۲ روزنامه نگار آخر که برای رسانه های استرالیا کار می کنند چین را ترک کردند

کانبرا، استرالیا - دولت استرالیا و شرکت صدا و سیمای استرالیا روز سه شنبه گزارش دادند که دو روزنامه نگار آخری ک

توسط MINERALNEWS در 18 شهریور 1399

کانبرا، استرالیا - دولت استرالیا و شرکت صدا و سیمای استرالیا روز سه شنبه گزارش دادند که دو روزنامه نگار آخری که برای رسانه های استرالیا در چین کار می کنند، پس از آن که پلیس خواستار مصاحبه با آنها شد، این کشور را ترک کرده اند.

به گزارش ای بی سی، بیل بیرتلز ای بی سی و مایکل اسمیت بررسی مالی استرالیا پس از پرواز دوشنبه شب از شانگهای در سیدنی فرود آمدند.

هر دو در روزهای اخیر در ترکیبات دیپلماتیک استرالیا پناه گرفته بودند.

به گزارش ای بی سی، پلیس چین هفته گذشته به آستان بیرتلز رسید، خواستار تسلیم شدن او به بازجویی شد و به او گفت که از خروج از کشور منع شده است.

مقامات استراليا و چين در صورت صحبت برتلز با پليس برای لغو ممنوعيت سفر مذاکره کردند.

روزنامه نگاران پس از آن که استراليا هفته گذشته فاش کرد که چنگ لی، شهروند استراليائی، لنگر خبری کسب و کار CGTN، کانال رسانه ای دولتی انگليسی زبان چين، بازداشت شده است، ترک کردند.

مارز پین، وزیر امور خارجه تأیید کرد که دولت او حمایت کنسولی از این دو روزنامه نگار برای کمک به بازگشت آنها به استرالیا ارائه کرده است.

وی در بیانیه ای اعلام کرد: سفارت ما در پکن و کنسولگری کل در شانگهای با مقامات دولت چین درگیر شدند تا تندرستی آنها را تضمین کنند و به استرالیا بازگردند.

وی افزود هشدار سفر استرالیا در مورد خطر بازداشت خودسرانه در چین «مناسب و بدون تغییر باقی می ماند.»tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de