'من فکر کردم این امر می تواند امن': Uighurs در ترکیه در حال حاضر ترس چین بازوی بلند

بزرگنمایی این تصویر اویغوری نویسنده و شاعر Abdurehim داد imin Parach می ایستد در زیتینبورنو محله است

توسط MINERALNEWS در 23 اسفند 1398
بزرگنمایی این تصویر

اویغوری نویسنده و شاعر Abdurehim داد imin Parach می ایستد در زیتینبورنو محله استانبول. او دو بار بازداشت شده توسط مقامات ترکیه. NPR صحبت به بیش از یک دوجین Uighurs در استانبول که دقیق چگونه پلیس ترکیه بازداشت آنها و ارسال آنها را به اخراج, مراکز, گاهی اوقات برای ماه بدون گفتن آنها چرا آنها دستگیر و زندانی شده بود. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

Abdurehim داد imin Parach اغلب به نظر می رسد بیش از شانه خود را زمانی که او پیاده روی در اطراف استانبول است. او نگران است که او است که به دنبال فقط به عنوان او در سال گذشته بود که دو ترک لباس شخصی پلیس همراهی او را از یک رستوران در شهر و به او گفت که او تحت بازداشت است.

"آنها نمی گویند که چرا آنها دستگیری من می گوید:" Parach, 44, an قومی اویغوری که فرود در ترکیه بیش از پنج سال پیش پس از فرار از خانه اش در چین سین کیانگ منطقه است. "در ایستگاه پلیس آنها سعی کردند من را به امضای یک بیانیه گفت: من یک تروریست است. آنها به ضرب و شتم من, اما من نمی خواهد آن را امضا کنید. سپس آنها به من فرستاده شده به یک مرکز اخراج."

آن را سرد, تاریک, ساختمان صدها مایل دورتر از استانبول. Parach می گوید او ملاقات حداقل 20 دیگر Uighurs وجود دارد, همه در انتظار اخراج شود.

پس از سه ماه او منتشر شد و بدون توضیح. مقامات ترکیه خواست او را به صحبت کردن در برابر چین است.

Parach مظنون چین شد دستگیری او. او با انتقاد چین درمان مردم خود را برای سال بود به فرار از کشور پس از تکرار بازداشت.

"هنگامی که شما ایستاده در برابر چین" او می گوید: "شما یک تهدید هر کجا که شما هستند."

دولت چین در نظر بسیاری از اعضای اویغوری اقلیت های قومی به "تروریست ها" و "جدایی." آن را زندانی کرده و آنها را در مقیاس انبوه و تبدیل سین کیانگ به یکی از جهان ترین شدیدا کنترل پلیس متحده است.

بزرگنمایی این تصویر

یک اویغوری نانوایی دیده می شود با اویغوری نوشتن پنهان در زیتینبورنو محله استانبول. اکثر Uighurs که در سمت چپ سین کیانگ در پنج سال گذشته زندگی می کنند در دو محله در Istanbul, Zeytinburnu و Sefakoy. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

به عنوان یک نتیجه بسیاری از Uighurs به ترکیه فرار کرده اند که آنها به طور سنتی به عنوان یک پناهگاه و یک مدافع برای حقوق خود. در حال حاضر بسیاری از Uighurs در استانبول بگویید NPR آنها از ترس چین در اعمال فشار ترکیه به آنها را تهدید می کند.

Parach معتقد است که او هدف قرار گرفت و پس از او به چاپ کتاب شعر توصیف چین سرکوب Uighurs. در گوشه ای آرام از تند-رشته فرنگی, کسی که شام میخورد او unzips کوله پشتی خود و نیش ترمزی میزند از کتاب تنفس در تبعید. این کتاب را پوشش شامل یک مودی طراحی تیان شان (یا در اویغوری, Tengri Tagh) آسیای مرکزی رشته کوه است که شناخته شده به عنوان "کوه بهشت است."

او flips یک به یک آیه توصیف چگونه Uighurs احساس: lost, جابجا, بلعیده تا شب. این آیه تقریبا ترجمه با عنوان: "ما در انتظار یک غرش آنقدر بزرگ/که در این مرحله ستاره/که آن را بیدار سرنوشت/برای نجات ما از درجه اعتبار ساقط ابدی زخم."

این کتاب بیرون آمد و در دسامبر سال 2018 به چین بود و بین المللی عناوین برای زندانی کردن بیش از یک میلیون Uighurs و دیگر اقلیت مسلمان در اردوگاه های بازآموزی برای مقابله با آنچه که آن را تماس های افراطی و ایدئولوژی است.

بزرگنمایی این تصویر

انور است اویغوری که فعال بازداشت شده است دو بار با مقامات ترکیه. او معتقد است که دستگیری ها در ترکیه شد و به احتمال زیاد مربوط به فعالیت خود را در مبارزه برای آزادی از زندانی Uighurs در چین است. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

دو ماه بعد از ترک لباس شخصی افسران پلیس او را دستگیر کردند. Parach شوکه شده بود و اشتباه است. کتاب خود با انتقاد چین نه ترکیه.

"من مطمئن هستم که اگر چین قرار دادن فشار مستقیم بر دولت ترکیه برای کنترل Uighurs اینجا" Parach می گوید: "یا اگر چینی عوامل نفوذ کرده اند جامعه ترکیه به قاب ما را به عنوان تروریست."

NPR صحبت به بیش از یک دوجین Uighurs در استانبول که دقیق چگونه پلیس ترکیه بازداشت آنها و ارسال آنها را به اخراج, مراکز, گاهی اوقات برای ماه بدون گفتن آنها چرا. یکی اویغوری فعال در ترکیه می گوید که او شمارش حداقل 200 چنین بازداشت های پس از ژانویه 2019 در حالی که یک وکیل می گوید او کمک کرده است بیش از 400 Uighurs دستگیر شده در سال گذشته است.

همه کسانی که با آنها مصاحبه مشکوک چین دخالت در بازداشت. بیشترین کاهش را به خود کامل نامهای از ترس آنها خواهد بود هدف دوباره.

یک زن در اواسط دهه 40 سالگی می گوید که او کشیده بود از خانه اش در وسط شب به عنوان او را وحشت زده کودکان تماشا. پدر سه می گوید مقامات ترکیه زندانی او را همراه با تمام اعضای خانواده از جمله فرزندان جوان خود. مرد دیگری بود hustled از فروشگاه چای در مقابل اشتباه مشتریان.

به اویغوری فعال پیگیری بازداشت است به نام انور. او می گوید که او بازداشت شده است خود را — دو بار اخیرا در ماه اکتبر گذشته زمانی که پلیس ترکیه کنده او را به استانبول مترو به عنوان او از رفتن به محل کار.

"آنها نمی هر گونه سوال بپرسید و به جز 'آیا شما می خواهید برای تماس با سفارت چین?' می گوید: "انور, 27, یک سفت چسبیده بلانت-صحبت کردن پدر دو.

بزرگنمایی این تصویر

یک پیاده روی را از طریق یک فروشگاه که مبادرت به فروش سنتی اویغوری لباس و دکوراسیون خانه در زیتینبورنو. Uighurs باید حاوی محله با مناظر و صداها و بوی خانه. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

او نمی تماس با سفارت چین اما او مظنون است که مقامات در چین به نحوی در مورد بازداشت حق دور. چند ساعت پس از بازداشت پدر و مادر خود را در سین کیانگ به نام همسر خود را در ترکیه به او بگویید در مورد آن ،

فعالان در بعد ترویج انور را در مورد رسانه های اجتماعی و با استخدام یک وکیل است که به او کمک کرد تا از مهاجر بازداشت و پس از چند روز. Uighurs که نمی توانیم وکلا آنقدر خوش شانس است و می تواند رنج کشیده در مراکز بازداشت برای او می گوید.

انور اغلب اعتصاب علیه اشتغال در خارج از چینی کنسولگری در استانبول در لباس زندان, لباس و اعلام کرد که شرق ترکستان به عنوان Uighurs تماس سین کیانگ باید رایگان.

پس از آزادی او مقامات ترکیه هشدار داده اند انور برای جلوگیری از اعتراض تا با صدای بلند در برابر چین است. او می گوید: او در تلاش برای درک چگونگی بازوی بلند از پکن می تواند رسیده اند ترکیه که در آن حداقل 35,000 Uighurs زندگی می کنند با توجه به رهبران محلی.

"من فکر کردم این امر می تواند امن در ترکیه," او می گوید. "اما من کابوس هر شب که دفعه بعد من دستگیر من خواهد بود تبعید شده به چین است."

بزرگنمایی این تصویر

استانبول Sefakoy محله میزبان قابل ملاحظه اویغوری جمعیت است که با توجه به افزایش تعداد اویغوری نانوایی ها و رستوران ها و کافه ها و مراکز اجتماعی. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

"خانه دوم"

Uighurs به دنبال پناه در ترکیه برای چندین دهه است. آنها صحبت می کنند زبان ترکی و ترکان عمل آنها اسلام است.

در سال 1952 دولت ترکیه ارائه پناهندگی به Uighurs بودند که فرار سین کیانگ پس از تصاحب آن توسط چین کمونیست. ترکیه اعطا کرده است برخی از شکل موقت یا اقامت دائم به اویغوری تبعیدیان پس از آن.

اسماعیل Cengiz پدر وارد ترکیه در سال 1953. او مجبور شده بود از خانه خود را در کاشغر یک شهرستان دور در جنوب غرب چین بود که در جاده ابریشم مسیر تجارت پس از اتصال این کشور به خاورمیانه و اروپا است.

"پدر من همیشه صحبت در مورد خانه ما در کاشغر می گوید:" Cengiz, 60, یک سفیدی, پرحرف مرد در سیاه و سفید-rimmed عینک. "از آن ساخته شده من آن را."

Cengiz متولد و بزرگ شده در ترکیه. او یک مدافع سین کیانگ برای استقلال از چین و منجر به یک گروه به نام شرق ترکستان تبعید دولت که به نظر او نخست وزیر آن است. او اغلب دیده می شود در اویغوری کافه ها و رستوران ها در استانبول خوشحال-توزیع ائمه و صاحبان کسب و کار.

"Uighurs واقعا ببینید ترکیه به عنوان خانه دوم" چنگیز می گوید. "ما می خواهیم به این باور است که [دولت] هرگز اجازه Uighurs به ارسال به چین است. اما آنچه اتفاق می افتد به تازه واردان است که آنها را عصبی."

بسیاری از Uighurs ورود در ترکیه پس از 2014 باید تلاش برای دریافت ترکیه اقامت اجازه Cengiz می گوید. بسیاری از آنها تمام شده چینی گذرنامه.

"اگر آنها سعی می کنند برای تمدید گذرنامه در چینی کنسولگری چینی پاره کردن آنها را" چنگیز می گوید. "سپس آنها دست از اسناد و مدارک است که اجازه می دهد فقط برای یک راه بازگشت به چین است. پس از این نازی-سبک اردوگاه [در سین کیانگ] هیچ کس می خواهد برای رفتن به عقب است."

بزرگنمایی این تصویر

سه نفر از آمنه Mamatimin را پنج فرزند ناپدید شده اند در چین همراه با شوهرش. او هیچ اطلاعات در مورد جایی که آنها هستند برگزار می شود. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

او کلیک باز کردن کیف خود را بیرون می کشد و ضخامت پوشه با عکس Uighurs گم شده در چین از جمله برخی که باید ترک تابعیت کنند. نیز وجود دارد یک لیست از Uighurs که بازداشت شده توسط پلیس ترکیه.

"هر کس نیاز به دانستن آنچه اتفاق می افتد به ما," او می گوید.

هر زمان که Cengiz می شنود در مورد پلیس ترکیه از دستگیری Uighurs او می گوید: او می نویسد: نامه به مهاجرت و باعث می شود تماس با نمایندگان مجلس و وزارت کشور. او تجدید نظر به حس همبستگی ترکان گفته است: "احساس می کنم با مسلمانان در سراسر جهان است.

"من به آنها بگویید Uighurs فرار کرده اند آبا و اجدادی خود را به خانه از ترس" او می گوید. "آنها باید برای مقابله با ترس بیشتر اینجا را در خانه دوم خود را."

بسیاری از Uighurs در ترکیه زندگی می کنند در دو استانبول محله زیتینبورنو و Sefakoy. راه رفتن در اطراف و شما را ببینید اویغوری مادران در روسری و کامل چهره حجاب هل دادن فرزندان خود را در زمین بازی نوسانات به عنوان پدربزرگ با ریش سفید بلند دعا در نزدیکی مساجد. وجود دارد اویغوری زبان در مدارس, بوکس, باشگاه نانوایی ها و کافه ها با رایحه زعفران و هل و چای. لباس مغازه های فروش قرمز دوزی لباس و مچ پا و طول جلیقه و تی شرت با چاپ یک نقاشی از یک ghijek, یک نوع کمانچه. کتاب فروشی سهام اویغوری آثار ممنوع در چین از جمله Parach اشعار.

بزرگنمایی این تصویر

پوستر نمایش تصاویر از آمنه Mamatimin اعضای خانواده که ناپدید شده اند. او شنیده است که فرزندان او بودند بريدن به چینی نظامی به سبک مدارس است که احاطه شده توسط سیم خاردار. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

نوزاد-پرچم آبی شرق ترکستان است بر روی هر دیوار. این ویژگی همان سفید هلال و ستاره به ترکیه پرچم قرمز است.

یک تماس مشکوک قبل از دستگیری

هر دو پرچم آویزان در یک مرکز فرهنگی که در آن آمنه Mamatimin دیدار دیگر اویغوری زنان که خانواده گم شده در چین.

Mamatimin 29 ساله و مادر پنج می گوید که تا به حال ایمنی نسبی از ترکیه اجازه داده است او را به عموم سوگواری شوهر و فرزندان خود که گم شده در چین از ژانویه 2017.

بزرگنمایی این تصویر

این آرایشگاه caters به اویغوری جمعیت در زیتینبورنو محله استانبول. به دلیل قوی تاریخی و فرهنگی با ترکان Uighurs به دنبال پناه در ترکیه برای چندین دهه است. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

او باردار بود با او پنجمین فرزند زمانی که او با هواپیما به ترکیه با کودک نو پا خود را در سال 2016. شوهرش قرار بود به دنبال خود سه نفره, کودکان پس از بسته شدن کسب و کار خود را, اما پلیس چین بازداشت او را به اتهام "سرمایه گذاری در تروریسم" Mamatimin می گوید بعد از ارسال پول خود را در ترکیه. سپس او و فرزندان ناپدید شد. او flips از طریق یک پوستر-اندازه دفترچه از عکس های خود را.

Mamatimin شنیده ام که فرزندان او بودند بريدن به نظامی چینی به سبک مدارس احاطه شده توسط سیم خاردار. او نگران است که فاطمه او را ضعیف و ناتوان رنجور 8 ساله دختر نمی خواهد زنده ماندن وجود دارد.

"فاطمه کسی است که به من نیاز دارد بیشتر می گوید:" Mamatimin او صدای شکستن او به عنوان منعکس طریق دفترچه. "او را مضطرب و گاهی خیس می کند ، او خیلی خجالتی او حتی نمی خواهد صحبت می کنند زمانی که او گرسنه است. من تعجب نگه دارید: آیا او به اندازه کافی به غذا خوردن ؟ او سرد ؟ او ترس?"

طبقه پایین در مرکز فرهنگی اویغوری زنان اجرا شلوغ بازار فروش تازه کوفته خشک, رشته فرنگی و رنگارنگ skullcaps. یک زن محجبه, مراحل از جمعیت خود را با نگه داشتن دست دو دختر کوچک در تطبیق کاسه کاهش و گیلاس-چاپ لباس.

او به نام او به اسما و او در سن 33 اما او بیش از حد نگران امنیت خود را به فاش کردن نام کامل او. او باز کردن درب به یک دوست ادویه مغازه که بسته است برای روز و نشسته به بازشماری یک تماس او در اواخر سال گذشته.

صفحه نمایش بر روی تلفن همراه خود نشان داد چین کد منطقه. مرد در خط شناسایی خود را به عنوان یک افسر پلیس در سین کیانگ که در آن چند تن از Asma بستگان مجبور شده اند به اردوگاه ها و زندان است. او نمی تواند تایید کند که مرد بود, در واقع, یک مقام چینی اما به بیرون درز طبقه بندی شده دولت چین اسناد و مدارک نشان می دهد که پکن ساخته شده است که یک تلاش هماهنگ برای جاسوسی بر روی Uighurs بدون توجه به جایی که آنها هستند.

"او می دانست که همه چیز را در مورد ما," او می گوید: با اشاره به خودش و شوهرش. "او حتی به ما ارسال عکس از خانواده های ما در چین است. مرد به من گفت که ما تا به حال برای جاسوسی در دیگر Uighurs. او گفت: اگر شما نمی, شما نمی دانید که چه چیز بد ممکن است برای شما اتفاق می افتد."

Asma حاضر به همکاری. چند ماه پس از آن تماس بگیرید, پلیس ترکیه بازداشت شوهرش در فروشگاه چای در زیتینبورنو و فرستاده او را به یک مرکز اخراج.

بزرگنمایی این تصویر

زنان پیاده روی را از طریق خیابان اصلی زیتینبورنو. ترکیه نقل مکان کرد و نزدیک به چین به عنوان روابط ترکیه با آمریکا و غرب در رشد بیشتر زمان. در سال 2018 به ترکیه لیره بود و رو به کاهش, در بخشی به دلیل تحریم های ایالات متحده و چین به ترکیه $3.6 میلیارد دلار وام. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

شوهر او که کاهش یافته است را به نام او منتشر شد و پس از چند هفته. او گفت: NPR است که او را لرزاند, با دستگیری که او بسته خود را در فروشگاه.

"من باید برای اثبات من اویغوری"

NPR تایید کرد که ترکیه تبعید حداقل چهار Uighurs در تابستان گذشته به تاجیکستان.

از اخراجی ها تا به حال زندگی می کردند در مرکزی ترکیه شهر کایسری. آنها شامل Zinnetgul Tursun و دو کودک نو پا دختران.

خواهر Jennetgul که صحبت به NPR توسط تلفن از صفحه اصلی خود را در عربستان سعودی به خاطر خواهرش تماس او در تابستان گذشته از یک مرکز اخراج در ترکیه در غرب-سواحل شهر ازمیر.

"او نگه داشته گفت:" شما را به اسناد و مدارک که من اویغوری. من باید ثابت کند من اویغوری,' " Jennetgul می گوید.

بزرگنمایی این تصویر

یک اویغوری آثار آشپز در رستوران های غذا به اویغوری جمعیت در زیتینبورنو محله. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

او نمی باید اسناد و مدارک خواهر خود را مورد نیاز است. چند روز بعد او تماس از دست رفته با Zinnetgul. یک ماه بعد او شنیده از مادر خود در چین است.

"او خواهر من فرزندان و گفت که پلیس چین دستگیر شده بود خواهر" Jennetgul می گوید. "و پس از آن کابوس آغاز شد."

Jennetgul التماس کرد با مقامات ترکیه برای کمک به پیدا کردن او ، او می گوید: او را شنیده ام هیچ چیز نیست.

"این بسیار دشوار است برای من برای قبول است که ترکیه این بود," او می گوید. "ترکیه زمین است که مانند ما که در آن مردم هستند و مانند خود ما است."

ترکیه مهاجرت دفتر ادعای Zinnetgul Tursun وارد سوریه به طور غیر قانونی و نمی باید اسناد و مدارک معتبر اثبات او اویغوری — اتهامات خواهرش را انکار می کند.

بزرگنمایی این تصویر

اویغوری رهبر جامعه علی Akber محمد شمار برای یک عکس در سازمان خود را — با یک عکس از Tianchi دریاچه در سین کیانگ چین در پس زمینه — در Sefakoy محله استانبول. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

در گذشته ترکیه در تآمین امنیت به عنوان دلیلی برای بازداشت مهاجران از جمله Uighurs. در سال 2014 چینی رسانه های دولتی گفت: حدود 300 Uighurs تا به حال به عضویت دولت اسلامی است. سه سال بعد هنگامی که یک ازبک مسلح وفادار به داعش کشته شدن 39 نفر در استانبول کلوپ شبانه در سال جدید را جشن مقامات ترکیه بازداشت چند Uighurs مشکوک به افراطی روابط به عنوان بخشی از این تحقیقات به جرم تیراندازی.

"پس از آن فاجعه می گوید:" Ragip Kutay Karaca, یک استاد روابط بین الملل در استانبول آیدین دانشگاه "مقامات شروع به دستگیری Uighurs با حتی کوچکترین اتصال به سوریه است."

Parach شاعر خودش را در نوردید تا در این تور یا دام. او سپس-11-ساله پسر Shehidulla ناپدید شد و در سال 2014 همان سال هر دو آنها وارد ترکیه. Parach سال ها وقت صرف تماس اویغوری داعش در عراق و سوریه در تلاش برای پیدا کردن و بازیابی فرزند خود را. در سال 2017, ترکی, مقامات Parach به ظن تروریسم برای ساخت آن تماس.

"من آنها را سرزنش برای دستگیری من و سپس" او می گوید. "از آن ساخته شده حس."

Parach آموخته است که Shehidulla به احتمال زیاد کشته در بمب گذاری انتحاری که پسر ممکن است تنظیم کردن خود است. او می گوید: او را ویران کرد که پسرش درگذشت "با تروریست ها است."

بزرگنمایی این تصویر

نانوا رول کردن خمیر را در یک اویغوری نانوایی در Sefakoy محله. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

شاعر را Buhelchem Memet حال صحبت شوهر و پسر او را در حال فرار به ترکیه در حالی که او در آنجا ماند در سین کیانگ با پنج فرزند دیگر. او امیدوار است او را شوهر می تواند امن مجوز اقامت در ترکیه را بیش از بقیه خانواده. اما او به زودی در زندان در چین است. در اواخر سال گذشته Parach شنیده از کسی که در همان زندان که همسرش او را به حال وجود دارد.

در چین زینت های خوب

فقط پنج سال پیش رئیس جمهور ترکیه رجب Tayipp اردوغان اعلام کرد که او را همیشه نگه داشتن ترکیه درهای باز برای اویغوری پناهندگان. در بهمن ماه سال گذشته ترکیه وزارت امور خارجه به نام چین سین کیانگ اردوگاه "یک خجالت بزرگ برای بشریت است."

اما زمانی که اردوغان بازدید پکن در تابستان گذشته برای تقویت روابط با چین به خبرنگاران گفت: کسانی که "سوء استفاده" اویغوری موضوع در حال تضعیف پکن و آنکارا روابط. پس از آن او شده است سکوت در مورد این مسئله.

بزرگنمایی این تصویر

اویغوری نویسنده و شاعر Parach بازدیدکننده داشته است یک کتابفروشی در استانبول. "اگر شما ایستادگی در برابر چین" او می گوید: "شما یک تهدید است." نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

"چین برای ترکیه بسیار مهم اقتصادی شریک می گوید:" Cevdet Yilmaz, معاون رئیس سیاست خارجی و رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه که حزب عدالت و توسعه. "ما باید یک حجم تجارت با چین. ما امیدواریم که ما می تواند همچنین فروش محصولات ما به افزایش طبقه متوسط چین است."

در سال 2018 به ترکیه لیره بود و رو به کاهش, در بخشی به دلیل تحریم های ایالات متحده و چین به ترکیه $3.6 میلیارد دلار وام. سرمایه گذاران چینی نیز تامین مالی یک سوم تعلیق پل در سراسر تنگه بسفر در استانبول هر چند نگرانی در مورد جدید بیماری همه گیر کوروناویروس منجر به پروژه به تاخیر می اندازد.

Yilmaz, 52, که برگزار شد ارشد پست اردوغان دولت می گوید دولت است فشار برای جذب بیشتر گردشگران چینی و سرمایه گذاران. ترکیه نیز می خواهد دخالت بیشتر در کمربند و جاده ابتکار چین گسترده جهانی تجارت و زیرساخت های پروژه.

"ما در وسط راهرو از این پروژه ما می خواهیم به همکاری با چین برای توسعه آن به دلیل آن خواهد بود مفید برای ترکیه می گوید:" Yilmaz طی یک مصاحبه با NPR دفتر خود در حزب عدالت و توسعه قلعه مانند ستاد در پایتخت ترکیه آنکارا. "ما در بین شرق و غرب است. و اگر وجود دارد بیشتر تجارت بین اروپا و چین و ترکیه بهره مند خواهند شد."

او را انکار می کند پکن است که فشار بر آنکارا برای ارسال Uighurs. او می گوید: او نمی داند که جزئیات در مورد اویغوری دستگیری ها در ترکیه و ارجاع سوال به وزارت کشور که پاسخ نمی دهند به NPR درخواست برای نظر.

"ما نمی هر گونه سیاست خاص در برابر اویغوری مردم" Yilmaz می گوید. "این است که در مورد به طور کلی امنیت ترکیه و همکاری های بین المللی در امنیت است."

بزرگنمایی این تصویر

مردم راه رفتن را از طریق خیابان اصلی زیتینبورنو. برخی نگران هستند که ترکیه رفتن راه از کشورهایی مانند مصر ، مالزی ، پاکستان و امارات متحده عربی که اخراج Uighurs تحت فشار از چین است. نیکول تونگ برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
نیکول تونگ برای NPR

او می گوید که ترکیه با پشتیبانی چین و تمامیت ارضی و اخم بر اویغوری تجزیه طلبی.

"ما اعتقاد داریم اویغوری مردم باید مشکلات خود را حل کند اگر آنها هر کدام با مقامات چینی," Yilmaz می گوید. "ما نمی خواهیم برای دیدن این مسائل مورد استفاده قرار گیرد به ضرر روابط ما با چین است."

او می افزاید: "ما انتظار داریم [Uighurs] به عنوان یک پل بین ترکیه و چین به جای تفرقه موضوع است."

Yavuz Onay, معاون رئیس ترکی-چینی شورای کسب و کار در ترکیه می گوید او به طور منظم پرواز به پکن برای جذب سرمایه گذاران به ترکیه است.

Onay اصرار دارد که Uighurs نیست مظلوم در چین و او را تأیید بحث سین کیانگ اردوگاه که در آن Uighurs به زندان افتاده اند. "چین به آنها آموزش رایگان و طول می کشد مراقبت از آنها وجود دارد," او می گوید. "آنها باید جلوگیری از شکایت. این خوب نیست برای ترکیه است."

فشار بر تبعیدیان

گروه های حقوق بشر می گویند چین در حال حاضر تحت فشار چند کشور برای ارعاب بازداشت و تبعید Uighurs و اسلامی دیگر گروه های قومی. نشانه هایی وجود دارد که از این اتفاق می افتد در مصر و پاکستان و قزاقستان و تعدادی از کشورهای دیگر در آسیا و خاورمیانه است.

علی Akber محمد 43 ساله اویغوری روحانی می گوید که او در تعقیب خارج از مصر است. رئیس جمهور مصر Abdel-Fattah ال-Sissi تحت فشار قرار دادند تا به جذب میلیاردها دلار در چین سرمایه گذاری و گردشگری است. در سال 2017, مصری, پلیس حمله کردند و خانه Uighurs در مصر زندگی می کنند. محمد موفق به فرار به ترکیه است.

"هنگامی که من برای اولین بار وارد ترکیه احساس امن" محمد می گوید. "اما در چند ماه گذشته همه چیز تغییر را آغاز کرده است. ترکیه و پلیس در حال دستگیری Uighurs در حال بازجویی Uighurs. این است که چرا من را ترک مصر است. ... در حال حاضر که در آن ما برود؟"

نیکلاس Bequelin عفو بین الملل مدیر منطقه ای در شرق و جنوب شرقی آسیا می گوید پکن می خواهد Uighurs در چین به منظور به آنها را به سکوت.

"آنها نمی خواهند شاهد است. آنها نمی خواهند مردم است که می تواند به صحبت کردن مدرک از, سیاسی, فرهنگی, مذهبی سرکوب است که با در نظر گرفتن محل در سین کیانگ به سادگی دلیل آن را تکان دهنده و فراتر از رنگ پریده," او می گوید.

Bequelin می گوید: چینی ها نمی خواهند Uighurs به امن این نوع در سراسر جهان همدردی لذت می برد توسط تبتی دیگر ستم قومی در چین است.

"و این یکی از دلایلی است که چرا آنها ایفا کرده مسلمان کارت خیلی," او می گوید. "چین tars این Uighurs به عنوان تروریست."

برای چند دهه, دولت چین متهم حملات خشونت آمیز در چین در شبه اویغوری طلبان که بخشی از جنبش ترکستان شرقی. سرکوب گسترده در سال 2009 زمانی که نزدیک به 200 نفر در طول اویغوری تظاهرات علیه دولت تحت حمایت هان چین مهاجرت به سین کیانگ. بسیاری از Uighurs فرار برای جلوگیری از حبس.

پکن فشارهای کشورها برای بازگرداندن Uighurs بنابراین "آنها را می توان تحت نظارت برای کاهش آنچه [چین] را می بیند به عنوان یک تهدید واقعی و بالقوه برای این کشور امنیت ملی می گوید:" Chien-چانگ پنگ, یک سیاست استاد در Lingnan دانشگاه در هنگ کنگ و متخصص در ناسیونالیسم قومی در چین است.

"ما نمی توانیم از این زندگی"

Bequelin از سازمان عفو بین المللی می گوید زمین است برای تغییر Uighurs در ترکیه است. "دولت به نظر می رسد بیشتر و بیشتر تمایل به کاهش پکن با در نظر گرفتن قوی تر اقدامات علیه Uighurs" او می گوید: "اما این رفتن به محبوب با مردم است."

ترک دیدن Uighurs به عنوان "برادران و خواهران خود می گوید:" Karaca استاد در استانبول آیدین دانشگاه. در ماه دسامبر هزاران نفر از ترکان راهپیمایی در استانبول تماس Uighurs "رزمندگان که مقاومت در برابر آزار و اذیت" و شعار "قاتل چین از شرق ترکستان."

Abdul Kadir عثمان بود که یک پزشک در سین کیانگ اما در حال حاضر باعث می شود یک زندگی پخت گردو با پوسته flatbread در استانبول می گوید: او قدردانی پشتیبانی می داند اما محدودیت های آن است. "دولت ترکیه انجام خواهد شد چه چیزی بهترین را برای خود نه برای ما می گوید:" عثمان 45.

عثمان یکی از هزاران Uighurs به آنها ترکیه را رد کرده است اقامت مقالات رهبران محلی می گویند. بدون اقامت اجازه Uighurs خطر ابتلا به تبعید. عثمان می گوید: او می بیند Uighurs در این وضعیت دستگیر شدن هر روز است.

"آن را استرس زا به راه رفتن خارج از خانه حتی زمانی که من با تمام اعضای خانواده" عثمان می گوید. "در حال اجرا errands یک کابوس است. من می ترسم به حمل و نقل عمومی را در مورد پلیس وجود دارد."

یکی دیگر از بیکر, مردی که می دهد نام خود را به عنوان Abdulla می گوید او همچنین رشته در ترکیه با یک منقضی شده چینی پاسپورت و بدون اقامت مقالات. او دستگیر شد و فرستاده شده به یک مرکز اخراج در سال 2018 به دلایل او هنوز هم درک نمی کند.

در حال حاضر که این دستگیری ها به نظر می رسد به شدت او را خراب عصبی. او نمی تواند بخوابد. او سردرد. او نگران است که خانواده اش را گرسنه اگر او را بازداشت دوباره. او کابوس که او را اخراج شوند مانند Zinnetgul Tursun.

"این سخت است برای زنده بود," او می گوید: "بنابراین ما در حال تلاش برای حرکت به یک مکان امن."

مانند بسیاری از اویغوری تبعیدیان در اینجا او قصد فرار با خانواده اش به اروپا است. او شنیده است که اروپایی ها نمی مانند پناهندگان و یا مسلمانان کند اما امیدوارم که آنها ممکن است حداقل ایستادن به چین است.

Samarjan سعیدی کمک با گزارش و ترجمه در استانبول. ترجمه اضافی توسط Eren Devrimci و تحقیقات توسط Durrie Bouscaren و K. Murat Yildiz در استانبول.

این داستان بخشی از یک سری خاص در Uighurs در ترکیه است.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن