چین چهره عصبانی جهان به دنبال ویروس پاسخ در کلیدی که در جلسه

کانبرا استرالیا—در اولین جلسه از سازمان بهداشت جهانی حاکم بدن از COVID-19 یورش برده و جهان, چین تنظیم شده است

توسط MINERALNEWS در 28 اردیبهشت 1399

کانبرا استرالیا—در اولین جلسه از سازمان بهداشت جهانی حاکم بدن از COVID-19 یورش برده و جهان, چین تنظیم شده است به چالش کشیده می شود در دو تا از آن در حساس ترین مسائل مربوط به: حزب کمونیست اولیه دست زدن به ویروس و وضعیت تایوان مشارکت.

در حالی که ایالات متحده راه اندازی کرده است یک رگبار روزانه از حملات در چین از جمله نشان می دهد این ویروس فرار از یک آزمایشگاه در مرکز شهر ووهان اتحادیه اروپا و استرالیا به نقش کلیدی هل دادن یک کاوشگر به ویروس مبدا زمانی که سازمان بهداشت جهانی — که تصمیم گیری بدن — جمع آوری دوشنبه برای یک نشست سالانه در ژنو است.

ایالات متحده-حمایت بلوک نیز فشار برای تایوان که دست زدن به این ویروس شده است یک موفقیت نادر داستان برای حضور در این نشست به عنوان ناظر. این حرکت با هدف تقویت تایوان رسمی و غیر رسمی روابط دیپلماتیک — خشمگین کرده است چین که نمایش این جزیره به عنوان یک استان و به مدت طولانی به دنبال منزوی کردن آن در صحنه جهانی است.

مرحله نهایی مسابقات نشان دهنده ژئوپلتیک گسترده تر مبارزه خوردگی در ایالات متحده و متحدان آن در برابر چین که سیستم استبدادی آمده است تحت بررسی در پی یک بیماری همه گیر است که به کشته شدن بیش از 300,000 مردم و ویران اقتصاد جهانی است. ایالات متحده به حالت تعلیق کمک های مالی برای کسانی که این ادعا آن را با گرایش به سمت چین و حتی پیشنهاد راه اندازی یک جایگزین بدن.

در عین حال برای همه سر و صدا بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که چین به فرماندهی پشتیبانی از قنداق کردن از نزدیک به 200 کشور در این مجمع که نیاز به روابط خوب با جهان و دومین اقتصاد به مسافران داخلی رشد. و هر گونه تلاش برای جایگزین شده است که بعید است برای به دست آوردن کشش.

"تا آنجا که تلاش شده این موضوع انتقاد در این بحران هیچ جایگزینی را نگاه قابل ملاحظه ای شبیه به آنچه که ما امروز" گفت: ناتاشا Kassam, یک دیپلمات سابق استرالیا در چین که در حال حاضر یک محقق در موسسه Lowy در سیدنی. "این سخت است تصور کنید که موثر جهانی بهداشت موسسه است که از مطالعه حذف چین و آن را سخت به تصور کنید که ایالات متحده آمریکا ساخت تایوان مشارکت یک خط قرمز است."

هنوز خشم در برخی از نقاط جهان بیش از چین پاسخ به همه گیر است که هنوز هم تازه و به احتمال زیاد بازی این هفته است. به غیر از اولیه coverup جهان تبدیل شده است به طور فزاینده ای ناراحت با چین آمرانه پاسخ به هر گونه انتقاد.

استرالیا به طور خاص احساس گرما از پکن که تهدید به تحریم محصولات خود و همچنین به حالت تعلیق واردات گوشت از چهار گیاهان پردازش برای "ویژگی های" دلایل. دولت در کانبرا به نام تحریم و تهدید اقتصادی "اجبار" و نه حمایت کردن در آن خواستار یک ویروس شد.

"شما نمی توانید اجازه دهید که دنباله رفتن سرد" نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون به خبرنگاران گفت: در 8 مه. "و من فکر می کنم استرالیا و ایالات متحده و بریتانیا و کشورهای سراسر جهان می خواهم به دانستن آنچه که اتفاق افتاده است چرا که ما نمی خواهیم به آن را دوباره اتفاق می افتد."

در حالی که اتحادیه اروپا هنوز هم کار کردن جمله بندی از این طرح در اجرا به مجلس, کمیسیون اروپا گفت: پیش نویس قطعنامه پیش بینی شده و خواستار "بررسی مستقل در درس های آموخته شده از بین المللی بهداشت و درمان در پاسخ به کوروناویروس."

استرالیا گفته است که می تواند اتفاق می افتد از طریق بهداشت و درمان اضطراری برنامه که قرار بود پس از بحران ابولا در سال 2014 و بین المللی بهداشت و درمان مقررات بررسی کمیته که ارزیابی پاسخ به همه گیر H1N1 در سال 2009.

ساختمان acrimony نیز بیشتر کشورهای مایل به فشار چین بر تایوان است که یک خط قرمز برای مقامات در پکن. رئیس جمهور Tsai و نشستند ون دولت در تایپه ساخته شده آوازی زمین را شامل می شود در جلسات این هفته گفت: از آن نیاز به دسترسی به اطلاعات دست اول در مورد گسترش این بیماری است.

چه کسی گفته آن اتیوپی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus هیچ دستور به ارائه تایوان دعوت به مجمع به دلیل وجود دارد "هیچ حمایت روشن" در میان کشورهای عضو. او در مارس را متهم کرده بود که تایوان از پشت یک نژادپرستانه علیه او و آفریقایی به طور کلی — شارژ تایپه که از آن به عنوان "تهمت."

یک پیشنهاد حمایت 13 عضو اتحاد نام برای مونتاژ به یک تماس در مورد اینکه آیا تایوان می توانند شرکت کنند. چین مسدود تایوان مشارکت در سازمان پس از استقلال-تکیه خانه مدرن انتخاب شد در سال 2016 و قبول است که هر دو طرف متعلق به "یک چین است."

آمریکا "مشخص" برای دیدن تایوان شرکت در جلسات به عنوان ناظر با یک سخنگو در ایالات متحده ماموریت در ژنو گفت که درس از آن تجربه موفق مبارزه با COVID-19 "خواهد بود از سود قابل توجهی به بقیه جهان است."

"جمهوری مردم چین ترجیح می دهند که موفقیت به اشتراک گذاشته نمی شود بدون شک برای جلوگیری از ناراحت کننده مقایسه" سخنگوی گفت.

به نوبه خود, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: آن را "قویا تکذیب" کشور پیشنهاد به دعوت تایوان برای حضور در این مجمع و همچنین لعنتی تماس به صورت مستقل پروب به ویروس مبدا به عنوان "مانور سیاسی."

"برخی کشورها اصرار بر بحث در مورد طرح های مربوط به تایوان را به سیاسی یک مسئله بهداشت عمومی," ژائو روز جمعه گفت. "این نتیجه تنها می تواند به شدت تداخل با پیشرفت این کنفرانس و تضعیف همکاری های بین المللی."

چین با اعتماد به نفس است که اکثر کشورها اجازه نخواهد داد تایوان برای شرکت به عنوان یک ناظر و پکن خواهد بود "هرگز" اجازه می دهد تا یک تیم تحقیقاتی مستقل در داخل مرزهای خود گفت: شیعه Yinhong یک مشاور چین کابینه و همچنین یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه Renmin در پکن.

"این در حال تبدیل شدن روشن است که چین موضع عمومی است که به رد و انتقاد تمرکز بر تلاش های آن ساخته شده است در مبارزه جهانی," شیعه گفت. "این یک موقعیت است که چین را تغییر نمی دهد, از این رو, نما, تیز مخالفان به صدای متهم آن coverup و ادعا پاسخگویی."

دریافت آخرین در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره از جمله به روز coronavirus پوشش با ما خبرنامه به ایمیل

ثبت نام

از نظر قانونی وجود دارد هیچ ارائه در این که قانون اساسی قطعنامه و یا قوانین روش که جلوگیری از این که مدیر کل از دعوت تایوان به مجلس به عنوان ناظر گفت: Julian G. کو یک استاد برجسته قانون اساسی در هوفسترا دانشگاه که مطالعات چین در رابطه با قوانین بین المللی است. از آنجا که هیچ کس خواسته است که به دعوت تایوان به عنوان یک دولت عضو و یا به رسمیت شناختن تایوان به عنوان نماینده چین در بدن استناد یک سال 1971 سازمان ملل متحد تصمیم شناخت پکن است "بی ربط" او گفت:.

هنوز اکثریت اعضای مجمع به احتمال زیاد برای جلوگیری از تایوان مشارکت با توجه به Kharis Templeman یک مشاور پروژه در تایوان در هند و اقیانوس آرام در دانشگاه استنفورد موسسه هوور.

"این فقط یک واقعیت سیاست بین المللی در حال حاضر که بسیاری از کشورها مایل به در معرض خطر خود را در رابطه با PRC به اقدامات نمادین در حمایت از تایوان," او گفت چین رسمی نام و نام خانوادگی. "تا زمانی که پکن باعث می شود کشور را انتخاب کنید بین آنها و تایوان در حال رفتن به از دست دادن."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب