گاهشمار: این کشف از آمریکا و چین روابط

بزرگنمایی این تصویر در هفته های اخیر ایالات متحده-روابط چین را هم پاشید با هشدار دهنده سرعت و برخی ا

توسط MINERALNEWS در 2 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

در هفته های اخیر ایالات متحده-روابط چین را هم پاشید با هشدار دهنده سرعت و برخی از تحلیلگران می گویند آنها در حال حاضر در بدترین آنها پس از دو کشور نرمال روابط دیپلماتیک در سال 1979. Andy Wong/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Andy Wong/AP

در هفته های اخیر ایالات متحده-روابط چین را هم پاشید با هشدار دهنده سرعت و برخی از تحلیلگران می گویند آنها در حال حاضر در بدترین آنها پس از دو کشور نرمال روابط دیپلماتیک در سال 1979.

در روز سه شنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دستور داد چین کنسولگری در هوستون به یک مرحله که به طور قابل توجهی آمپر تا تنش در حال حاضر مملو روابط بین جهان بالا دو اقتصاد.

دولت را نشانه رفته سرزنش در چین برای coronavirus همه گیر و محدود تعدادی از خبرنگاران چینی در آمریکا می گوید حرکت خود را در جبران محدودیت های سفت و سخت است که چین مکان بر روزنامه نگاران آمریکایی.

آن را نیز تحمیل یک رشته از اقدامات برای تنبیه چین به اتهام نقض حقوق بشر در تبت و سین کیانگ و برای امنیت ملی قانون نوشته شده و تصویب در پکن که بسیاری معتقدند به طور موثر به پایان می رسد درجه بالایی از استقلال وعده داده شده به هنگ کنگ که آن را بازگشت به چین در سال 1997.

دولت چین در پاسخ به آنها در نوع منحرف سرزنش برای همه گیر لگد زدن برخی ایالات متحده روزنامه نگاران و فشار بر کسانی که باقی می ماند. آن را نیز اعلام کرد تحریم های ایالات متحده و حداقل یک آمریکایی دفاع شرکت می باشد.

با تهدید به اقدام بیشتر از کاخ سفید از جمله ممکن است تحریم های مالی و چین تبدیل به یک کلید 2020 کمپین موضوع مارپیچ رو به پایین به نظر می رسد به احتمال زیاد ادامه خواهد داد.

در زیر یک جدول زمانی برجسته تحولات کلیدی که در حال شکل دهی مجدد ایالات متحده-روابط چین با شروع اخیر.


جولای 22

چین وزارت امور خارجه می گوید ایالات متحده از آن دستور به بستن کنسولگری خود را در هوستون جمعه و خواستار حرکت یک "بی سابقه ای تشدید." وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus می گوید: در بیانیه ای که این حرکت که سه شنبه بود "برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی [sic] اطلاعات خصوصی."

جولای 21

وزارت دادگستری به اتهام دو مشکوک هکرهای چینی که گفته هدفمند شرکت های ایالات متحده انجام COVID-19 پژوهش بخشی از آنچه که دولت به نام طولانی مدت در تلاش برای سرقت آمریکایی اسرار تجاری و مالکیت معنوی.

جولای 20

وزارت بازرگانی تحریم 11 شرکت های چینی برای اتصال خود را با سین کیانگ نقض حقوق بشر و بیگاری برنامه های.

جولای 17

وزارتخانه های امور خارجه و خزانه داری شامل چهار شهروندان چینی و یک شرکت زیست فناوری تحت خارجی شخص مهم در میان یکدسته مواد مخدر تعیین قانون برای مشارکت در قاچاق بین المللی مواد مخدر در عملیات های چینی مصنوعی با مواد مخدر.

جولای 15

ایالات متحده تحمیل محدودیت های ویزا در کارکنان از شرکت های فن آوری ارائه شده تلقی می "حمایت مادی به رژیم درگیر شدن در نقض حقوق بشر در سطح جهان" از جمله ارتباطات از راه دور شرکت Huawei.

جولای 14

رئیس جمهور تهمت نشانه های هنگ کنگ برای استقلال عمل که حکم تحریم ها علیه افراد خارجی یا اشخاص که تلقی به کمک کرده اند ساییده شدن حقوق و آزادی در هنگ کنگ است. او همچنین نشانه یک فرمان اجرایی خودمختار هنگ کنگ را "وضعیت ویژه" در روابط با ایالات متحده است.

جولای 14

چین می گوید آن را تحریم لاکهید مارتین را به دلیل دخالت در آخرین متحده آمریکا فروش اسلحه به چین-تایوان ادعا. لاکهید مارتین پیمانکار اصلی برای $620 میلیون ارتقا برای تایوان Patriot surface-to-air missiles که دولت آمریکا تایید هفته گذشته با توجه به انتخاب.

جولای 13

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که چین هیچ زمینه قانونی برای بسیاری از دریایی خود را ادعا می کند در دریای چین جنوبی enunciating سیاست موضع قبلا unarticulated. واشنگتن اعلام بی طرفی در ادعاهای ارضی چین و دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا بدون تغییر باقی می ماند.

جولای 13

چین تحمیل تحریم بر چهار قانونگذاران ایالات متحده از جمله سناتور. تد کروز و مارکو روبیو سناتور..

جولای 9

ایالات متحده تحمیل ویزا و دارایی محدودیت های مقامات چینی مربوط به نقض حقوق در اکثریت مسلمان سین کیانگ منطقه خودمختار. در میان کسانی که تحریم است که حزب کمونیست را بالا رسمی در سین کیانگ چن Quanguo مارک اولین بار در ایالات متحده به صراحت تحریم یک عضو از چین نخبگان دفتر سیاسی.

جولای 7

وزارت امور خارجه تحمیل محدودیت های ویزا در دولت چین و حزب کمونیست مقامات تلقی می شود "قابل ملاحظه ای درگیر در تدوین یا اجرای سیاست های مربوط به دسترسی برای خارجی ها به تبت مناطق است."

جولای 1

ایالات متحده در مسائل سین کیانگ زنجیره تامین مشاوره کسب و کار برجسته کردن خطرات ناشی از انجام کسب و کار با شرکت ها در این ولایت دور-غربی منطقه از چین است.

ژوئن 30

چین پارلمان امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ است.

ژوئن 29

آمریکا اعلام کرد برای پایان دادن به صادرات ایالات متحده-منبع تجهیزات دفاعی به هنگ کنگ. آن را می گوید آن را اعمال همین محدودیت در صادرات ایالات متحده به دفاع و استفاده از دو فن آوری های به هنگ کنگ به عنوان نشانی از آن را به چین است.

ژوئن 26

وزارت امور خارجه تحمیل محدودیت های ویزا در ناشناس فعلی و سابق, چینی, حزب کمونیست مقامات "اعتقاد به مسئول و یا همدستی در تضعیف دلار هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال ... یا تضعیف حقوق بشر و آزادی های اساسی در هنگ کنگ است."

ژوئن 22

وزارت امور خارجه تعیین ایالات متحده عملیات تلویزیون مرکزی چین چین, اخبار, خدمات, روزانه مردم و جهانی بار به عنوان "ماموریت خارجی." اشخاص تعیین شده به عنوان ماموریت خارجی باید پایبند به برخی از اداری مورد نیاز است که هم می توانند به سفارتخانه و کنسولگری های ایالات متحده است.

مه 29

رئیس جمهور تهمت مسائل اعلام به بلوک چینی دانش آموزان فارغ التحصیل و یا در سطوح بالاتر به طور خاص کسانی که در ارتباط با اشخاص درگیر در چین "نظامی-مدنی فیوژن" استراتژی میان مداوم ترس از انتقال تکنولوژی حساس به چین است.

مه 27

وزارت امور خارجه decertifies هنگ کنگ به عنوان به اندازه کافی مستقل از چین حاکی از این است که قلمرو دیگر حکم دیفرانسیل درمان از بقیه چین تحت قانون ایالات متحده.

مارس 21

چین پرده برنامه ای برای اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ اعلام کرد پیش نویس طرح ارائه شده به رهبران ملی مجلس. ایالات متحده آمریکا را محکوم پیشنهاد.

Apr 15

وزارت بازرگانی و مسائل مربوط به قانون جدید گرفتن اثر در ماه سپتامبر به نوار Huawei و تامین کنندگان خود را با استفاده از فن آوری آمریکا و نرم افزار.

May 13

اف بی آی و وزارت امنیت داخلی اعلام کرد که چین در تلاش بود به سرقت ایالات متحده مالکیت معنوی و اطلاعات مربوط به COVID-19 پژوهش است.

مارس 30

رئیس جمهور تهمت می گوید که او یک "درجه بالایی از اعتماد به نفس" coronavirus ممکن است منشأ در یک آزمایشگاه ویروس شناسی در ووهان. او می گوید که او دیده است شواهد اما کاهش به جزئیات.

آوریل 18

پلیس هنگ کنگ بازداشت 15 شهر بالاترین-مشخصات دموکراسی فعالان اتهام غیر قانونی مجمع در هنگام شرکت در تظاهرات سال گذشته است. وزارت امور خارجه محکوم بازداشت.

مارس 17

چین اعلام کرد اخراج روزنامه نگاران از واشنگتن پست نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال که در حال شهروندان آمریکایی است.

مارس 16

در یک صدای جیر جیر رئیس جمهور تهمت با استفاده از واژه چینی "ویروس" برای توصیف coronavirus در آنچه به نظر می رسد برای اولین بار در زمان او.

مارس 12

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian توییتهایی: "...ممکن است ارتش ایالات متحده آورده است که این بیماری همه گیر به ووهان" بیانیه تحلیلگران را به عنوان تلاش برای فشار علیه آمریکا انگشت اشاره در چین برای این بیماری همه گیر.

مارس 5

وزیر امور خارجه مایک Pompeo اشاره به کروناویروس به عنوان "ووهان ویروس" — یک بحث برانگیز مدت که همراه با "چینی ویروس" است که توسط برخی از سیاستمداران ایالات متحده آمریکا مشتاق به یاد شنوندگان که در آن موارد برای اولین بار شناسایی شدند. Pompeo تکرار این اصطلاح در روز پس از آن.

مارس 2

دولت ایالات متحده کلاه در 100 تعداد از شهروندان چینی مجاز به کار در ایالات متحده برای رسانه های خبری از جمله Xinhua News Agency, چین, جهانی, شبکه تلویزیون چین رادیو بین المللی چین روزانه توزیع شرکت و Hai تیان توسعه روزانه مردم آمریکا توزیع کننده.

فوریه 19

چین اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران. پکن می گوید این حرکت است مجازات برای یک سرمقاله در روزنامه با تیتر توهین آمیز تلقی.

فوریه 18

وزارت امور خارجه تعیین Xinhua News Agency, چین, جهانی, شبکه تلویزیون چین رادیو بین المللی چین روزانه توزیع شرکت و Hai تیان توسعه ایالات متحده آمریکا به عنوان "ماموریت خارجی."

فوریه 2

ایالات متحده پیاده سازی محدودیت در مسافران از چین به تلاش برای جلوگیری از coronavirus از گسترش.

ژانویه 30

آرکانزاس جمهوری خواه ایالت تام پنبه یادداشت در نیروهای مسلح سنا در جلسه کمیته که ووهان به "چین تنها ایمنی زیستی سطح چهار سوپر آزمایشگاهی که با این نسخهها کار با کشنده ترین پاتوژن شامل بله coronavirus." پنبه و دیگران تکرار این ادعا که coronavirus سرچشمه در آزمایشگاه در هفته بعدی اما این است که در نهایت افشا و خنثی توسط دانشمندان است.

ژانویه 27

مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری هشدار سفر به چین است.

ژانویه 23

چین قفل کردن ووهان و دیگر شهرهای استان هوبئی.

ژانویه 21

اول ایالات متحده شناخته شده است مورد COVID-19 تایید در واشنگتن است.

ژانویه 15

ایالات متحده و چین امضا "فاز یک" معامله تجاری با هدف پایان دادن به یک سال و نیم طولانی جنگ تجاری مشخص شده توسط tit-for-tat تعرفه ها و acrimony.

دسامبر 31

چین می گوید که سازمان بهداشت جهانی آن را بررسی شیوع ناشناخته ویروسی به پنومونی در مرکز شهر ووهان.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن