چگونه گوگل, هوش مصنوعی است tracking 'حرف' نهنگ قاتل — و به همین دلیل است که می تواند یک تغییر بازی orcas رو به انقراض

ونکوور—در هر روز داده شده پل Cottrell تلفن می تواند نور با صدها نفر از اطلاعیه ها. این orcas تماس."جنوب ساکن ن

توسط MINERALNEWS در 14 بهمن 1398

ونکوور—در هر روز داده شده پل Cottrell تلفن می تواند نور با صدها نفر از اطلاعیه ها. این orcas تماس.

"جنوب ساکن نهنگ قاتل بسیار پر حرف,," او می گوید.

Cottrell است پستاندار دریایی هماهنگ با شیلات و اقیانوس کانادا و او را نیز بخشی از یک پروژه است که با استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی محل در معرض خطر جنوبی ساکن orcas.

دولت کانادا نگهداری شبکه 18 زیر آب میکروفن اطراف ویکتوریا و ونکوور و همچنین سواحل غرب از جزیره ونکوور.

هر بار که یک نهنگ قاتل شنا می کند در نزدیکی یکی از آن 18 hydrophones آنها به عنوان شناخته شده, هوش مصنوعی, فن آوری توسعه یافته توسط گوگل می فرستد اطلاع رسانی گفتن محققان که در آن orcas هستند.

"آن را مانند گرفتن یک ایمیل هر پنج ثانیه است. بنابراین شما قطعا می دانم چه می گذرد در" Cottrell گفت.

نهنگ محققان به خصوص علاقه مند به ردیابی جنوبی ساکن orcas شده اند که در کاهش بیش از یک دهه است.

کمتر از 30 از آنها در حال پرورش سن با توجه به مرکز نهنگ تحقیقات سازمان مسئول انجام سالانه سرشماری از ساکنان جنوب. شمال ساکن orcas که صرف زمان کمتر در مشغول Salish دریا هستند مراتب بسیار بهتر است. وجود دارد حدود 300 نفر در این جمعیت.

هوش مصنوعی پروژه چشمه از یک همکاری بین گوگل در دره سیلیکون مبتنی بر انبوه اتصال و شیلات و اقیانوس کانادا آغاز شد که در پاییز سال 2018 است.

Cottrell و تیم خود را ارسال 1800 ساعت از صدا پر از همه چیز از whirring قایق های موتوری به صدای باران pattering در سطح اقیانوس به کلیک و سوت orcas — به جولی Cattiau را bioacoustics تیم در گوگل.

با استفاده از یک نرم افزار توسعه یافته توسط انبوه اتصال Cattiau و تیم او آموخت یک الگوریتم — در اصل برای کمک به مقامات آمریکایی شناسایی نهنگ کوهان دار — برای شناسایی orcas به جای.

ساکن orcas بسیار پرحرف گفت: Cottrell, خیلی بیشتر از خود پستاندار شکار همتایان گذرا orcas. گذرا orcas رفت و آمد در آبهای ساحلی سکوت, بنابراین به عنوان برای کشف نشده باقی می ماند توسط طعمه خود را: مهر و موم و سایر نهنگ ها. ساکن orcas, در مقابل, در حال ماهی خواران و — از آنجایی که آنها هیچ دلیلی برای پنهان کردن حضور خود را — chatterboxes های.

که باعث می شود آن را آسان برای الگوریتم آنها را تشخیص دهد.

هر زمان که orcas وارد Salish دریا Cottrell تلفن چراغ. محققان می توانند با دقت اشاره کردن دقیقا همان جایی که نهنگ ها در حال, 24 ساعت در روز و هفت روز هفته.

"این باور نکردنی است — آن را تقریبا مانند آنها بدون حریم خصوصی," او گفت:.

به همین دلیل این اطلاعات را در دسترس عموم مبادا بیش از حد مشتاق نهنگ عاشقان سر از روی آب به منظور تلاش برای گرفتن یک نگاه اجمالی از حیوانات در معرض خطر. در کانادا boaters باید حداقل 200 متر دورتر از یک نهنگ قاتل.

اما محققان مانند Cottrell را در حال حاضر می دانیم در زمان واقعی که در آن orcas هستند و بدون نیاز به نظارت بر hydrophones خود را. که ممکن است تفاوت بین مرگ و زندگی وجود دارد یا نشت نفت یا دیگر فاجعه در این منطقه است. مقامات قادر خواهد بود به سر از روی آب و به نوبه خود orcas دور از نشت در صورت لزوم.

"من امیدوارم که هرگز این اتفاق می افتد اما در صورت وجود نشت نفت مهم است ما می دانیم که در آن حیوانات در حال," او گفت:.

این اطلاعات همچنین اجازه می دهد تا مقامات هشدار به کشتی کاپیتان هنگامی که وجود دارد orcas در خطوط حمل و نقل یا راه کشتی.

جنوبی ساکن orcas خطر انقراض روبرو هستند با توجه به سموم در آب سر و صدا آلودگی ناشی از کشتی ها و بسیاری pressingly عدم چینوک را ترجیح طعمه.

Cottrell گفت: فن آوری های جدید را قادر خواهد ساخت تا مطالعات و تلاش های حفاظت از محققان حتی فکر نشده است. دانشمندان در حال حاضر اطلاعات زیادی از آن را — و آن را یک ماده از فکر راه هایی برای استفاده از آن گفت: Cottrell.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق پستی خود را

ثبت نام در حال حاضر

الگوریتم ممکن است یک روز حتی قادر به تشخیص تفاوت بین تماس های مختلف غلاف از orcas.

غلاف از رزیدنت orcas مجزا تماس آنها تنها با استفاده از میان خود به عنوان به خوبی به عنوان یک مشترک گویش آنها استفاده برای برقراری ارتباط با کسانی که خارج از گروه خانواده گفت: دبورا Giles حفاظت از محیط زیست زیست شناس با دانشگاه واشنگتن است.

"من یک acoustician در همه, اما من می توانم بگویم تفاوت بین سه (جنوب ساکن) غلاف," او گفت:. "این بسیار واضح است که صحبت کردن."

Cottrell mused که اگر این نرم افزار می تواند شناسایی فردی نهنگ آن را باز و حتی بیشتر درب برای پژوهش و حفاظت. مثلا دامپزشکان ممکن است قادر به نگه داشتن زبانه ها در برخی بیمار و مجروح نهنگ. امکانات بی پایان هستند, او گفت:.

"ما فقط خیلی خوشحال با این همکاری است. ما واقعا jazzed."

چند ماه قبل از زمان شروع همکاری یک مادر نهنگ قاتل انجام شده بود او مرده نوزاد بدن برای دو هفته قبل از اجازه دادن به آن نزول به کف اقیانوس. داستان زده وتر با بسیاری از برجسته مخمصه جنوبی ساکن orcas که به گفته محققان به آرامی گرسنه به مرگ است. سپس یکی دیگر از نهنگ قاتل, یک دچار سوء تغذیه سه ساله ساکن جنوب درگذشت با وجود نمایشی چند ملیتی تلاش نجات.

"ما آن را بخوانید و ما بسیار در مورد آن ناراحت دلیل آن را بسیار غم انگیز گفت:" Cattiau. تیم او مشغول به کار بود با ایالات متحده' ملی اقیانوسی و جوی دولت در آن زمان در نهنگ کوهان دار در اقیانوس آرام بوده که قابل بازیابی پس از صید نهنگ قانونى بود در سال 1965.

"ما فکر کردیم چه در مورد گونه هایی که در معرض خطر هستند و امروز نیاز به مراقبت فوری از مقامات?'"

بنابراین Cattiau مرتب جلسه با Cottrell در ویکتوریا در سپتامبر سال 2018 است. او ارائه شده گوگل bioacoustics تکنولوژی شیلات و اقیانوس کانادا رایگان است. آنها همچنین همکاری با انبوه اتصال که ریشه های آن در anti-deforestation جنبش تشخیص اره برقی سر و صدا در جنگل های بارانی آمازون و آگاه ساختن مقامات.

جایلز گفت: جنوب ساکن orcas نیاز به کمک آنها می توانید دریافت کنید. در سه سال گذشته ده جنوبی ساکن orcas فوت کرده اند. هفته گذشته محققان اعلام کردند که 42 ساله مرد L41 بود که گم شده است برای برخی از زمان بود دیشب.

که به معنی منحصر به فرد این جمعیت نهنگ ها یکی از مهمترین و مطالعه در جهان است که تقریبا به تصرف خود در دوران سطوح. در سال 1976 وجود دارد 68 نهنگ در جنوب جمعیت ساکن پس از ده ها تن از orcas دستگیر شدند آکواریوم با توجه به مرکز نهنگ پژوهش است. جمعیت به آرامی رشد به 89 نفر در سال 2006.

امروز وجود دارد 72 جنوبی ساکن orcas چپ.

هر کسی که می بیند یک نهنگ در پریشانی می توانید تماس بگیرید شیلات و اقیانوس کانادا را مجروح پستانداران دریایی تدریس خصوصی در 1-800-465-4336.

Wanyee Li


tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im