زن کشیش در حال حاضر تعداد نر آنهایی که در کلیسای سوئد

استکهلم - کلیسای سوئد بیشتر زن نسبت به مرد کشیش برای اولین بار با توجه به اعداد منتشر شده در این ماه نشانه ای

توسط MINERALNEWS در 4 مرداد 1399

استکهلم - کلیسای سوئد بیشتر زن نسبت به مرد کشیش برای اولین بار با توجه به اعداد منتشر شده در این ماه نشانه ای از گام های بزرگ برای برابری جنسیتی از زنان بودند که برای اولین بار اجازه داده بود كه در سال 1960.

لوتری موسسه بود که این مقام سوئدی دولت کلیسا تا سال 2000 در حال حاضر تعداد 1,533 خدمت زنان به عنوان کشیش و 1,527 مردان است. آن اسقف اعظم و چند اسقف نیز زنان است.

"آن را آینه ای از جامعه در راه" برگرد. الیزابت Oberg هانسن گفت: پس از یک خطبه در یک کلیسای کوچک در استکهلم. "آن را به عنوان آن را باید."

Oberg هانسن شد یک کشیش بیش از 30 سال پیش و او به وضوح به یاد می آورد تبعیض او مواجه زمانی که اولین محله او اختصاص داده بود را قبول نمی کند ،

اما زمان تغییر کرده است. این موسسه اروپایی برای برابری جنسیتی در سال گذشته رتبه سوئد در بالای آن سالانه برابری شاخص به این کشور یک نمره از 83.6 نسبت به متوسط 67.4 برای اتحادیه اروپا به عنوان یک کل.

"این یک چیز خوب است اما من فکر نمی کنم خیلی در مورد آن را امروزه" Oberg هانسن گفت: از جنس موضوع در کار او.

سوئد مسیر به سمت برابری جنسیتی به اشتراک گذاشته شده است در سراسر اسکاندیناوی با تقریبا برابر تعداد مردان و زنان به خدمت در صفوف روحانیت کلیسای دانمارک و زنان به خوبی نشان داده شده در روحانیت کلیسای نروژ است.

کلیسای سوئد اسقف اوا Brunne که بازنشسته پس از یک دهه پیشرو استکهلم اسقف نشین کمک فشار برای پذیرش از زنان است اما تاکید کرد او فکر نمی کند که روحانیت باید تبدیل به یک اکثریت زن حرفه ای است.

"من خواسته شده است در طول 10 سال به عنوان یک اسقف 'که در آن تمام مردان? و همه می توانم بگویم این است که" من نمی دانم. من نمی دانم'" Brunne گفت: در یک مصاحبه تلفنی. "این همان چیزی که اگر شما نگاه کنید در دانشگاههای سوئد — زنان بیشتر از مردان است. این بدان معناست که بیشتر زن وکیل و دکتر و غیره."

سوئد کلیسای برخی از 5.8 میلیون عضو به نمایندگی از برخی از 57.7 درصد از جمعیت کشور. اما بسیاری از pews خالی هستند این روزها و به احتمال زیاد اشغال شده توسط زنان به عنوان به خوبی.

"من فکر می کنم آن چیزی است که ما باید به عنوان یک هشدار, همیشه, هنگامی که ما می بینیم که وجود دارد این است که یک عدم تعادل" برگرد. کریستینا Grenholm رئیس کلام برای کلیسای سوئد گفت: خواستار عدم تعادل جنسیتی در میان نمازگزاران "قابل توجه است."

"من فکر می کنم که مردان باید چیزی برای کشف در کلیسای" Grenholm گفت.

آنا Inghammer, 42, یک مادر از سه مطالعه الهیات و نامزد روحانیت گفت: تعادل مردان و زنان در کلیسا حس به او, اما او فکر می کند کار بیشتری مورد نیاز است را به برابری در مناطق دیگر.

بیشتر از آنچه مسائل در صندوق پستی خود را

شروع صبح خود را با همه چیز شما نیاز به دانستن و هیچ چیز برای شما. برای ثبت نام اول تا ستاره جدید روزانه در خبرنامه ایمیل.

ثبت نام در حال حاضر

"عیسی در زمان خود ایستاده بود تا برای عدالت برای مردم از همه طبقات و همه جنس, بنابراین من فکر می کنم آن زمان برای زنان و حتی بیشتر را یک گام به جلو" Inghammer گفت.

"البته نمایندگی خوب نمایندگی از زنان بلکه قومیت و کلاس و...که همچنین چیزی است که ما نیاز به کار بر روی آن است," او گفت:. "کلیسا برای همه است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
نظرات کاربرن