برای لبنانی ها، بهبودی بیش از حد سنگین برای تحمل یک ماه پس از انفجار

بیروت - یک ماه پس از انفجار ویرانگر بیروت، غسان توباجی هنوز زیر یک سوراخ خمیازه در سقف خود می نشیند - او می تو

توسط MINERALNEWS در 16 شهریور 1399

بیروت - یک ماه پس از انفجار ویرانگر بیروت، غسان توباجی هنوز زیر یک سوراخ خمیازه در سقف خود می نشیند - او می تواند از طریق گچ دانگ، سیم ها و استروت های فلزی و سقف آجری شکسته نگاه کند و کمی آسمان را ببیند.

این جوان ۷۴ ساله با کبودی از انفجار ۴ اوت جان سالم به در برد، اما سقوط او از ضربه آن بیماری های قلب و گردش خون او را بدتر کرد. بین آن و اقتصاد خرد شده لبنان، او نمی تواند به سر کار برگردد.

او با استفاده از آخرین دلار همسرش شده بود احتکار -- یک کالا گرانبها به عنوان ارزش ارز محلی تبخیر -- برای تعمیر پنجره های شکسته شده توسط انفجار.

تیم های داوطلب، نمادی از روح کمک به یکدیگر که از شکست های طبقه سیاسی فاسد لبنان بزرگ شده اند، توسط آپارتمان او آمدند و آسیب ها را ارزیابی کردند. آن ها پلاستیک را روی پنجره ها قرار دادند و در نهایت به صورت رایگان وعده شیشه دادند. چهار هفته بعد برنگردند.

او با لبخندی شیرین بیمار گفت که قدردانی می کند که داوطلبان جوان چقدر خوب معنی دارند. اما او نمی توانست صبر کند - با رسیدن رطوبت به ۸۰٪ برخی روزها و خورشید تابستانی که تمام روز را به آپارتمانش هدایت می کرد، مجبور بود کاری انجام دهد.

او با نشستن در شلوارک کیسه ای و یک تاپ تانک در حالی که اخبار اتاق را با سربار سوراخ تماشا می کرد، گفت: «خانه ما به اندازه جهنم گرم است.»

خانواده های لبنانی در پی انفجار عظيمی که مرکز آن در بندر بيروت بود، هنوز با بازسازی دست به گریبان هستند. بسیاری، در حال حاضر قادر به پایان می رسد دیدار به دلیل بحران اقتصادی کشور، در حال حاضر نمی تواند هزینه های ساخت خانه های قابل زندگی را تحمل کند. سرخوردگی بالا است، با دولت تقریبا هیچ جا دیده می شود و وعده کمک های بین المللی آهسته در آینده است.

با زمستان و فصل بارانی تنها هفته ها دور، گروه های امداد نگران هستند که ممکن است زمان یا منابعی برای کار ماموت تعمیر و بازسازی ندارند.

بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد، حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی که حدود ۴۰ هزار ساختمان بودند، در این انفجار آسیب دیدند که بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد، ۳۰۰۰ واحد از آن ها به شدت غیرقابل سکونت هستند.

از دست دادن خانه ها تنها یکی از بی پروای های ناشی از انفجار است که نتیجه نزدیک به ۳۰۰۰ تن نیترات های آمونیوم نادرست ذخیره شده و فاسد در بندر شعله ور می شود. اين انفجار که يکی از قوی ترين انفجارهای غير اتمی است که تا به حال ثبت شده است، بيش از ۱۹۰ نفر را کشت و هزاران نفر را مجروح کرد.

یک ماه بعد، بیروت هنوز یک شهر زخمی و عزادار است که با مصیبتی که ناگهان زندگی های زیادی را تغییر داد، دست به گریبان است. ساختمان های بلند هنوز با نماهای دمیده شده با بندر روبه رو می شوند. ساختمان های سنگی صدها ساله دارای سوراخ های خمیازه ای و بالکن های گمشده هستند. ویژگی های خیابان های کوچک به موازات بندر به طور کامل پاک شده اند. ساکنان راه رفتن در اطراف با چشمان وصله شده، بازوهای بانداژ شده و یا بر روی عصا.

رسانه های اجتماعی هنوز با افرادی که داستان ها و ویدئوهای خود را به اشتراک می گذارند شستشو می دهند و ضربه های پافشاری خود را بازگو می کنند. تصاویر کشته شدگان در محله ها گچ کاری شده است. "او یک قربانی است، نه یک شهید،" خواندن یک پوستر، رد تلاش مقامات برای دادن مردگان که برچسب محترم فداکاری خود را برای یک علت، به عنوان راهی برای آب کردن مسئولیت خود دیده می شود.

سازمان ملل متحد درخواست ۳۴۴٫۵ میلیون دلار بودجه اضطراری کرد تا ماه نوامبر به طول انجامد و یک کنفرانس کمک کننده روزها پس از این انفجار به میزبانی مشترک فرانسه و سازمان ملل متحد برگزار شد. اما تا کنون تنها 16.3 درصد از وجوه دریافت شده است.

النا دیکومیتیس، مشاور مدافع شورای پناهندگان نروژ برای لبنان می گوید از مجموع تعهدات، ۸۴٫۵ میلیون دلار برای تأمین امنیت و تعمیر سرپناه منظور شده است، اما تنها ۱٫۹ میلیون دلار پراکنده شده است.

گروه های امداد نگران ند که بودجه به اندازه کافی قوی نباشد.

او گفت: سرما و باران می تواند از اوایل اکتبر شروع شود. او می گوید: «مطمئناً نمی توان ده ها هزار خانه را به موقع تعمیر کرد. که ما به طور مطمئن می دانیم، حتی با تمام تلاش های مداوم."

NRC در دو محله از سخت ترین محله ها به نام های کارانتینا و مار میخائیل کار می کند. وی گفت: 12400 نفر را برای کمک به سرپناه و 16800 نفر برای مداخلات آب، بهداشت و بهداشت قبل از مارس 2021 هدف قرار می دهد.

...

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
نظرات کاربرن