چگونه است که این شب متفاوت از تمام دیگر شب ؟ Coronavirus مختل عید فصح سنت

هفته گذشته من در قوانین و خواسته ما را به می آیند برای عید فصح.

آن را اجتناب ناپذیر بود. هر دو مسن هستند و به سختی به سمت چپ صفحه اصلی پس از اولین coronavirus موارد به نظر می رسد در L. A. اگر آنها نشده بود تصمیم گرفت آن را برای ما انجام داده اند آن را برای آنها است. هنوز هم وجود دارد اشک. رم من 4 ساله پسر ویران شد. تل من 38 ساله, شوهر, بیبهره.

برای میلیون ها نفر از یهودیان مثل ما عید فصح برجسته مذهبی سال است. خروج مرکزی به هویت یهودی این تعریف لحظه ای از ما مردم است. آن را هیجان انگیز داستان با مفهوم عنوان اوج شهادتین ما فرمان را هر روز: من خدای شما هستم که شما را از زمین مصر به خود را (از خدا) و من پروردگار شما هستم خدا.

آن را نیز عمیقا شخصی تمرین با شور و شوق برابر میان ناظر و سکولار: بر خلاف پاییز بالا تعطیلات که مراسم در اطراف کنیسه و تورات عید فصح مرکزی حکم کتاب مقدس انجام شده است در خانه با خانواده و آواز و داستان های به اشتراک گذاری در سراسر جدول تعطیلات. بهترین دوست من در نیویورک برنامه ریزی شده بود به پرواز در اینجا به میزبان Seder با ما. بسیاری دیگر دایره جهان به هم.

تبلیغات

همه گیر ساخته شده از جمله سفرهای غیر ممکن است تقسیم یهودیان برای عید فصح و قطعا به عنوان آن را برای عید پاک مسیحیان این یکشنبه و مسلمانان بیش از ماه رمضان آغاز می شود که در اواخر این ماه. اما زوم یک Seder تر است مملو از زنده جریان توده و یا میزبانی مجازی افطار. به طور سنتی, الکترونیک ممنوع در دو روز اول تعطیلات زمانی که Seders برگزار می شود. در این سال آن روز اجرا به طور مستقیم به شبات که حتی محدودیت های مشاهده شده است. My Instagram داستان پر از ارتدوکس دوستان در حال آماده شدن برای صرف سه بزرگ, جشن, وعده های غذایی به طور کامل به تنهایی.

بسیاری دیگر هستند که بی سر و صدا به راه اندازی مجازی جداول در پشت درهای بسته.

پس چگونه است که این Seder متفاوت از تمام دیگر Seders?

که بستگی دارد که شما بخواهید.

تبلیغات

را پیکو-رابرتسون تا حد زیادی ارتدوکس محاصره جایی که من زندگی می کنند. در ایلات را حلال فروشگاه مواد غذایی که در آن ما فروشگاه بسیاری از مواد غذایی هستند که با علامت ستاره-S Pمعنی آنها شده اند به خصوص گواهی حلال برای عید فصح یهودیان از آفریقا و خاورمیانه است. در Glatt Mart, فقط قدم دور از یهودیان اروپای شرقی جلوگیری از چنین مواد غذایی به همان شیوه آنها برای جلوگیری از صدف و بیکن.

که چیزی خنده دار در مورد عید فصح — بسیاری از ما بزرگ شده زیر آن سخت غذایی قوانین حتی اگر ما نمی توانیم به نگه داشتن حلال بقیه سال. آن را یکی از مهمترین نگرانکننده چیز در مورد ازدواج: شوهرم فارسی-اسرائیل خانواده از خوردن مواد غذایی مانند ذرت و حبوبات است که من می خواهم با دقت اجتناب در عید فصح را برای سه ماهه قبلی قرن. مادر من در قانون سرزنش من به شدت زمانی که من سعی کردم به خلاص شدن از شر ما برنج است.

“این توسط شوهر, سفارشی,” او گفت:.

به عنوان رفت برنج و بنابراین در حال حاضر می رود زوم.

چند برجسته ارتدوکس خاخام به نمایندگی از جوامع از خاورمیانه و آفریقا حکومت کرده اند که این بیماری همه گیر را در شرایط فوق العاده اجازه می دهد تا به صورت فوق العاده ای می دهید ، آنها می گویند مجازی Seders کوشر تا زمانی که اتصال مجموعه تا قبل از تعطیلات آغاز می شود در شب چهارشنبه. (غیر ارتدوکس خاخام یکنواخت معتقدند که چنین الکترونیکی تجمعات مجاز بدون در نظر گرفتن که چگونه آنها مرتب شده است.)

اما تقریبا همه ارتدوکس مقامات از اروپای شرقی سنت اختلاف نظر دارند. محبوب من بروکلین خاخام که متعلق به یک یهودی حسیدی فرقه از روسیه فرستاده ما یک حرکت سخنرانی بیش از واتساپ با این استدلال به صورت انفرادی Seder. ما مأمور به یاد رنج از اسارت به عنوان اینکه ما خودمان را زندگی کرده بود و آن بدن و روح است. چه درد و رنج بیشتری نسبت به جشن آزادی به تنهایی ؟

“این توسط شوهر, سفارشی” من مادر در قانون demurred.

بنابراین ما در حال ساخت ما Seders در زوم این سال است. آن بوده است … سخت است. برای یک چیز, هفته از تمیز کردن عمیق ما به طور معمول انجام دهید پیش از تعطیلات تمام شد آواره جدید “عادی” این بیماری همه گیر. شده است وجود دارد کمبود تعطیلات مواد غذایی مانند shmura نان فطیر — این artisanal, دست, چیزهای پخته شده در زیر زمین کارخانه در بروکلین و اسرائیل — و Instagram روند regrowing پیاز سبز به معنی وجود دارد چند چپ به آمار هر یک از دیگر با آواز “Dayenu.”

تبلیغات

حتی Seder بود reordered کمی برای واقعیت مجازی است. که در آن به طور معمول ما را تصویب نماز کتاب به مهمانان ما ما به جای ارسال فایلهای Pdf از PJ کتابخانه خانواده Haggadahکه بسیار در دسترس برای هر سطح از رعایت و در دسترس برای دانلود به صورت رایگان.

پاسخ بوده است طاقت فرسا و برای یک بار شوهر من نمی توانم بگویم آپارتمان ما این است که بیش از حد کوچک برای چنین جمعیت. در میان مهمانان ما خواهد بود پرستاران و پزشکان و معلمان و خبرنگاران — کارگران ضروری است که در صورت به قدرت تخریبی این ویروس هر روز. ما مانند آنها به دنبال امید که در آن کمی آشکار است, دعا برای یک معجزه برای پایان دادن به آنچه که احساس می شود در زمان مانند یک 11th طاعون. (تعطیلات بازگو 10 آفت بازدید در مصر.)

در بسیاری از راه های تطبیق ما رعایت تحت قرنطینه اجازه داده است ما را به ارتباط عمیق تر با تعطیلات — نه تنها آن رنج می برند اما خود روح امید در ناامیدی. سنت ما می آموزد که دریای سرخ نیست تقسیم هنگامی که بنی اسرائیل برای اولین بار درباره آن است. بسیاری فکر می کردند که مرگ وجود دارد — آنها فریاد به موسی بود آن را برای می خواهید از گور در مصر است که شما به ارمغان آورد ما را به مرگ در صحرا ؟

اما یک مرد Nahshon راه می رفت به امواج تا بینی خود را باور رستگاری را دنبال کنید.

چنین نبوغ خود را در شرایط فوق العاده ای احساس می کند به ویژه فوری در حال حاضر.

آن بود که نبوغ خود را که به اجداد ما نان فطیر: اگر ما تا به حال منتظر برای ما نان به افزایش است قبل از فرار از اسارت ما را به دنبال Nahshon به دریای سرخ می شود راه می رفت در سراسر زمین خشک به آزادی است. دریافت معجزه رستگاری به معنای ساخت با انجام آنچه که به دست.

به عنوان با نان فطیر بنابراین در حال حاضر با زوم.

tinyurlbitlyis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im