یکی گذاشته مقدمات آدا; دیگر رشد کرد تا تحت آن وعده

بزرگنمایی این تصویر جودی Heumann بنیانگذار ناتوانی جنبش حقوق مدنی نشان دهنده در تغییرات طلیعه توسط آ

توسط MINERALNEWS در 6 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

جودی Heumann بنیانگذار ناتوانی جنبش حقوق مدنی نشان دهنده در تغییرات طلیعه توسط آمریکایی های معلول سه دهه پس از آن به قانون امضا شده بود. جو شاپیرو/NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
جو شاپیرو/NPR

قبل از آمریکایی های معلول اعطا افراد معلول حفاظت بیشتر و دسترسی کمی شناخته شده در قانون تنظیم زمینه.

در سال 1977 جودی Heumann کمک کرد منجر به یک اعتراض مسالمت آمیز است که دولت را مجبور به پیگیری از طریق بخش 504. به عنوان بخشی از 1973 توانبخشی عمل این قانون به نیروی بیمارستان ها دانشگاه ها و دیگر فضاهای عمومی است که دریافت پول فدرال برای حذف موانع دسترسی برای همه آمریکایی ها است. اما اجرای آن مدتها با تاخیر بیش از هزینه های لازم برای مقاوم سازی ساختمان ها مطابق با قانون است.

"ما در حال نادیده گرفته نداشتن رمپ نداشتن در دسترس حمام قادر به دریافت در سراسر خیابان نه قادر به گرفتن بر روی اتوبوس" Heumann گفت: در مصاحبه با NPR.

"ما نه آنهایی که نیاز به تغییر"

رئیس جمهور جورج دبلیو بوش امضا ADA به قانون در سال 1990 گسترش حقوق معلولین فراتر از بودجه فدرال فضاهای. افراد با معلولیت های دیگر می تواند دسترسی به, شغل, مدرسه, حمل و نقل و یا به مکان های عمومی.

ناتوانی یک بار دیده می شود به عنوان یک شخصی یک مشکل بهداشتی است. اما ADA اساسا استدلال کرد که یکی عدم توانایی در راه رفتن نیست چه نگه می دارد آنها را در پشت آن وجود دارد که از پله ها که مسدود کردن آنها از وارد شدن به مدرسه محل کار و یا در یک رستوران.

"این قانون نه تنها می تواند کمک به افراد معلول یادگیری در مورد حقوق ما اما من همچنین فکر می کنم واقعا می تواند در تقویت حس عزت و غرور در افراد معلول به رسمیت شناختن است که ما نه مشکل ما نه آنهایی که نیاز به تغییر" Heumann گفت. "این است که جامعه اطراف ما است."

به عنوان یک نوزاد در سال 1949 Heumann قرارداد فلج اطفال و فلج شد. هنگامی که او آماده بود برای ورود به مهد کودک های شهر نیویورک مدرسه او را دور زمانی که اصل گفت: او را بر روی صندلی چرخدار می تواند خطر آتش سوزی. پس از فارغ التحصیلی کالج Heumann رد شد او نیویورک تدریس مجوز برای همین دلیل. او شکایت کرد که این شهرستان از هیئت آموزش و پرورش و برنده پرونده مهم برای تبدیل شدن به شهر اولین معلم در یک صندلی چرخدار.

Heumann بود فقط 29 هنگامی که در کنگره شنوایی, او به یک حرکت شهادت و خواستار اقدام در این بخش 504 حقوق مدنی قانون است.

او رهبری در ناتوانی جنبش حقوق مدنی به معنای آن است که مردم مانند ایمانی Barbarin شده اند محافظت شده توسط ایدا.

Barbarin به دنیا آمد و تنها چند ماه قبل از ادا شد قانون تشخیص داده شد که مبتلا به فلج مغزی در سن 2.

او با این نسخهها کار برای ناتوانی حقوقی در فیلادلفیا و برجسته سازمان از افراد معلول آنلاین به خصوص از افراد معلول و افراد دیگر از رنگ.

Huemann در حال حاضر 72 است و خدا را شکر Barbarin ترویجی در رسانه های اجتماعی که آوردن توجه بیشتر به حقوق معلولین به نسل جدید است.

"یکی از زیبایی آنچه را که اتفاق می افتد بیش از 30 سال گذشته است که واقعا گسترش حقوق معلولین جنبش و ادغام صداها و دیدگاه های خود," او گفت: Barbarin در گفتگو با NPR.

بزرگنمایی این تصویر

ایمانی Barbarin, ناتوانی فعال مبتلا به فلج مغزی رشد تحت حمایت ادا. او گفت: قانون "واقعا نمی زیادی برای تغییر ادراکات در مورد ناتوانی است." حسن نیت ارائه میدهد از Madasyn اندروز پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
حسن نیت ارائه میدهد از Madasyn اندروز

امروز تخمین زده می شود 1 در 4 بزرگسالان آمریکایی دارای معلولیت. و این نه فقط قابل مشاهده معلولیت مانند با استفاده از یک صندلی چرخدار که نابینا یا ناشنوا است. مشترک وجود دارد سلامت روانی شرایط و ناتوانی در یادگیری. و ناتوانی از سن مانند آلزایمر است.

پایدار کلاله

هنوز 30 سال بعد از کار افتادگی فعال می گوید: مکان که در آن ادا کوتاه کاهش یافته است.

"من فکر می کنم آدا واقعا خوب در تدوین و نوشته شده به قانون فرصت های برابر, اما آن را واقعا نمی زیادی برای تغییر ادراکات در مورد ناتوانی" Barbarin گفت.

حتی با ADA افراد معلول هنوز هم شکستن به محل کار. پس از فارغ التحصیل مدرسه Barbarin ارسال نمرات از برنامه های کاربردی که ذکر شد او عصا راه می رفت. او دریافت یک مصاحبه. هنگامی که او فرستاده نمرات مطلب بدون ذکر او ناتوانی او مصاحبه کردم.

هزینه برای بهبود دسترسی در محل کار و مدارس و کسب و کار ذکر شده است به عنوان یک مانع در مطابق با ادا مورد نیاز است. هفته گذشته یک گزارش منتشر شده توسط دولت ایالات متحده دفتر پاسخگویی یافت می شود که اکثر مدارس دولتی باید از موانع است که می تواند به محدود کردن دسترسی برای افراد معلول, اما که به روز رسانی شده اند با تاخیر بیش از محدودیت های بودجه.

به تازگی Barbarin اشاره شد بسیاری از نیروی کار نشان داد البته ناخواسته که می تواند به سرعت خود را سازگار به محیط زیست است که می تواند به جای افراد معلول است.

"یکی از چیزهایی که ما شاهد به عنوان افراد معلول به عنوان یک فعال جامعه, در این بیماری همه گیر است که چگونه همه چیز را تبدیل به قابل دسترس تقریبا یک شبه" Barbarin گفت. "مردم شروع به teleworking و رفتن به زوم کلاس های درس و آموزش و پرورش خود را از راه دور."

NPR یوسف شاپیرو نویسنده کتاب هیچ ترحم: افراد معلول جعل جدید جنبش حقوق مدنی. او اخیر داستان برای نیویورک تایمز به نظر می رسد در نسل جوان مردم که با حفاظت از حقوق مدنی قانون است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن