رئيس جمهوری رواندا می گويد قهرمان 'هتل رواندا' بايد محاکمه شود

KIGALI، رواندا - رئیس جمهور رواندا می گوید مردی که به عنوان یک قهرمان در فیلم "هتل رواندا" به تصویر کشیده شده

توسط MINERALNEWS در 16 شهریور 1399

KIGALI، رواندا - رئیس جمهور رواندا می گوید مردی که به عنوان یک قهرمان در فیلم "هتل رواندا" به تصویر کشیده شده است، به اتهام حمایت از خشونت های شورشی محاکمه خواهد شد.

پل کاگامه رئيس جمهوری آمريکا که روز يکشنبه در تلويزيون ملی ظاهر شد، توضيح نداد که چگونه پل روساساباجينا به رواندا آورده شد و بيش از يک هفته است که در بازداشت بسر می برد.

Rusesabagina با نجات جان 1200 در طول نسل کشی رواندا در سال 1994 با اجازه دادن به مردم پناه در هتل او در طول کشتار جمعی مدیریت اعتبار. اکنون او متهم به حمایت از خشونت های شورشی در رواندا است و خانواده اش شکایت دارند که نتوانسته اند با او صحبت کنند و به وکیل دسترسی داشته است.

"روساساباگانا ریاست گروهی از تروریست ها را بر خود دارد که رواندایی ها را کشته اند. او باید هزینه این جنایات را بپردازد.» کاگامه در پخشی که در آن از او سوالاتی از سوی برخی روزنامه نگاران و بینندگان محلی و خارجی پرسیده شده بود، گفت. "روزساباگوینا خون رواندایی ها را روی دست دارد."

وی گفت محاکمه روساساباگونا آشکارا برگزار خواهد شد و عادلانه انجام خواهد شد.

کاگامه گفت: ما موظف به این کار هستیم. "ما می خواهیم کارها را به شیوه ای درست انجام دهیم."

کاگامه توضیح نداد که چگونه روساساباچین که از سال ۱۹۹۶ در خارج از رواندا زندگی می کرد و شهروند بلژیک است و مجوز اقامت دائم آمریکا دارد، هفته گذشته در رواندا روی آورد اما پیشنهاد کرد که به توافق خودش برسد.

"اگر کسی به شما می گفت که او خود را آورده است - حتی اگر او ممکن است آن را در نظر گرفته شده است؟ تعجب ميکني که چطور يجوري اومده اينجا اون دزديده نشده يا هودوينک نشده آمدن او به رواندا بیش از هر دیگری به خودش ارتباط دارد.»

کاگامه پیشنهاد کرد که روساساباچین داستانی گفته شود که در انتظارات او جا می گیرد و به رواندا ختم می شود. "هیچ آدم ربایی در روند آوردن Rusesabagina به اینجا وجود دارد. در واقع بی عیب و نقص بود!» کاگامه گفت. "وقتي زمانش برسه خودش داستان رو تعريف ميکنه ولي خودش رو به اينجا رهبري کرده"

کاگامه گفت ديگران همدستان روساساباجينا در فعاليت های خشونت آميز ادعا شده بودند و قبلا دستگير شده اند و در کيگالی پايتخت رواندا با محاکمه روبرو هستند.

با اين حال خانواده و طرفداران روسساباگينا می گويند مقامات رواندا نزديک به يک هفته پس از رژه منتقد صریح دولت با دستبند و متهم به تروريسم، دسترسی او به يک وکيل را تکذيب کرده اند.

بنیاد هتل رواندا روساساباگوینا گفت روساساباگوینا هیچ دیدار کنسولی ندارد و ادعای دولت رواندا مبنی بر اینکه با پسرانش در مورد یک دیدار بالقوه به عنوان «درست نیست» صحبت کرده است را رد کرد.

روز شنبه گفته شد: همسر پل به زندان زنگ زده و اجازه صحبت با او را ندارد.

اين خانواده گفته اند به اعتقاد آنها او در جريان ديداری از دبی «ربوده» شده است و او هرگز آگاهانه سوار هواپيمایی برای کيگالی پايتخت رواندا نخواهد شد.

روساساباگینا در سال ۲۰۰۵ به دلیل نجات جان بیش از ۱۲۰۰ نفر به عنوان مدیر هتل در جریان نسل کشی رواندا در سال ۱۹۹۴ که در آن حدود ۸۰۰٬۰۰۰ توتسی و هوتوس میانه رو کشته شدند، مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا را دریافت کرد.

مقامات رواندا علنا ً هيچ حکم بازداشت بين المللی را به اشتراک ن گذاشته اند. آنها به «همکاری بین المللی» اشاره کرده اند اما جزئیاتی نداده اند.

مقامات رواندا آنچه را مصاحبه ای «انحصاری» با روساساباگینا نامیدم به یک روزنامه کنیایی به نام شرق آفریقا اعطا کردند که در آن گفته بود در حالی که در رواندا در بازداشت به سر می برد با او «مهربانی» برخورد شده است اما در مورد اتهامات وارده به او یا چگونگی دستگیری او بحث نکرد.

مشخص نیست که روساساباینا چه زمانی در دادگاه حاضر خواهد شد. قانون رواندا می گويد يک مظنون می تواند به مدت ۱۵ روز در بازداشت موقت باشد که تا ۹۰ روز تجديد پذير است.

...

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب