‘هوای تازه’ به یاد رهبر جنبش حقوق مدنی Rep. John Lewis

لوئیس که درگذشت جولای 17, رشد, پسر sharecroppers. او بعدها دیپلم مارتین لوتر کینگ و co-رهبری 1965 حقوق مدنی مارس در سلما علا. در اصل پخش در سال 2009.

TERRY GROSS, میزبان:

این هوای تازه. ما قصد داریم برای گوش دادن به مصاحبه من با جان لوییس که برای اولین بار پخش در ژانویه 19, 2009. آن روز مارتین لوتر کینگ و روز قبل از افتتاح امریکا اولین رئیس جمهور آمریکا, باراک اوباما.

در دهه 1960 لوئیس بارها و بارها خود را به خطر انداخته زندگی کاری برای پایان دادن به تبعیض نژادی و به دست آوردن حق رای برای مردم سیاه و سفید در جنوب. زمانی که او در حال رشد بود تا در آلاباما وجود دارد یک شهرستان که جمعیت 80 درصد آمریکایی آفریقایی, اما نبود یک واحد ثبت نام رای دهندگان سیاه. در اینجا مصاحبه ما.

(SOUNDBITE از آرشیو NPR پخش)

ناخالص: کنگره Lewis, خوش آمدید به هوای تازه و با تشکر از شما برای پیوستن به ما.

زمانی که شما یک مرد جوان بودند شما تا به چالش در انتخابات? آیا شما یک زمان سخت در ثبت نام و یا آیا هر کسی که تا کنون سعی کنید برای جلوگیری از رای دادن?

JOHN LEWIS: زمانی که من در حال رشد بود در روستایی آلاباما آن را غیر ممکن بود برای من برای ثبت نام كنيد. من تبدیل به یک ثبت نام رای دهندگان تا زمانی که من نقل مکان کرد به تنسی به نشویل به عنوان یک دانشجو.

ناخالص: چرا غیر ممکن ؟

لوئیس: سیاه و سفید مردان و زنان اجازه نداشتند به ثبت نام برای رای دادن. مادر خود من خود من با پدر و پدر بزرگ و عمه و خاله نمی تواند ثبت نام برای رای دادن چون هر بار که اقدام به ثبت نام برای رای دادن به آنها گفته شد که آنها نمی توانند عبور سواد تست. و بسیاری از مردم آنقدر مرعوب بنابراین می ترسم که آنها از دست دادن شغل خود آنها خواهد بود اخراج از مزارع و آنها فقط آنها تقریبا داد.

ناخالص: پدر و مادر خود بودند sharecroppers. در حال حاضر…

لوئیس: پدر و مادر من و بسیاری از بستگان من شده بود sharecroppers. آنها تا به حال شده است کشاورزان مستاجر مانند بسیاری از مردم در جنوب. آنها می دانستند داستان که تا به حال رخ داده است. آنها می دانستند مکان در آلاباما جایی که مردم خارج از مزرعه از کشت و زرع. آنها در مورد آنها شنیده در مورد حوادث در تنسی که در آن مردم بودند اخراج از مزارع و کشت و زرع در سال 1956 در سال 1957 در غرب تنسی بین نشویل و ممفیس, Tenn.

ناخالص: در حال حاضر به دلیل این که آیا شما – آیا پدر و مادر خود بگویید که شما به زحمت سعی کنید برای رای دادن به دلیل آن می تواند خطرناک باشد, آنها ممکن است از دست دادن خود را ،

لوئیس: پدر و مادرم به من گفت که در ابتدا به عنوان یک فرزند جوان زمانی که من سوال مطرح شده در مورد تبعیض نژادی و تبعیض نژادی و آنها به من گفتند که نه در راه نه به دردسر نه به هر گونه سر و صدا. اما ما تا به حال معلمان است. ما تا به حال از مديران مدارس متوسطه. ما به مردم آموزش در کالج ها و دانشگاه در تاسکیگی علا. اما به آنها گفته شد آنها موفق به اصطلاح سواد تست.

ناخالص: یکی از لحظات دراماتیک تر از جنبش حقوق مدنی در یک راهپیمایی که به شما کمک سرب در سال 1965 حدود 600 نفر است. این راهپیمایی قرار بود از سلما به مونتگمری, Ala., خواستار رأی است. اما راهپیمایان متوقف شد به زودی پس از شما شروع به راهپیمایی. و شما بودند مورد ضرب و شتم توسط پلیس است. خواهد شما اول بحث کمی در مورد هدف که در مارس?

لوئیس: در سال 1965 تلاش مارس از سلما به مونتگمری در 7 مارس برنامه ریزی شده بود به نمایش بگذارد به ایالت آلاباما و به ملت است که مردم رنگ می خواستم به ثبت نام برای رای دادن. در سلما شما تنها می تواند اقدام به ثبت نام برای رای دادن در اولین و سومین دوشنبه هر ماه. شما را مجبور به رفتن به دادگاه و دریافت یک کپی از به اصطلاح آزمون های سواد آموزی و تلاش برای عبور از آزمون. و مردم ایستاده در خط در روز و روز را عدم دریافت یک کپی از آزمون و یا عدم تصویب آزمون.

بنابراین پس از چند صد نفر دستگیر شده بود و مردم شده بود مورد ضرب و شتم و یک مرد جوان شده بود به ضرب گلوله کشته شد ما تصمیم گرفتیم تا مارس است. و در بعد از ظهر یکشنبه 7 مارس حدود 600 از ما به سمت چپ کمی کلیسا به نام قهوه ای چپل AME Church و شروع به راه رفتن منظم و صلح آمیز و بدون خشونت مد را از طریق خیابان های سلما. ما راه رفتن در twos هیچ کس یک کلمه گفت. ما آمد به لبه پل عبور از رودخانه آلاباما. ما همچنان به راه رفتن.

ما به بالاترین نقطه در ادموند Pettus پل. پایین ما شاهد یک دریای آبی – ایالت آلاباما troopers. و ما شروع به قدم زدن. ما در شنوایی فاصله از سربازان دولت. و یک مرد شناسایی خود و گفت: من عمده جان ابر از ایالت آلاباما troopers. این است که غیر قانونی مارس. شما مجاز به ادامه. من به شما سه دقیقه برای پراکنده کردن و بازگشت به کلیسا خود را.

در کمتر از یک دقیقه و نیم عمده گفت: سربازان پیشبرد. و شما را دیدم این مردان قرار دادن بر روی خود ماسک گاز. آنها نسبت به ما ضرب و شتم ما را با bullwhips, nightsticks تنه زدن (ph) ما با اسب و انتشار گاز اشک آور. من ضربه به سر توسط یک دولت سپاهی با یک nightstick. من فکر کردم دیدم مرگ است. من فکر کردم من که قرار بود به مرگ. من تا به حال یک ضربه مغزی وجود دارد در پل. و تقریبا 44 سال بعد, من به یاد نمی آورند که چگونه من ساخته شده آن را که در سراسر پل را از طریق خیابان های سلما.

اما من به یاد بیاورید که در کلیسا که بعد از ظهر یکشنبه. کلیسا پر بود به ظرفیت بیش از 2000 نفر خارج است. و کسی گفت به من جان می گویند چیزی به مخاطب. به آنها صحبت می کنند. و من ایستاد و گفت: چیزی مانند من آن را درک نمی کنند – چگونه رئیس جمهور جانسون می توانید با ارسال نیروهای نظامی به ویتنام نیست و برای ارسال نیروهای نظامی به شهر سلما در, Ala., برای محافظت از کسانی که فقط تمایل به ثبت نام برای رای دادن.

ناخالص: ما در حال گوش دادن به مصاحبه من با جان لوییس در سال 2009. ما در ادامه مصاحبه خود پس از یک استراحت و شنیدن چگونه او شروع به کار با مارتین لوتر کینگ. و مورین Corrigan بررسی خواهد شد یک رمان جدید مجموعه در طول سال 1918 آنفولانزای همه گیر توسط Emma _tenor که همچنین نوشت: رمان “اتاق” که با اقتباس از یک فیلم به همین نام است. من Terry Gross, و این است که هوای تازه.

(SOUNDBITE از JOHN COLTRANE را “آلاباما (زنده در BIRDLAND JAZZCLUB, NEW YORK CITY, NY, 10/18/1963)”)

ناخالص: این هوای تازه. من Terry Gross. بیایید به عقب بر گردیم به مصاحبه من با جان لوییس در سال 2009. هنگامی که ما را ترک کردن او بود صحبت کردن در مورد پیشرو رای گیری حقوق راهپیمایی از سلما به مونتگمری, Ala., در 7 مارس 1965 یک مارس که به سرعت به پایان رسید که سربازان دولت با حمله به تظاهرکنندگان در ادموند Pettus پل در سلما. که بعد تبدیل شد شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین. آن منجر به تصویب قانون حق رای پنج ماه بعد.

(SOUNDBITE از آرشیو NPR پخش)

ناخالص: چه بود, تاثیر, آیا شما فکر می کنم که از مارس واقعی تصویب قانون حق رای?

لوئیس: مارس ایجاد حس صالح خشم در میان مردم آمریکا است. زمانی که آنها را دیدم این عکس ها زمانی که آنها به عنوان خوانده شده داستان زمانی که آنها شنیده می شود این خبر در رادیو و یا تماشای آن در تلویزیون, آنها آن را دوست ندارم. چند روز پس از یکشنبه خونین وجود دارد تظاهرات در بیش از 80 شهرستانها آمریکا در کاخ سفید در وزارت دادگستری. مردم خواستار شدند که دولت عمل می کنند.

رئیس جمهور جانسون نمی مانند آنچه در او دیدم. او به نام والاس فرماندار, فرماندار آلاباما در آن زمان برای آمدن به واشنگتن و تلاش برای گرفتن تضمین از فرماندار که او قادر خواهد بود برای محافظت از ما اگر ما تصمیم به مارس دوباره. فرماندار نمی تواند اطمینان از رئیس جمهور تا رئیس جمهور جانسون federalized آلاباما گارد ملی به نام تا بخشی از ارتش ایالات متحده. و هشت روز پس از یکشنبه خونین رئیس جمهور لیندون جانسون صحبت در جلسه مشترک کنگره و ساخته شده است یکی از مهمترین و معنی دار سخنرانی هر رئیس جمهور آمریکا ساخته شده بود در زمان مدرن در کل سوال حقوق رأی دادن و معرفی قانون حق رای.

و من نشسته بود در یک خانه در شهر سلما در, Ala., آن شب هنگامی که رئیس جمهور جانسون صحبت کرد و به ملت و خطاب به کنگره با دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و در یک نقطه در سخنرانی قبل از دکتر – قبل از رئیس جمهور جانسون بلکه نتیجه این سخنرانی گفت: ما باید غلبه بر. و ما باید غلبه بر. من در نگاه دکتر کینگ. اشک آمد چهره اش. و همه ما گریه کمی به گوش رئیس جمهور جانسون می گویند و ما باید غلبه بر. و او به من گفت و به دیگران در اتاق ما آن را از سلما به مونتگمری و قانون حق رای خواهد گذشت.

سرانجام دو هفته پس از یکشنبه خونین ما آغاز شده در سومین تلاش برای آن را از سلما به مونتگمری. سه صد از ما راهپیمایی تمام راه را. اما در زمان ما راه می رفت به مونتگمری وجود دارد بیش از 25,000 شهروندان است. و این تلاش منجر کنگره به بحث قانون حق رای و تصویب آن عمل می کنند. و رئیس جمهور جانسون آن را امضا و به قانون در ماه اوت سال 1965.

ناخالص: می تواند به شما صحبت می کنید کمی در مورد چگونه طرز فکر خود را تغییر برای رفتن از آنچه پدر و مادر خود را به شما گفته بود که نمی توان مشکل بیش از حد خطرناک است – به ساخت بسیاری از مشکلات به پیشرو راهپیمایی مایل به دریافت مورد ضرب و شتم بر سر و ناخودآگاه زدم به ایستادن برای آنچه که شما فکر می کنید درست است ؟

لوئیس: خوب, در حال رشد, من تو را دیدم تبعیض نژادی است. من تو را دیدم تبعیض نژادی. من تو را دیدم آن دسته از نشانه هایی است که گفت: مردان سفید, رنگی, مردان, زنان سفید, رنگی, زنان, سفید, انتظار – و من آن را دوست ندارم. من مادر و از پدر و مادرم بارها و بارها چرا ؟ گفتند که راه آن است. آیا در راه دریافت کنید. فکر نمی کنید. من خیلی با الهام از رزا پارکس در سال 1955. من 15 سال است. من با الهام از مارتین لوتر کینگ جونیور من شنیده ام کلمات خود را در رادیو. آن را مانند به نظر می رسید او گفت: به من, John Lewis, شما, بیش از حد می تواند کمک.

ناخالص: خوب چه شد و او گفت: در رادیو?

لوئیس: او می گفت که ما نباید فقط نگران…

ناخالص: آن خطبه یا چیزی یا سخنرانی ؟ آن خطبه یا سخنرانی ؟

لوئیس: این یک سخنرانی بلکه خطبه. او در سخنرانی خود در یک کلیسا در مونتگمری. و او گفت:, در, اثر, است که ما باید نه فقط در مورد دروازه مروارید وار و خیابان ها را با شیر و عسل. ما باید نگران خیابان های مونتگمری و درهای Woolworth که ما تا به حال به نگرانی در مورد شغل مورد سیاه پوستان کار به عنوان تحویلدار, از مردم قادر به سعی کنید در لباس و پایین آوردن آن نشانه. و به خودم گفتم اگر من تا به حال فرصتی برای ضربه زدن علیه تبعیض نژادی و تبعیض نژادی و من قصد دارم به بازی بخشی از من. من قصد دارم برای انجام بخشی از من.

من خیلی با الهام از دکتر کینگ که در سال 1956 با برخی از برادران و خواهران من و عموزاده – من تنها 16 سال – ما رفت به کتابخانه های عمومی تلاش برای اتمام برخی از کتاب ها. و به ما گفته شد توسط کتابدار آن کتابخانه بود و برای سفید پوستان و نه تنها برای coloreds. این یک کتابخانه عمومی. من هرگز رفت و برگشت به این که کتابخانه های عمومی تا 5 جولای 1998 – در این زمان من در کنگره برای امضای کتاب من کتاب “راه رفتن با باد.”

ناخالص: (خنده) خاطرات خود را.

لوئیس: و آنها به من یک کارت کتابخانه پس از این برنامه بود. و من الهام گرفته شده بود. من مطالعه فلسفه و نظم و انضباط از خشونت در نشویل به عنوان یک دانشجو. و من صحنه نشسته در پاییز سال 1959 و دستگیر شدند اولین بار در فوریه سال 1960.

ناخالص: در حال حاضر شما توصیف مشکل پدر و مادر خود را به حال پذیرش خطرات است که شما گرفتن به عنوان یک فعال حقوق مدنی. به عنوان یک فعال, آیا شما پیدا کردن آن دشوار است برای متقاعد کردن نسل های قدیمی تر به پیوستن با این جنبش وجود دارد ؟ آن را آسان تر برای متقاعد کردن افراد جوان نسبت به افراد مسن تر?

لوئیس: آن را بسیار آسان تر برای متقاعد کردن افراد برای متقاعد کردن دانشجویان که آیا آنها در دبیرستان یا کالج دانش آموزان است. در جنوب در این دوره وجود دارد خیلی ترس است. اما دیگران که گفت: – زمانی که ما برگزار شد در این جلسات جمعی از تظاهرات رای دهندگان ثبت نام کارگاه در یک کلیسا – این احساس خوب, آن را در یک کلیسا; باید آن را OK. باید آن را همه حق است. وجود دارد و وزرا و رهبران مذهبی بود که از ترس به می گویند هر چیزی را از منبر چون آنها فکر, برای, خوب, دلیل, کلیسا می تواند سوزانده می تواند بمباران کردند. بنابراین ما تا به حال به انجام بسیاری از قانع کننده باشد. و ما را به زمینه های که در آن مردم مشغول به کار بودند در این زمینه. ما می خواهم به در مغازه های زیبایی, آرایشگر, مغازه ها و دست کشیدن بر روی درب خانه های مردم را در تلاش به آنها را برای تبدیل شدن به شرکت کنندگان درگیر برای رسیدن به یک تجمع آمدن به یک جلسه جمعی.

ناخالص: به من یک حس از آنچه شما می گویند.

لوئیس: ما می گویند به مردم شما می دانید شما شده است زندگی در اینجا برای 40 سال 50 سال. خود را به خیابان است و نه هموار کرد. شما باید یک جاده خاکی. شما لازم نیست که آب تمیز. اگر شما می خواهید به تغییر است که شما باید برای ثبت نام اینجا و شما باید رای بدهند. شما می توانید شخص دیگری انتخاب شود. آمدن به یک جلسه جمعی. آمده است دوشنبه آینده. همسایگان خود را می آیند. عموی خود را در حال آمدن است. کودکان خود را در حال آمدن است. شما باید وجود دارد. مردم ما در حال رفتن به یک مارس برای حق رای دادن. نترس. شما ممکن است دستگیر کنید اما هستند بسیاری از افراد دیگر خواهد شد که دستگیر شدن با شما. و برخی از مردم را متقاعد خواهد شد و برخی را نه.

ناخالص: ما در حال گوش دادن به من 2009 مصاحبه با اواخر فعال حقوق مدنی و congressman John Lewis. ما شنیدن بیشتر از این مصاحبه پس از یک استراحت. این هوای تازه.

(SOUNDBITE از MARVIN GAYE آهنگ “INNER CITY BLUES (MAKE ME WANNA HOLLER)”)

ناخالص: این هوای تازه. اجازه دهید به عقب بر گردیم به مصاحبه با John Lewis. این برای اولین بار پخش در ژانویه 19, 2009. آن روز مارتین لوتر کینگ و روز قبل از افتتاح امریکا اولین رئیس جمهور آمریکا, باراک اوباما.

(SOUNDBITE از آرشیو NPR پخش)

ناخالص: من دوست دارم به شنیدن داستان از چگونه شما برای اولین بار ملاقات کشیش پادشاه.

لوئیس: در سال 1957 هنگامی که دبیرستان را تمام کردم من 17 سال داشت. این بود که دو سال پس از Montgomery Bus Boycott دو سال پس از رزا پارکس گرفته بود خود را به صندلی. و دکتر کینگ حال ظهور به عنوان یک رهبر ملی. من می خواستم برای حضور در یک کالج کمی در حدود 10 مایل از خانه من. آن را سفید کالج ایالتی. من شده من دبیرستان نرم افزار. من شنیده ام هرگز یک کلمه از کالج. بنابراین من نوشت: نامه ای به دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور من نیست بگویم مادر من پدر من. دکتر کینگ به من نوشت و فرستاده من یک دور سفر تازی بلیط اتوبوس و دعوت از من برای آمدن به مونتگمری برای دیدن او.

در ضمن من تا به حال پذیرفته شده است در یک کالج در Nashville, Tenn. بنابراین در سپتامبر 1957 رفتم به مدرسه و به نشویل. و پس از بودن در آنجا برای دو هفته به من گفت: یکی از معلمان که من تا به حال شده است در تماس با دکتر کینگ. این معلم مطلع دکتر شاه بود که من در مدرسه در نشویل. بنابراین مارتین لوتر کینگ جونیور رو با من در ارتباط باشید و پیشنهاد می شود زمانی که من در خانه از رخصتی بهار بیاید و او را ببیند. بنابراین پدر من به من رمه را به تازی ایستگاه اتوبوس. من سوار اتوبوس برای سفر از تروی به مونتگمری. و یک وکیل جوان به نام Fred خاکستری بود که وکیل برای رزا پارکس برای دکتر شاه و مونتگمری جنبش من در تازی ایستگاه اتوبوس و سوار من برای اولین کلیسای باپتیست و طلیعه من به دفتر کلیسا.

من تو را دیدم مارتین لوتر کینگ جونیور ایستاده پشت میز. من خیلی می ترسم. من نمی دانم چه می گویند یا چه کاری انجام دهید. و دکتر شاه صحبت کرد و گفت: اوه شما پسر از تروی. شما John Lewis? و من گفتم: دکتر کینگ من جان رابرت لوئیس. من کل نام. و بود که من جلسه ای مارتین لوتر کینگ جونیور برای اولین بار

ناخالص: پس او چه بود ؟ او سعی کنید به شما را تشویق به نگه داشتن در تلاش برای رسیدن به آن سفید می شود ، و یا او می گویند که دانشگاه; فقط بیا و پیوستن به جنبش, کار با من ؟

لوئیس: هیچ مارتین لوتر کینگ جونیور به من گفت ما می خواهیم برای کمک به. اگر شما می خواهید برای رفتن به تروی دولت ما به شما کمک خواهد کرد. ما را استخدام فرد خاکستری به عنوان وکیل به پرونده یک دست کت و شلوار در برابر Troy دولت است. اما او در ادامه گفت اگر شما واقعا دنبال این تلاش خود را در خانه و خانواده می توان بمباران و یا سوزانده است. آنها می تواند از دست دادن شغل خود. شما ممکن است مورد ضرب و شتم. همه چیز می تواند برای شما اتفاق می افتد اما شما باید مایل به انجام آن است. و من به او گفتم که من مایل به انجام آن است. اما او گفت: شما باید به خانه بروند و صحبت کردن با خود و صحبت کردن با پدر خود را و آنها را مایل به فایل کت و شلوار.

به طوری که بعد از ظهر من رفت و برگشت به تروی علا., ملاقات با مادرم ملاقات پدرم به آنها گفت در مورد بحث من با دکتر کینگ. و آنها خیلی می ترسم. آنها آنقدر وحشت زده. آنها نمی خواهند به چیزی برای انجام با من دنبال تلاش من برای ورود به تروی دولت ، بنابراین من همچنان به مطالعه در نشویل.

ناخالص و چه چیزهای دیگر در جنبش حقوق مدنی به جای.

لوییس: من ادامه داد: sit-ins رو در آزادی سوار شد و شرکت کنندگان فعال و نه فقط در نشویل اما در سراسر آمریکای جنوبی.

ناخالص: چه تاثیر را ترور او را بر شما ؟

لوییس: من سوگواری و گریه کردم مانند میلیون ها نفر از شهروندان ما انجام داد. من شنیده ام که او تا به حال شده است به قتل رسید. من با رابرت کندی در Indianapolis, Ind., مبارزه با او. اما به نوعی به خودم گفتم من نمی خواهید برای تبدیل شدن به تلخ یا خصمانه. من قصد ندارم به تسلیم و یا به در. من انداخت خودم بیشتر به این کمپین و من ساخته شده یک تعهد به خودم که من انجام خواهد داد آنچه من می توانم به کار ادامه دهد با دکتر کینگ و بعد بابی کندی ترور شد و دو ماه بعد به ادامه تلاش خود را به کشور ما فقط یک نمایشگاه بیشتر کشور است.

ناخالص: من می خواهم به قول چیزی که شما نوشتید در یک op-ed قطعه در ماه اکتبر سال 2003 است. و این بود که در مورد حقوق همجنسگرایان و حق برای مردم به ازدواج. شما نوشت: “من مبارزه کرده اند بیش از حد سخت و بیش از حد طولانی در برابر تبعیض بر اساس نژاد و رنگ نه برای ایستادن در برابر تبعیض بر اساس گرایش جنسی. من شنیده ام این دلایل برای مخالفت با ازدواج مدنی برای زوج های برش از طریق حواس او را پرت و آنها تعفن از همان ترس و نفرت و عدم تحمل من شناخته شده در نژادپرستی و تعصب است.”

لوئیس: امروز من فکر می کنم بیش از پیش از این هرگز ما به صحبت کردن و صحبت کردن برای پایان دادن به تبعیض بر اساس گرایش جنسی. دکتر کینگ می گفت هنگامی که مردم در مورد سیاه پوستان و سفید پوستان در حال سقوط در عشق و ازدواج – شما می دانید که در یک زمان در ایالت ویرجینیا در بومی ایالت آلاباما در گرجستان و دیگر نقاط جنوب سیاه پوستان و سفید پوستان می تواند سقوط در عشق و ازدواج. و دکتر کینگ در زمان یک استدلال ساده و گفت: مسابقات نمی سقوط در عشق و ازدواج; افراد سقوط در عشق و ازدواج. آن را به کسب و کار از دولت فدرال است. آن را به کسب و کار از دولت به گفتن دو نفر که آنها می تواند سقوط در عشق و ازدواج. و بنابراین من برگرد به من چه گفت و نوشت: کسانی که خطوط چند سال پیش – که من مبارزه بیش از حد طولانی و بیش از حد سخت در برابر تبعیض بر اساس نژاد و رنگ به ایستادن و مبارزه و صحبت کردن در برابر تبعیض بر اساس گرایش جنسی.

ناخالص: آیا شما نگران آن است که در حال حاضر که باراک اوباما در مورد برای تبدیل شدن به رئیس جمهور است که بسیاری از مردم ممکن است فکر – whew, خوب, حل مشکل نژادپرستی – خوشحالم که بیش از, لازم نیست که به نگرانی در مورد که دیگر لازم نیست به نگاهی که به حساب دیگر?

لوییس: من نگران هستم که برخی از احساسات در برخی از محله های قدیمی و برخی از گوشه های آن – چه مردم از رنگ می خواهید در حال حاضر ؟ ما انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور آن را بیش از. مردم بحث در مورد پست-نژادی در امریکا است. من در انتخابات خود را نه به عنوان پایان اما به عنوان یک زنجیره – که ما هنوز وجود ندارد. ما هنوز ایجاد معشوق جامعه است که دکتر شاه صحبت کرد. من این را به عنوان پیش پرداخت – عمده پرداخت در رویای مارتین لوتر کینگ جونیور حتی با انتخابات خود ما هنوز فاصله زیادی برای رفتن قبل از اینکه ما وضع بار مسابقه.

ناخالص: از تمام افرادی که در گذشته چه کسی به شما نزدیک شد به که برخی از افرادی که شما – که شما می خواهید بیشتر اینجا بودند امروز شاهد افتتاح امریکا و اولین زن آمریکایی آفریقایی جمهور ؟

لوئیس: کاش – من واقعا آرزو – وجود دارد بسیاری از مردم بسیاری از این فقط مردم بومی که ایستاده اند در آن unmovable خطوط در قلب جنوبی. بسیاری از مردم که در آن پل در یکشنبه خونین, من آرزو می کنم آنها می تواند امروز در اینجا. اما بسیاری از آنها رفته اند در افراد مانند فنی لو آهوجا, sharecropper در دلتای می سی سی پی بود که مورد ضرب و شتم, اما کسانی که شهادت در کنوانسیون دموکراتیک در سال 1964. من آرزو می کنم که رابرت کندی و مارتین لوتر کینگ جونیور رئیس جمهور جانسون و رئیس جمهور کندی و دیگران می تواند شاهد آنچه اتفاق می افتد در امریکا است.

من نمی دانم که چگونه من قصد دارم به آن را همه در آنجا که از نشستن در مراحل من قادر خواهد بود به نگاه درست کردن بازار و دیدن گذشته بنای یادبود واشنگتن و دیدن بنای یادبود آبراهام لینکلن که در آن ما ایستاده بود بیش از 45 سال پیش. و در آن روز در آن دوره بسیاری از مردم که به او رای دادند نمی تواند ثبت نام و رای دادن.

ناخالص: Congressman John Lewis, از شما بسیار سپاسگزارم برای صحبت کردن با ما.

لوئیس: خوب شما بسیار سپاسگزارم. با تشکر از شما.

ناخالص: مصاحبه من با Congressman John Lewis برای اولین بار پخش در ژانویه 19, 2009 روز قبل از مراسم تحلیف باراک اوباما ، لوئیس در اثر سرطان لوزالمعده در روز جمعه. مرگ او منجر به افزایش حمایت در تلاش برای تغییر نام ادموند Pettus پل. پل بود سایت از یکشنبه خونین روز در سال 1965 زمانی که لوئیس و نمرات از دیگر تظاهر او به رهبری خواستار حق رای بودند مورد حمله ایالت آلاباما troopers. ادموند Pettus بود مؤتلفه کلی و سابق grand wizard of Ku Klux Klan. افرادی که می خواهید به حذف Pettus’ نام می خواهید به تغییر نام پل جان لوییس پل.

پس از ما یک استراحت کوتاه مورین Corrigan بررسی خواهد شد یک رمان جدید مجموعه در طول سال 1918 آنفولانزای همه گیر. این هوای تازه.

(SOUNDBITE جو هندرسون را در “اصفهان”)

کپی رایت © 2020 NPR. تمام حقوق محفوظ است. بازدید از وب سایت ما شرایط استفاده و ویرایش صفحات در www.npr.org برای اطلاعات بیشتر.

NPR متن ایجاد شده در یک عجله مهلت Verb8tm, Inc., یک NPR پیمانکار و تولید شده با استفاده از اختصاصی رونویسی روند توسعه با NPR. این متن ممکن است در شکل نهایی آن است و ممکن است به روز رسانی و یا تجدید نظر در آینده است. دقت و در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد. معتبر رکورد NPR برنامه نویسی های صوتی ضبط.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmafruit party oynabuy stripe accountVan Escortcinsel sohbetkadıköy escortlarıinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisaviator sinyal hilesi