رواندا دستور آزادی زنان جوان زندانی بیش از سقط جنین

کیگالی رواندا - رواندا رئیس جمهور را مورد عفو قرار داده و دستور آزادی 50 زنان جوان بودند که برای بحث درباره دا

توسط MINERALNEWS در 30 اردیبهشت 1399

کیگالی رواندا - رواندا رئیس جمهور را مورد عفو قرار داده و دستور آزادی 50 زنان جوان بودند که برای بحث درباره داشتن یا کمک به سقط جنین.

وزیر دادگستری Johnston Busingye گفت: زنان در سه شنبه منتشر شد آخرین بودند به زودی آزاد شوند. سال گذشته رئیس جمهور پل Kagame دستور آزادی 52 زنان است.

Kagame همچنین به اطلاع کابینه جمعه که در مجموع 3,596 زندانیان اعطا شده بود "آزادی مشروط" از زندان. دولت در تلاش است به منظور کاهش تعداد زندانیان برای جلوگیری از گسترش coronavirus. ماه گذشته 1,182 نفر آزاد شدند.

قبلا سقط جنین غیر قانونی بود در رواندا با یک حکم زندان برای هر کسی که تا به حال سقط جنین و یا کمک در ختم بارداری است. قانون جدید می گوید سقط جنین مجاز است در مواردی مانند تجاوز به عنف مجبور به ازدواج با محارم و یا مواردی که بارداری به شمار خطر سلامت.

قانون مستلزم آن است که سقط جنین انجام شود تنها پس از مشاوره با دکتر.

اما سیلوی Nsanga برجسته مدافع حقوق زنان گفت: نیاز به یک دکتر مشورت کنید و به دنبال رضایت پدر و مادر یک چالش باقی مانده است به دلیل آن آسان است برای به دست آوردن حمایت برای سقط جنین در رواندا فرهنگ است.

وجود دارد هیچ پزشکان در مناطق روستایی و سفر به دور از یک روستا به یک نگاه می تواند یک ننگ او اضافه شده است.

"این بدان معنی دختران ادامه خواهد داد برای دریافت باردار, سقط جنین می شود و زندانی و سپس عفو توسط رئیس جمهور" Nsanga آسوشیتدپرس گفت. "باید وجود داشته باشد حرکت گفتگو در مورد مجازات ممنوع است که بهداشت حرفه ای مانند ماماها از ارائه سقط جنین."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de