بلژیک هدف برخی سلطنتی بناهای تاریخی در زندگی موضوع اعتراض

بزرگنمایی این تصویر یک مجسمه از شاه لئوپولد دوم بلژیک است که در تصویر در 4 ژوئن در آنتورپ پس از آن ب

توسط MINERALNEWS در 17 خرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

یک مجسمه از شاه لئوپولد دوم بلژیک است که در تصویر در 4 ژوئن در آنتورپ پس از آن به آتش كشيده شد شب قبل از. فعالان می خواهید مجسمه های استعماری-عصر پادشاه حذف شده است. جوناس Roosens/Belga/خبرگزاری گتی ایماژ پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
جوناس Roosens/Belga/خبرگزاری گتی ایماژ

به عنوان شتاب از زندگی مهم جنبش همچنان به تقویت و سراسر جهان, فعالان در بلژیک امیدوارم که بادهای تغییر به اندازه کافی خواهد بود در نهایت به سرنگونی یک بحث برانگیز پادشاه خود چند perches.

مجسمه پادشاه لئوپولد دوم که نظارت وحشیانه استعمار و استثمار از کنگو تخریب شده است در شهرهای مختلف در سراسر کشور تمام هفته. در گنت یک مجسمه نیم تنه تجلیل مرد متهم باعث مرگ و میر و انحراف از میلیون ها نفر از کنگو بود مخدوش, پخش با رنگ قرمز رنگ و پوشش داده شده با یک هود تحمل شرکت یاد شده عبارت: "من نمی توانم نفس بکشم."

تلاش شکست خورده اند در گذشته به لئوپولد دوم آثار برداشته شده است. اما این هفته یک طومار خواستار بروکسل به خلاص شدن از شر چنین سلطنتی اذکار است garnering بیش از 10000 امضا در هر روز. آن را به ماندن آنلاین تا تاریخ 30 ژوئن سالگرد 60 از کنگو استقلال از بلژیک.

با کنگو مادر Brända Audimba رشد در سایه لئوپولد دوم مجسمه دانستن تخریب او تا به حال ساخته خود مي باشند. هر زمان او می گذرد یکی او می گوید: "آن لطمه می زند." 30 ساله و مهندس گرفته شده در تظاهرات قبل از تلاش برای بدست آوردن مجسمه برداشته شود اما او می گوید که آنها جذب "واقعا تنها تعداد کمی از مردم." در حال حاضر از آن متفاوت است.

Audimba در حال حاضر بخشی از یک گروه بزرگ تشکیل غیر رسمی Black Lives Matter جنبش ساخته شده از چندین سازمان با تظاهرات به افتخار جورج فلوید برنامه ریزی شده برای روز یکشنبه.

او معتقد است که این مقدار عظیم از توجه نژادی و نابرابری است در حال حاضر ممکن است فقط آنچه تغییرات مقامات ذهن در مورد ادامه به افتخار میراث لئوپولد دوم. "من فکر می کنم آگاهی در حال رشد است," او گفت: "مردم می ترسند دیگر به ببینید که چگونه نگران کننده آن است که به یک مجسمه از این پادشاه که انجام داده است بسیار اشتباه است."

سارا ون Genechten است که در میان کسانی که طومار را امضا کردند. تحصیل در رشته تاریخ در دانشگاه لون او تخصصی در بلژیک استعماری گذشته و آمد به دیدن لئوپولد دوم به عنوان "یکی از بزرگترین جرم قاتلان در تاریخ است." علاوه بر این امید متخلف مجسمه ها حذف خواهد شد ون Genechten می خواهم برای دیدن یک reevaluation از "آنچه که او انجام داد و عواقب آن را به حال برای کنگو" بنابراین افراد تحصیل کرده در مورد اینکه چرا مجسمه' وضعیت حال را تغییر دهید.

Brända Audimba می گوید: او به دنبال به جلو به دیدن بیشتر مناطق عمومی به نام بعد مردم او معتقد قهرمانان مانند پاتریس لومومبا که با کمک کنگو منجر به استقلال از بلژیک در سال 1960. تا کنون او کوچک در مرکز شهر در میدان بروکسل اختصاص داده شده در سال 2018 است.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب