گرینلند و قطب جنوب در حال ذوب شدن شش برابر سریع تر از در 1990s شتاب افزایش سطح آب

در اینجا برخی از اخبار نگران کننده از بحران جهانی است.گرینلند و قطب جنوب از دست داده اند 6.4 تریلیون تن یخ در

توسط MINERALNEWS در 27 اسفند 1398

در اینجا برخی از اخبار نگران کننده از بحران جهانی است.

گرینلند و قطب جنوب از دست داده اند 6.4 تریلیون تن یخ در سه دهه گذشته; دارد این نرخ ذوب می تواند باعث جاری شدن سیل که بر صدها میلیون نفر از مردم در پایان قرن ناسا در بیانیه ای گفت.

ماهواره مشاهدات نشان داد که این مناطق در حال از دست دادن یخ شش برابر سریع تر از آنها در دهه 1990 با توجه به یک مطالعه جدید.

اگر زمان ذوب روند همچنان در این مناطق خواهد شد در مسیر برای مطابقت با "بدترین سناریو" از پنل بین دولتی تغییر آب و هوا از اضافی 17 سانتیمتر از سطح دریا افزایش 2100.

"این یک خبر خوب داستان" مطالعه منجر نویسنده اندرو چوپان از دانشگاه لیدز در بریتانیا به بی بی سی گفت.

دانشمندان گفت که دو ورق یخ هم از دست داد 81 میلیارد تن در سال در 1990s در مقایسه با 475 میلیارد تن یخ در هر سال در 2010s — عظیم شش برابر افزایش می دهد.

"امروز یخ کمک در مورد یک سوم از سطح دریا افزایش یابد در حالی که در دهه 1990 سهم خود را در واقع بسیار کوچک و در حدود پنج درصد" چوپان بی بی سی گفت. "این معانی مهمی برای آینده, برای, ساحلی, جاری شدن سیل و فرسایش."

نتیجه meltwater افزایش جهانی سطح آب دریا با 2 سانتیمتر. از مجموع این سطح دریا افزایش 60 درصد ناشی از گرینلند دست دادن یخ و 40 درصد ناشی از قطب جنوب است.

یافته های منتشر شده توسط یک تیم بین المللی از 89 قطبی دانشمندان از 50 سازمان و جامع ترین ارزیابی به تاریخ تغییر ورق یخ ناسا گفت.

در حالی که این درست است که دریاها افزایش یافته است و پیش افتاده چه چیزی جدید است که عظمت ساحلی توسعه در سراسر جهان است که نیاز به محافظت می شود منتقل شده و یا رها شده و با توجه به افزایش سطح آب از انسان ناشی از گرمایش جهانی است.

سطح دریا افزایش یافته است و نزدیک به 20 سانتیمتر در سراسر جهان از سال 1880 اما بر خلاف آب در وان آن نمی رود به طور مساوی. در 100 سال گذشته این صعود حدود 30 سانتیمتر یا بیشتر در برخی از شهرهای ایالات متحده به دلیل جریانهای اقیانوسی و زمین نشست.

"هر سانتی متر از سطح دریا افزایش یابد منجر به ساحلی جاری شدن سیل و فرسایش ساحلی اخلال در زندگی مردم در اطراف سیاره" چوپان گفت.

بیشتر از ستاره در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره. ثبت نام برای خبرنامه ما به بالا امروز داستان های مورد علاقه خود را از مقالات و چیزهای بیشتری را در صندوق ایمیل خود

ثبت نام در حال حاضر


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن