هلندی شاه معذرت خواهی برای استعمار قتل در اندونزی

بوگور اندونزی – پادشاه ویلم-الکساندر از هلند عذرخواهی کرد سه شنبه برای کشور پرخاشگری در آن حکومت استعماری از اندونزی و به طور رسمی به رسمیت شناخته شده از کشور جنوب شرقی آسیا استقلال تاریخ, در اولین سفر دولت به این مستعمره سابق هلندی.

پادشاه عذرخواهی منتقل شد پس از او و ملکه ماکسیما بودند به میزبانی اندونزی رئیس جمهور Joko Widodo و همسرش, Iriana در یک مراسم رسمی در مزین به سبک استعماری کاخ ریاست جمهوری در بوگور فقط در خارج از پایتخت آن جاکارتا است.

هلند در ابتدا عذر خواهی بابت آن 350 سال استعمار و تجاوز تا سال 2013 زمانی که سفیر هلند ابراز ندامت برای یک سری از قتل عام انجام شده توسط هلندی نظامی برای درهم شکستن مقاومت در برابر حکومت استعماری در جاوا و Sulawesi سلیمان پس از اندونزی 1945 اعلامیه استقلال. معذرت خواهی آمد تنها پس از این قربانیان زنان بیوه در زمان دولت هلند به دادگاه.

“در خط با بیانیه های قبلی توسط دولت من, من می خواهم برای ابراز پشیمانی و عذرخواهی در اینجا برای بیش از حد خشونت در بخشی از هلندی در آن سال” پادشاه گفت: “روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با Widodo. “من این کار را با آگاهی کامل که درد و اندوه خانواده های آسیب دیده احساس خواهد شد برای نسل.”

اندونزی اعلام استقلال خود را از استعمار در اوت. 17, 1945 اما هلند حاضر به اذعان به آن و مبارزه ناموفق برای حفظ کنترل سودآور آسیایی پاسگاه. آن را در نهایت به رسمیت شناخته شده این کشور به عنوان یک کشور مستقل در دسامبر سال 1949.

مقامات اندونزی ادعای برخی از 40,000 نفر کشته شدند در طول جنگ در حالی که اکثر هلندی مورخان برآورد مرده در حدود 1,500.

یک سال 1968 هلندی گزارش اذعان کرد: “خشونت افراط” در اندونزی اما استدلال کرد که نیروهای هلندی انجام شد “اقدام پلیس” اغلب تحریک شده توسط جنگ چریکی و حملات تروریستی. دولت هلند هرگز تحت پیگرد قانونی قرار هر سرباز به قتل با وجود U. N. گزارش محکومیت حملات به عنوان “عمدی و بی رحمانه” به عنوان اوایل به عنوان سال 1948.

2013 عذرخواهی توسط سفیر هلند پاک راه را برای بزرگترین-همیشه هلندی ماموریت تجاری به اندونزی در ماه نوامبر 2013 به رهبری نخست وزیر Mark Rutte.

پس از آن عذر خواهی ساخته شد توسط هلندی وزیر خارجه برت Koenders در سال 2016 و Rutte در اواخر سال گذشته در طول بازدیدکننده داشته است در اندونزی. اما حل نشده مطالبات از کسانی که تحت تاثیر گذشته جنایات جنگی هنوز هم بزرگ loom بیش پادشاه فعلی مراجعه کنید.

“در اوت. 17 از آن خواهد شد از 75 سال پس از اندونزی اعلام کرد خود را اعلام و ادعا جای خود را در میان آزاد و مستقل کشور” پادشاه گفت:. “امروز دولت هلند به صراحت اذعان کرد آن هر دو به لحاظ سیاسی و اخلاقی.”

چهار روز در وزارت امور خارجه به این زوج سلطنتی که وارد جاکارتا در روز دوشنبه با هدف تعمیق روابط اقتصادی با اندونزی است. این اولین سفر به اندونزی برای پادشاه پس از او صعود تاج و تخت در سال 2013 و چهارم برای ملکه که در سفرهای قبلی بخشی از نقش خود را به عنوان U. N. از نیروهای مدافع فراگیر سرمایه گذاری برای توسعه است.

پادشاه و ملکه خود را آغاز شلوغ روز شنبه با گذاشتن تاج گل در Kalibata قهرمانان گورستان به افتخار اندونزی جنگ مرده به خصوص کسانی که سقوط کرد در طول جنگ استقلال. در بعد از ظهر, زن و شوهر سلطنتی گذاشته یک تاج گل در Menteng پولو گورستان محل استراحت تقریبا 4,300 هلندی سربازان جان باخته در جنگ جهانی دوم و استقلال جنگ.

پادشاه و خواستند تا شاهد امضای موافقت نامه برای همکاری اقتصادی در زمینه های کشاورزی و بهداشت و مراقبت و حفاظت ساحلی و دریایی میباشد.

تحت دولت خواستند تا روابط بین دو کشور را تقویت کرده اند به طور قابل توجهی.

“ما قطعا نمی تواند پاک کردن تاریخ ما, اما ما می توانند یاد بگیرند که از گذشته” Widodo گفت. “ما سعی می کنید برای یادگیری از تاریخچه به تقویت تعهد ما برای ساخت یک رابطه برابر است که احترام و مزایای هر یک از دیگر.”

خواستند تا سفر به هلند در سال 2016 برای اولین بار بود با یک اندونزیایی رهبر پس از Abdurraham وحید در سال 2000. در سال 2010 پس از آن رئیس جمهور Susilo Bambang Yudhoyono لغو یک دیدار در آخرین لحظه در میان حرکت توسط یک گروه تجزیه طلب به او بازداشت و به اتهام نقض حقوق بشر است.

هلندی, زن و شوهر سلطنتی برنامه ریزی شده است برای دیدار با سلطان از یوگیاکارتا در روز چهارشنبه. در روز پنج شنبه, پادشاه و ملکه خواهد شد بازدید از دریاچه توبا در شمال استان سوماترا یکی از اندونزی “10 جدید بالی” یک طرح بلند پروازانه برای تقویت گردشگری و تنوع در جنوب شرقی آسیا بزرگترین اقتصاد است. آنها همچنین بازدید Sebangau پارک ملی در جزیره بورنئو در روز پنج شنبه.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی ایمیل خود را.

ثبت نام در حال حاضر

___

Karmini گزارش از جاکارتا, اندونزی

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>