پليس هنگ کنگ ۲۸۹ نفر را در اعتراضات به تاخير در انتخابات دستگير کرد

هنگ کنگ - به گفته پليس، حدود ۲۹۰ نفر روز يکشنبه در اعتراض به تصميم دولت برای به تعويق انداختن انتخابات برای قو

توسط MINERALNEWS در 16 شهریور 1399

هنگ کنگ - به گفته پليس، حدود ۲۹۰ نفر روز يکشنبه در اعتراض به تصميم دولت برای به تعويق انداختن انتخابات برای قوه مقننه هنگ کنگ دستگير شدند.

قرار بود انتخابات روز يکشنبه برگزار شود اما کري لام رئيس اجرائی روز ۳۱ ژوئيه آنها را به مدت يک سال به تعويق انداخت. لام یک افزایش در پرونده های کروناویروس را سرزنش کرد، اما منتقدان گفتند دولت او نگران است که مخالفان در صورت پیش رفتن رای گیری در برنامه، کرسی هایی به دست خواهند آورد.

پليس گفت ۲۸۹ نفر دستگير شده اند که بيشتر به جرم مجمع غير قانونی است. اداره پلیس در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که یک زن در منطقه کولون یاو ما تی به اتهام یورش و انتشار شعارهای طرفدار استقلال دستگیر شد. گفته می شود چنین شعارهایی بر اساس یک قانون تازه وضع شده امنیت ملی غیرقانونی است.

اعتراضات ضد دولتی سال گذشته بر سر يک قانون پيشنهادی استرداد آغاز شد و گسترش یافت تا شامل خواسته های مربوط به دمکراسی بيشتر و انتقاد از تلاش های پکن برای محکم تر کردن کنترل بر مستعمره سابق بريتانيا باشد. کروناویروس و قانون سخت امنیتی جدید از تظاهرات امسال کم شده است، اما گروه های کوچکتر هنوز هر از چندی به خیابان ها می روند.

تصمیم حزب کمونیست حاکم برای تحمیل این قانون در ماه مه باعث شکایت هایی شد که آن را نقض خودمختاری وعده داده شده به این سرزمین هنگامی که در سال ۱۹۹۷ به چین بازگردانده شد. واشنگتن امتیازات تجاری اعطا شده به هنگ کنگ را پس گرفت و دیگر دولت ها استرداد و توافقات دیگر را به این دلیل که خاک ۷ میلیون نفر دیگر خودمختار نیست، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست، پلیس روز یکشنبه به سوی معترضان در محله مونگکوک کولون توپ فلفل شلیک کرد.

می گوید در محله نزدیک اردن، معترضان پرچمی را مطرح کردند که از تاخیر انتخابات انتقاد می کرد.

به نقل از لئونگ کوک آویزان فعال که در میان مردم با نام Long Hair شناخته می شود، آمده است: «من حق رای خود را می خواهم!» این روزنامه گفت لئونگ بعدها دستگیر شد.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب