گردباد پس از کتک زدن جزایر ژاپنی به کره جنوبی ضربه زد

سئول، کره، جمهوری - گردباد قدرتمند آسیب دیده ساختمان ها، جاده های سیل زده و قطع برق به هزاران خانه در کره جنوب

توسط MINERALNEWS در 17 شهریور 1399

سئول، کره، جمهوری - گردباد قدرتمند آسیب دیده ساختمان ها، جاده های سیل زده و قطع برق به هزاران خانه در کره جنوبی در روز دوشنبه پس از ضرب و شتم جزایر در جنوب ژاپن است. بيش از ۲۰ نفر مجروح شدند.

اداره هواشناسی کره نسبت به «باران بسیار شدید و بادهای بسیار شدید» هشدار داد چرا که گردباد هایشن با بسته بندی حداکثر بادهای ۱۲۶ کیلومتری (۷۸) مایل در ساعت، باعث سقوط زمین در شهر بندری اولسان در جنوب شرقی شد. آژانس آب و هوا گفت گردباد، سومی که در چند هفته به شبه جزیره برخورد کرد، در حال تضعیف بود و به احتمال زیاد ظرف ۲۴ ساعت به یک طوفان گرمسیری کاهش خواهد یافت.

اتومبیل ها برای پیمایش جاده های سیل زده در اولسان و دیگر شهرهای ساحلی مانند بوسان، سوچو و گانگنونگ تلاش می کردند. کارگران اورژانس برای پاکسازی درختان سرنگون شده تقلا کردند و به نشانه های راهنمایی و رانندگی، ساختمان ها و سازه های دیگر آسیب دیدند. وزارت کشور و ایمنی می گوید یک نفر در بوسان پس از سقوط یک خودرو در بادهای شدید مجروح شد، اما بلافاصله گزارش های بیشتری از تلفات ارائه نداد.

به گزارش شرکت فرودگاه های کره، دست کم ۳۱۸ پرواز در داخل و خارج از استان جزیره جنوبی ججو و سراسر سرزمین اصلی لغو شد. برخی پل ها و بخش های راه آهن تعطیل شدند، هزاران قایق ماهیگیری و کشتی های دیگر به ایمنی منتقل شدند و بیش از ۱۶۰۰ نفر از ساکنان مناطق سرزمین اصلی جنوبی به دلیل احتمال رانش زمین و نگرانی های دیگر تخلیه شدند.

کارگران تا صبح روز دوشنبه قدرت را به ۱۱۵۲۳ خانوار از ۱۷۶۲۰ خانواری که برق خود را در مناطق سرزمین اصلی جنوبی و ججو از دست داده بودند، بازگردانده بودند.

هایشن که در زبان چینی به معنای «خدای دریایی» است، در طول تعطیلات آخر هفته از طریق اوکیناوا و دیگر جزایر جنوب ژاپن شخم می کرد. ترافيک هنوز در مکان ها فلج بود، قطارهای گلوله ای متوقف شدند و اکثر پروازهای داخلی در داخل و خارج از فرودگاه های جنوب غربی ژاپن روز دوشنبه لغو شد.

آژانس آتش نشانی و مديريت بلايای ژاپن ميگويد دست کم ۲۰ نفر، از جمله دو نفر به طور جدی مجروح شدند. تا صبح دوشنبه حدود نیم میلیون خانه هنوز از قدرت خارج شده بودند.

مقامات منطقه ای در ميازاکی گفتند امدادگران پس از آن که يک گل و لای اوايل روز دوشنبه به روستای کوهستانی شيبا اصابت کرد، به دنبال چهار نفر مفقود شده بودند. پنجمین کسی که در محل نجات یافت به شدت مجروح شد. تلویزیون عمومی ان اچ کی با استناد به تیلی خود از ۳۷ جراحت در منطقه کیوشو خبر داد.

انتظار می رفت طوفان تا اواخر روز دوشنبه به منطقه شمال شرقی کره شمالی برسد که هفته گذشته توسط گردباد ميساک مورد ضرب و شتم قرار گرفت و درد بيشتری را به اقتصادی وارد آورد که بر اثر تحريم های تنبيهی به رهبری آمريکا، بسته شدن مرزها از همه گیر کروناویروس و کمبود مزمن مواد غذايی ویران شده است.

رسانه های دولتی شمال گفتند کيم جونگ اون رهبر از مناطق گردباد زده ديدن کرد، يک مقام ارشد منطقه ای را به خاطر آمادگی ضعيف اخراج کرد، و قول داد ۱۲ هزار کارگر را از پيونگ يانگ برای کمک به تلاش های بهبودی بفرستد. شمال گفت میساک بیش از ۱۰۰۰ خانه و ساختمان های عمومی و زمین های کشاورزی بی تاریخ را ویران کرد. بلافاصله هیچ گونه تلفات ناشی از هایشن را گزارش نکرد.

میساک به جاده ها و ساختمان ها آسیب دید و دست کم یک نفر را در کره جنوبی کشته است. علاوه بر این، یک کشتی باری دام در حالی که میساک می گذشت در سواحل ژاپن غرق شد. دو نفر از ۴۳ خدمه آن نجات یافتند و یک جسد قبل از متوقف شدن جستجو به دلیل هایشن بازیابی شد. این کشتی در حال انتقال ۵۸۰۰ گاو از نیوزیلند به چین بود.

___

یاماگوچی از توکیو گزارش داد.

بارگذاری...

بارگیری... بارگیری... بارگیری... بارگیری... بارگیری...

بارگذاری...

...


tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب