یک پسر با دیستروفی عضلانی به رهبری بود برای یک صندلی چرخدار. سپس ژن درمانی وارد

بزرگنمایی این تصویر کانر Curran, 9, (راست) و برادر خود را 7 در خانه خود در ریجفیلد Conn., در این هفت

توسط MINERALNEWS در 6 مرداد 1399
بزرگنمایی این تصویر

کانر Curran, 9, (راست) و برادر خود را 7 در خانه خود در ریجفیلد Conn., در این هفته. ژن درمانی درمان است که متوقف هدر رفتن عضله از کانر دیستروفی عضلانی دو سال پیش در زمان بیش از 30 سال تحقیقات به منظور توسعه. Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

این داستان از یک کشنده بیماری ژنتیکی, یک سر سخت دانشمند و یک خانواده است که هرگز اميد خود را از دست.

کانر کوران 4 ساله بود زمانی که او مبتلا به دیستروفی عضلانی دوشن یک بیماری ژنتیکی است که باعث می شود عضلات به زباله دور.

کانر مادر جسیکا کوران به یاد برخی از مشاوره او از دکتر چه کسی ساخته شده که 2015 تشخيص: "به پسر خود در خانه او را دوست دارم او را در سفر خود را در حالی که او را در راه رفتن به او را به یک زندگی خوب و لذت بردن از او چون واقعا وجود دارد بسیاری از گزینه های سمت راست در حال حاضر."

پنج سال بعد کانر است و نه فقط راه رفتن, اما در حال اجرا سریع تر از همیشه به لطف تجربی ژن درمانی است که در زمان بیش از 30 سال به منظور توسعه.

کانر بود فرزند اول برای دریافت درمان — واحد تزریق طراحی شده برای رفع این جهش ژنتیکی که به تدریج باعث عضلات خود سلول ها می میرند. درمان نمی تواند پشت سلول او را از دست داد (او باقی مانده کوچکتر و ضعیف تر از برادر دوقلوی او کایل), اما آن را اجازه داده است که سلول های عضلانی او هنوز هم برای عملکرد بهتر است.

پس از کانر درمان هشت پسر دیگر با دیستروفی عضلانی دوشن را دریافت دو دوز متفاوت از ژن درمانی است. نتایج اولیه در شش تا از آنها را آزمایش یک سال پس از درمان نشان داد آنها نیز در حال بهبود قدرت و استقامت در سن و سال که مبتلا به دوشن معمولا ضعیف شده.

این موفقیت نشان می دهد که ژن درمانی می تواند آماده برای تغییر زندگی هزاران نفر از کودکان — معمولا پسران — که دوشن. اما دانشمندان هنوز هم می خواهید برای دیدن نتایج بسیار بزرگتر از محاکمه از درمان است که به احتمال زیاد برای شروع بعد از این سال.

پدر و مادر Christopher و کوران در خانه در کانکتیکات با پسران خود را (از سمت چپ) کایل خواهد شد و کانر. Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

یک مسابقه در برابر زمان

کانر پدر و مادر جسیکا و کریستوفر کوران هرگز پذیرفته دکتر تیره و تار پیش آگهی. اما در زمان خود پسر رو به کلاس اول, او در حال سقوط به مراتب پشت سر او برادرانه دوقلو, Kyle و تلاش برای به دست آوردن در اطراف خانه.

"او خود را کشیده و از پله ها بالا" جسیکا می گوید. "او آن را در گذشته چهار پله ها و او نمی تواند انجام بقیه. او نمی تواند یک روز کامل در مدرسه است. معلم می گویند: "ما به او اجازه دهید کمی چرت زدن در کلاس درس' و من فکر چه؟"

این Currans می دانستند که دانشمندان مشغول به کار بودند بر درمان است. حدود یک سال پس از تشخیص خود آنها را می خواهم شروع به شنیدن کلمات "ژن درمانی است."

آن را مانند به نظر می رسید ، پس از همه کودکان مبتلا به دوشن عدم کاربردی نسخه dystrophin ژنی که کمک می کند تا عضلات سالم بماند. پس چرا که نه آن را ثابت کنید ؟

کانر کوران بررسی خانواده اش در باغ. درمان تجربی او دو سال پیش بود که یک تزریق از نسخه های بسیاری از یک ویروس بی ضرر شناخته شده به عنوان NAL بود که بسته بندی شده با برخی از کد ژنتیکی از یک dystrophin ژن است. هنگامی که در داخل بدن این نسخه از NAL حمل و نقل خود حمل بار از کاربردی dystrophin کد به سلول های عضلانی که در آن آنها را جایگزین یک نسخه معیوب. Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

"مفهوم بسیار ساده است. "شما از دست رفته یک ژن بنابراین شما [آن را] برگشت می گوید:" جود Samulski یک ژن درمانی پیشگام و استاد فارماکولوژی در دانشگاه کارولینای شمالی دانشکده پزشکی در چپل هیل.

مولکولی "فدرال اکسپرس کامیون"

Samulski اختصاص داده شده بیش از 30 سال ساخت است که مفهوم ساده کار می کنند.

آن را همه آغاز شد و در سال 1984 زمانی که او هنوز یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فلوریدا است. Samulski بخشی از تیم است که اولین کلون یک ویروس است که می تواند تبدیل به یک جزء اصلی از ژن درمانی جهان است.

این یک ویروس-آدنو همراه — بخشی از پاروويروس است که بهترین و شناخته شده برای ایجاد مشکلات روده ای در توله سگ و خارش پوست در کودکان است.

اما NAL قابل توجه است چرا که آن را آلوده افراد بدون اینکه آنها را بیمار و یا باعث خیلی از پاسخ ایمنی است. بنابراین Samulski دیدم NAL به عنوان یک راه بالقوه برای با خیال راحت حمل و نقل ژن سالم به بیمار سلول های عضلانی.

"این یک مولکولی فدرال اکسپرس کامیون," او می گوید. "آن را حمل ژنتیکی حمل بار و آن را تحویل آن به هدف خود را."

اما ارائه یک ژن است که سخت تر از ارائه یک بسته. و ارائه dystrophin ژن ثابت به خصوص به چالش کشیدن.

رویکرد Samulski تا به حال در ذهن درگیر بسته بندی برخی از کد ژنتیکی از یک dystrophin ژن در داخل NAL. هنگامی که ویروس به بدن آن را آلوده سلول های عضلانی و جای خود را معیوب dystrophin کد با عملکردی نسخه.

یک مانع هر چند که NAL کوچک است حتی در میان ویروس ها. Dystrophin از سوی دیگر بزرگترین و شناخته شده ژن انسان. این شامل حدود 500 برابر مقدار از اطلاعات ژنتیکی موجود در NAL.

چالش دیگر این بود که دوشن بر میلیاردها سلول های عضلانی در سراسر بدن است. بنابراین NAL تحویل کامیون را به برنامه ریزی برای رسیدن به تشخیص و آلوده کردن این سلول های عضلانی در هر کجا که یافت شد.

بیش از 15 سال آینده, پیشرفت, آمد, یک گام کوچک در یک زمان.

بزرگنمایی این تصویر

محققان به رهبری جود Samulski یک ژن درمانی پیشگام و استاد فارماکولوژی در دانشگاه کارولینای شمالی دانشکده پزشکی در چپل هیل توسعه ژن درمانی است که با موفقیت تحت درمان کانر کوران و حداقل هشت پسر دیگر تا کنون. به دیستروفی عضلانی ارتباط تامین مالی تلاش کنند. AskBio پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
AskBio

"این بسیار چالش برانگیز" Samulski می گوید. "این کوه اورست ژن درمانی جامعه و هر یک از این مراحل بود که راه اندازی کمپ."

ژن درمانی رنج می برد از دست رفتن غم انگیز

سپس در سال 1999 Samulski کمپ اصلی رو ضربه توسط بهمن. یک نوجوان به نام جسی Gelsinger درگذشت ژن درمانی آزمایش.

این آزمایش تا به حال هیچ چیزی برای انجام با دیستروفی عضلانی یا NAL ویروس. اما این جزئیات مهم نیست.

"از آن همه چیز متوقف," Samulski می گوید.

ژن درمانی محاکمه شد و به تعویق افتاد و یا رها شده. سرمایه گذاران ناپدید شد. به طوری که بودجه تحقیق و پژوهش.

اما یک گروه هرگز منحرف ها: دیستروفی عضلانی انجمن.

"اگر MDA نمی گام در این زمینه بود رفتن به خشک شدن و مردن" Samulski می گوید.

مالون دی آلدئيد و تا به حال کمک صندوق کشف dystrophin/DMD ژن مسئول دوشن, شایع ترین و جدی ترین شکل دیستروفی عضلانی. و این گروه مشخص شد که به نوبه خود به کشف یک درمان است.

بنابراین زمانی که Samulski با نزدیک شدن به MDA در مورد اعطای آن ساخته شده او را ارائه می دهند.

"'جود ما عاشق کار' " Samulski به خاطر شنیدن از MDA. "'ما عاشق این پژوهش است. اما ما خسته از بودجه دانشگاهیان که فقط انتشار یک مقاله. ما نیاز به چیزی به نوبه خود به مواد مخدر است.' "

مالون دی آلدئيد و می خواستم Samulski برای شروع یک شرکت به منظور توسعه که مواد مخدر می گوید: Dr. R. رادنی هاول استاد بازنشسته در دانشگاه میامی و رئیس هیئت مدیره انجمن در آن زمان است.

این گروه می دانستند که Samulski نیست باید خیلی تجربه کسب و کار هاول می گوید. "اما از سوی دیگر او می دانست فوق العاده ای در مورد ویروس ها و نحوه کار آنها و چگونه آنها واقعا ممکن است به طور موثر را به عمل بالینی."

بنابراین در سال 2001 Samulski و یک تیم کوچک ایجاد شده Asklepios BioPharmaceutical یا AskBio.

"من به یاد داشته باشید جود گفت: ما احتمالا نمی توانید بودجه به دلیل ژن درمانی یک تکنولوژی اثبات نشده و وجود دارد بسیاری از naysayers می گوید:" شیلا میخائیل, AskBio مدیر عامل شرکت. "اما این پتانسیل را دارد که جهان را تغییر دهید."

امروز AskBio اشغال gleaming مقر جدید در تحقیقات مثلث, N. C. این قسمت ساختمان اداری, بخشی آزمایشگاه و بخش دارویی تسهیلات ساخت.

در طول یک تور از ساختمان Samulski مکث به نقطه را به یک مایع پر فلاسک. "شما می بینید که رسانه های رفتن در اطراف و در اطراف ؟" او می گوید. "که سلول های انسانی که در حال رشد هستند." سپس او به من نشان می دهد یک دستگاه است که با استفاده از امواج صوتی برای شکستن سلول های باز و در معرض ویروس ها در داخل.

این شرکت ندارد این نوع از فناوری در اوایل. حتی پس از Samulski و تیم او موفق به ایجاد یک نسخه خلاصه شده از dystrophin ژن — یک به اندازه کافی کوچک به جا در داخل خود ویروسی فدرال اکسپرس کامیون.

سپس آنها شروع به ساخت و تحویل — برای اولین بار در لوله های آزمایش و سپس در موش سپس در retrievers طلایی با یک جهش ژنتیکی شبیه به یکی از کانر است.

به طور معمول این سگ "نه می تواند ایستادن بر روی پاهای عقبی خود زیرا آنها خود را از دست دادن عضلات چهار سر ران," Samulski توضیح می دهد. "و آنها معمولا نمی توانید گذشته 1 سال سن است."

اما سگ که ژن درمانی را بسیار بهتر است. و یک ویدیو از کسانی که سگ در نهایت ساخته شده راه خود را به کانر کوران پدر و مادر.

"آنها قادر به اجرا و پرش" جسیکا می گوید. "ما این را با چشم خود ما. و ما فقط فکر کردم اوه خدای من اگر یک روز کانر می تواند یک شانس برای به دست آوردن چیزی شبیه به این ...' — آن را فقط به ما بسیار امیدواریم."

بزرگنمایی این تصویر

با برادران خود کانر Curran (سمت چپ) می گوید: ژن درمانی است واقعا به او کمک کرد. "من می توانم سریع تر اجرا شود. من ایستاده بهتر" کانر می گوید. "و من می توانم راه رفتن به گلدبرگ را — که یک نان شیرینی حلقوی فروشگاه — و آن را بیش از 2 مایل و من نمی تواند انجام دهد که قبل از." Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

Samulski شرکت فاقد منابع را به آن ژن درمانی برای هزاران نفر از پسران با دوشن. بنابراین در سال 2016 AskBio فروخته درمان آن به شرکت دارویی Pfizer.

در اوایل سال 2018 Pfizer آماده بود برای شروع آزمایشات بالینی تجربی ماده است. و پس از آن بود کانر کوران.

"او شجاع پدر و مادر داوطلب برای اولین بار به دریافت درمان با ژن درمانی" Samulski می گوید.

به عنوان روز با نزدیک شدن هر چند جسیکا تا به حال شک و تردید است.

"من در نگاه من و همسرم گفت:" کریس, ما در حال انجام کار درست برای کانر?' "او می گوید. "و او گفت:" ما باید در این با هم جس و اجازه دهید فکر می کنم در مورد جایگزین. و جایگزین مرگ است.' "

به Conner, درمان با آنچه که او خواستار "عضله آب" بود و هیچ معامله بزرگ است. "آنها با قرار دادن یک سوزن در بازوی من برای دو ساعت" او می گوید: زمانی که من از او بخواهید آنچه در آن بود.

چه ساخته شده بزرگتر تصور کانر بود دوستی او با Samulski.

دانشمند بود و با خانواده در روز پس از کانر بود با تزریق میلیاردها دلار از ویروس ها. او همچنین روز بعد از زمانی که کانر شد تب و خوردن را متوقف — مشترک در واکنش به این نوع از درمان است.

زمانی که کانر بود احساس بهتر Samulski حال خانواده به خانه خود که در آن او با بازی پیانو برای دوستان جوان خود نشان داد او را در باغ خود را.

"ما در مورد علم و ویروس ها و تنقلات" کانر می گوید. "من او را دوست دارم."

بزرگنمایی این تصویر

کانر کوران می گوید گرفتن تزریق از آنچه که او خواستار "عضله آب" بود و هیچ معامله بزرگ است. "آنها با قرار دادن یک سوزن در بازوی من برای دو ساعت" او می گوید. او و دیگر پسران گرفتن درمان را تجربه برخی از عوارض جانبی هر چند اعم از تب و حالت تهوع به مشکلات کبدی است. Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

درمان به سرعت کار می کرد. "در عرض سه هفته او در حال اجرا بود از پله ها بالا" جسیکا می گوید.

"من می توانم سریع تر اجرا شود. من ایستاده بهتر" کانر می گوید. "و من می توانم راه رفتن به گلدبرگ را — که یک نان شیرینی حلقوی فروشگاه — و آن را بیش از 2 مایل و من نمی تواند انجام دهد که قبل از."

کانر بدن هرگز جایگزین سلول های عضلانی او را از دست داده قبل از درمان است. و اگر این روش کار می کرد برای بیش از دو سال در حال حاضر مشخص نیست که چه مدت او ژن جدید خواهد داشت. این نیز روشن نیست که آیا کانر می تواند با خیال راحت یک دوم درمان است.

اما خود را بهبود شواهد قوی ارائه می دهد که این روش کار می کنند. آن را در حال حاضر آزمایش شده است نه پسران. و فایزر در حال برنامه ریزی یک مقدار بزرگتر مطالعه برای بعد از این سال.

در ضمن شرکت های دیگر نیز کار بر روی ژن درمانی برای دوشن.

Sarepta درمان, برای مثال, دریافت تایید FDA برای درمان با هدف دو زیر مجموعه ای از بیماران دوشن و برنامه ای برای استفاده از NAL برای درمان گسترده تر ،

هنوز هم دانشمندان و پزشکان درمان این بیماران معتقدند که NAL درمان نقص است.

چند پسر از جمله کانر شد بیمار به طور موقت پس از دریافت این ویروس با علائم اعم از تب و حالت تهوع به کلیه و کبد مشکلات. دو به پایان رسید تا در بیمارستان است.

در کوران خانواده (از سمت چپ): Kyle, 9, جسیکا, کانر, 9, Chris خواهد شد و 7 با سگ شکارچی, یک miniature schnauzer. فایزر در حال برنامه ریزی یک مقدار بزرگتر مطالعه برای بعد از این سال از درمان همان کانر کردم و دیگر شرکت ها در حال حاضر مشغول کار بر روی انواع مختلف از ژن درمانی برای درمان دیستروفی عضلانی دوشن. Kholood عید برای NPR پنهان کردن عنوان

تعویض عنوان
Kholood عید برای NPR

بنابراین Samulski شده است کار بر روی یک ثابت.

دانشمند می ایستد در یک تخته سفید در یک اتاق جلسه در AskBio. نیم دوجین محققان نشستن دور یک میز کنفرانس با آشغال نیمه خالی جعبه های پیتزا.

Samulski توضیح می دهد که هر ژن درمانی آزمایش با استفاده از یک نسخه از NAL اجرا شده است به مشکلات با عوارض جانبی اغلب بر کبد است. مشکل به نظر می رسد خطرناک واکنش سیستم ایمنی بدن را وادار توسط ویروس.

"ما باید این را حل کند," Samulski می گوید. "در ذهن من این مهم ترین چیزی است که ما می توانید انجام دهید این سال است."

طبق معمول او یک ایده است.

"ما می خواهیم برای ساخت یک علامت توقف در اینجا," او می گوید: با اشاره به یکی از چهره او کشیده شده در هیئت مدیره.

او می گوید این تیم برای رفتن به ایجاد یک.

زمانی که من صحبت می کنند به Samulski چند ماه بعد او به من می گوید که این تیم تحویل علامت توقف او درخواست شده است. این آزمایشگاه در حال حاضر انجام آزمایشات در حیوانات برای دیدن اینکه آیا آن را با این نسخهها کار.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب