دیوان عالی ماموران مرزبانی که شلیک اتباع خارجی نمی توان شکایت کرد

بزرگنمایی این تصویر وکیل کریستبل Galindo, مرکز, همراه, عیسی هرناندز و همسرش ماریا Guereca و وکیل مار

توسط MINERALNEWS در 7 اسفند 1398
بزرگنمایی این تصویر

وکیل کریستبل Galindo, مرکز, همراه, عیسی هرناندز و همسرش ماریا Guereca و وکیل ماریون رایلی در مقابل دیوان عالی کشور در Nov. 2019. الکس براندون/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
الکس براندون/AP

هیچ اختلاف در مورد اینکه آیا عیسی مسا جونیور کشته شدن 15 سال Sergio Adrián هرناندز Güereca.

او. و تصویری از آن.

در سال 2010 مسا یک وظیفه ایالات متحده مأمور گشت مرزی که در مرز در, El Paso, تگزاس, شات هرناندز حداقل دو بار — یک بار در صورت. در آن زمان پسر مکزیکی ملی شد و در سمت جنوب از مرز در سیوداد خوارس ٬ چیئوائوا.

آنچه در سوال و در هسته یک دعوای حقوقی دیوان عالی ایالات متحده شده است در تلاش برای حل و فصل نزدیک به سه سال است که آیا هرناندز پدر و مادر, که همچنین, مکزیکی, اتباع, باید جایگاه قانونی به شکایت مسا خسارت در قتل رخ داده است که در خارج از خاک ایالات متحده.

پدر و مادر استدلال کرد که فدرال عامل بی دلیل استفاده از نیروی بیش از حد, تجاوز به نوجوان چهارم و پنجم متمم حقوق است که محافظت از یک فرد بی دلیل از جستجو و تشنج و اطمینان از روند به دلیل حمایت.

روز سه شنبه دادگاه تحویل آن تصمیم گیری: هرناندز خانواده نمی تواند شکایت.

اکثریت محافظه کار نظر — 5-4 — تأیید قبلی پایین تر احکام دادگاه که اتباع خارجی محافظت شده توسط ایالات متحده آمریکا قوانین فدرال است که می تواند تنها در داخل کشور.

عدالت ساموئل Alito نوشت که این نظر گفت: این حادثه مرگبار یک موضوع امنیت ملی است که تحت قلمرو اجراء کنگره یا رئیس جمهور. آن شاخه او گفت: "قدرت "اجازه اعطای خسارت برای آسیب های وارده در خارج از مرزهای ما."

"یک crossborder تیراندازی بر منافع دو کشور و به عنوان اتفاق افتاده است در اینجا ممکن است منجر به اختلاف نظر است. آن است که برای این دادگاه حکمیت بین ایالات متحده و مکزیک که هر دو مشروع و مهم منافع در خطر است و باید به دنبال آشتی دادن این منافع از طریق دیپلماسی" Alito گفت.

20-صفحه: نظر ذکر موارد متعدد که در آن کنگره به تصویب اساسنامه ایجاد خسارت برای درمان افراد مجروح توسط ماموران دولتی در حالی که در نظر گرفتن مراقبت "به مانع ادعا می کند برای صدمات رخ داده است که در خارج از کشور."

دادگاه می تواند به طور بالقوه تضعیف امنیت مرزی توسط وزن در Alito به این نتیجه رسیدند.

قضات کلارنس توماس نیل Gorsuch برت Kavanaugh و رئیس دادگستری رابرتز به توافق رسیدند.

نظر مخالف نوشته شده توسط عدالت اموزش Bader Ginsburg پیوست و توسط قضات Stephen Breyer, Sonia Sotomayor و النا کاگان رد فرض که تیراندازی یک مورد از امنیت ملی است.

با توجه به اسناد دادگاه هرناندز و چند نفر از دوستان تا به حال شده است یک بازی در یک سیمان culvert که بیش از خط نامرئی جدا دو کشور. بچه ها جرأت یکدیگر به اجرا از طریق خشک کردن لوله تخلیه عبور از بینام, مرز, به منظور لمس حصار از طرف ایالات متحده و سپس اجرا را به این سمت.

زمانی که مسا آمد تا در پسران آنها در ال پاسو طرف. او موفق به بازداشت یکی به صورت غیر قانونی از مرز عبور اما هرناندز زد و برگشت به سراسر مکزیک است. این زمانی است که مسا اخراج عکس, قتل غیر مسلح ،

مرز عامل ادعا کرد که او به ضرب گلوله هرناندز به این دلیل که پسر تا به حال راه اندازی یک مجموعه از سنگ در او و او می ترسید برای زندگی خود را. فیلم از حادثه مرگبار در تضاد با این حساب.

تیراندازی جلب توجه بین المللی و تحقیقات توسط وزارت دادگستری به این نتیجه رسیدند که مسا حال نقض نمی گمرک و حفاظت مرزی, سیاست, یا, آموزش, و کاهش یافته است به اتهامات علیه او.

دولت اوباما نیز محروم مکزیک در صورت درخواست مسا به تحویل به صورت اتهامات جنایی در مکزیک است.

در اقلیت به نظر Ginsburg استدلال کرد که بدون در نظر گرفتن هرناندز وضعیت به عنوان یک غیر شهروندی از طرح دعوی در دادگاه باید اجازه داده شده به دلیل مسا شد در خاک ایالات متحده آمریکا هنگامی که او از کار اخراج میکنه.

"آن را به ندرت حس می کند برای درمان و آموزش دیده در جلوگیری افسر سرکش رفتار به نوبه خود در این تصادف پس از آن به رفتار — گلوله فرود در یکی از نیمی از یک کالورت نه دیگر" Ginsburg نوشت.

او اشاره کرد که اگر هرناندز بوده است ایستاده در خاک آمریکا او را به حقوق اساسی و افسر خواهد بود مسئول است.

"تنها تفاوت برجسته در اینجا: fortuity که گلوله اتفاق افتاده است به اعتصاب هرناندز در مکزیک طرف خاکریزی. اما هرناندز محل در لحظه دقیق گلوله فرود آمد باید مهم نیست یک ذره" او گفت:.

لی Gelernt یک وکیل با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که استدلال مورد گفت "border عوامل باید ایمنی به ضرب شلیک مکزیکی, نوجوانان در طرف دیگر از حصار مرزی."

"قانون اساسی را متوقف کند در مرز," او اضافه شده است.

هرناندز v. مسا نه تنها مرزی مورد تیراندازی که در حال بررسی است. روز سه شنبه تصمیم گیری است و انتظار می رود برای پایان دادن به یک شبیه مدنی طرح دعوی در دادگاه بیش مرزی قتل یک مکزیکی, نوجوان توسط گشت مرزی عامل در آریزونا.

در این مثال وکلای مدافع ادعا که Lonnie Swartz شلیک به مکزیک به قتل خوزه آنتونیو النا رودریگز پس از نوجوانان و پرتاب سنگ در سابق عامل. دادستان گفت: Swartz overreacted.

داوران در بر داشت عامل گناه نیست در دو دادگاه کیفری بیش از عکسبرداری است. اما پرونده های مدنی شده است در انتظار نگه داشته در مدار نهم دادگاه تجدید نظر برای سال در حالی که دیوان عالی کشور رسیده تصمیم گیری در هرناندز مورد.

میشل Marizco از NPR عضو ایستگاه KJZZ کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de