, با این نسخهها کار برای Camfed, یک سازمان بین المللی است که پشتیبانی از آموزش دختران. بخشی از کار او نظارت در شهر مونزا — آنها ارائه پشتیبانی و راهنمایی را در مطالعات خود.

دانشجو پیام دلسرد شد. "من گفتم که چرا شما امید بستن برای رفتن به ازدواج ؟" می گوید Chikoti.

دختر توضیح داد که او در زندگی با پدربزرگ و مادربزرگ خود در یک خانه از شش نفر است. پس از همه گیر شروع این خانواده شده است در تلاش برای قرار دادن مواد غذایی بر روی میز است.

Chikoti می گوید دختر به او گفت: "اگر من می تواند به ازدواج اگر آنها می توانید پیدا کنید که می توانید با من ازدواج کن شاید او می تواند قادر به پشتیبانی از من است."

با مدارس خارج از جلسه وجود دارد, ویژه نگرانی در مورد دانش آموزان در این کوچک آفریقایی جنوبی کشور یکی از فقیرترین در جهان است. دختران از جان گذشته برای کمک به خانواده خود را برای زنده ماندن سخت — و به احتمال زیاد بیشتر از پسران به نوبه خود به ازدواج به عنوان یک راه برای سهولت اقتصادی گونه است.

مدل های نقش مانند Chikoti پله در برای کمک به دختران را به تصمیم گیری های دشوار در مورد زندگی شخصی خود و تشویق آنها را به بازگشت به مدرسه در هنگام خاموش شدن به پایان می رسد.

"COVID واقعا از خط خارج سیستم آموزش و پرورش — نه در مالاوی تنها. آن را در همه جا می گوید:" فضل Kafulatira Mulima. او با این نسخهها کار برای مالاوی وزارت آموزش و پرورش, علم و تکنولوژی و با تمرکز بر دختران متوسطه آموزش و پرورش.

گرفتن دختران در داخل یک کلاس درس شده است یک اولویت برای مالاوی بیش از چند دهه گذشته. کشور ساخته شده است گام های بلندی تقریبا دو برابر تعداد دختران در دبیرستان 95,000 در سال 2006 به 185,934 در سال 2018 است. داده های کنونی نشان می دهد در حدود همان تعداد از دختران و پسران در مدرسه بالا است.

این بیماری همه گیر را تهدید به لغو برخی از این سخت به دست آورده پیشرفت می گوید Mulima.

تاپیک ویژه نگرانی در مورد دختران آماده برای دبیرستان و کالج می گوید: پرورش Mkandawire برنامه های آموزش و پرورش برای طرح بین المللی مالاوی است. این گروه فراهم می کند با بورسیه لباس حمل و نقل به و از مدرسه و سایر خدمات در 13 کشور 29 مدارس.

"آنها در قرار دادن بسیاری از تلاش" Mkandawire می گوید از دانش آموزان. "آنها تقریبا آماده برای امتحانات و ناگهان ما باید برای رفتن به خارج از مدارس به دلیل COVID گرفته در مرکز صحنه. که خبر خوبی نیست برای پدر و مادر که صرف مقدار زیادی از پول را [در موارد مانند کتاب] برای سازمان حمایت از دختران است."

با هیچ برنامه ای برای بازگشایی مدارس در آینده نزدیک معلمان در حال تلاش برای آموزش دانش آموزان از طریق برنامه های رادیو و کلاس های آنلاین. اما بسیاری از دانش آموزان نمی دسترسی به یک رادیو بسیار کمتر از گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ می گوید Chikoti.

وجود دارد یکی دیگر از مجموعه ای از دختران این مربیان نگرانی در مورد کسانی که در معرض خطر هرگز بازگشت به مدرسه دوباره.

مالاوی یکی از بالاترین نرخ ازدواج کودکان در جهان — بیش از 40 درصد از آن دختران ازدواج قبل از 18. و هنگامی که آنها بحباله نکاح در اوردن, بسیاری از این دختران رها کردن از مدرسه.

علاوه بر این یک بحران مانند بیماری همه گیر است که به احتمال زیاد منجر به حتی بیشتر از دختران خود را به مدرسه.

"از اطلاعاتی که ما دریافت می کنند و از ما در زمینه دفاتر حدود 50 دختران هستند یا ازدواج کرده و یا برخی از آنها باردار هستند [از زمان شروع این بیماری همه گیر] می گوید:" Mkandawire. "این بسیار غیر معمول" در مقایسه با دوره مشابه سال او می افزاید.

که در آن مربیان و مشاوران مانند Chikoti در آمده است. Mulima در وزارت آموزش و پرورش می گوید که پس از 2015 این مدل نقش شده اند و بخش مهمی از مالاوی استراتژی برای نگه داشتن دختران در مدرسه است. و حتی اگر مدارس در حال حاضر بسته شده و این مربیان و مشاوران در حال بررسی در دختران — تشویق آنها را به باقی می ماند متعهد به کسب دیپلم دبیرستان و کمک به آنها برای مقابله با چالش های اقتصادی و.

"نگه داشتن آنها را در مدرسه کافی نیست. ما می خواهیم آنها را برای رفتن به مدرسه و بیرون آمدن با موفقیت" او می گوید. "ما معرفی شده اند ایجاد 'مادر گروه' — مادران در جوامع خود که به مدرسه رفته که می تواند کمک به ارائه راهنمایی حرفه ای و کمک به آنها را به انتخاب" در مورد آموزش و پرورش خود را — در میان دیگر برنامه های آموزشی.

حتی قبل از همه گیر سازمان های غیر انتفاعی کمک کرده اند مربیان به دانش آموزان دختر در مالاوی است. طرح بین المللی برای مثال دارای 240 عضو در گروه کمک 23,372 دختران در هر دو اولیه و ثانویه مدرسه. "مادر گروه در حال انجام درب-به-درب جلسات به اطمینان حاصل شود که دختران نه وسوسه ازدواج در حالی که مدارس در بسته می گوید:" Mkandawire.

Camfed یک برنامه مشابه. آن را آموزش داده است 1,099 دولت به معلمان در مدارس شریک می شود "معلم-مربیان." این افراد به عنوان مدل نقش به گروه 30 به 60 و کار با والدین و مربیان به نیازهای دختران از نوار بهداشتی به یک کیسه از مواد غذایی به مشاوره خوب است. این گروه همچنین دارای یک انجمن از 21,673 Camfed فارغ التحصیلان مانند Chikoti که چند دختران زیر بال خود را بیش از حد.

دو روز پس از Chikoti دریافت تماس تلفنی از 15 ساله او رفت به خانه. Chikoti می خواستم به تغییر دانش آموز را داشته باشید. وجود دارد برخی از راه های دیگر این دختر می تواند کمک به خانواده اش ؟ می تواند او تمیز کردن خانه و یا پیدا کردن برخی از راه های دیگر برای به دست آوردن پول ؟

Chikoti می دانستند که اگر دختر بودند به ازدواج با او می خواهم به احتمال زیاد باردار باید کودکان و نوجوانان. بازگشت به مدرسه خواهد بود فقط بیش از حد دشوار است.

Chikoti گفت: دختر او داستان خود را. مانند 15 ساله او بیش از حد از یک خانواده بزرگ آمد و در فقر زندگی می کردند. و او فکر ازدواج زود هنگام بیش از حد. اما با Camfed کمک او ماند در مدرسه است. در آن زمان دانش آموزان در دبیرستان مجبور به پرداخت هزینه های مدرسه که خانواده او نمی تواند استطاعت. بنابراین Camfed در پا.

به عنوان یک نتیجه Chikoti شد اولین دختر فارغ التحصیل از دبیرستان — سپس یکی از اولین دختران در جامعه به فارغ التحصیل از کالج. در حال حاضر او به اندازه کافی پول برای مراقبت از خودش و خانواده اش و پدر و مادرش.

15-year-old گوش به Chikoti داستان. او در کار شستن لباس برای کمی پول و یا برخی از آرد. و او گفت: Chikoti: "من فکر می کنم من معکوس تصمیم من. من نمی خواهد ازدواج. شما خواهد بود من مربی."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن