بروس آرتور: “ما فقط دعا می کنم برای یک روز که ما بدون مرگ.’ Bobcaygeon چپ وضعیتی وخیم توسط coronavirus

BOBCAYGEON, ONT.—یک تفاوت وجود دارد میان یک شهر آرام و یک سکوت. Bobcaygeon است و نه آن است که هر دو. برخی از مردم هنوز هم در صف انتظار برای Valu مارت یا Foodland. برخی از مردم هنوز هم رها LCBO. غول مزرعه-شهر کامیون وانت هنوز هم سر و صدا در اطراف و مردم هنوز هم به رفتن به اداره پست. آنها استفاده می شود برای قرار دادن نام افرادی که فوت کرده در پنجره وجود دارد با یک عکس خوب است. به تازگی آنها متوقف شده است.

Bobcaygeon شد و در حال حاضر یک لنگر برای این بخش از کلبه کشور, بازنشستگی مقصد توریستی شهر است. آن sainted توسط غم انگیز هیپ چون گرد Downie نمی تواند پیدا کردن محل دیگری در کانادا که نام قافیه با صورت فلکی یا نزدیک به اندازه کافی. این کمک کرد که آن زیبا است در اینجا. خط فلکی بودن یک ستاره در یک زمان کار می کند.

و Bobcaygeon است پینکرست شهر در حال حاضر. از صبح روز جمعه یکی در هر هفت COVID-19 مرگ و میر در انتاریو اتفاق افتاده بود در یک طبقه آجری خانه سالمندان در بالای تپه در انتهای جنوبی شهر بر جاده اصلی در.

“ما در حال شناخته شده به عنوان هیپ شهر می گوید:” هارون Shaw, 43, شهر, شهروند از سال 2017. “و در حال حاضر شناخته شده به عنوان مرکز استان انتاریو به این دلیل است.”

Aaron Shaw delivers groceries to a home in Bobcaygeon, a town that has been hard hit by the COVID-19 pandemic.

برخی از اتاق ها از هم جدا شده توسط پرده. اول عمومی و اطلاع رسانی از شیوع آمد جمعه, مارس 20 و کارکنان مریض شدم پس از ساکنان انجام داد. این گزارش نشد کارکنان به اندازه کافی برای پوشش و که بیمار بودند و نه جدا از سالم به مدت دو هفته به دلیل ساختمان نبود فضای کافی برای حرکت مردم است.

روز چهارشنبه این هفته پینکرست اعلام کرد 28th ساکن مرده بود از coronavirus. در روز پنج شنبه به آنها اعلام کرد 29. روز جمعه آنها اعلام کرد هیچ جدید مرگ و میر برای اولین بار در آنچه احساس می کردم که برای همیشه لطفا برای. این مرکز دارای 65 تخت. آنها زمانی که این آغاز شده است.

“ما فقط دعا می کنم برای یک روز که ما بدون مرگ” گفت: یکی دیرین Bobcaygeon ساکن قبل از جمعه اعلام. “منظورم این است که ما یک مرگ در هر روز. و همه را به یک نظر و در همه منفی پیشنهاد اما آن دسته از کارگران در حال انجام بهترین آنها می توانند.

“من فکر می کنم بسیاری از ترس است. من نه از ترس شخص من ندارد, ترس از مرگ, اما من فقط آرزو می کنم که آنها نمی باید به مرگ به تنهایی.”

این ویروس می تواند هر کسی را شکار سالمندان و می تاخت و تاز مراقبت از خانه که understaffed توسط underpaid کارگران که اغلب در خدمت امکانات متعدد. The Globe and Mail شمارش COVID-19 در بیش از 600 سراسر کانادا و این تعداد به احتمال زیاد بالاتر در حال حاضر. بعضی از آنها در حال حاضر تبدیل به بدنام تراژدی. هفت اوکس در سکربروق دهکدهای از دست داد حداقل 16 نفر است. مونترال روزنامه در گزارش خصوصی در دوروال Résidence Herron که تشبیه توسط بهداشت حرفه ای که به نجات آن را به یک اردوگاه کار اجباری. نزدیک به نیمی از کبک coronavirus مرگ و میر رخ داده است در مراقبت از خانه.

“ما فقط برای اولین بار می گوید:” داگ واندن رئیس Bobcaygeon پیچش یا حلقه زنی ،

آنچه باقی می ماند یک شهر در حالت سکون نشسته جایی بین تراژدی و امید است. Bobcaygeon جایی که تورنتو پول پاشیده بیش از یک قایق رانی بهشت همراه ترنت-سورن آبراه خارج Muskoka کلبه عقب نشینی است. حدود نیمی از جمعیت این شهر است 65 ساله و مسن تر. جمعیت نزدیک به سه برابر در تابستان اما نشسته در 3,500 از طریق سه چهارم از سال; شماره تلفن داده شده در چهار رقمی بازه چرا که همه شماره شروع می شود با 705-738. بسیاری از رستوران ها در Bobcaygeon فقط شروع به باز بماند در طول سال.

جامعه روح در اینجا قابل لمس است: باغداری باشگاه پیچش یا حلقه زنی باشگاه Kinette باشگاه لژیون بیشتر و بیشتر. داوطلبانه قدرت بسیاری از شهرهای کوچک و این یکی به خصوص. به طوری که آنها سعی کرده اند برای کمک به هر یک از دیگر, که در آن آنها می توانند. معمولا آنها را جمع آوری با هم. در حال حاضر آنها در حال تلاش برای پیدا کردن راه های دیگر.

Blue ribbons, made of everything from plastic to terry cloth, hang throughout Bobcaygeon as a show of support to health-care workers.

“آن را ویرانگر می گوید:” شاو اجرا می شود که یک درخت حذف شرکت است که یک تکیه گاه جامعه پاسخ. “آن ویرانگر است. من می دانم که یک جمعیت بزرگ در پینکرست و زمانی که من را از من تحویل من و خانواده ایستاده در پنجره در اشک به دنبال خانواده خود در داخل ، آن را بسیار سخت است. آن ویرانگر است.

“اما جامعه در حال آمدن است با هم دیوانه می خواهم.”

به طور معمول Bobcaygeon خواهد بود شروع به همهمه در حال حاضر به عنوان زمستان محو می شود. در بسیاری از شهرهای کانادا, زمستان ها در مورد پیدا کردن دلیل برای با هم بودن و یا داشتن آنها را مجبور بر شما.

“من شده است به شش یا هفت مجالس ترحیم پس از کریسمس چرا که در یک جامعه مردم تمایل به مرگ این زمان از سال در زمستان می گوید:” جان Bick, 73 که خانواده یکی از اصلی کشاورزی خانواده ها در این منطقه است. “بنابراین مردم در حال مرگ هستند از علل دیگر به عنوان به خوبی به عنوان این است.”

این متفاوت است ، Bick تشبیه به یک شهر مورخ پرسید که چگونه بسیاری از او می داند که فوت کرده اند در پینکرست. او می گوید: پنج. نه شش. شاید هفت.

Marg کامرون رئیس جمهور لژیون. او 73 و در سمت چپ خانه یک بار در سه هفته. سالمندان از پینکرست و مورد مانور استفاده می شود bused به لژیون یک بار در ماه و با آنها بازی یکنوع بازی شبیه لوتو و بازی و برنده شدن جوایز و لژیون خدمت آبجو یا آب میوه و تنقلات. لژیون برگزار شد جلسه جم هر هفته با نوازندگان محلی و یکی پینکرست ساکن المر DesRoches می شرکت کنند. آنها بازی کلاسیک: “You Are My Sunshine” یک مورد علاقه.

“پسر او به ارمغان آورد او را بیش از هر پنج شنبه و پدر خود را همیشه مرتب و منظمی او آن را دوست داشت و او می خواهم به آواز خواندن همراه, و او می دانست که تمام این آهنگ ها که در آنها بازی می گوید:” Marg. “المر در گذشت.”

او با اشاره به اموزش شپرد, یک زن با یک حس شوخ طبعی و یک ستون در جامعه; اموزش منتقل شده بود دختر بالغ تامی به پینکرست بعد از روت درگذشت شوهر به دلیل تامی — که سندرم داون — تا به حال به مراقبت گرفته شود. اموزش رفت و پس از تامی. هر دو فوت کرده اند.

Marg به نام همه 250 لژیون اعضای یکی یکی و شاید نصف شد snowbirds فقط بازگشت از خارج از کشور. او تا به حال لژیون پرچم کاهش به نصف ماست. آن را سخت بدانید که چه باید بکنید.

“آن را بر همه چیز” او می گوید. “حتی زمانی که درایو شما از طریق آن یک بیت از یک شهر ارواح. ما می دانیم که همه چیز بهتر خواهد شد پایین جاده وجود دارد اما این اضطراب من حدس می زنم آن است.

“شما فقط احساس اضطراب شما نمی دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد فردا شما نمی دانید که شما در حال رفتن به شنیدن در مورد شما نمی دانم که رفتن به قربانی بعدی. حتی زمانی که شما رفتن به فروشگاه مواد غذایی و یا فروشگاه حیوان خانگی. من که قرار بود برای رفتن به فروشگاه حیوان خانگی و من می دانم که مارلین اجرا می شود که حیوان خانگی Valu و شوهرم بالا است خطر بالا: او را به حال سرطان و سکته مغزی. و او گفت: “مارگارت من قصد دارم به آن را به خانه خود را.’ او کاهش یافته است و آن را در درب جلو من.

“مردم به نوبه خود در اطراف آن: آنها می گویند آنچه شما نیاز دارید؟”

پس از شیوع آمد وحشت. Valu-مارت از دست داد 13 از 50 نفر بیشتر دانش آموزانی که والدین نگران آنها بودن در معرض ویروس. به هر جهت به نظر می رسید مانند انباشت: 400 دلار $500. بسیاری از سالمندان ترسیده بودند از Bobcaygeon فروشگاه و رفت به فروشگاه در ericsson research را در نزدیکی Fenelon می افتد به جای. Valu مارت تصمیم گرفت آن نیاز به اقدامات احتیاطی.

“بلافاصله ما را با کسی در مقابل فروشگاه ما و با ما صفحه نمایش می گوید:” جسیکا عجیبی که اجرا می شود این فروشگاه با شوهرش کن که پدر و مادر آن را متعلق به قبل از آنها. “ما از آنها بخواهید اگر آنها بوده ام در خارج از کشور, نزدیکی هر کسی که در خارج از کشور و یا اگر آنها شده است در تماس با هر کسی از پینکرست.

A resident of Pinecrest Nursing Home gets some fresh air just outside the front doors of the home on Wednesday. at least 29 residents of the home have died due to an outbreak of COVID-19.

“و ما واکنش گفت: شما نمی توانید قائل است که راه. و دفاع از من وجود دارد اگر مناسب PPE (personal protective equipment) استفاده شده بود و نیمی از کارکنان خود را نمی خواهد آن را داشته باشد. و از آن تاسف و آن را تقصیر آنها نیست. اما من می خواهم به انجام همه چیز را در قدرت برای محافظت از کارکنان من و جامعه من که خرید در فروشگاه. و این که چگونه در آن است. من یک آتش نشان. من به اجرا پزشکی, تماس, خودم, و ما بسیار سخت PPE پروتکل در محل. ما باید مقدار زیادی از اورژانس و آتش نشانی و پرستاران که فروشگاه در فروشگاه ما. من انکار نمی کنم که هر کسی. متاسفانه پینکرست ندارد آن پروتکل در محل.

“اگر کسی از پینکرست در اینجا می آید, به من بگویید چه شما می خواهم من را در و فروشگاه آن را شخصا برای شما و آن را به هر کجا که. تماس با من.”

شانون کمپبل است Valu مارت دلی مدیر و مادرش کتی شده است یک پرستار در پینکرست برای 35 سال است. در روز پنج شنبه مارس 19, کتی پایین آمد با گلو درد; او در خانه مانده روز بعد نگران آلوده ساکنان. کتی را COVID-19 آزمون برگشتم مثبت در دوشنبه. شانون شوهرش را از دست داده و به بیماری قلبی دو سال پیش و دو دخترش ماندن با پدر و مادر او هر روز. او در سمت چپ ذخیره به عنوان به زودی به عنوان او شنیده می شود. او خانواده خود جدا شده و منتظر.

“او هنوز بیمار, اما او هنوز هم قادر به نفس کشیدن نیست رفتن به بیمارستان و یا هر چیزی که می گوید:” شانون. هیچ کس دیگری در خانواده دارای آزمایش مثبت; شانون دختر بزرگتر است نادر اختلال متابولیک glutaric acidemia نوع 2 و نمی تواند ذخیره چربی: بدن خود را در خود را هنگامی که او بیمار می شود.

“من نمی دانم چگونه آن را تحت تاثیر قرار او می گوید:” شانون. “به طوری که کل اضافی اضافه شده استرس است.”

شانون صرف 14 روز جدا از خانواده اش. این صدا مانند مادر او تا به حال به کار حتی به صحبت کردن در تلفن. کتی به نظر می رسد در نهایت بهتر است پس از سه هفته از تب و سرفه.

“این خیلی سخت بوده است. مقدار بار من تا به حال به او تماس بگیرید و به او یک به روز رسانی در اعداد شده است و او در کنار خودش گریه و احساس وحشتناک است که او وجود دارد برای کمک به می گوید:” شانون. “و این مردم بودند که او را برای کمک به مراقبت از برای چندین سال. آنها مانند خانواده ، و آن ویرانگر است.

“مگر در مواردی که شما در واقع وجود دارد هیچ کس نمی داند چه اتفاقی می افتد در آن وجود دارد.”

شانون فکر می کند مادر او ممکن است به بازگشت به کار هنگامی که او خوب است. در روز پنج شنبه بعد از ظهر یک جراحی-خاکستری نعش کش نشسته پینکرست طرف ورودی; در روز بعد کسی چپ بزرگ کرکی پر اسباب بازی سگ بر روی چمن, خارج, و آن را غیر روحانی مستعد در شکم خود اشاره کرد و در خانه است.

دریافت آخرین در صندوق پستی خود را

هرگز از دست ندهید آخرین اخبار از ستاره از جمله به روز coronavirus پوشش را با ما رایگان خبرنامه به ایمیل

ثبت نام در حال حاضر

جوامع کوچک اجرا در یاران. شاو شرکت میمون دیوانه درخت خدمات استخدام 10 نفر: او انداخت سه در ارائه مواد غذایی به بلانت نگرانی بیش از snowbirds. او نه مسئول برای تحویل: مردم فقط پرداخت صورتحساب با یک چک. هنگامی که مردم شروع به نکته او آن را همسان و اهدا نیم به بانک غذایی و نیمی به Kawartha Lakes COVID-19 صندوق امداد — $1,000 تا کنون.

“ما بزرگ دو بشکه ماسک و دستکش و ضد عفونی کننده دست,” شاو می گوید. “ما می توانیم انجام این کار است.”

“او شده است فقط باور نکردنی برای جامعه می گوید:” عجیبی. “او آغاز شد (تحویل) و پس از آن مردم به دنبال کت و شلوار.” فروشگاه خود را به تنهایی 50 اضافه شده تحویل روز و تا به حال برای رفتن به 24 ساعت نوبت به پر کردن سفارشات.

A stuffed toy lies on the ground near a sign honouring the "Heroes of Pinecrest." The Bobcaygeon nursing home has lost 29 people to the coronavirus.

مردم کمک کند. یک طراح گرافیک به نام پل رید آمد تا با یک تی شرت و شاو پرسید: Sherri پوست که صاحب یاد Bigley فروشگاه مرکز شهر برای کمک به چاپ 1,000: پیراهن خواندن Bobcaygeon ایالات ما قوی جزایر سه یک قلب است. پوست کنده می گوید که آنها فروخته ام 700 و یک خانواده زد داخل زمانی که آنها تحویل داده شد و بیرون آمد و به ژست برای عکس. بیشتر در حال چاپ شده و هدف این است که $25,000 برای تسکین صندوق خواهد بود که با هدف حمایت از خط مقدم سلامت کارگران است.

شاو ارسال شده در Facebook برای iPads ها; او 10 از آنها را به پینکرست بنابراین ساکنان می تواند خانواده خود را و یکی دیگر از چهار یا پنج مورد مانور اصلی مراقبت در منزل در شهر است. یک گروه scrounged استفاده نشده PPE در سراسر منطقه و شاو کمک کرده و تحویل آن به لیندسی بیمارستان دکتر محلی و پینکرست. او شنیده ام از یک کلبه زن و شوهر, جری و مری لنوکس از Whitby: آنها متعهد $5,000 برای صندوق امداد و پس از آن یکی دیگر از $5,000.

مزارع محلی در حال ارائه سبزیجات تازه و تخم مرغ و گوشت. Tim Hortons می فرستد مواد غذایی و چای و قهوه به پینکرست دو بار در روز. محلی شرکت کابل کابل کابل به روز رسانی پینکرست اینترنت. شده اند وجود دارد بسیاری از داوطلبان است.

این شهر را یک درایو از پینکرست با وسایل نقلیه اضطراری و به طور منظم مردمی و دیگری زن و شوهر کوچکتر رژه به نمایش پشتیبانی می کند.

Al اینگرام که مدرسه هیئت مدیره و خزانه دار و دیگری فوق العاده داوطلب در تقریبا در هر جای زندگی فقط پایین جاده. او فکر می کند بسیاری در مورد پینکرست.

“این شگفت انگیز است برای من هر بار که من درایو وجود دارد رو به 12 یا 14 اتومبیل در پارکینگ می گوید:” Ingram. “من فقط شگفت زده در اندازه نیروی کار است که نگه می دارد نشان دادن وجود دارد.”

The flag at the local Royal Canadian Legion in Bobcaygeon flies at half mast after the loss of some of its members to the coronavirus.

“به طور معمول زمانی که شما از دست دادن بسیاری از این افراد در یک جامعه کوچک آن را به یک جسمی حادثه: تصادف و آتش می گوید:” Bick که زندگی در مزرعه خانوادگی با همسرش Jan. “و پس از آن هر کس می تواند جمع آوری در اطراف و آسایش خانواده. به این ترتیب مردم احساس کاملا درمانده چرا که آنها نمی دانند که تمام اسامی از مرحوم که خانواده ها تحت تاثیر قرار و محدود بودن به عنوان ما نمی توانیم بیرون رفتن و آسایش کسانی که نیاز به توان و واقعا نشان می دهد این نوع حمایت که ما همه احساس برای کارکنان و باقی مانده ساکنان در خانه سالمندان است.

“آن را مانند شما در یک فیلم, اما شما هیچ نظری ندارم که چرا شما در آن فیلم و یا چه به پایان است و خواهد بود. شده اند وجود دارد فوق العاده عمل می کند از مهربانی. از تحویل مواد غذایی به عنوان مثال. من تا به حال مردم را به کمک کند. آن را کوچک و راحتی. آن را بهتر از هیچ چیز است.”

پینکرست بود به خوبی در نظر گرفته است. مردم به طول انجامید و مدت زمان طولانی وجود دارد. آن را بخشی از زندگی: در برخی از سن برخی از افراد نیاز به مراقبت و آنها را دور.

“آنها را به بالا و فراتر از آن; آن را واقعا یک خانواده در آن وجود دارد می گوید:” یکی از ساکنان که از دست پدر و مادر به COVID-19. “آنها نه فقط کارگران; آنها شما را درمان مانند خانواده. آنها در آغوش گرفتن و بوسه شما. من مادرم و آنها را در آغوش من است.” پینکرست کارکنان شناخته شده اند به حضور در مجالس ترحیم از ساکنان آنها از دست دادن.

در حال حاضر وجود دارد هیچ مجالس ترحیم; فقط اعلامیه نوشته شده در Hendren کفن و شایعات. و زیر گردن بالا-لب تاب آوری در زیر Bobcaygeon جمعی و قدرت چیز دیگری است.

“این فقط-under-the-سطح ترس می گوید:” واندن این پیچش یا حلقه زنی باشگاه جمهور. “مردم عمل خواهم همه چیز OK چگونه شما انجام می دهند ؟ اما آن را در مورد چگونه آسیب پذیر هستیم و آنچه مورد اتفاق می افتد ؟ وجود این ترس عمیق.

“این متفاوت است از من قبول من و مرگ من برای آن آماده است. این است که ترس از این می تواند از آبی و اعتصاب کردن مردم نسبتا سالم است. وجود دارد یک ترس وجود دارد و به خشم می آید که با آن که این خیلی ناعادلانه است.

“اما آن است فقط آنچه در آن است. و گناه. خدای ناکرده اگر این اتفاق می افتد به جهنم همسر من, من می خواهم به نگاه به عقب و می گویند آیا من چیزی ؟ من آن را به خانه ؟ من می تواند مانع آن ؟ و من فکر می کنم که رفتن به اتفاق می افتد برای کسانی که پشت سر گذاشت: می توانم انجام داده اند چیزی ؟ شما می توانید تصور کنید؟”

مردم می گویند که اتفاق افتاده است در اینجا در پینکرست. هیچ کس می خواهد به آن را می گویند با صدای بلند. یک بیماری همه گیر در یک شهر کوچک است که تراژدی اتفاق می افتند در حرکت آهسته.

Bobcaygeon در تلاش است. این حمایت نشانه افزایش صندوق امداد روح: این غیر قابل انکار است و آن بخشی که چرا مردم می خواهند به اینجا زندگی می کنند: آن است که یک جامعه است. آنها خوب خواهد شد در نهایت. وجود دارد اذعان میان برخی از ساکنان مسن که حداقل این نبود هومبولت: آن است که یک جامعه در حال سرقت از افراد جوان با زندگی خود را بی حد و حصر. به عنوان یک مقیم آن “وجود دارد بسیار قدردانی ، این است که قصد ندارم به شکستن ما و یا ما را بکشند; این زمان غمگین. اگر شما به معنای رفتن شما می خواهم به جای 90 ساله رفتن از 6 ساله. همه نشاط بخشی شخص دیگری است.”

A simple message of thanks appears on a window of a house in Bobcaygeon.

اما از آن است که سرقت از هر چه به سمت چپ از زندگی تقریبا زندگی می کردند. آن است که هنوز هم سرقت.

“بانویی که گذشت دیگر او بود من معلم مدرسه یکشنبه می گوید:” اموزش McIsaac یک رئیس جمهور گذشته باغبانی باشگاه و کسی که داوطلب برای بسیاری از چیزهایی که او پس از بازی نیمه شتر در تئاتر محلی تولید علاءالدین. “خانم (مارگریت) Adams-میلر. من می دانم که او پسران و دختران و ما با هم به کلیسا رفت. این غم انگیز است. اما پس شاید بهتر است چرا که او در یک خانه سالمندان است.”

اموزش از دست می دهد کنترل احساسات خود را فقط برای یک ثانیه. او 68 و او را مادر خود در خانه یک بار.

“متاسفم. من سعی می موهن در مورد پرستاری, خانه ببخشید. اما این غم انگیز است که افرادی که به رهبری یک زندگی فعال و زندگی خود بودند و قادر به مراقبت از خود را همه از ناگهانی نمی تواند. تبدیل شدن آنها درمانده است.

“پدر من استفاده می شود به می گویند همه دوستان من در حال مرگ هستند. و من فکر می کنم — و من کاملا مطمئن هستم که این اتفاق خواهد افتاد به من بیش از حد آنها بپرسید چرا من زندگی می کنند ؟ دوستان من در حال حاضر از بین رفته اند من هیچ هدف در اینجا. من هنوز هم خانواده من. خانواده خود را همیشه وجود دارد و همیشه وجود خواهد داشت. اما دوستان شما که اجتماعی خروجی. ما اجتماعی مردم است.

“من فکر می کنم آن را غم انگیز راه برای رفتن به, چرا که بسیاری از کسانی که مردم خود به خود و خانواده خود را نمی تواند در اطراف آنها … آنها احتمالا لازم نیست که احساس عاشق بودن. آنها ممکن است احساس مانند آنها از سمت چپ به تنهایی اما مردم رفته اند به دور از آنها. ترک کردند.”

مردم Bobcaygeon در تلاش هستند تا کویر یکی دیگر. باغداری باشگاه هنوز هم گیاه تزئینی آن تخت بهار در اطراف شهر اما با یک زن و شوهر از مردم به جای 40. این Kinettes هنوز هم انجام سبدهای معلق با دقت. یاران هنوز هم کمک خواهد کرد; همه به شما می گوید که جامعه قوی تر است در حال حاضر. مردم می گویند یک روز زمانی که این است که بیش از وجود دارد خواهد بود یک حزب مانند زمانی که لگن در اینجا متوقف در سال 2012 و یا زمانی که آنها راه اندازی یک مشاهده از Downie نهایی کنسرت خود را funereal تور هنگامی که Bobcaygeon پر از کوچه و خیابان با مردم همه با هم رقص و آواز و عشق و با هم در این sainted شهر زیر ستاره.

در کانادا Bobcaygeon شد. آن را نمی خواهد آخرین. و یک روز مردم آن را به اشتراک بگذارید و اندوه راه آنها استفاده می شود به عشق راه آنها استفاده می شود. یک روز آنها را با هم دوباره.

Bruce Arthur

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im