مکزیک: هزاران نفر اقامت در اعتراض به خشونت علیه زنان

مکزیکو سیتی - ناگفته هزاران نفر از زنان در سراسر مکزیک از سر کار باقی ماند و شنبه به عنوان بخشی از یک اعتصاب ص

توسط MINERALNEWS در 19 اسفند 1398

مکزیکو سیتی - ناگفته هزاران نفر از زنان در سراسر مکزیک از سر کار باقی ماند و شنبه به عنوان بخشی از یک اعتصاب صورتحساب به عنوان "یک روز بدون زنان" ساعت پس از تعداد بی سابقه ای از آنها را پر از خیابان ها به اعتراض شایع و افزایش خشونت جنسیتی در روز بین المللی زن.

خیابان مرکزی در پایتخت بودند به طرز مرموزی خالی از زنان و دختران در صبح به عنوان بیشتر در مردان دیده می شود می تواند راه رفتن به ادارات و پیاده شدن از اتوبوس و یا پوشش برای خرید قهوه. حداقل برخی از بلیط مترو ایستگاه بسته شد و رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador صبح کنفرانس مطبوعاتی بود نقطه چین با صندلی های خالی به عنوان روزنامه نگاران زن پیوست و اعتصاب را به عنوان به خوبی.

لوپز Obrador گفت دولت او بود و عملکرد در طول اعتصاب و نبود هنوز روشن چگونه بسیاری از کارکنان فدرال در حال مشاهده آن است. رئیس جمهور گفت: آن بود تا به هر کارگر به تصمیم می گیرید چه چیزی برای انجام با توجه به اعتقادات شخصی خود و سطح مسئولیت.

پشت به پشت تظاهرات علامت تشدید مبارزه با مکزیک زنان در برابر خشونت و مصونیت از مجازات در یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان برای زنان است. زنان در آرژانتین و شیلی صحنه حملات در سال های گذشته و نیز به انجام این کار دوباره جمعه.

"آنچه ما می خواهیم به تحریک است که آنها را ببینید که اگر ما وجود دارد این شهر نمی گردش. که بسیاری از ما وجود دارد. آنچه آنها در حال رفتن به انجام این کار بدون ما اگر آنها در حال کشتن ما ؟ " گفت: Viviana مندز وکیل و حمایت از اعتصاب.

ایده این بود برای تبدیل شدن به نامرئی برای یک روز به طوری که همکاران و کارفرمایان و دوست پسر شوهران و در برخی موارد کودکان منعکس در صورت عدم وجود هر شرکت کننده ، برخی نیز سوگند یاد کردن رسانه های اجتماعی تا شنبه.

برخی از زنان دیده می شود می تواند روز شنبه دویدن و یا کار در تاکو غرفه کافی شاپ و یا مشاغل دیگر. در یک مرکزی تقاطع یک زن حمل و نقل افسر دست تکان داد اتومبیل را از طریق. اما به طور کلی نسبت عدم حضور زنان در فضاهای عمومی قابل توجه بود.

اطلاعات دولت می گویند 3,825 زنان ملاقات مرگ و میر خشونت آمیز در سال گذشته 7 درصد بیشتر از سال 2018 است. که با این نسخهها کار به حدود 10 زنان مقتول هر روز در مکزیک است. هزاران نفر دیگر از دست رفته اند و بدون هیچ نشانی در سال های اخیر است. مقامات به نظر می رسد ناتوان از جلوگیری و یا به درستی بررسی جنایات بسیار کمی که در نتیجه اعتقادات.

"در مکزیک آن را مانند ما در حالت جنگ; ما در یک بحران انسانی از آنجا که از تعداد زنان است که ناپدید شده اند یا کشته شده اند" گفت: María de la Luz Estrada, co-ordinator ملی شهروند رصدخانه کشتار جنسیتی.

خواسته خود را در مورد استراتژی دولت برای مقابله با خشونت علیه زنان و مصونیت از مجازات برای چنین جنایات لوپز Obrador روز دوشنبه گفت که دولت او در حال کار بر روی این موضوع هر روز. بازتاب سیاست خود را برای پرداختن گسترده تر خشونت رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت مقابله با مشکلات اجتماعی از قبیل فقر و نابرابری.

"من حفظ است که نکته اصلی این است که برای تضمین رفاه مردم" لوپز Obrador گفت.

سخت تر مجازات های کیفری و تهاجمی تر تعقیب می توانید کمک به او اضافه شده اما "نکته اصلی این است که ما در یک جامعه بهتر در تمام حواس."

او همچنین با تکرار اظهارات قبلی که برخی از خشم کارگردانی در دولت او بیش از خشونت علیه زنان "است که محافظه کاری مبدل به عنوان فمینیسم."

یک Facebook گروهی به نام "یک روز بدون زنان" بیش از 320,000 مکزیکی عضو شده اند که بحث و اطلاع رسانی به هر یک از دیگر در مورد عواقب ممکن است از رفتن به بیمارستان یا مدرسه برای یک روز.

مقامات تخمین زده است که 80,000 زنان در راهپیمایی روز یکشنبه در شهر مکزیک بسیاری از پوشیدن اسطوخودوس. برخی اظهار داشت که به نظر می رسید نمادین معنی که رنگ همسان jacarandas گل سقفی برای فصل بهار. برخی از معترضان با اسپری پیام مانند "مکزیک جان زنان" بر روی آثار شکست ویندوز و آتش زدند. اکثر راهپیمایی های مسالمت آمیز است. وجود دارد کوچکتر تظاهرات در نقاط دیگر کشور

معترضان رنگی قرمز آب از چشمه به روم الهه دیانا در شهر مکزیک به نماد خون قربانیان و همچنین آب از چشمه به روم الهه حکمت Minerva در گوادالاخارا.

فعالان سپس stenciled نام قربانیان در مکزیک مرکزی شهر Zocalo مربع است. نام آمد از سوابق عمومی از مرگ و میر که به نظر می رسد به سقوط به رده جنسیتی به معنی آن دسته از زنان را قتل نشان داد نشانه نفرت برای جنس زن.

فراخوان به اعتراض رشد در ماه فوریه پس از دو قتل را لرزاند Mexico شهرستان: که یک زن جوان به طرز وحشیانه ای ریخت ظاهرا توسط یک پسر و 7 دختر ساله ربوده شده از مدرسه او را. قتل زنان در مکزیک اغلب همراه با خشونت جنسی و خشونت.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی ایمیل خود را.

ثبت نام در حال حاضر

بسیاری از کسب و کار از بانک ها و شرکت های رسانه ای به شرکت های حقوقی حمایت از اعتصاب. کسب و کار کنفدراسیون Coparmex تشویق آن بیش از 36,000 شرکت های عضو در سراسر کشور را به شرکت با وجود محاسبه ضرر و زیان در صدها هزار نفر از دلار است.

برخی از مدارس خصوصی لغو خدمات اتوبوس که بستگی به زن دایه به راه رفتن کودکان خود را به درب جلو و یا برخی از داوطلب خدمت سربازی پدران دانش آموزان به کلاس در غياب دبيران زن.

"بدون بیرون رفتن گفت:" ناتالیا Olalde, 18 سال, دانشگاه, دانشجو, "حتی برای یک قهوه."tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im