'هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا' هنگ کنگ استقلال از چین Pompeo می گوید

بزرگنمایی این تصویر تماشاگران از تماشای footbridges جمعه به عنوان پلیس ضد شورش ایستاده گارد زیر را د

توسط MINERALNEWS در 8 خرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

تماشاگران از تماشای footbridges جمعه به عنوان پلیس ضد شورش ایستاده گارد زیر را در خارج از یک ساختمان در هنگ کنگ است. آنتونی والاس/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
آنتونی والاس/خبرگزاری گتی ایماژ

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo می گوید که او در گزارش به کنگره که در هنگ کنگ است که دیگر مستقل از چین حرکت می کند که ممکن است پیامدهای عمده ای برای روابط تجاری بین آمریکا و مستعمره سابق بریتانیا.

"پس از مطالعه دقیق از تحولات در طول دوره گزارش من گواهی به کنگره امروز که دلار هنگ کنگ ادامه نمی دهد به حکم درمان در ایالات متحده قوانین در همان شیوه ای که آمریکا قوانین اعمال شد به هنگ کنگ قبل از جولای سال 1997" Pompeo گفت: در بیانیه منتشر شده روز شنبه. "هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده حقایق بر روی زمین است."

وزیر امور خارجه اعلام کرد تصمیم خود را در یک زمان از افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین است. رئیس جمهور تهمت به سرزنش مقامات چینی برای عدم جلوگیری از coronavirus را از تبدیل شدن به جهانی همه گیر و اشاره کرد که دولت او "نمی خواهید به آن را به آرامی." و در اوایل این ماه سنا روت قانونی آن آتش در چین با اتفاق آرا به تصویب لایحه ای که می تواند نیروی برخی از شرکت های خارجی فعال بورس سهام ایالات متحده.

وزارت امور خارجه نیز به عقب رانده سخت در برابر های اخیر چین قصد دارد برای یک مهاجم جدید امنیتی قانون است که جرم رفتار در هنگ کنگ دیده می شود به عنوان انتقادی از پکن است. در بیانیه ای در مدت کوتاهی پس از اخبار از قانون پیشنهادی ظاهر Pompeo آن را به نام "یک ناقوس مرگ برای درجه بالایی از استقلال است."

برای بیش از دو دهه semiautonomous منطقه شده است اداره تحت اصل پکن خواستار "یک کشور دو سیستم" که اجازه می دهد تا هنگ کنگ معینی آزادی از کمونیست اقتصادی و حقوقی سیستم های تمرین در سرزمین اصلی چین است. تا حدودی به این دلیل است که ایالات متحده رفتار هنگ کنگ به عنوان جدا از بقیه از چین به عنوان طولانی به عنوان شهر باقی می ماند به اندازه کافی مستقل.

اما رابطه بین پکن و هنگ کنگ از ساکنان رشد کرده است به طور فزاینده ای پر در چند سال اخیر این شهرستان به صورت دوره ای به فوران عظیم تظاهرات در برابر آنچه معترضان و آمریکا تماس پکن تلاش برای دست درازی به آن آزادی. منطقه دوباره شاهد درگیری بین معترضان و پلیس ضد شورش در آخر هفته گذشته.

یکی از هنگ کنگ برجسته ترین فعالان جاشوا وانگ خواست رهبران خارج از کشور را به بازبینی این که آیا آن "تجارت ویژه وضعیت هنوز هم می تواند برگزار شود پس از یک بار این قانون اجرا هنگ کنگ خواهد بود که وارد چین استبدادی رژیم در هر دو حکومت قانون و حقوق بشر حمایت."

در حال حاضر که وضعیت به نظر می رسد در معرض خطر با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را ارزیابی.

"هنگ کنگ و پویا مشاغل و رایگان مردم رونق گرفت و برای چندین دهه به عنوان یک سنگر و استحکامات از آزادی و این تصمیم به من می دهد هیچ لذت" Pompeo گفت.

"اما صدا سیاستگذاری نیاز به یک شناخت از واقعیت است. در حالی که ایالات متحده یک بار امیدوار است که آزاد و مرفه هنگ کنگ خواهد ارائه یک مدل برای استبدادی چین آن است که در حال حاضر روشن است که چین مدلسازی هنگ کنگ پس از خود است."

NPR میشل Kelemen کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب