ناسا و اسپیس ایکس راه اندازی اولین فضانوردان به مدار از ایالات متحده از سال 2011

بزرگنمایی این تصویر یک SpaceX Falcon 9 با فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب Behnken در اژدها خدمه کپسول

توسط MINERALNEWS در 11 خرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

یک SpaceX Falcon 9 با فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب Behnken در اژدها خدمه کپسول آسانسور از پد 39A در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا., در روز شنبه. David J. فیلیپ/AP پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
David J. فیلیپ/AP

به روز شده در 3:50 p. m. ET

فضانوردان ناسا در حال رفتن به فضا از خاک ایالات متحده آمریکا برای اولین بار در نه سال روی SpaceX اژدها کپسول قبل از ازدواج crewed پرواز نوآورانه فضاپیما است.

این ماموریت که ارسال داگ هرلی و باب Behnken به ایستگاه فضایی بین المللی است, جسورانه, سرمایه گذاری جدید برای سازمان فضایی برنامه اجازه می دهد تا شرکت های تجاری به آن فضانوردان به پایین به زمین مدار.

YouTube

اواز یا موسیقی دو نفری چپ آتشین پر پشت و در مرکز فضایی کندی پد 39A در 3:22 p. m. ET آنها به عنوان سوار SpaceX را فالکون 9 موشک به سمت یک قرار ملاقات گذاشتن با ایستگاه در حدود 19 ساعت زمان. روز شنبه, طوفان و گردباد هشدار طرح میتوانست به یک راه اندازی تلاش با جانباز شاتل فضایی فضانوردان مناسب و بسته به اژدها قبل از ماموریت بود و پاک.

مشابه آب و هوا نگرانی دنده شنبه راه اندازی و تقریبا مجبور دوم تاخیر اما ناسا و SpaceX تصمیم اولیه روز شنبه که شرایط روند در مسیر درست است. به عنوان شمارش معکوس تنگ آب و در ادامه به بهبود است.

فالکون 9 تقویت کننده جدا شده و هدایت خود را به یک فرود موفقیت آمیز بر روی یک هواپیمای بدون سرنشین کشتی مستقر در اقیانوس اطلس. خدمه اژدها جدا از این موشک در 3:35 p. m. و و وارد مدار می شود.

"این باور نکردنی بود. قدردانی از سوار شدن به فضای" هرلی گفت: پرواز کنترل به عنوان فضاپیما رسیده مدار.

ماموریت نشانه اولین بار ناسا ارسال فضانوردان به فضا پس از پایان برنامه شاتل در سال 2011 و پس از آن با اتکا برای نزدیک به یک دهه در روسی سایوز راکت به دریافت آنها وجود دارد. آن را نیز برای اولین بار SpaceX که جاه طلبی های روزی در نظر گرفتن مشتریان پرداخت زوم در اطراف زمین است.

"این باور نکردنی قدرت تکنولوژی" گفت: رئیس جمهور تهمت بود که در مرکز فضایی کندی در فلوریدا برای راه اندازی.

هرلی و 53 و Behnken, 49 قرار داده خواهد شد بل به شکل اژدها را از طریق قدم خود را در راه به ایستگاه. اژدها که در سطح شبیه یک به روز رسانی آپولو دوران فرماندهی ماژول های ورزشی براق داخلی و اندازه های صفحه نمایش لمسی کنترل. این SpaceX Falcon 9 booster که با موفقیت استفاده شده است ده ها بار برای قرار دادن ماهواره ها و فضا-ایستگاه محموله به مدار.

اژدها-فالکون 9 پیکربندی گریه به دور از شاتل فضایی بالدار اما SpaceX کپسول قابل توجهی ایمنی مزایای. بر خلاف شاتل آن نشسته است در بالای این موشک در نتیجه اجتناب از باقی مانده است که می تواند سقوط در هنگام راه اندازی — یک مشکل است که محکوم شاتل فضایی کلمبیا در سال 2003 راه اندازی. موقعیت همچنین باعث می شود آن را آسان برای خارج کردن کپسول اگر موشک های خود را اجرا می شود را به دردسر.

است که می گویند که SpaceX نشده بود و مسائل ایمنی در طول سال. در سال 2015 یکی از آن uncrewed راکت منفجر شد و در راه به ایستگاه فضایی. حتی پس از, SpaceX برد یک سابقه خوب در آن هشت سال از پرواز محموله به ایستگاه فضایی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب