ده ها نفر در حالی دستگير شدند که اعتراضات خشونت آميز پورتلند ادامه دارد

پورتلند، اور صدها نفر شنبه شب در پورتلند اورگن برای تجمعات و راهپیمایی علیه خشونت پلیس و بی عدالتی نژادی جمع ش

توسط MINERALNEWS در 16 شهریور 1399

پورتلند، اور صدها نفر شنبه شب در پورتلند اورگن برای تجمعات و راهپیمایی علیه خشونت پلیس و بی عدالتی نژادی جمع شدند، چرا که اغلب تظاهرات شبانه خشونت آمیز که 100 روز از کشته شدن جورج فلوید اتفاق افتاده است، هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد.

کوکتل مولوتوف که در جریان راهپیمایی در خیابان پرتاب شد، آتش سوزی بزرگی را برانگیخت و پلیس را بر آن داشت تا اعلام شورش کند. به نظر می رسد ويديوئی که به صورت آنلاين منتشر شده است نشان می دهد گاز اشک آور برای پاک کردن معترضان از آنچه پليس گفت تظاهراتی غير مجاز است، اعزام می شود.

پلیس بیش از ۵۰ نفر را دستگیر کرد. مقامات می گويند دست کم يک عضو جامعه مجروح شد.

کفش های یک فرد پس از شعله های آتش در خیابان آتش گرفت، ویدئو نشان داد. مردم "درگیر شدن در رفتار مبهم و خشونت آمیز در نتیجه عمدا و یا بی پروا ایجاد یک خطر بزرگ از ایجاد زنگ خطر عمومی،" بخش توییت کرد. "بمب های آتش زا به سمت افسران پرتاب شدند."

معترضان که بيشتر سياه پوشيده بودند، روز شنبه در اطراف غروب آفتاب در يک پارک چمنی در شهر جمع شده بودند. سپرهای چوبی بر روی چمن قرار می گرفتند تا معترضان به عنوان حفاظت از آن استفاده کنند.

تظاهرات در پورتلند در اواخر ماه مه پس از کشته شدن پلیس فلوید در مینیاپولیس آغاز شد. در جریان این درگیری ها، برخی پنجره ها را شکسته اند، آتش های کوچکی به آتش گرفته اند و پلیس را با سنگ ها و اشیاء دیگر گلوله باران کرده اند.

در صدمین روز اعتراضات در پورتلند، تظاهرکنندگان عهد کردند که به آمدن به خیابان ها ادامه دهند.

توپاک لیهی، سیاه پوست ۲۳ ساله اهل پورتلند، گفت که احتمالا ً حدود ۷۰ روز از ۱۰۰ روز تظاهرات به اعتراضات بیرون بوده است.

لیهی گفت می خواهد شاهد کاهش قابل توجهی به بودجه پلیس محلی باشد، با پولی که به دیگر نیازهای جامعه هدایت می شود. وی گفت تظاهرات تا مدتی ادامه خواهد داشت.

لیهی گفت: فکر می کنم تا انتخابات ادامه خواهد داشت. "نميبينم که سرعتش کم بشه"

چلسی جردن 30 ساله از پورتلند در این مورد می گوید: «احساس می کنم مردم اینجا قلب و تعهد زیادی دارند.»

جردن به اسپری رنگ زرد بر روی کاتوت ها کمک می کرد تا نام سیاه پوستان کشته شده توسط پلیس را علامت گذاری کند.

او می گوید: «من می خواهم تا رها شدن کامل پلیس به آن ادامه دهم، بنابراین فکر می کنم مبارزه طولانی خواهد بود.»

اوايل روز شنبه صدها نفر در پارکی درست در شمال پورتلند در ونکوور، واشنگتن، برای مراسم يادبود آرون "جی" دنيلسون، حامی يک گروه راست گرا به نام پاتریوت نماز، که ۲۹ اوت کشته شد، جمع شدند. قاتل مظنون خود روز پنجشنبه توسط پليس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

خانواده ها در این رویداد با بچه های خود نشان داد، صف برای BBQ رایگان و picnicking بر روی چمن در استر کوتاه پارک. در حالی که سخنرانان مختلف خطاب به تماشاگران روی صحنه، شرکت کنندگان پرچم های خود را با شور و شوق تکان می دادند و گهگاه به شعارهای «یو-اس-ای!» می شکستند.

بسیاری از جمعیت طرفداران رئیس جمهور دونالد ترامپ بودند که کلاه و پیراهن MAGA به تن داشتند یا پرچم های ترامپ-پنس را در دست داشتند. برخی نیز پرچم ها را تکان دادند و تی شرت هایی پوشیدند که حمایت از پلیس را نشان می دادند.

جمعیت به طور منظم در boos با هر اشاره ای از شهردار پورتلند تد ویلر و اورگان دولت کیت براون فوران, که پاتریوت نماز موسس جوی گیبسون خواستار عذرخواهی از خانواده دانیلسون به دلیل آنها احساس می کردند که او به طور ناعادلانه به تصویر کشیده شده است.

گیبسون گفت: این در مورد حقیقت و دروغ است. "جی سفیدپوست نبود"

مقامات اسناد اضافی دادگاه را اواخر روز جمعه منتشر کردند که جزئيات لحظات پيش از قتل دنيلسون را جزئيات می کرد.

این اسناد شامل عکس هایی از تصاویر امنیتی بود که مظنون، مایکل فارست رینول را نشان می داد، به یک گاراژ پارکینگ اردک زد و قبل از ظهور به سمت جیب یا کیسه ای در کمرش رسید تا قربانی را دنبال کند. دانیلسون اسپری خرس و باتوم قابل گسترش را در دست داشت و بر اساس اسناد، یک تفنگ دستی گلوک لود شده در یک هولستر در کمرش داشت.

...

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de