Netflix بکشد 'هند خواستگاری' صحبت از هند — و نه در یک راه خوب

بزرگنمایی این تصویر آن است که یک بازی ؟ یک زن و شوهر بالقوه ملاقات حسن نیت ارائه میدهد از یک دلال یا

توسط MINERALNEWS در 5 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

آن است که یک بازی ؟ یک زن و شوهر بالقوه ملاقات حسن نیت ارائه میدهد از یک دلال یا دلاله ازدواج در Netflix سریال هندی خواستگاری. Netflix پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Netflix

یک ضربه زننده 25 ساله از بمبئی که تمایل به ازدواج با او را بالا می برد مادر فشار خون است. لجباز 34 ساله وکیل از هوستون که می گوید: او نمی خواهند به حل و فصل فقط برای کسی. شاد 32 ساله Guyanese-آمریکا رقصنده با ریشه های هندی که به سادگی می خواهد برای پیدا کردن یک فرد خوب می شود ،

اینها برخی از تک آهنگ جدید Netflix سری اصلی , هندی, خواستگاری, واقعیت نشان می دهد تلویزیون مورد ازدواج در فرهنگ هند. نشان می دهد به شرح زیر سيما Taparia یک دلال یا دلاله ازدواج حرفه ای از بمبئی به عنوان او جت در سراسر جهان quizzing مشتریان خود را در اولویت توزیع آنها "biodatas" به صورت بالقوه سازگار آمپول (که مدت او با استفاده از آنچه به نظر می رسد به یک صلیب بین رزومه و مشخصات دوستیابی) و در نهایت معرفی آنها به همسران آینده نگر.

بزرگنمایی این تصویر

سیما Taparia (سمت راست) یک جت تنظیم دلال یا دلاله ازدواج از بمبئی. در اینجا او اعطا با ستاره شناس دانشمند Sushil او کمک می کند که او آمد تا با آمپول آینده نگر را برای مشتریان خود. Netflix پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Netflix

هشت قسمتی است که برای اولین بار در جولای 16, به پیروی از شرکت کنندگان به عنوان آنها حرکت بی دست و پا برای اولین بار از تاریخ و ملاقات با خانواده های خود را منطبق است. آن محبوب شد و فورا در ایالات متحده — و در هند. هندی, رسانه های اجتماعی است آب گرفتگی با الگوهای رفتاری از Taparia یک آستر ("در نهایت تلاش های من بی معنی هستند و اگر ستارگان تراز وسط قرار دارد نیست"). مارک ها نشان می دهد با استفاده از منابع در تبلیغات است.

اما این مجموعه نیز موجب بحث در مورد ازدواج ترتیب و رسم انتقاد برای تجسم خود را از این عمل و همچنین به صورت ظاهری به تایید جنسیتی کلیشه colorism و classism. سازندگان نشان می دهد در حال مواجهه با یک واکنش در رسانه های اجتماعی برای عدم به چالش کشیدن عقب اعتقادات است که برخی از شرکت کنندگان معتقدان و آشکارا. 57-ساله نخبگان ازدواج مشاور است که به عنوان انتقاد هست.

"این نشان می دهد به Taparia که نسخه ای از ازدواج ترتیب است [بسیار قدیمی], مهار رایگان برای فروختن هر چه او گفت به عنوان واقعیت می گوید:" منتقد فیلم Poulomi دس.

'زندگی است هرگز مساوی'

در طول این سری شرکت کنندگان زن را تشویق به انعطاف پذیر و مطیع. Taparia توصیه می کند او زن و مشتریان به "تنظیم و سازش" وقتی که می آید به انتخاب شریک زندگی خود را. زمانی که Aparna Shewakramani های لجباز وکیل رد او اولین مسابقه زیرا او نه بلند پروازانه و هرگز حرکت در جایی است که نمی یک اقیانوس در نزدیکی Taparia می گوید: "او باید یک شریک زندگی است که اگر او این منفی است."

Taparia را همکار می گوید یکی دیگر نر مشتری است که او باید آماده برای ریشه کن کردن خودش و حرکت به یک کشور دیگر پشت سر گذاشتن حرفه ای, خانواده و دوستان, اگر شوهر آینده اش می پرسد او را به. "زندگی این است که هرگز در برابر" او می گوید زن با یک لبخند.

هنگامی که یک مشتری است که به اشتباه و یا غیر قطعی Taparia طناب در زندگی, مربیان, ستاره شناسان و چهره خوانندگان — کسی که به نظر می رسد در یک عکس و پیش بینی سازگاری و یا در یک مورد دوقلو تولد اگر وجود دارد یک ازدواج است.

بزرگنمایی این تصویر

Akshay Jakhete (راست) همسان است ، Netflix پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Netflix

شرکت کنندگان در تشریح تاریخ خود را با دوستان و خانواده خود رنج می برند و عاشقانه شکست. در آخرین قسمت Akshay Jakhete های ضربه زننده 25 سال حتی یک اسراف قبل از مراسم نامزدی با یکی از مسابقات است.

در یک صحنه به یاد ماندنی از اوایل قسمت Jakhete مادر chides او برای اینکه داد و بیداد کن و می گوید: او برادر و خواهر در قانون نمی خواهد که یک کودک تا زمانی که او ازدواج کرده بود — به طوری که او را به سرزنش خود را به تاخیر بیاندازد.

"آنچه من انجام دهید ؟" کمی گرفته شده-عقب Jakhete می پرسد.

"این نشان می دهد مقدار زیادی از لحظات دوم خجالت است که باعث می شود آن واقعیت بزرگ تلویزیون می گوید:" دس. "[اما] آن را غیر ممکن به یک زن در هند و تماشای آن را بدون اینکه باعث شده است."

نیکیتا Doval یک زن 39 ساله نویسنده می گوید او احساس باعث شده فقط چند دقیقه به قسمت اول. Doval رفت و از طریق دوره های دشوار در 20s خود را هنگامی که پدر و مادر او در تلاش بودند به ترتیب ازدواج او.

مردان از او بخواهید به را تشکیل می دهند ذهن خود را بر اساس کوتاه اولین جلسه. یکی بسیار تحصیل مرد از او پرسید که آیا او باکره بوده است. یکی دیگر که او به طور خلاصه مشغول به, آیا عصبانی و اگر او به نام او به نام او چرا که او در نظر گرفته آن را بی احترامی.

"من تا به حال سه یا چهار حملات هراس" Doval می گوید. "هر حلقه از تلفن استفاده می شود به پایین معده من سقوط کردن فکر" آه خدای من این پسر خانواده تلفنی به درخواست [اگر من یک تصمیم.]"

تاریکی ریشه از ازدواج مرتب

منتقدان می گویند یکی از بزرگترین معایب این است که آن را glosses بیش از ریشه های تیره از ازدواج مرتب و ستایش از آن به عنوان بی ضرر, دمدمی جایگزین برای دوستیابی.

چهار نفر از پنج سرخپوستان باید ازدواج است که به طور معمول رخ می دهد در درون مرزهای سفت و سخت از آیین هندو باستانی سیستم طبقه تقریبا بر اساس یک سلسله مراتب از مشاغل مردم به دنیا آمد. هنگامی که مردم شروع به دنبال یک همسر برای پسر یا دختر خود را نامزد آنها کوتاه معمولا از خود کاست. روزنامه هندی با ازدواج به دنبال تبلیغات مسابقات از خاص کاست.

این یک راه "به اطمینان حاصل شود که طبقه نسب باقی می ماند "خالص" است و نه آلوده به خون ناخالص از طبقات پایین تر." می نویسد: Suraj Yengde یک فعال سیاسی و پژوهشگر در کاست.

اینتر-طبقه ازدواج نادر در هند امروز و اغلب تحریک خشونت خانوادگی. ده ها تن از سرخپوستان به قتل در هر سال — اغلب توسط اعضای خانواده و یا در قوانین ازدواج با زنان خارج از طبقه خود.

اجتماعی اصلاح طلبان را ترویج اینتر-طبقه ازدواج به عنوان یک راه برای پایان دادن به نظام کاست. وجود سازمان های غیر دولتی که کمک به درون طبقه و بین ایمان و شوهر که ممکن است در معرض خطر است. ایالت هاریانا دارای یک طرح برای تشویق اینتر-طبقه ازدواج در جایی که زن و شوهر می شود و انگیزه نقدی اگر یکی از آنها از طبقه پایین.

"انعطاف پذیر هدفمند تلاش های لازم برای ترویج اینتر-طبقه ازدواج که ممکن است شل کردن طناب دار از نظام کاست در هند" نوشتن جمعیت مطالعات کارشناسان Pralip کومار Narzary و Laishram Ladusingh.

معنای 'نمایشگاه'

چندین بار در این سری Taparia در حالی که صحبت کردن در مورد امیدوار کننده, مسابقه, معمولی اشاره می کند "عادلانه" به عنوان یکی از ویژگی های خوب خود. در حالی که تند کردن اولویت های خود را یک هندی-آمریکایی از شرکت کنندگان می گوید: او به دنبال کسی است که "نه بیش از حد تیره می دانید عادلانه."

در هند colorism شایع است. چهره محبوب و مشهور و بیلبورد مدل به طور معمول نور است. بنابراین تیره پوست سرخپوستان ساخته شده به احساس نا امنی و همچنین با تبعیض مواجه هستند.

"یک زن پوست تیره می تواند مانع از ورود به موقعیت های چنین به عنوان گوینده خبر, فروش, همکار, همراه پرواز و حتی منشی زیرا این شغل مستلزم مواجهه و تعامل با مردم خواهد شد که قاضی او را به عنوان غیرجذاب نالایق و بی کفایت" یادداشت 2015 ژورنال گزارش گردآوری شده توسط دانشگاهیان سینتیا سیمز و گونه ای Hirudayaraj.

پوست-محصولات سفید کننده را تشکیل می دهند نیمی از محصولات مراقبت از پوست در هند, با توجه به سازمان بهداشت جهانی است. در هند, فیلم, مردان در مورد آواز خواندن چگونه یک زن رنگ پریده پوست باعث می شود آنها غش کردن.

اما نشان نمی دهد هر زمینه و در مورد این تعصب Das اشاره می کند: "وسواس با پوست می تواند یک اولویت است. آن است که یک ویروس به عقب خشونت."

در سال های اخیر به عنوان سیاه و سفید زندگی مهم جنبش رشد کرده بیشتر سرخپوستان بازجویی شده اند تعصب در برابر پوست تیره. در ماه ژوئن کالاهای مصرفی غول Unilever اعلام کرد که حذف کلمه "عادلانه" از نام آن محبوب Fair & Lovely محصول است که در هند مواد غذایی در قفسه های فروشگاه از سال 1975.

'نه چندان دور از واقعیت'

در حالی که اکثر مردم در رسانه های اجتماعی انتقاد نشان می دهد و یا سرگرم کننده را از آن برخی از اعتبار آن برای افشای نابسامانیهای اجتماعی است که وجود دارد در جامعه هند.

"امید من این است که آن را جرقه بسیاری از مکالمات است که همه ما نیاز به داشتن در جنوب آسیا جامعه با خانواده های ما — که آن خواهید بود یک نقطه پریدن برای بازتاب در مورد چیزهایی که ما اولویت بندی و چیزهایی که ما کمك," Smriti Mundhra تهیه کننده اجرایی این نمایش گفت: در مصاحبه با decider.com.

"این نشان می دهد که نه چندان دور از واقعیت" جامعه شناس, Parul Bhandari نوشت: در یک op-ed. "ما در حال شاید ناراحت و عصبانی است زیرا این نشان می دهد گفت: آن را به عنوان آن است و انجام داده است تا بر روی یک پلت فرم جهانی ترک کمی دامنه برای تظاهر است."

نمایش می گذارد لخت نفاق از بسیاری از به ظاهر مترقی سرخپوستان می گوید کون بزرگ Nigam Sahaya یک جنسيت فعال و نویسنده این Shaadi داستان: پشت صحنه کون بزرگ, چاق, هندی, عروسی.

"ما به تمام ابزار [به زنان] vis-a-vis آموزش و پرورش فکر فرآیندهای مالی استقلال" Sahaya می گوید. "اما لحظه ای که او می رسد یک نقطه خاص در 20s خود را و یا 30s زمانی که او می شود به همکاری با ما می گویند در حال حاضر از آن زمان برای شما را به 100 مرحله را به یک نقش سنتی."

نسل های قدیمی تر سرخپوستان مانند پدر و مادر او نیز به طور کامل در گسل می گوید Doval. اگر آنها تا به حال سعی کردم به ترتیب ازدواج او جامعه را متهم و آنها را از بد بودن پدر و مادر او می گوید:.

زمانی که Doval ارسال شده در توییتر به موضوع مورد تجربه خود را با ازدواج ترتیب او دریافت نمرات پیام از غریبه ها به خصوص زنان جوان به دنبال مشاوره.

"برخی از آنها را داده بود در این سیستم برخی از آنها برگزاری برخی می خواستم به دانم دقیقا چگونه انجام شما می گویند ،' یا 'چگونه شما متقاعد کردن پدر و مادر خود را?' "Doval می گوید.

او شده است با اطمینان آنها را گفتن آنها را آنها به تنهایی نیست و این جایگاه را برای خود نمی کند آنها را بد.

"این چیزی است که فمینیسم است که در انتهای روز می گوید:" Doval. "زنان ایستاده تا برای هر یک از دیگر و گفت: من به شما کردم."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب