یک شکل جدید از چراغ های شمالی کشف شده در فنلاند – با تازه کار, آسمان مراقب

AGU YouTube مردم در شمال آب و هوای طولانی gazed در تعجب است که شفق شمالی: شفق شمالی. کسانی که آسمانی

توسط MINERALNEWS در 11 بهمن 1398
AGU YouTube

مردم در شمال آب و هوای طولانی gazed در تعجب است که شفق شمالی: شفق شمالی.

کسانی که آسمانی رگه های نور و رنگ هستند که اغلب دیده می شود در شب روشن در فنلاند که در آن آنها را ستوده اند که به زبان فنلاندی Facebook گروه اختصاص داده شده به پیدا کردن و عکاسی از آنها بیش از 11,000 اعضای.

وجود شفق قطبی هنردوستان جمع آوری به بحث در مورد موضوعات مانند فضای پیش بینی آب و هوا و بهترین تجهیزات را به تصرف شفق شمالی.

در میان اعضای آن است Minna Palmroth. او یک فیزیکدان و استاد دانشگاه هلسینکی که در آن او منجر به یک گروه پژوهشی است که به مطالعات فضای آب و هوا است که باعث auroral تولید گازهای گلخانه ای.

زمانی که اعضای گروه ارسال شده عکس از شفق ها آنها را دیده بودم و مایل به کسب اطلاعات بیشتر Palmroth اغلب پاسخ با شفق قطبی نوع و توضیح علمی برای آن فرم است. بحث رهبری Palmroth و دو همكاران به انتشار یک راهنمای درست به شفق شمالی.

اما حتی پس از این کتاب بیرون آمد برخی از سوالات بدون جواب باقی مانده. تعداد کمی از شهروندان' عکس نشان داد یک شکل از شفق قطبی که مناسب نیست به هر یک از شناخته شده دسته است. آن را به حال و سبز و امواج افقی در حال اجرا به صورت موازی. آن undulations یادآوری برخی از ناظران از شن و ماسه سازند و آن را تعمید "تپه."

بزرگنمایی این تصویر

این auroral تپه به نظر می رسد به عنوان سبز امواج در آسمان است. Kari Saari/دانشگاه هلسینکی پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kari Saari/دانشگاه هلسینکی

این گروه بحث در مورد این پدیده در روز پس از Palmroth کتاب منتشر شد که یک عضو با اشاره به این که پدیده مرموز اتفاق می افتد که در آن لحظه در خارج از پنجره خود را.

بنابراین Palmroth پیشنهاد یک راه است که کاربران ممکن است قادر به کمک به دانشمندان در بررسی پدیده: با در نظر گرفتن عکس از آن را از مکان های مختلف در سراسر فنلاند, در همان زمان.

دو گروه عکاسان موفق به ضبط تصاویر از شفق قطبی در همان دوم از محل 120 کیلومتر (75 مایل) از هم جدا. که به محققان در Palmroth گروه در دانشگاه هلسینکی آنچه آنها نیاز به اندازه گیری شفق قطبی و قرار دادن آن در فضای نزدیک به زمین.

Maxime Grandin یکی از فیزیکدانان در Palmroth تیم. او قادر به تجزیه و تحلیل عکس ها با استفاده از نرم افزار رایگان به نام gpu-z با دقت اشاره کردن به نکات تپه' "انگشتان دست" و خود را محاسبه زاویه و ارتفاع بر اساس محل سکونت از ستاره واقع در پشت آن است.

"تنها با یک تصویر شما می توانید هر گونه اطلاعات," او می گوید NPR. "شما نیاز به دو عکس برای بازیابی موقعیت داده شده از ویژگی های در فضا."

زاویه ای اطلاعات از تصاویر مجاز Grandin به سه گوش ارتفاع هر انگشت. او متوجه شد که کل ساختمان در ارتفاع 100 کیلومتر (60 مایل). او پیش بینی شده در این سازه بر روی یک نقشه و محل آنها را در جو بالاتر از سوئد.

به نظر می رسد تازه آسمان مراقب بود نه تنها شناسایی نوع جدیدی از شفق قطبی – آنها کمک کرده بود دانشمندان روشن کردن بخشی از جو زمین است که به خوبی شناخته شده است.

Grandin می گوید: بخشی از جو که در آن تپه یافت — یونوسفر — بررسی شده است کمتر از مناطق دیگر به دلیل آن را سخت به اندازه گیری در این منطقه است.

"ماهواره ها قادر به پرواز در ارتفاع کم بالن که نمی تواند رسیدن به ارتفاع بالا حتی رادار به طور کلی آیا واقعا حل و فصل اندازه گیری در آن ارتفاعات." او می گوید: منطقه "نامیده می شود اغلب 'به ignorosphere' از آنجا که ما در واقع نادیده گرفتن تقریبا همه چیز در مورد آن."

اما این تپه کشف شده است در حال حاضر ریختن نور را در یونوسفر.

Palmroth, Grandin و دیگر نویسندگان یک مطالعه منتشر شده در مجله AGU پیشرفت نشان می دهد که ممکن است علت های شنی می تواند یک mesospheric با مته سوراخ کردن: یک پدیده نادر است که به دانش خود هرگز مشاهده شده در auroral منطقه و یا بررسی با استفاده از auroral تولید گازهای گلخانه ای.

بنابراین پیدا کردن مهم است برای علم و Grandin می گوید که نقش شهروندان بسیار مهم بود.

"بدون آنها پرسیدن سوال بدون آنها حتی در نظر گرفتن این تصاویر در وهله اول ما احتمالا هرگز از شنیده های شنی و هرگز بررسی آنها," او می گوید. "تپه قطعا شده اند موجود برای قرن یا هزاره. اما آن را در مورد توجه به آنها و آوردن آنها به توجه دانشمندان و پرسیدن سوال."

او می گوید: شهروندان پرشور در مورد مشاهدات خود را — که منجر به درخواست بسیاری از سوالات. "گاهی اوقات ما متوجه این بسیار خوب سوال در واقع ما نمی دانیم [پاسخ] بنابراین ما نیاز به بررسی است. و پس از آن که چگونه شما می آیند تا با یک موضوع جدید واقعا بزرگ مطالعه و آن را واقعا خوب ماجرا است."

او امتیاز به وب سایت Taivaanvahti که در آن عکاسان آماتور می توانید عکس های خود را تعیین که در آن در فنلاند مشاهده کردند یک پدیده داده و زمان دقیق. نتیجه این است که یک پایگاه داده غنی از مشاهده شفق قطبی و دیگر پدیده ها.

او همچنین اشاره می کند نقشی که کانادا شفق chasers در شناسایی پدیده های جوی به نام استیو.

شهروندان درگیر شدن در چنین علمی تلاش می تواند تاثیر بیشتری بر روی جامعه ،

"ما در یک زمان که در آن برخی از مردم شک اعتبار علم" او می گوید. "و اگر مردم احساس کنند که آنها بخشی از این ماجراجویی بزرگ است که علم من فکر می کنم آنها بیشتر تمایل به اعتماد آن است. و است که واقعا بزرگ است."tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب